Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

ladza
8. črc 2009

když já mám asi hrůzu z toho porodu samotnýho. Přežila jsem jednou, budu muset přežít i po druhé. Hlavně, aby bylo miminko zdravé. Jen by mě ještě zajímalo,jestli po porodu, když šijou nastřihnutí, tak jestli to před šitém umrtvej. Slyšela jsem už spoutu historek (ne teda z HK), že šily za živa! To musí být něco strašnýho!

mili84
8. črc 2009

ladza: no mě čeá první porod, proto se asi nebojím 😅 Beru to fakt v klidu a těším se na to...taky mi jde především o malého, aby neměl komplikace, abych mu porodem nějak neublížila...ale zase věřím, že právě od případných problému tam je špičkový personál, který by v případě potřeby určitě pomohl 😉 Jinak to šití by mě zajímalo taky - jestli umrtvují. Někde prý dávají i narkozu, ale do toho bych asi nešla.

ladza
8. črc 2009

mili84: tak do té narkozy bych taky nešla, ale hlavně, aby to pořádně umrtvily, co 😉 ?! Mě se taky na HK líbí, že tam posílájí brzo domů. V Tu jsem byla 7 dní a přišlo mi to tam strašně dlouhý!

mili84
8. črc 2009

ladza: no já myslím, že to závisí na stavu po porodu..určitě by si neriskly pustit nějakou mamču s miminkem domů, kdyby si nebyli jistí, že je ok. těch 7 dní je v tu norma?? tady se pouští 3.den myslím ne? Kamarádka tam ted rodila císařem - ve středu a v neděli je pustili, bylo vše ok 🙂

zofik
8. črc 2009

ladzo to víš že to šijou naživo....já říkala panu doktorovi kdy už toho nechá, že mu jinak ublížím 😕 😀

a třeba nebudeš mít nástřih, neboj....

ladza
8. črc 2009

zofik: tak to jsi mě s tím šitím na živo teda moc nepotěšila 😔

mili84
8. črc 2009

zofik: to jako neumrtvěj jo??? a proč? když někde se to normálně umrtvuje...

ladza
8. črc 2009

mili84: v Tu těch 7 dní je norma - teda po císaři, po normálním porodu myslím 5 dní. Ale to bylo před 4 lety, tak třeba se to změnilo .... S tím šitím je to teda nářez ..

ludmilaa
8. črc 2009

🙂 Ahoj holky. Ja taky budu rodit v HK, t. p. mam 3.8 a chodim do poradny doktorky Podhalove.

mili84
8. črc 2009

tak v hk je myslím 5 dní po císaři.a jinak 3, ale nejsem si jistá. no to šití teda jo...al nezbývá nám nic jinýho než vydržet 😒

zofik
8. črc 2009

holky já vám říkám, že jsem to cejtila....soráč, ale píšu pravdu 😉

zofik
8. črc 2009

5 dní je normál, my šli až 6. den, pač Vašík měl žloutenku

ladza
8. črc 2009

stejně to ale nechápu. Proč neumrtvej, když můžou? To nechaj tu ženskou ještě dál trpět?

zofik
8. črc 2009

ladzo tak si řekni nahlas, že chceš umrtvit....já byla tak mimo, že jsem se na to nezmohla 😕

ladza
8. črc 2009

zofik to já jím to řeknu, ale otázka je, jestli se tam se mou bude někdo bavit. Už to vidím, že na mě budou koukat, jak na nějakou histerku. Ale jinak dík za info. Koukala jsem do tvého alba a máš moc krásné miminko! Tak ať vám dělá jen samou radost a je hlavně zdravé!!!

sajahonzik
8. črc 2009

holky, při šití umrtvujou 😉 🙂 ...jako při 1. porodu jsem to cítila jako ďas a dr. Boudyš mi tvrdil, že mi to umrtvil 🙄 , jsem mu lezla nahoru po tom lehátku - jsem před tím utíkala (a tím si to dělala asi ještě horší) a furt na něj bolestí syčela 🙄 a on mi říkal, že to prý nemůže vůbec bolet 😠 😠 😠 jako jsem ho chtěla kousnout, fakt a myslela jsme i na něco horšího, co mu za to udělám 😅 😀 !!! Chlap a ví, jak bolí šití... 😖
U druhýho porodu jsme taky nástřih měla - přijde mi, že to v Hk dělají prostě automaticky, i když by třeba nebyl ani potřeba ☹ ...ale před šitím jsme dr. upozornila, že mi to šít nebude, pokud to pořádně neumrtví....takže průběžně umrtvoval, když jsme to cítila, sykla jsem a on mi tam přidal 😅 - prý jsem dostala koňskou dávku 😀, ale šití tím bylo úplně v pohodě 😀 😀 😀 Takže se nedejte a chtějte to pořádně umrtvit!!!!! Líná huba je holý neštěstí 😉

A studenty jsem taky nechtěla..... 😔 A berou to úplně v pohodě, vždyť je to moje tělo, moje volba a svobodné rozhodnutí, které respektují (nic jiného jim nezbývá 😀).....

ladza
8. črc 2009

sajahonzik: tak to jsi mě trochu uklidnila! Začala jsem mít ještě větší strach než před tím 😝

mili84
8. črc 2009

Holky, a co když si to umrtvení napíšu do porodního plánu??? co?? 😉

saja: k boudyšovi jdu ted do poradny místo podholový, má dovču.. on mě přijde jako taková docela vtipná "figurka" 😀 takovej zubatej šmudla 😀 😀 ale prej je dobrej, tak uvidím 😉

zofik
8. črc 2009

aha vidíte, tak mě umrtvení teda nezabralo...a též dr. Boudyš, ale zlatej....furt se snažil se se mnou povídat...

ludmilaa
8. črc 2009

Holky nebojte siti, umrtvej pokud s tim budete souhlasit vy, pred tydnem rodila kamaradka tak ji umrt.

mili84
8. črc 2009

ludmilaa: tak to je super zpráva.. musíme se prostě o to asi hlásit 😉 Ale nechápu, že to nedělaj automaticky!!!

zofik
8. črc 2009

holky prostě křičtě že to bolí, mě to sice bolelo, ale míň než ty příšerný kontrakce...fuj tajblík....

ludmilaa
8. črc 2009

Jo jo to budu ; 😲

sajahonzik
8. črc 2009

mili: zubatej šmudla 😀 😀 😀...já si při šití říkala, že snad s těmi brýlemi dobře vidí, aby mě dobře sešil 😀 a u 2. porodu ho dr. chválil, že prý ta jizva po nástřihu nebyla vůbec patrná 😉...a asi to bylo i tím, že při 1. porodu jsme měla i vnitřní šití - furt do mě strkal tampony 😝 a i mě cévkoval 😝 , u 2. porodu ne.....

Já s šitím a jeho hojením měla po porodu problémy pokaždý 😝, ale po 6tinedělí už to bylo celkem dobrý...důležitý je vážně to furt sprchovat 🙂 , tajkže jim vodu v porodce rozhodně nešetřete 😉

zofi: já vždy říkala, že šití po 1. porodu bylo horší než samotnej 14-tihodinovej porod 😝

mili84
8. črc 2009

ludmilaa: koukám, že se asi potkáme v porodce 😉 máme termín skoro stejně 😵 tak budeme křičet spolu, jo??? 😅 😀 jsi z HK? a chodíš už na monitory?

zofik
8. črc 2009

sajohonzil, to je fuk že je zubatej, byl moc milej, já u něj ten den ráno byla v poradně a fakt zlatej vše mi vysvětlil, asi udělal toho Hamiltona a povídal, že do rána asi nevydržím...a měl recht...a taky povídal, že neslouží...o to víc jsem pak čuměla, když se otevřely dveře a prej paní ......tak jdeme na to,,,,chudák nestíhali, tak ho povolali....povídal že už jede x tý den v kuse....

ladza
8. črc 2009

ludmilaa a mili84 : tak vy to už budete mít brzo za sebou! Mě čekají ještě dva měsíce. Tak vám přeju rychlý a co nejméně bolestivý porod a hlavně to umrtvení při šití 😉 ! A pak mi sem určitě písněte jak vám ten porod probíhal!!!

zofik
8. črc 2009

holky a to já v místě řezu měla ještě varix, křečák....

mili84
8. črc 2009

saja: no já když boudyše poprvé viděla, tak mě fakt ani nenapadlo, že by to mohl bejt doktor...přišel mi jak nějaká postavička z komiksu nebo nevim 😀 No a pak jsem byla na utz a on zrovna nikoho neměl, tak přišel k sestře se s náma bavit, kde jsem zrovna byla já - a až tam jsem pochopila, že je doktor 😀 Se se mnou bavil a byl příjemnej...sestra se mě zrovna ptala na titul, tak jsem říkala, že Mgr a boudyš hned se zajímal čeho a tak 😀 😀 No je prostě takovej roztomilej 😅 😀

Holky, já si to furt nějak neumi představit, co mě čeká...možná proto jsem tak nebezpečně v klidu 😅 😝 To se pak asi budu divit co...no jo, jenže nejhorší je, že ten porod je fakt u každý uuuplně jinej a nikdo vám dopředu neřekne, jakej porod budete mít vy. Podholová mi včera řekla: no on je malej o něco větší, to se vám bude špatně rodit...hmmm tak jsem poděkovala za "pozitivní" informaci a šla 😅 😕 No co se na to dá říct..mám kůli tomu šílet? To stejně nepomůže 😕 😅 😀

zofik
8. črc 2009

hnusná poznámka Mili...ale to zvládneš...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru