Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

marhulinka
26. kvě 2010

@hananaz prohlášení jména dítěte by ti měli dát kam chodíš na gynek.,řekni sestřičce 🙂

hananaz
26. kvě 2010

já jsem to dostala v porodnici v Jičíně, ale asi jsem to tam nechala. tam mě to tenkrát dali oni.
Mě zajímal ten Hradec, kdybych tam vyrazila, tak abych to měla. Ale už jsem se rozhodla, že když mám být zítra v Jičíně, tak tam prostě zítra budu. Myslete na mě, ať už mě domů nevrátí. Už je jedno,jestli císař nebo normál , ale hlavně ať už nemusím čekat.Tak nějak to chci mít za sebou

kauculacek
25. čer 2010

Taxem tu zase, trošku se mi to přiblížilo 😅 a já se stále rozhoduju, kde budu rodit. Každý říká něco jiného. Plno lidí mě "nutí" do Pardubic, že je to tam teďka v poho, ale já nevím, moc se mi tam nechce. Původně sem chtěla v Chrudimi, ale tam byly potom nějaké personální problémy na gyn, takže sem to vzdala.. 😒
A koukala sem, že Pardubice neumožňují porod v jiných polohách, to HK ano, ne? Navíc HK pracuje i s porodním plánem (to nám říkala paní na kurzu), že jsou i víc pro ty "nové" věci.. Zatím sem žádný nepsala, ale nějaké typy z kurzu mám..
Zase říkají, že je tu super péče o malé, ale horší péče o maminky. No, jenže co znamená dobrá péče, že 😕
Takže asi budu chtít jít sem 🙂

melis7
25. čer 2010

Kaculacek,musíš se rozhodnout sama.Já jsem byla s HK spokojena.Žádnou horší péči o maminky jsem nezaznamenala,vžádném případě.Přeju,ať vybereš dobře.Mel

marhulinka
25. čer 2010

@kauculacek Já tedy mám zkušenosti spíš opačné...o maminky péče v poho,u dětí jedna sestra příšerná...totální nezájem,strašně jsme ji obtěžovaly 😠 Bylo nás víc maminek,které jsme si při odchodu na ni stěžovaly. Jinak tohle si musíš rozodnout sama...prostě ať přijdeš kam přijdeš,záleží na koho natrefíš 😵

konja
autor
26. čer 2010

kauculacek: nevím jak Pce, nemám s nimi zkušenost, ale ani v HK moc nepočítej s nějakými "novými" věcmi. Vrcholem porodu je, že ti dovolí zvednout si křeslo a když narazíš na dobrou směnu, tak ti dovolí si ho naštelovat jak chceš. Já chtěla rodit na stoličce a ikdyž jsem měla porod bez sebemenší komplikace tak smůla. Prostě šup na křeslo, chytnout si nohy pod koleny a tlačit,tlačit,tlačit. Nik do se mě nezeptal jestli mě to vyhovuje a ani mě nedovolili pořádně si to zvednou, prý bych si seděla na rodidlech 😝 Takže v tomto směru bych zas tak moc optimistická nebyla. Možná když bych si to vysloveně vydupávala, tak by to šlo, ale já chtěla porodit v klidu a ne se tam s někým ještě dohadovat. Běžné to tam prostě bohužel není, ikdyž v popisu porodnice je uvedeno něco jiného. Jinak péče je úžasná, snad pouze jedna sestra (dětská) byla taková víc od rány, ale ta mě mohla vlízt na hrb 😉

lenkabu
26. čer 2010

Já mám zkušenost čerstvou a můžu jen chválit 🙂 Rodit jsem tedy chtěla na křesle v sedu nohy si nedržet ale zapřít a nikdo mi nebránil...........resp pokyn jak rodit zněl jinak,já si rodila jak chtěla a byla oboustranná spokojenost 😀 Musím vychválit personál že i když se rodilo jak na běžícím pásu (já rodila 2,5 h a za tu dobu se narodilo asi 8 dětí) tak dodržovali můj porodní plán a maximálně se snažili.Dceru jsem si chtěla nechat hned od porodu u sebe a ani to nebyl problém. Na oddělení pak taky naprostá pohoda,nenarazila jsem na nikoho nepříjemného. Jen mladá dr co mně nakonec rodila byla trochu v tenzi asi z té náročné směny,ale to jsme si vyřešily během dvou vět 🙂

konja
autor
26. čer 2010

lenkabu: ono strašně záleží na personálu. Já měla celou dobu perfektní PA i doktorku u kterých by asi taky nebyl problém, ale pak se změnila směna a přišla PA která prostě nediskutovala a hotovo, asi kdybych byla důraznější tak by to taky šlo, ale hádej se s personálem, když už máš tlaky jak blázen 😅

anitram18
26. čer 2010

Holky, nevite jak dlouho dopredu se mam zaregistrovat to hradecke porodky a ev. kde presne se mam hlasit? diky 😉

marhulinka
26. čer 2010

@anitram18 v HK se neregistruje 😉

marhulinka
26. čer 2010

Prostě vždy a všude je to jen a jen o tom,na koho člověk natrefí... 😉

lenkabu
26. čer 2010

jj o lidech je to především

konjo já se právěkvůli tlakům nehádala a začala jsem tlačit jak jsem chtěla aprakticky hned lezla alice ven tak co by namítali že 🙂

kauculacek
2. črc 2010

konja acha, no já sem taky přemýšlela právě o té stoličce 😕 chjo, je to fakt o lidech koukám..

konja
autor
5. črc 2010

Kauculacek: zkopíruju te se kus mé odpovědi, která je na 1 stránce, také se tam někdo ptal jak to je s polohou, masížemi atd. tak jsem ti to zkopla, abych to nemusela psát celé znova 😉 :
Jiná poloha než v leže na postely není. Jejich představa pro různé polohy u porodu je asi taková, že ti maximálně zvednou záda trochu výš. Ale rodit na stoličce nebo v kleku, dřepu, vaku atd.? Zlátý oči v moči! Asi by sis to musela hodně vydupat, sami ti to nenabídnou.Stoličku na sále mají, hodně šikovně strčenou pod psacím stolem, tak aby ji nebylo vidět a co nejmíň maminek se tak zajímalo o to co to je Pokud budeš mít štěstí, že budeš zrovna jediná rodička (nebo vás tam bude hodně málo, což se bohužel v HK moc často nestává) a narazíš na dobrou směnu, tak ti možná některé slibované věci slplní, ale rozhodně se o to musíš sama hlásit. HK je sice špičkové pracoviště, ale o porodu v příjemném prostředí v kleku za hudby Mozarta, vůně vanilky a tlumeného světla se nám zde může jen nechat zdát. Koukni se ke mě do alba, mám zde vyfocený porodní sál. Už jenom z toho jak to tam vypadá musí být každému jasné, že zde se na nějaké "vymoženosti" nehraje. Prostě a jednoduše - maminko na kozu,lehnout na hřbet, chytnout nohy, tlačit, šmik střih a dítě je venku. Děkujeme, blahopřejeme a další kdo je na řadě.

melis7
6. črc 2010

Milá Kačuláček!Jestli se nemůžeš rozhodnout,tak si zkus se zajet do těch porodnic podívat.Uvidíš,kde to na tebe bude pusobit nejlépe.Jinak nevím o tom,že by se zrovna v těch,co jsi vybrala(Pardubice, Chrudim) rodilo na stoličce.vždycky to je o lidech.já jsem třeba zase slyšela,že v Pardubicích ti kloudně neporadí s kojením, ale jsou to řeči jedna paní povídala,vlastní zkušenost nemám.Přeju ti šťastnou ruku při vběru,ať se trefíš do toho do čeho chceš.
P.S. Když se už rozhodneš,tak se to naštěstí dá změnit těsně před porodem,nejsme v Praze a nikde se neregistruje.Jen by jsi se mohla trefit někam,kde malují a pak budeš stejně rodit jinde.Tak babo raď.Měj se krásně a napiš potom kde a jak jsi porodila.Mel

lenkabu
6. črc 2010

V HK na stoličce určitě rodit nebudeš 😉

cina
7. črc 2010

Ahoj holky,

chystám se taky rodit v Hradci, tak sbírám aktuální info... Nevíte, jak je to s nadstandartem? Kolik jich tam mají k dispozici? Podle toho, co píše Lenkabu (mmch, nestřídáme se na zpívánkách an Slezským? 🙂 ), tak je asi dost nábuch, ne?
Já nemám porodní plán ani žádné extra požadavky, snad to bude v pohodě, jen jsem slyšela, že u příjmu nemůže být přítomen manžel??, díky za zkušenosti!!!

marhulinka
7. črc 2010

@cina U příjmu určo manžel není,mě tedy rovnou říkali ať manžel počká venku...ale já ho stejně u porodu neměla. Když jsem rodila já,tak to bylo všude plno,teď co porodila kamarádka,tak ty neležely pak ani přímo na šestinedělce.

lenkabu
7. črc 2010

@cina ahoj na zpívánkách se asi střídáme,chodily jsme ve čtvrtek od 9:30 😉 u příjmu manžel není,čeká na chodbě když tě přijímají a jsi hodinu v přípravě,pak tě dovedou na sál a přivedou manžela 😉 Nával tam bývá často,ale spíš takové jednorázovky,první jsem rodila v noci a sama a teď to bylo hodně tím že jsem šla v pondělí ráno na vyvolání a nebyla jediná a do toho jim tam prý jezdily porody celou noc 😉

cina
7. črc 2010

@marhulinka - díky, snad to nebude tak hrozný!
@lenkabu - díky za info, tak to jsme se střídali, my chodili od půl jedenácté 😉 a nadstandart jste někdo z vás využil? je jich tam víc?

melis7
7. črc 2010

Nadstandarty jsou 3.Stojí myslím 650Kč za noc.Mel

efii01
7. črc 2010

Ahoj Holky, ja jsem nadstandart vyuzila a byla jsem rada, nejlepsi na tom je, ze, kdyz jsou navstevy, tak za Vama muzou na pokoj, kdyz jsem tam videla ty ostatni maminky, jak chudinky sedi na chodbach s miminkama a tatinkama, jak nemaji zadny soukromi ☹ , na ty navstevy je to fakt dobry. Clovek ma vic klidu na vsechno. 650 je teda palka, zase az tak nadstandartniho tam teda nic moc nemaji, kdyby si uctovali tak 400, tak to jo, ale 650 je strasne moc. 😠 Vydridusi.

lenkabu
7. črc 2010

Já chtěla standart a společnost na pokoji tak nevím ale taky myslím že jsou 3.

marhulinka
7. črc 2010

Taky myslím,že nadstand.jsou tři...cena je palba,ale když to člověk chce...
Já taky byla na normálním pokoji,bylo to fajn,pokecaly jsme,pohlídaly si navzájem dětičky....Mě nevadilo,že jsem s návštěvama byla venku 😉

cina
8. črc 2010

Holky, díky. Mně právě po prvním porodu ty návštěvy na chodbách (v jiné porodnici) vadily hodně, musela jsem malého slunit, takže neustálé svlíkání a oblíkání 😒 i kvůli Adámkovi chci ten nadstandart, ač ta cena je fakt nadstandartní 😒

lenkabu
8. črc 2010

Když tam za tebou bude chodit malej tak je to asi lepší 😉 Děti na odd nesmí mají na návštěvy vyhrazené místo před odd.......já tam Vandu nechtěla protože by v klidu beze mně neodešla a moc návštěv jsem nečekala tak byl ten standart lepší 😉

cina
8. črc 2010

@lenkabu - aha, to jsem ani nevěděla... na ten nadstandart za mnou teda ale bude moct přijít????
Já se teda taky bojím, jak to bude Adámek brát, že budu pryč, to je jediný, čeho se na porodu děsím...

miska73
8. črc 2010

@cina ahojda, na nadstandart za tebou můžou přijít prakticky kdykoli a být tam s tebou jak dlouho budou chtít. Je to fajn, taky jsem to využila... 😉

cina
8. črc 2010

@miska73 - děkuju, to je super!!! Snad bude nějaký volný...

miska73
8. črc 2010

nevím jak se teď moc rodí, ale za mě bylo natřískáno, ale po 2 hodinách na normálním pokoji, mě přesunuli na nadstandart... uvidíš, nahlas to hned při příjmu a snad to vyjde 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru