Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

konja
autor
2. srp 2009

ily82: k té plodovce - kamarádka má podle plodové vody chlapečka, jmenuje se Romanka 😀 To bylo překvápko,když tomu chlapečkovi z plodovky chyběl pindík 😀 Ale to byla chyba personálu, sestra se spletla a napsala to blbě, plodová voda je jinak opravdu jistá. 🙂

xirax: moc velká gratulace, krásný překvápko 😀 A jak jinak porod?

ily82
2. srp 2009

konja: tak jsem se nejdriv fakt lekla, ze ani plodovka uz neni jista 😀 . A to se sestra "jen" upsala 🤐

ladza
2. srp 2009

ily82: tak ten pokojíček je teda nádherný! Ten se vám opravdu povedl ! A jinak jsem koukala, že to bude Markétka - my budem mít taky Markétku 🙂 ! A kdyby náhodou, tak Tomáška .

ily82
2. srp 2009

ladza: dekujeme za pochvalu - proste ruzovej 😀
to mas dobry vkus, kdyz Marketka - hihi 😉 .
Tomaska jsem taky vzdycky chtela syna, ale to jsem nevedela, ze tatinek bude Tomas a ja proste moc neuznavam pojmenovavani deti po rodicich, takze my mame prvniho Matyase a kdyz to ted nebude Marketa, tak to bude Stepan

konja
autor
3. srp 2009

ily82: pokojíček je nádhernej 😵

mili84
3. srp 2009

Ahoj holky, jsme doma - HK porodka naprosto SUPER. Byla jsem strašně spokojená, hlavně s personálem..nesetkala jsem se s jedinou kyselou tváří, všichni fakt milý a ochotný. Porod taky ok, rodila jsem císařem, rodil mě Dr. Bestvina - stejně starej jak já 😀 vyšel mi nadstandard takže macimální spokojenost a pohodlí 😉 Jinak díky všem za gratulace.

konja
autor
3. srp 2009

mili84: to je super, že jsi byla spokojená a že ti dopadl nadstandart 🙂 Rodila si v celkové nebo v lokálu?

mili84
3. srp 2009

konja: v celkové, spinál mi ani nenabídli - prý se v HK v podstatě nedělá, ani epidural nedávají...Ale asi bych stejně šla do celkové.

konja
autor
3. srp 2009

mili84: no taky jsem slyšela, že se jim do toho moc nechce 😒 známé dali epi až po 23 hodin bolestí, přes deset hodin její žádosti o epi ignorovali, ikdyž potřebně otevřená byla, jen se to v půlce zaseklo a nepokračovalo to.Prý je statečná a zvládne to 😝. Nakonec ji po 25 hodinách hodili na císaře. K tomu není co dodat 😒 Ale zase o císaři v epi jsem slyšela, že ho prý dělají celkem běžně. Ale asi si člověk musí říct a trvat na něm 😕 Ještě jsem se tě chtěla zeptat, proč tě nechali tak dlouho čekat na císaře, když ti hnedka řekli, že to normálně nepůjde? Měla jsi už kontra nebo jen odteklou vodu? 😕

ily82
3. srp 2009

mili - to by me taky zajimalo, proc te nechali tak dlouho trapit, kdyz ti rovnou rekli, ze normalne to nepujde ani nahodou.

Holky, mne je dneska nejak divne a pripada mi, ze mi spadlo dolu bricho, ja snad porodim (doufam, ze dneska jeste ne, manza je za Brnem) 😒

konja
autor
4. srp 2009

ily82: tak lež a odpočívej a manže ať kouká rychle přifrčet 😉 Teda obdivuju, že se manža v době kolem porodu vydává na takhle daleké cesty. Já jsem šílela už od 34tt když měl jet služebně mimo město a od 36tt si to musel v práci vydupat aby ho nikam neposílali, aby byl jen v HK (vzkázala jsem šéfovi, že jestli začnu rodit v době kdy bude manža mimo, tak půjde k porodu místo něho on! Lekl se a už ho nikam neposílal 😀 😀 😀 )

ily82
4. srp 2009

konja: nojo, ja nic nenadelam. dela na sebe a dodelat to musej. 😒 , jeste ve CT jede do Ceske Lipy a pak uz pry bude doma - ale to rika furt 😀 , tak si toho moc neslibuju. Ja zvladnu porodit i bez nej - v nejhorsim, ale spis, aby mel kdo hlidat Matyska, kdyby nahodou nebyla babicka k mani. On je to takovej uzkostlivec, u nikoho ciziho byt nechce.

konja
autor
4. srp 2009

il82: to já bych asi zase nepřežila, kdyby tam nebyl. Ví, že bych mu to nadosmrti neodpustila kdyby mě v tom nechal 😅 🙄

ludmilaa
4. srp 2009

Dobry den tady dcera Lidušky. Tak mamču si nechali v Hradci a ted se bude čekat co se bude dit. 😀

ludmilaa
4. srp 2009

Kdyby nekdo chtel,poskytnu Vam jakekoliv informace,az budu vedet vice. 🙂

mili84
4. srp 2009

ily,konja: no ono bylo uplně našviháno, tak se asi i čekalo na sál, ale mě nepřišlo, že bych čekala - o půl osmé jsme přijeli na příjem, šla jsem na monitor, než vyplnily těch milion otázek, pak příprava - yal, holení, napíchnout kanyly, odebrat krev...a už bylo pomalu 11 a šlo se na sál. nikde jsem dlouho nečekala. Ale kontra jsem měla pěkný no...právě mi přišlo že i docela spěchali, protože říkali, že se to rozbíhá. nejhorší bylo prodýchat dvě kontrakce když už jsem byla upoutaná na operačním stole...fuj, hnus...

ludmilaa: určitě podávej info

Jak asi kacici - myslím že zítra by ji měli pustit, tak doufám, že je vše ok 😉

ily82
4. srp 2009

konja: to vis, ze by me to taky mrzelo, ale proste nic nenadelam 😠 , ted mi tady naznacoval, ze bude tyden doma a pak bude v Praze. Tak uz jsem na nej zacala rvat 🙂 , proste uz nikam nepojede, tyjo. vzdyt jsem ted v 38. tt. (tady mi to nejak nejde spravne nastavit)

konja
autor
4. srp 2009

ily82: tak to já bych řvala taky 🙄 Chlapi jedni mizerní, má swe jim narodit dítě, ale práce nadevše 🙄

kacici
4. srp 2009

Holky mozna pujdeme zitra domu 😵 😵 😵 ,urcite pisnu,ted zase bezim kojit 🙂

mili84
4. srp 2009

kaci: ahojda 🙂 to je fajn, že by vás zítra pustili. jsi na stejném pokoji pořád?? a jak natálka?

zizkosa
5. srp 2009

Ahoj. Tak si tak čtu vaše příspěvky a mám radost- docela jste mě uklidnily. Čekám první mimčo a trochu se bojím porodu. Jsem z HK a tak jsem se chtěla dozvědět jak to tam probíhá.Teď jsem v 36.tt a mám těhot. cukrovku - tak to mám za pár 🙂 Slyšela jsem ale, že mají v HK někdy v srpnu malovat, tak nevím, jestli nebudu muset jinam - což by se mi moc nechtělo. Nemáte nějaké info? Jinak moc gratuluji k miminkům! 🙂

ursula1
5. srp 2009

Ahojda.Jsem z Hk.Také jsem o malování slyšela a na 100 pro mně bylo sděleno, že malování proběhne 15.8.-asi 18.8..Já mám termín 17.8. takže bohužel přesně spadám.Ale určitě nechají nejdřív prohlédnout.Prý budou vše lifrovat do Pardubic.No to tam bude veselo. 🙂 Ale někde nás snad odrodit nechají.Jinak se také přidávám ke gratulaci všem mimískům.

kacici
6. srp 2009

Holky tak uz jsme doma a snazime se szivat. Bohuzel ja mam ode dneska ATB,neco jsme asi chytla uz v nemocnici,boli me v krku a mam drazdivy kasel. Vcera byla jen teplota,ale dnes se to rozjelo naplno.
HK nemocnici vazne doporucuji vsem,personal byl super od uklizecek az po Dr. 😉
Jidlo se teda taky dalo 😅 ,ale diabeticka strava nic moc - stale chleba a syr a u obedu se neresilo to ze maminka koji,ale ja snedla vzdy vsechno,mela jsem strasne velky hlad 😀
Natalka je zlaticko,spis nam ted dela problemy Terezka,ale snad si holky na sebe zvyknou.

mili84
6. srp 2009

ahoj kaci to jsem ráda, že už jsi doma a ty ATB mě mrzí....to je zvláštní, že jsi chytla něco v porodce... 😕 Jinak s Tebou naprosto souhlasím, porodka fakt super, všichni maximálně příjemní - člověk má pocit že se tam starají jenom o něho. A Toník je taky zatím zlatíčko 😉 S kojením nemám naštěstí zatím žádný problém, ani mě prsa nebolí, nic..Před spaním si včera vytáhl 110 😵 😵 šikula 😵

kacici
6. srp 2009

Mili - moc dekuju za sms 😵 ,snad bude brzo vsechno o.k.Mate nadherny fotecky Tonicka 😵 ,ja jsem ostuda,jeste jsem zadnou nevlozila,ale odp. stahnu fotky do PC a vecer neco vlozim 😉
Mam z vas velikanskou radost,jen tak dal 😀

kacici
6. srp 2009

Mili taky uz je 56 Tonickovi mala?Ja jsme z toho nestastna,mam spoustu krasnych oblecku v 56 po terezce a Naty je nebude mti ani jednou na sobe jak vyrostla 😨

mili84
6. srp 2009

kaci - nene, 56 je ok, jen široké balení musím dávat přes vrch 😉 To je teda pech...no já z toho měla strach, aby mu to bylo a zatím co jsem měla tak mu je. ale myslím, že to na sebe vezme tak 1x-2x 😅 😅 Těším se na fotečky!! 😎

ily82
6. srp 2009

ahoj holky, prosim vas, kam se chodi do rizikove poradny? rozhodla jsem se, ze se tam zitra pujdu pozeptat, jak je to s monitorama a rizikovou poradnou, kdyz muj dr. nikam neposila.
U prvniho porodu jsem dostala od dr. Podholove vynadano, ze jak to, ze jsem k nim nechodila do rizikove poradny, kdyz prenasim - jenze me muj dr. stale objednaval k sobe a pak mi jen rekl: devatenacteho jedte rodit.
Takze bych tomu chtela predejit. Taky mam ted zvysene hodnoty na cukrovku (druha hodnota 9,1) a co jsem tak pochopila, on by me s klidem nechal prenaset - dite mi nezmeril - tak se chci pozeptat ve FN co a jak

kacici
7. srp 2009

Ily - ja se vzdycky nahlasila v kartotece nahore,tam ti podle me prideli Dr. z poradny podle toho kolik ma tehulek objednanych aby toho nemel moc.Nevim zda te takhle sestricky budou chtit priradit kdyz nemas doporuceni od Dr.,ale kdyz jim svoji situaci vysvetlis urcite te pochopi 😉
Jinak do kartoteky se dostanes vstupem na gyndu a vyjdes jedno patro,tam to je hned a vetsinou cekej frontu pred dvermi,je tam ted pres prazdniny docela dost narvano.

ily82
7. srp 2009

kacici: dekuju.
Ja vim, ze bez doporuceni bude asi problem, ale chci se jen pozeptat. kdyztak si na 40. tt proste doporuceni vyzadam - prece me musi poslat aspon na monitor, kdyz se ozvu, ne?
Taky se chci zeptat na ty ucpane zlazky, muj. dr. rikal, ze to vypada na operaci, ale nikam me neposlal, rikal jen, ze kdyby mi to oteklo, at jedu hned na gyndu, od te doby to ale neresil - je to uz 6 tydnu.
Pokud by to bylo na operaci, bylo by fajn, kdyby mi to udelali po porodu - asi.
Uvidime, za zeptani nic nedam, staci mi, kdyz mi sestricky potvrdi, ze od 40. tt by bylo dobre, kdybych dochazela k nim, pak mam vysvetleni i pro sveho dr. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru