Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

ludmilaa
25. črc 2009

No ja sice mam 15letou holku, ale myslim ze ja s nikym tam nemluvila, a je pravda ze ja tam byla a sedela v rohu.

jedle
25. črc 2009

Mám těhotenskou. Píchám si tři týdny. Jsem 31tt. Ještě jsem z toho trochu jelen 😀 ... hlavně z toho porodu.

ludmilaa
25. črc 2009

Kolik krat denne jsi pichas inzulinu? a co ti rikala dok. o porodu?

jedle
25. črc 2009

Píchám si 3x, 7, 6, 6. O porodu mi právě nikdo nic neřekl. Na netu jsem cosi našla, že dítě se hned odnáší, není dovoleno, aby ho otec ošetřil a oni ho zkoumají jestli je v pořádku. Berou mu krev, stěry, moč, stolici a tak. Nevím ale jestli to je seriózní. Matce se dává až pak, až je po všem. proto se plaším, ale zeptám se, jak to půjde. Ty už bys ale asi měla brzy rodit, že? Nechají tě přenášet? A říkala ti něco o porodu?

ludmilaa
25. črc 2009

Tak to muzu, uz dokonce jsem mela i poslicky minullou nedeli, a porat myslim ze je mam 😀 furt mi tvrdne brisko a boli. Prenaset urcite nenechaji u diabeticek se to nedela. Rikala pokud mimco neni velky, tak melo by to byt jako kazdej porod.

jedle
25. črc 2009

Myslím, že horší než ve Svitavách to nebude 😀 Tak to snad ustojím. Mně tvrdne břicho už měsíc, někdy 5x za den a někdy i po 5 minutách. Docela to bolí, ale nález mám normální.
Kdyby ti to náhodou přišlo, tak přeju moc štěstí. Musím jít povlíct postel a zahnat smrádě spát 🙂
Dobrou klidnou noc.

mili84
26. črc 2009

Ahoj holky, tak nějaký novinky?? Já mám už 2 dny tvrdnutí po 6min a ode dneška od rána se přidaly trochu bolesti, tak jsem zvědavá, co z toho bude... 😵

mili84
26. črc 2009

...holky jak je to s jídle v HK porodnici? 3x denně? A vařej tam dobře? Si myslim, že tam stejně budu mít hlad... 😅 😕 😝

paulie
26. črc 2009

mili: když si zajistíš drobný proviant z domova, tak hlad mít nebudeš 😉 🙂
Jídlo jsme dostávali 3x denně - snídani, oběd a večeři ... plus ke snídani a večeři jsme dostali něco malého jako svačinu 🙂 Mně osobně to nestačilo, ale já jsem věčně hladová 🙂

ily82
26. črc 2009

mili84: mne zas jidlo stacilo. Ja tam nejak mela nervy a byla jsem nevyspala a vlastne jsem ani nejedla, k obedu dve vidlicky a dost. Jinak jidlo byly normalni porce a bylo toho dost, jedlo se 3x denne + 2 svaciny. Ale pozor, jsou schopny dat kojici matce krenovou bagetu, cerstve pecivo, lusteninovou polevku.... 😖
Caj nam na pokoji taky pravidelne doplnovali a jeste se ptali, jestli chceme horky nebo slazeny. Takze ja z domu nepotrebovala nic. Jen kdyz jsem nemohla ani 5. den "hodit bobka" a nepomohl ani cipek, tak jsem volala SOS kamaradce, aby mi k snidani donesla dve broskve a activii 😀
Kacici uz asi porodila, ze?

zofik
26. črc 2009

holky jídlo v porodnici je velkej průser....přiznala mi to i sestra...kapustová polévka, nebo křenová pomazánka na rohlík, no děs 😲 pak mimisci vyváděj...

kacici
26. črc 2009

Holky,kdepak jsme stale 2v1,ale ve ctvrtek jdu na vyvolani,takze to snad klapne a bude rychly porod 😀
Poslicky mam nepravidelne,spis me vadi dalsi neduhy,zvraceni,nevolnosti a velke bolesti kycli a trisel 😔
No za me davali docela dost casto kiwi a na vizite nas sestricky upozornovaly at ho nejime 😅
Jinak holky diabeticky,po porodu vas ceka stejne dieta diabeticka,tak s tim pocitejte - hl. ja uz ted mam osypky z chleba a syru,ktery davali minule snad k snidani i k veceri pokazde 🙄 ,ale co muzu byt rada,ze neco dostaneme. Ted me ceka to same a to kolem me maminky dostali treba k snidani koblizky 😝 😀
Ja si beru jako prevenci zacpy svestkovou presnidavku a svetskovy napoj od Hippu 😉
Mili - tak moc drzim pesticky a kdyby neco pisni - vsak ja si myslim,ze na me uz nepockas do ctvrtka😀

mili84
26. črc 2009

No tak to jídlo bude teda zajímavý... 😅

kaci: já jsem taky stále tu 😀 Mám ted každou noc a ráno pravidelný tvrdnutí, po 6ti min - a dnes se přidaly k tvrdnutí i bolesti..Ale pak to vždycky nějak vyšumí 😖 Kyčle a třísla bolej taky...no, ale aspon se něco děje a vím, že se to blíží..snad. Taky Ti držím palečky, ale myslím, že budeš v porodce dříve než já - tak schválně 😀 😉 Zítra jdu na váhový odhad, tak jsem zvědavá, co mi poví... 😒 No ještě napiš určitě do tý doby než bys tam nastoupila. Ale třeba to příjde samo 🙂

mili84
26. črc 2009

..jo a holky - svědilo vás na konci těhu někoho břicho?? Mě začalo asi před týdnema furt se to stupňuje a už mi to leze na nervy...šííleně mě svědí kůže pod pupíkem, jakoby celej podbřišek...Pořád se to snažím aspon promazávat olejíčkem, ale nevim, co s tím..je to hrozně otravný...ještě že mám gelový nehty - kdybych je neměla, tak už jsem rozdrápaná do krve asi nebo nevim... Vím, že to asi patří do jiný dikuze, ale tak třeba mi poradíte, co na to...

lady.dee
26. črc 2009

mili: být tebou tak si zajdu zítra za dr.páč to může být i něco vážnějšího,měl by ti udělat testy jestli nemáš něco z krví nebo j játrama,nechci tě ale strašit,tak si radči zajdi zy dr.

zofik
26. črc 2009

jo jo MIli mám pocit že to souvisí a játrama, měla to kámoška to svědění...

paulie
26. črc 2009

ad jídlo: je fakt, že jsem nevěřícně koukala na hustě cibulovou omáčku, co jsme dostaly jednou k obědu 🙂)) Jinak první den na pokoji jsem dostala k obědu cosi rozmixovaného, co kdysi mohlo být třeba hustou květákovou polévkou (?) 🙂) Taky ta "rajská" byla nějaká zahuštěná, ale dala se jíst 🙂)) Jinak si taky pamatuju chemickou bramborovou kaši s něčím, co bylo variací na mleté maso (kupodivu to bylo docela dobré 🙂).Taky jsem tam často dostávala borůvkový jogurt, i když nám sestřičky říkaly, že bchom borůvky moc neměly jíst 🙂))
Každopádně tam byly úžasné sanitářky, které nám několikrát denně nosily fantastický čaj 🙂

Já jsem tedy žrout od přírody, takže mi velikost porcí a frekvence moc nevyhovovaly ... ale přesnídávky a piškoty z domova to jistily 😉

mili84
26. črc 2009

mě to svědí jenom po pupíkem a zteď jsem to namazala Bepanthenem a je to tisíckrát lepší 😉 ale zítra jdu na utz, tak to tam řeknu, pro jistotu. Ale mylsím, že jsem četla, že když by to byly ty játra, tak snad svědí celý břicho nebo i záda, prostě větší část těla a je vyrážka..a vyrážku nemám, jen mě to svědí..Ale je to te´d teda po tom namazíní skoro uplně dobrý - ale díky za radu 😉

K tomu jídlu - nasmažím si doma řízky, ať mám manža co nosit 😀 😀

kacici
26. črc 2009

Mili - me trapi to same a bohuzel brisko uz me popraskalo,prestoze vydrzelo cele prvni tehu bez jizvicky a ted taky skoro do 40.tydne ☹ Jinak se drbu teda pekne,mazu se snad 3x za den a stejne to svedi kolem pupiku a pod 🙄
Moc drzim pesticky na zitrejsi UZ,aby byl Tonik akorat 😉 .No ja mam jistotu maleho budulinka 😀

mili84
26. črc 2009

kaci - já to ted namazala Bepanthenem a fak t je to lepší..ale za pár hodin drbu znova 😅 Já se na to pro jistotu zítra zeptám, ale mylsím si, že to bude tím sestupujícím bříškem... Jinak teda mě už od rána drží bolesti - ale intervaly se mění - ráno po 6ti min, pak se to prodlužovala, k večeru vrátilo a ted se tp zase prodlužuje až na 10 😒 Ale aspoň že to začalo bolet 😉 No neboj, ten náš bude taky pěknej Otesánek 😀

winter
28. črc 2009

jedle: MUDr. Zimmerová je bezvadná mladá lékařka, moc pečlivá a vstřícná. Já k ní teď začala chodit do ordinace a jsem moc spokojená.

Ještě k jídlu v nemocnici: jídlo nic moc, ale dalo se to. Ovšem čaj jsem pila jen do doby, než jsem viděla, jak ho připravují. Od té doby jsem si nechávala nosit z domu neperlivou vodu. Počítejte s tím, že po porodu budete muset pár dní pít tak 4 l tekutiny denně.

wcelka
28. črc 2009

ahoj, já jsem tu poprvé, tak koukám, o čem tu klábosíte 😉 Mně chyběla v FNHK pouze neperlivá voda.. Měla jsem po porodu ukrutnou potřebu pořád pít a přísun čaje od sester byl fakt ubohý.. Ale to bylo možná taky tím, že jsem se nevešla na poporodní odd., šoupli mě do 1. patra na gyn. odd.

vvvecna
28. črc 2009

ahoj mám pro vás jenom info,že mili je v porodnici,kolem 11 šla na císaře,jak se něco dozvím,tak vám dám vědět jo ahoj

ladza
28. črc 2009

vvvecna: držím mili pěstičky! Ať všechno dobře dopadne a hlavně ať je malý v pořádku !!!! Pak dej určitě vědět!

ily82
28. črc 2009

taky moc drzim pesticky. Uz se tesim na blizsi info a az budeme moct gratulovat 😉

kerrie
28. črc 2009

winter.........ahojky........prosím Tě a kde MUDr. Zimmerová ordinuje? Ve fakultce? Děkuji za info 🙂

Jinak držím palečky mili...............taky sem chodím občas nakukovat, abych věděla, co mě v porodnici v HK za pár měsíců čeká 😉

vvvecna
29. črc 2009

ahojky tak dodávám menší info o mili a Toníkovi :
včera 16: 30 - Váha 4030kg, 51cm, Mili je ještě na JIPce, malého neviděla jen na fotce, prý brutus bolesti
včera 16: 40 - od 5 hod. měla kontrakce po 4 minutách a vzali ji až v 11 na toho císaře..bolí ji prý jizva a jak se zavinuje děloha asi ani ta narkoza nebyla nic moc...ale je to rozená optimistka.. takže se určo těší až Toníka obejme
včera 16: 50 - adgar skore 10-10-10 takže paráda 🙂) jinak v 7 jeli do porodky, měřili Toníka a řekli,že normálně to nepůjde ani omylem..v 11 na sál od 12 na JIPce, v 6 ukážou Mili Toníka..manžel je uplně vedle..štastný... to je tak krásný..

bližší info zatím nemáme,jenom toto co zhruba napsala,dnes budem vědět více a tady je TONDA
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

kacici
29. črc 2009

Tonicek je nadherny miminecko 😵 😵
vvvecna moc dekujeme za info 🙂 ,ja jsem uz zacala byt vcera vecer nervozni 😅
Tak to Tonik mel docela malo,odhadovali mu o pul kila vic 😕 ,ale to je super pro me,me totiz odhaduji na zitrek 4200g 😅

lady.dee
29. črc 2009

taky mili moc gratuluju k Toníčkovi,ať jí roste jako z vody a dělá jen samou radost

vvvecna
29. črc 2009

nemáte zač jak něco budu vědět další zase napíšu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru