Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

melis7
28. srp 2011

@milada2 Já měla při řezu spinál a nic jsem necítila.Teda jen takové řekla bych tahání,ale rozhodně nic nebolelo.Jen mě přišlo strašně dlouhé,když vyndali miminko,tak potom to zašití.Paní doktorka z anestezie si se mnou celou dobu povídala.Moc se mi ale líbilo,že jsem malého viděla hnedle,jak ho vyndali.V tom vidím jednoznačné plus.Po císaři jsem byla 6 hodin na JIPce a pak už na šestinedělí.Malého mi nosili na kojení.Druhý den ráno jsem šla normálně do sprchy.To,že bych ležela a vubec se nemohla hnou,tak to ne .Hýbala jsem normálně nohama,rukama.

luucia
28. srp 2011

No ono po tom spinálu se nesmí myslím 12 hodin zvedat hlava 😉 já už se mohla večer točit na bok a do polosedu a paní vedle mě po spinálu ne..ale nohama a rukama hýbat mohla 😉

@melis7 vidíš, já si třeba to zašití při spinálu vůbec nepamatuju 😕 vím jen, že mi ukázali mimi a najednou jsem byla venku ze sálu a přikládali mi mimi k prsu 😕 tak já nevím, jestli mi něco připíchli nebo ty hormony udělali svý 😕

kathy.skal
29. srp 2011

@luucia Ahojky, tak mě na břicho rozhodně nikdo nehupsal, děti vyndávali dvě, to bych si všimla 😉 Ale hrozně bolelo,když mi zamačkávali břicho ... tedy nevím proč, ale prostě vyndali děti, vyndali placentu, vyčistili dělohu, zašili mě, a pak mi mudr. tak zmáčknul břicho, až se mi málem vyvalily oči z důlků 😠 Mám pocit, že tím chtěli vytlačit co nejvíc očistků nebo nějak usadit tu dělohu zase, bůh ví... ale to bolelo hodně.

luucia
29. srp 2011

@kathy.skal já nevím, mě to říkala anestezioložka, že musí hupsnout na břicho, aby mimčo vyjelo z bříška 😉

milada2
30. srp 2011

@melis7 @kathy.skal @luucia Holky, moc děkuju Vám všem za odpovědi. Asi je to u každé trochu jiné a každá to trochu jinak vnímá, ale aspoň mám představu co a jak. Celkové anestezie bych se nebála, operací už jsem měla několik a tak si to umím představit, ale zase bych ráda vnímala narození malého a byla po porodu při vědomí, i když ta představa, jak se ve mě hrabou "zaživa" moc lákavá není 🙂 No, stejně si nevyberu, záleží na doktorech, jak rozhodnou.

paulie
30. srp 2011

@milada2 Ahoj, já jsem měla teď druhý císař ve spinále a bylo to supeeer 😅 Je to trošku hloupé to takto napsat, ale poprvé to byla celková anestezie s dooost špatným probuzením a tak nějak vůbec blbým začátkem, ale teď to bylo prostě jiné 🙂 Z celého porodu si pamatuju první zakňourané malé, to jak mi ji ukázali "načerstvo", jak mi ji za chvíli ukázali umytou, ale hlavně to, jak mi ji přiložili k hlavě, takže jsme se mohly "očuchávat", ona mě"hladila" těma neuvěřitelně malinkatýma ručkama a nádherně si mě prohlížela!
Ano, napichování spinálu byl děs (měla jsem malou šikmo, takže mi zajela pod žebra 😅), celou dobu mi bylo strašně špatně od žaludku, takže mi dr. pořád upravoval léky a nechával mi masku s kyslíkem, nervy byly šílený (jestli něco pocítím, nedejbože mě to bude bolet, atd.), ale jak byla na světě, tak to všechno prostě upadlo v zapomnění 🙂 Mudři se na sále se mnou snažili mluvit, uklidňovat mě, dokonce za mnou byli i hlavní dr. a anesteziolog na JIP, jestli se mi daří dobře 🙂
Vím, že pár hodin jsem víceméně pospávala (už na sále jsem se domluvila s anesteziologem, že mi na závěr "něco" píchne, abych se uklidnila a vyspala), a pak jsem si tam naprosto v pohodě poslouchala mp3 a četla si Agathu Christie 😀 Taky bylo super, že jak jsem začala pociťovat bolesti v místě řezu, tak jsem si mohla říct hned o injekci a neprobudila jsem se do toho bolestivého masakru, jako minule 🙂
Jo, rukama nohama jsem jakžtakž brzy hýbat mohla, ale anesteziolog mi doporučoval hodně dlouho nehýbat hlavou (nahoru dolů ... obracet ze strany na stranu jsem ji mohla 🙂). Rekonvalescenci jsem měla skvělou - druhý den jsem už byla plně mobilní a malou jsem si vyžádala na pokoj dřív, záda ani hlava mě nebolely a třetí den už jsem chodila rovně 😀 😀 😀 (ale to vše asi i díky tomu nadšení, že jsem si tentokrát ten porod "užila" 😀)

milada2
30. srp 2011

@paulie Děkuju za krásný popis! To bych právě moc chtěla, Honzíčka hned vidět, slyšet, cítit a zároveň být co nejdřív fit a moct se o něj starat. Bolest snad vydržím. Šlo mi hlavně o to, abych po spinálu nemusela nehnutě ležet a nesměla se ani pohnout a na malého ani sáhnout...

paulie
30. srp 2011

@milada2 Já šla tentokrát do spinálu jen kvůli tomu "prožití" těch prvních okamžiků malé na tomhle světě 😅 Jinak jsem stráááášnýýýý srab 😀 (po příjezdu na sál jsem na anesteziologa začala s tím, že ruším naši dohodu o spinále a chci uspat celkově 😀)
To nehnuté ležení se dá vydržet 😉 Jednak člověk (co člověk, ženská! 😀) je chvíli dost hotový z porodu, jednak se snaží spát a jednak to chvilku trvá, než se vrátí do nohou ten původní cit 🙂 Pocit je to divný, to si přiznejme, ale dá se to vydržet 😉 Tu mp3 vřele doporučuju ... já ji měla jako relax a pochrupovala jsem si u oblíbené hudby (knížku jsem si nechala vytáhnout, až když jsem se hooodně nudila 😀). Skoro jsem si na JIP připadala jako "mazák" ... 😀
Malou mi ukázali na sále, pak ještě chvilku na chodbě před odvozem na JIP, kdy jsme chvilku pobyli i s manželem a poprvé mi ji přiložili, a pak mi ji dovezli na JIP a večer na pokoj (jen tak poňuchat, pže byla napitá plodovky a neměla zájem o nic 😅).

PS - bolest se fakt dá vydržet - to mimčo za to prostě stojí (a taky je mu občas jedno, že mamku něco bolí 😅). Já jsem dostala domů čípky, co jsem dostávala už v porodnici, a moooc jsem za to byla ráda (starší měl čerstvě 1,5 roku a ty první dny péče o něj byla dost náročná - manžel musel akutně na služebku, a čerstvé mimčo po nocích plakalo, tak jsem nosila a chodila a chodila ... trubka jedna 😀)

milada2
30. srp 2011

@paulie Jééé, tak to muselo být fakt náročný ještě s druhým prťouskem a manželem pryč! Ten Tvůj popis je fakt úžasnej! Vtipně popsaný a zároveň si to umím úplně živě představit a naprosto chápu 🙂

Já se ani nebojím bolesti při napíchnutí, ani sna při tom zákroku (no to kecám, to se bojím 🙂 ), ale spíš toho ležení. Mám rozjetou artritidu, musím nohama pořád aspoň trochu hýbat, jinak jsem nepříčetná a ještě když zatuhnu, tak už se nehnu vůbec 🙂 Ale to se všechno vydrží!

paulie
30. srp 2011

@milada2 No, náročný to trošku (😅) bylo, horší byly ty tři další měsíce, kdy byl manžel furt pryč kvůli práci a já měla pocit, že si asi půjdu rezervovat postel v hezky vypolstrovaném pokojíčku vedle v Bohnicích 😀 Ale dalo se to, děti přežily (zvláště můj drahý umíněný a vzdorovitý starší 😀) a dneska si je s láskou užívám, když tu na sebe řvou kvůli PET lahvi, kterou oba milují jako nej nej hračku 😀

(takhle pozdě večer mi ty myšlenky už úplně formulovat nejdou, ale občas píšu "večerníčky" svým drahým mamkách tu na MK, tak už jsem vycepovaná, že ty nejblbější věci podávám v laskavější formě 😀)

PS - nevím, jak ti to říct, ale v obou případech císaře budeš nějakou tu chvilku nehybná 😅 U celkové kvůli té prvotní bolesti (😅), u spinálu kvůli znecitlivění 🙂
Co si vzpomínám, tak už za cca 2-3hodinky (jak jsem začala cítit trošku palce) jsem se s nožkama snažila pohybovat a když už to šlo, tak jsem si je pokrčila (nejdříve s pomocí sestry, pak už sama). Rukama jsem hýbala hned (hlavně, když jsem se chtěla napít 🙂), jen jsem si dávala pozor na pohyby hlavou ...

milada2
6. zář 2011

@paulie Díky moc a opravdu krásně popsáno! 🙂 Stejně to rozhodnou doktoři (doufám, že mi nedají na výběr, jsem hrozně nerozhodná 🙂 ), tak si s tím nebudu lámat hlavu. Šlo mi o to, jestli budu moct hýbat rukama, abych mohla aspoň pohladit malýho a nohy, abych mohla aspoň pokrčit. Tak to snad jo, jak píšeš 🙂 Tak ještě abych se vzchopila a co nejdřív mohla mít malýho u sebe 🙂

milada2
14. říj 2011

Tak už mám po porodu a musím říct, že jsem byla v hradecké porodnici moc spokojená. Skvělé byly sestřičky porodnické i novorozenecké.

melis7
16. říj 2011

@milada2 moc gratuluju.

milada2
16. říj 2011

@melis7 Moc děkuju

tehulka12
23. bře 2012

Holky,nemate nekdo cerstvou zkusenost z Hradce?

hhranolka
23. bře 2012

@tehulka12 ja jo, ale šla jsem na císaře .... pokud maš nejaky dotaz, tak se ptej 😉

eficenka
23. bře 2012

ahoj holky... mám možnost rodit buďto v Hradci nebo v Trutnově... chtěla bych slyšet nějaké pro a proti do Hradce.. dík

melis7
23. bře 2012

@eficenka Ja rodila v Hradci,je to teda uz 2 roky a super,jak chovani,pristup,provedeni,dobre vybaveni,kdyby se neco delo.Prostredi je take moc pekne.Pokoje 2-3 luzkove+ vlastni socialka na pokoji.Libilo se mi tam.Domu jsme sli pomerne brzy,4.den po operaci.Kojit me naucili.Za me fakt dobry.Jo a skoro vsechno mi tam dali.Nemusela jsem skoro nic nosit s sebou,snad jenom plenky,tech bylo myslim jen 6.Ostatni jako kosile,vlozky,zupan,detskou kosmetiku,to vsechno bylo.Mimochodem pouzivali Veledu,to mi prislo taky dobry.Tehotenskou prukazku mi vratili na pamatku,to kamaradce,co rodila v Praze,tak te ji nedali.

tehulka12
23. bře 2012

@hhranolka Zajimalo by mne,jak se ti tam libilo.

hhranolka
24. bře 2012

@tehulka12 no libilo... Je to nemocnice, tam se libit nemuze snad nikomu 😀 ale personal byl az na vyjimky velmi prijemny a hodny. Nechodila jsem na zadny kurz, vse me naucili-kojeni a vubec vse. Pokoj byl ok, byla jsem na dvouluzaku, koupelna uz dost stara, ale cista. Vse dostavas, nocni kosile, rucniky, obleceni na prcka, kosmetiku na prcka, vlozky pro tebe, plinky pro prcka dostanes jen 5 kusu, takze s sebou vzit jen pliny, vlhcene ubrousky a bpanthen na prsa(me sice dali masticku i na prsa, ale nikomu dalsimu co jsem videla tak ne) . Pujci ti i kojici polstar, takze je to fajn. Uprimne nikde jinde bych rodit nehchtela, nebot pokud by se mimcu neco stalo, tak do hradce svazi mimca i z pardubic, trutnova, vrchlabi. Takze kvuli mozne komplikaci rodit jedine v hk.

tehulka12
24. bře 2012

@hhranolka diky za odpoved.

maminkad
18. dub 2012

Zdravim vsechny maminky! 😉
Ja mam, bohuzel, velice spatne zkusenosti z porodnice v HK! Diky pi.Podholove (nebudu psat MUDr., protoze si to nezaslouzi!) jsem malem prisla o dite. Nechala mi pres 30hodin tect plodovku a jeste ze me delala hysterku, kdyz jsem po 30hod. bolesti nechtela po treti vyvolavacky! Je velice arogantní, zla a necitelna! Po rezu me slo samozrejme spatne kojeni a radoby ,,odbornice'' pres vyzivu- sestra S.Havlickova mi odmitla dat prikrm, i kdyz vedela, ze je mam predepsane! Hlavne mi neustale opakovala, ze ona ma 8deti a kojila i s odklapejici se bradavkou! Mile jsou na vas mozna v pripade, ze jen mlcite a se vsim souhlasite! Detske doktorky byly neprijemne! Uz NIKDY bych v HK nerodila! Rikala mi to spousta znamych, ale byla jsem hloupa a neverila jim!
Krajská vyhlasena nemocnice a katastrofalni pristup personalu?! Je to OSTUDA OSTUDA OSTUDA!!!

kathy.skal
18. dub 2012

@maminkad Ahoj. Tak to je mi líto. taková blbá zkušenost 😒 Na tu sestru s osmi dětmi si pamatuju - na nás tedy byla milá, ale taky jsme na sebe s kolegyní na pokoji koukali jak puci, když mi tvrdila, že pokud chci kojit dvojčata, musím denně vypít aspoň 6-8 litrů tekutin, jinak přijdu o mlíko 😅
Já mám jinak s Hradcem moc pozitivní zkušenost... jen se mi párktár stalo, že jsem kvůli kojení nestihla oběd a oni mi ho sčolili ... ale to jsem fakt zas většinou o nic nepřišla 😀

maminkad
18. dub 2012

Ahoj. Dekuju 🙂 Tak pokud mas dobrou zkusenost, tak jen dobre 🙂
Ja tedy byla psychicky na dne, zvlast, kdyz jsem dostala horecky jeste ve FN a porad mi tvrdili, ze je to od prsou... chtela jsem zastavit laktaci a bylo mi to ZAKAZANO pediatrickou! CItila jsem se tak jak nesvepravna. V den propusteni jsem rikala sestre, ze mi naskakaly fleky na brise a ona, ze to jsou jen modriny... Doma jsem mela 39°C horecky, manzel musel na 100% zaskakovat ( uz jsme museli dat lahvicku, kojeni nebylo mozne) nesly mi srazit a 2.den v noci mi ta rana praskla a odvezla me RZ s infekci brise...
Je to ,,fajn'', kdyz ti pak doktor rekne: ,,To vam to pekne sprasili.'' a ,,No, to je stesti, ze to ruplo, jinak byste mohla mit sepsi.'' kdyz ma clovek doma tyden stare miminko... ☹

kathy.skal
18. dub 2012

@maminkad Ježiš!!! No tak to je fakt síla! Člověk by čekal, že i když je jeden doktor "čuně", je ta nemocnice tak velká, že se tam o tebe někdo solidně postará ☹

Jinak fak je to, že se člověk cítí jak nesvéprávný... já měla chvílema pocit, že ty děti ani nejsou moje a že si je od nemocnice půjčuju... člověk jezdil na novorozenecké se zeptat, jestli si může vzít vlastní děti. Ale to je asi normoš, nebo nevím... byl to můj první porod. Mě docela naštvalo, že mým dětem dávali příkrmem mateřské mléko aniž by se zeptali mě nebo mažela, jestli to neva... Mě docela vadilo, že holky dostali jako první mlíčko někoho jiného než moje ☹

maminkad
18. dub 2012

No, me ani tak nevadilo, ze byla ta sestra a doktorka hnusna na me, ale to ze mi chtely osidit malou, tak to jsem byla nepricetna! Nejdriv jsem si na pokoji pobrecela a pak jsem utrela slzy a vlitla jsem tam na tu sesternu... a jak to pak najednou slo... dat mi prikrm! Mela stesti, ze jsem byla po rezu a bylo mi fakt zle,jinak bych te sestre snad normalne ublizila 😀
Ostatni 2 mamky na pokoji se taky divily, co je to za husu!!! (a to jsem ted jeste chudacka zvire urazila! 😀 )
Je to des, pak jak predavala rano sluzbu, tak byla zkontrolovat ty dve maminky a mimca a na nas se neprisla ani podivat!
Ona vedela proc, ja si pak taky rekla svoje, kdyz si dovolila mi rict, ze pry pro malou nic neobetuju a ze pokud pry nebudu kojit, tak jsem spatna mama!
Pani ve vedlejsim pokoji mela chudak hrozny deprese! Jestli se k ni Havlickova chovala taky tak, tak se ani nedivim! Prvni tydny doma jsem bulela, ale ted uz mam jen vztek!
Vsak ono na kazdou svini se voda vari...

missymici
25. dub 2012

Ahoj,ja pred tremi lety rodila take v HK v FN,s porodem jsem byla spokojena,s gynekol.oddelenim take,ale velkou nespokojenost ,...musim dat za maminkad ,byla se sestrama z detskeho oddeleni a problemama s kojenim.Kluk mi necucal z prsa 4 dni,jen neco malinko ale hubnul,zhubnul 400g,byla jsem psychycky na dne,protoze sestry chodili a rikali ze to medelam asi dobre,kdyz necuca....ja se tak snazila,zbytek lidi,rodina,pani ,ktera byla semnou na pokoji,vsichni rikali ze to delam dobre,ale kluk se proste nepricucnul,nebo i kdyz ano,po 2 vterinach se odtahnul.Mleka jsem mela pro tri deti,teklo mi ve stoje,ze ani tampony nezabirali....Sestry videli ze kluk mi hubne,neji,vkuse breci,nebo spi,nenechali me odstrikavat a davat mu moje mleko a nechteli mu dat ani UM.Tchyne me domlouvala,jelikoz me vyhrozovali,ze me domu s klukem nepusti dokud nezacnu plne kojit,...byla jsem na dne,ale jelikoz bylo dva dni pred vanocemi,chtela jsem byt doma s klukem v klidu a treba bych se rozkojila.Sla jsem teda za detskou doktorkou na oddleni,a rekla ji svuj nazor,ze se mi nelibi jejich pristup ke kojeni a kluka mi nechavaji hladovet 4 dni,...Hned naridila,odsavacku a krmeni pres strikacku.Mleka jsem odsavala tolik ze bylo i pro jine deti,Kluk neco malo pribral a o dva dni nas pustili dom.Doma jsem za par dni dostala zanet prsu,nasadili mi antibiotika a mleko mi zmizelo.Pri tydenni kontrole u nasi detsky doktorky,byla zjistena pricina ,proc se kluk neprisaval na bravaku.Mel moc kratkou uzdicku pod jazyckem a nemohl ho vyplaznot a tim se prisat.On totiz neumel pit doma ani z lahve,dlouho jsem to skousela a menila dudaky,
A oni v sestry v FN HK na nic jineho nekoukali,jen na to ze musim plne kojit,jinak dom nejdu,a delali ze mne spatnou mamu a pritom chudak kluk,jak se trapil hlady.
JInak na FN HK nemuzu rict nic spatneho,se vsim az tuhle skusenost jsem byla spokojena a proto se tam letos vratim znovu,uz jsem trochu skusena a vim na co si davat pozor,a hlavne nedrzet pusu a krok,kdyz se jedna o moje dite a neco se mi nelibi.

pavluska88
2. pro 2013

Ahoj holky, ve středu jdu na indukci porodu sem do FN Hradec Králové? Nevíte, jak to tam probíhá při tom vyvolávání? Děkuju.

nika026
28. bře 2014

Maminky jaké máte zkušenosti s nadstandartním pokojem po porodu v porodnici FN v Hradci Králové? jaký má výhody? A opravdu lze se připojit na wifi pouze v pracovních dnech?

84verysek
6. srp 2014

Ahoj holky,
zkusím oživit téma. Měla bych pár dotazů ohledně cs v HK.
Vím, že otec u sekce být nemůže, což mě dost mrzí, když v jiných porodnicích to jde, ale nevíte některá, jestli může být alespoň někde hned za dveřmi nebo za sklem a jestli mu miminko hned přinesou na pochováni zatímco mě budou šít? A pak ještě jestli nás po zasiti nechají treba hodinku, dvě i s malým? A za jak dlouho vám dají poprvé mimi na přisátí ?? Nechci přijít o ty věci kolem jako u spontánního porodu ☹
Díky moc 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru