Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

janette.j
18. led 2010

Ahojda plně souhlasím s zofik a miska73,moje zkušennost hruza,hlavně s Podholovou 😠

erian
19. led 2010

Holky, měly jste tu některá nedávno v HK plánovanou sekci? Chtěla bych vědět, jak je to v případě císaře s těmi dvěma hodinami kdy jste po normálním porodu s miminkem a manželem spolu. Pokud nebudu v celkové narkozé a budu teda při vědomí je to stejný?

luucia
19. led 2010

erian, já měla plánovanou sekci 😉 je to teda už přes 2 roky 😲 Hned po porodu mě odvezli na JIP..manžela jsem viděla asi 5 minut na chodbě, když mě přikládali malou k prsu, pak už ne...asi na 2 minuty za mnou přišel na JIP 😒 ale pořádně jsme ho viděla až druhý den..s malou mohl být jak dlouho chtěl, ale všichni 3 dohromady jsme nebyli 😢

mydva28
21. led 2010

lenkabu: Doufám ,že je fakt prodlouží!
Ale kdy porodím, to je ve hvězdách, mám mít klid na lůžku, že jsem otevřená, na kolik nenapsala ani nesdělila, byla jsem u někoho jiného. Snad ještě vydržíme aspoň týden a půjdu k Šilhánoj.

lenkabu
21. led 2010

Klid na lůžku s děckem je dobrá věc 🙂 Ale čtyřletý je lepší než dvouletý zase 🙂

Po sekci určitě nenechávají rodinu společně páč budou chtít maminku sledovat,je to celkem náročná břišní operace,proto pak sledovačka na JIP.

mydva28
21. led 2010

lunkabu: Ono naše čtyřletý je bohužel vývojově trošku jinde. Ale naštěstí je dopolko ve stacionáři a odpolko dnes funguje teta, tak uvidíme, co bude dál... Ale už mě stydká kost tolik nebolí jako dopolko, jinak mě nic navíc nebolí, miminko taky neřádí, tak snad vydržíme.

arwen82
21. led 2010

Ahoj holky, máte někdo zkušenosti s plánovaným císařem ve spinále v Hradci ? Jak to probíhalo ? Můžete to doporučit ? A mohl být manžel s vámi na sále ? Někde to prý umožňují. Potom jste byly 24 hod na JIP nebo kratší dobu ? Budu ráda za každý postřeh. Díky

lenkabu
21. led 2010

Pokud vím tak manžela na sál nepouštějí,čeká na chodbě (na sál je vidět prosklenou stěnou ale podrobnosti samozřejmě ne) a pak jde s miminkem.

miska73
22. led 2010

Jak říká lenkabu, nepouštěj a může se dívat přes sklo. Já měla císaře v celkový anest. tak si toho moc nepamatuju, jenom to, že mi malýho přiložili hnedka jak mě probrali. Na jip za mnou nikdo nemohl a malýho mi tam přinesli na kojení až po 10ti hodinách. Neměli prý dřív čas ☹ ☹ , ale naštěstí se mlíčko spustilo a další den už něco sám vypil.. 🙂
Držím všem čekatelkám palečky, držte se mamči!! 😉 🙂

mydva28
28. led 2010

Kočky, nemáte někdo čerstvé info z porodnice? Návštěvy, stop stav apod.? Díky
Jinak perlička min. týden mě dr. napsala, že hrdlo spotřebované, váha dítě 3200g, porod každým dnem a včera jsem byla u svého, který napsal- hrdlo uzavřeno, váha dítěte 3040g a že se to k porodu zas tak moc nechystá. Tak se v tom někdo vyznejte, ještžě, že ty miminka na nějaký doktory dlabou a říděj si to podle sebe.

blesacka
9. únor 2010

Ahojky holky, prosím vás nevíte některá, jestli se při odchodu z porodnice dostává pro mimi nějaký dárkový balíček? Popřípadě co přesně obsahuje? Nevím, jestli mám nakoupit nějakou kosmetiku pro mimi. Malé vzorky by se hodily, abych zjistila co nám bude vyhodovat za zančku a přípravky. Moc díky.

lenkabu
9. únor 2010

Dostala jsem několik igelitek věcí snad 😀 a používala vzorky ještě min měsíc........nevím jak je to teď v krizi,ale vydrž mydwa už porodila tak snad pak zajde a řekne.

konja
autor
9. únor 2010

blesacka: taky jsem toho v porodnici spoustu dostala, kufřík a ještě nějaké igelitky. Pak je ještě možnost napsat si meily na různé značky, většina na požádání posílá vzorky poštou 😉 A pak ještě v DM drogerii mají svoji značku dětské kosmetiky a mají i maličká balení, používala jsem je do přebalovací tašky na cesty abych sebou netahala velké tuby 😉

blesacka
10. únor 2010

Holky moc díky za rady. Tak já s tím nákupem kosmetiky počkám po porodu. 😉

zofik
10. únor 2010

já teda nedostala nic, žádný balíček, asi už nezbylo 😨 ale tenkrát byl stop stav a leželi jsme i na jiném oddělení, tak možná proto...

kerrie
10. únor 2010

Já rodila před 5-ti týdny a dostali jsme 2 boxy propagačních materiálů a vzorečků kosmetiky 😉

lenkabu
10. únor 2010

občas na někoho zapomenou to jo 😅

blesacka
26. únor 2010

Holky a dostaly jste v porodnici papír, co všechno je potřeba po porodu zařídit? (pojišťovna, porodné, kde se co a jak hlásí a tak ...?)

verusinek
26. únor 2010

Blešačko jo jo já ho dostala 🙂

blesacka
5. bře 2010

Ahojky, já vím, že se to k tomuto tématu moc nehodí. Ale nevíte, kde se dá v Hradci nebo Pardubkách pořídit dobrá kojenecká podprsenka za rozumnou cenu (kromě Finesy)? Moc díky za radu všem.

marhulinka
5. bře 2010

Blesacko zkus Vesnu,tam mají za rozumné ceny 😉

efii01
5. bře 2010

Ja jsem si taky koupila ve Vesne za 300, ale ta je spis na doma, takovej neforemnej padak, lepsi maji u centralu, kdyz jdes k rece, po pravy strane do dvora, obchod se jmenuje Andilek a tam maji znacku: Anita, maji moooc hezky podprdy i tilka, ale kolem 1000....

blesacka
7. bře 2010

Do Andílka určitě mrknu a ve Vesně které? V Opatovicích nebo na pěší? Podprdy mi špatně sedí a všechno mě škrtí, tak s tím mám pěkný trápení :o(, než seženu nějakou, která mi dobře sedí.

efii01
7. bře 2010

Ja jsem ji koupila ve Vesne na Pesi, ale uz meli docela probrany velikosti, ale zkus to, snad pochodis 🙂

blesacka
8. bře 2010

Holky a kdy jste ji kupovaly a o kolik větší? Ve Finese mi radila 7,8 měsíc a o košíček větsí, ale to mi přijde strašně brzy.

miska73
8. bře 2010

já jí kupovala na 7 měsíci a kupovala jsem i o číslo větší objem. Sedla mi, ale radši jsem kupovala jen jednu. Pak jsem dokoupila v Rossmanu. Tam je mají za asi 200kč. 😉

efii01
9. bře 2010

Ja taky o jedno cislo vetsi, tak snad to bude ok, zatim mi je trochu vetsi, no, ale az si tam dam ty vlozky, tak bude akorat 😉

romik84
30. dub 2010

já koupila pěknou podprsenku v Johnu Nellovi v Kuklenách- myslím Cariawell nebo tak nějak, mám dvě (cena asi350 Kč), jsou z pružného materiálu, ale nevytahají se, pěkně prsa drží a zároveň nikde neškrtí, mají tůzné barvy, neměnila bych, ikdyž teď po pěti měsících stálého nošení mají žmolešky, ale dostávají fakt zabrat

kauculacek
11. kvě 2010

Ahoj holky,
jdu k vám mrknout, chtěla bych rodit v HK, potřebuju nějaké info 🙂

konja
autor
12. kvě 2010

kauculacek: a co by tě pře sně zajímalo? Pokud budu vědět tak ráda řeknu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru