Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

mmarky
13. bře 2011

ahoj holky,
jinak k porodnici v HK - první zkušenost děsná, už jsem tam nechtěla, ale po druhé to bylo zase narychlo a nic jiného nezbylo - ale bylo to štěstí - našeho Marka dětská dr Buriánková .záchránila před jistou smrtí, jsou důslední (dřív jsem jim to měla za zlé, že prudí) ale vědí proč to dělají - hned marka poslali do Motola a ten den ho operovali a dnes je kluk jak buk!! tak jim věřte a nebojte se!!

pusolamy
13. bře 2011

ahoj chci se zeptat jestli i na nenadstandatních pokojích je k dispozici míč?

verusinek
14. bře 2011

@pusolamy ano, tedy alespoň na "našem" normálním porodním boxu v koutku míč stál...

katie_25
20. bře 2011

@kacab kurz u p.Hronka také doporučuji, já už absolvovala všechny části, skoro na všech přednáškách se mnou byl anžel,tak to bylo fajn, chodím k nim i na cvičení, s manželem jsme byli i na té hodině navíc- masáž s partnerem a je to fajn, když se i budoucí tatínek zapojí 😉
@flagicka já na kurz začala chodit cca v 16tt, cvičení jsem začala od 20tt 😉

katie_25
20. bře 2011

@nemue ahojky, o té pupečníkové krvi jsem přemýšlela, ale spíš si ji nechat uchovat- jenže s fakultkou spolupracuje jen jedna firma a odběr stojí kolem 40.000,- .. tak jsme se ptali aspoň na darování, ale prý je to limitované (může dát jen několik dárců, což prý v červnu, kdy máme termín, už bude mimo limit) no navíc se to tam musí hlásit předem, aby tam u toho byl doktor .. takže asi nic 😖

marhulinka
20. bře 2011

@pusolamy já taky měla míč na normál.porodním boxu,takže určo jsou všude,kdyby ne,tak ti ho přinesou 😉

nemue
21. bře 2011

@katie_25 děkuju za odpověď. Já chtěla "jen" darovat, protože výzkumy nejsou tak daleko, aby mělo smysl uchovat krev pro vlastní využití.. nebo aspoň to jsem se dočetla já..
S tím limitovaným počtem dárců jsi mě dostala. Já předpokládala, že může dát kdykoliv kdokoliv (po předchozím nahlášení, to chápu). Průšvih je, že odběry dělají jen některé nemocnice v ČR a já už to takhle do Hradce mám přes 80km ☹
Zkusím teda do porodky zavolat a zeptat se na to.. Moc díky za informace 🙂

melis7
21. bře 2011

@nemue Myslím,že přez zpracování pupečníkové krve je ve fakultce tkáňová ústředna.Myslím,že konkrétně pan dr Měřička.Zkus zavolat nebo napsat přímo jemu.Kontektt bude nejspíš na internetu.Bude o tom určitě vědět nejvíc.To vyšetření je hrozně drahé,tak proto je počet dárců omezený.Mel

nemue
22. bře 2011

@melis7 super, moc děkuju 😉

melis7
22. bře 2011

@nemue není zač.Pracuju v nemocnici,teda teď jsem na mateřský.Navíc mě to zajímala,když jsem měla rodit,tak jsem to zjišťovala.držím palce,ať to klapne.člověk musí být úplně zdravý a porod musí být v pořádku,aby se mohl stát dárcem,Taky se musí nabrat určité množství,aby se to mohlo někomu ev. podat.Je to opravdu hodně drahé vyšetření,ale to ti pan doktor ev. řekne.Držím palce,ať to klapne.Taky mi to přišlo správné darovat tu pupečníkovou krev,bohužel u mě to neklaplo.Měj se Mel

dalmationka
13. dub 2011

Ahoj ráda bych se zeptala, zda máte osobní zkušenost s porodem v Hradci. Jestli jste měli při porodu možnost se normálně pohybovat, dojít si na wc, zvolit si jakoukoliv polohu při závěrečné fázi. Nebo to tam funguje jinak? Když jsem se tam byla před dvěma lety podívat, vyděsila mě malá místnost bez oken se záchodem a vanou, sestřička co nás tam prováděla mi říkala, že se tam tráví čas před porodem. O domácké atmosféře si tam člověk může nechat zdát. Dalo by se v Hradci porodit v přítmí a bez zbytečných urychlováků? Pravděpodobně budu další mimi opět rodit ve Vrchlabí, ale strašně mi tam chyběl manžel. Při porodu byl, nemusel mít na sobě ten zelený plášť s ústenkou. Ale Vrchlabí je z HK docela z ruky na dojíždění každý den. Tak jsem si říkala, jestli je naděje alternativního porodu i v HK.

zofik
16. dub 2011

@dalmationka já bych řekla, že to tam maj jak na běžícím páse...takže to co popisuješ o tom pochybuju...doporučuji vybrat menší porodnici....

velrybous
16. dub 2011

@dalmationka já jsem chtěla taky rodit ve Vrchlabí, ale měla jsem rizikové těhu, tak mi bylo raději doporučeno HK, kdybych si mohla vybrat a jestli chceš "přirozený" porod, tak HK ne. A přesně je to tam jak na běžícím páse..

pusolamy
27. dub 2011

ahojky mám úplně čerstvou zkušenost s hradeckou porodnicí...a můžu hodnotit jen kladně vše bylo naprosto perfektní od příjmu na porodnici až po příjem na šestinedělí porodni asistentky super, dětské sestry super...kdykoli jsem někoho požádala o radu ať už s kojenim nebo s nateklymi a oteklymi prsy ochotne poradily.jen co me trosku zaskočilo bylo propouštění domu bylo to takove hektické o pul devate nam řekli že nas dnes pusti a že vic mi upřesní (v papirech maji psano ze o vikendu propousti mezi 11-15h)tak jsem si v klidu kojila pote ledovala prsa a v pul desate se objevila sanitarka sebrala mi termosku s cajem,za chvili druha ta svlikla postel,po chvili prisla znovu zacla vsechno po me utirat a kdyz jsedm ji rekla ze v tom nocnim stolku mam jeste veci ze jsem jeste balit nezacla ze nevim v kolik nas pusti tak na me koukala a otirala vse dal no normalne mi utrela skoro i zidli pod prdeli.tak jen to ze nas takhle vysoupavali z pokoje kdyz jsem ani nevedela v kolik mam zavolat priteli at pro nas prijede trosku zkazilo dojem ale jinak dávam za 1 😉

micinecka85
15. kvě 2011

Ahojda,já jsem rodila ve FN v HK před měsícem.Byla jsem spokojená.Na všem se dá s personálem a dr.dohodnout 🙂 Nakonec jsem rodila akutním císařským řezem-byla jsem úzká,malý byl otočený špatně.Měla jsem celkovou narkózu.Jak jsem se cítila? Hrozně mi bylo líto,že jsem nezažila to,že Ti dají hned po porodu mimi na bříško.JInak první 4dny byly peklo,nešlo se to moc hýbat a zvedat z postele,ale co naděláš o mimi se musíš nějak postarat,takže to jít nějak muselo.Sestřičky,jak ty naše tak na dětským jsou moc milé,hodné a ochotné,když něco potřebuješ.Takže se neboj a jen doporučuji :o)

xirax
26. črc 2011

ahojky holky, je to už dva roky, co jsem tu byla naposledy (cca str 2O z 37 🙂 ) a už jsem tu znovu... 1.niho mám termin na druheho prcka, tentokrát rovnou od počátku mi bylo řečeno, že to byl klučik (nj, já se tý holčičky nedočkám 😀 )... Tak se chci jen zeptat, zda stále plati, že sebou koj podprdu, vložky do ni, vložky pro sebe na očistky (ikdyž vim, že se jich tam fasuje dost, tak ale jistota), pak spodni pr siťovane nejlepe a jinak košile, ručnik a župan jsou k dostáni erár.... A pro mimčo sebou co? Plenky určo, ubrousky ano nebo to nerady vidi a radši oplachovat plenkou při přebaleni? Dudlik sebou pro jistotu vezmu, taška ho unese, ale ten tam asi stejně neužiju, že? A pak jen bepanthen na prsa, malemu kremik na zadeček,kdyby byl potřeba a nějake oblečeni mu? Nebo tež dostane erárni a stači pak jen na odchod domů? Co se týká prďolky , tak to právě nevim, prče my byli na dětskem odd - dětske kliniky, prče malý měl problemy a tam nám dali vše, tu na porodce netušim... Předem diky za info a za upřesněni 🙂 A moc Vás zdravim 🙂

xirax
26. črc 2011

Teda oplachovat žinkou, už pišu jak jantar 😀 a pro sebe určo ještě přezuvky a nějaký ten sprcháč, bych zapomněla, že jo.... 😀

paulie
26. črc 2011

@xirax Nevím, jestli neinovovali postupy (byla jsem v porodce naposledy před 7m 😀), ale všechno bylo k dispozici: ručníky, košile, ty jejich látkové župany (měla jsem svůj), vložky na očistky, látkové plenky a košilky pro dítko, pár papírovek, leniensku na mazání, malý vzoreček bepanthenu.
S sebou jsem si přinesla jen ty síťované kalhotky, podprsenku a vložky, teplé ponožky a župan (v prosinci se to hodilo 😀), svoji drogerii a přezůvky, pro mimčo čepičku, ponožtičky, kalhotky pro široké balení (zase byly potřeba a já to s těmi plenami neuměla vázat 😅) a papírové plenky s čistícími ubrousky. Dokonce jsem měla i kojící klobouček a dudlík, ale nebylo potřeba 🙂

Ať je vše ok a rychlé a mimčo dělá jen a jen radost 😉

pusolamy
26. črc 2011

@xirax : ahoj ja tam byla pred 3mesici,vlozky nepotrebujes jejich dostatek nechej si je na pak na doma budou se hodit,pro sebe snad jen tu podprdu lepe asi dve vlozky do podprdy, jinak me pujcily i kloboucek kojici a dostala jsem 2 vzorky bepanthenu pro sebe na bradavky a pro mimi na prdku takze to mit nemusis me pak dokonce jeste daly vzorek welwdy kremu ten muze byt i na bradavky a naprdku.pro mimi staci obleceni jen na cestu domu kosilek je dostatek ,navic jsem mela jen backurky a rukavicky ty jsem nakonec nepouzila nehtiky jsme dlouhy nemely.plinek papirovek ti daji 5 kusu latkovek kolik chces,ubrousky si vzit muzes jinak se utira latkovkama 😖 😀 preji rychly porod 😉

xirax
26. črc 2011

týýýjo, no tak bezva, tak koukám, že v podstatě pořád stejné 🙂 a nevite za nadstandart - myslim box, ne klasický pokoj, to se asi plati rovnou u porodu, jak budu platit i za "podporu" u porodu, že? a pokoj nadstandart se plati klasicky asi jak vyfasuju složenku za počet dni pobytu?

pusolamy
8. srp 2011

@xirax : box nevim jak se plati ale asi hned kdyz prijdes, my měli obyč a byla to takova rychlovka že by jsme nic z nadstandartu stejne nevyuzili, byla jsem na normalnim pokoji a dostala jsem fakturu ktera se da zaplatit primo v nemocnici nebo prevodem

hhranolka
10. srp 2011

@micinecka85 dotaz,.. po cisari jsi byla na JIPce.. pustili tam manzela? mohla jsi mit u sebe mimi?

kathy.skal
11. srp 2011

@hhranolka ahojky, já taky rodila císařem v HK. Manžel nebyl přímo na sále, ale byl tam, co přinesou děti na vážení a očištění, takže je vlastně viděl dřív než já. Pak přišel za mnou na chodbu, kam mě vyvezli ze sálu a jel se mnou rovnou na JIP. Být tam mohl jak dlouho chtěl. Ale mimča tam nosí jen na kojení. Já rodila dopoledne a donesli mi je poprvé až kolem osmé večer. A z JIP mě pustili až druhý den ráno - byla jsem tam 24 hod a byla za to vděčná. TAkový klid jsem od té doby ještě nezažila 😉

milada2
13. srp 2011

@kathy.skal Ahoj, při císařském řezu jsi měla celkovou narkózu, nebo epidurál? A holčičky jsoi na normálním pokoji měla už pořád u sebe?

milada2
13. srp 2011

@micinecka85 Ahoj, za jak dlouho k Tobě mohl manžel a kdy Ti dali mrňouska?

Zřejmě nudu rodit císařem, al ještě se bude rozhodovat, zda s celkovou narkózou nebo "místní", tak zjišťuju, jaké je to u obojího.

kathy.skal
15. srp 2011

Ahojky, měla jsem jen spinál, takže jsem o všem věděla. Anesteziolog říkal, že pro mimča je to lepší, že při té celkové anestezii je utlumené i miminko.
Na pokoj mi holky nosili jen na kojení, a asi by to tak bylo i dál, ale druhý den už jsem si je tam nechala a prostě jsem je sestřičkám nevrátila. Oni mají k mamčám po císaři a s dvojčátkama docela schovívavost - ale já jsem chtěla brzo domů, tak jsem se snažila 😀

milada2
16. srp 2011

@kathy.skal Ahojky, děkuju! No já dvojčátka nečekám, ale snad budou shovívaví taky 🙂 Snažím se zjistit, která varianta je lepší, hlavně pro mrňouska. Chtěla bych moct vnímat jeho narození a taky ho co nejdřív mít u sebe a moct se mu věnovat. I když teda, kdoví jaká hrdinka a jak schopná budu po akci 🙂 Je mi jasný, že spinál by pro malýho byl menší zátěž. Jen nevím, jak moc se po něm člověk nesmí hýbat. Prý se pak musí 24 hodin ležet... může se při tom hýbat rukama (třeba vzít malýho do náruče) a nohama (třeba je aspoň pokrčit)?

kathy.skal
17. srp 2011

Pro mě tedy nebyl spinál žádný zázrak, už během císaře se mi dělalo zle, lapala jsem po dechu... Ale myslím, že to bylo ze stresu, protože jsem necítila nohy. Hýbat se asi tak nějak můžeš, jelož už po císaři si z operačního stolu na postel musíš přelést téměř sama 🙂 Rukama jsem hýbat mohla, nikdo mi to nezakazoval, nohy přišly k sobě do pár hodin. Mě s nimi třeba na JIP manžel hýbal, abych se uklidnila, že tam jsou 😉
Zase se říká, že po anestezii bývá člověku blbě jak po opici, křičíš ze spaní a tak. mě se udělalo dobře, jakmile mě vypravili ze sálu 😀

milada2
28. srp 2011

@kathy.skal Teda nezní to moc lákavě 🙂 V celkové narkóze už jsem byla několikrát a špatně mi nebývá, takže toho bych se nebála. Ale ta možnost vnímat narození malého a být celou dobu při vědomí určitě stojí za to.

luucia
28. srp 2011

Tak já mám za sebou čerstvou zkušenost..a rozhodně celkovou narkozu...před 4mi lety jsme měla císaře v bloku a nikdy více..bolelo mě to 😝 ted jsem byla nahlodaná, ale jen kvůli tomu, abych viděla mimi..ikdyž upřímně, stejně z toho nic nemám 😕 na konec jsem se na příjmu o tom bavila s anestezioložkou a ona sama mi spíš doporučila celkovou narkozu 😉 k mimi se nedostane, pže než krevní okruh stihne narkozu přefiltrovat k mimču, už je venku.. v HK ho vyndají z břicha 3 minuty po tom, co vstříknou anestetikum do žíly 😉 jediný, co mi malinko vadilo, že vidíš veškerou přípravu a až dr stáli připravení se skalpelem v ruce nade mnou a řekli TEĎ, tak anestezioložka vstířkla narkozu...to jsem měla chut zakřičet...já ještě nespím 😲 😲 😲 ale jinak mi dr řekla, že nikdy u bloku dr neví, jak to komu zabere, že v tom těhotným těle se to umrvtení rozlije po každý jinak a někoho to nemusí bolet vůbec a někdo cítí všechno 😝 na víc prý když se vyndává mimi, musí dva lidi hupsnout na břicho, aby mimi vyjelo a to prý bolí skoro vždycky 😨

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru