Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

lenkabu
17. led 2011

@kacab chvíli obě 🙂 Vandu 4,45 h od prasknutí vody,kontrakce 2,5 h, Alici 2,5 h od vody,kontrakce hodinu 🙂 ale máme to i v rodině,takhle rychlý porody tak čert ví čím to bylo 🙂

kaculeena
17. únor 2011

ahojky ..termin porodu se nezadrzitelne blizi a na me lze nejaka viroza ...zajimalo by me jak je to v hradecke porodnici pokud k nim prijede rodicka ktera je nejakym zpusobem nachlazena ...ted navic radi ta pitoma chripka ...
jak je to pak na oddeleni sestinedeli?

lenkabu
17. únor 2011

@kaculeena řekla bych že to nikdo neřeší,max dostaneš ústenku na obličej

septim
17. únor 2011

@kaculeena lenkabu ma pravdu nikdo to tam neresi. Sla jsem na vyvolani nastydla jako blazen. Po porodu me sestra soupla na normalni pokoj i kdyz jsem mela zamluveny jednoluzak. Nakonec jsem si ho vydupala, ale musim rici ze jsem jako nastydla mela spatny pocit na normalnim pokoji. Mamci na me koukaly jak kdybych mela smrtelnou nemoc, ja se ani nedivim, se baly aby to mimca nechytla ☹

kaculeena
18. únor 2011

@septim no z toho mam prave taky takovej spatnej pocit 😒 kdyz tam budou maly miminka a ja tam mezi nima budu chrlchlat a smrkat ...taky jsem premejslela o jednoluzaku ale co vim tak to dopada presne tak jak pises ,ze si ho clovek musi vydupat--no uvidime ,ja ted doma lezim jak muzu i kdyz smalym skoro 4 letym ditetem to moc nejde ,a leju do sebe caj s citronem .tak doufam ze to aspon troschu polevi ..nez se prcek rozhodne vylezt na svet🙂

missymici
20. únor 2011

Ja jsem rodila kluka taky v HK ve fakultce,...co se tyce porodu samotneho a predporodniho cyklu....maximalni spokojenost, a moc chvalim a obdivuji jejich pristup,jak porodniku,sester,doktoru...opravdu jsem si nemohla v mym okoli lip vybrat,nemam zadnu kritiku.Vse probihalo v klidu,a tak jsem byla i ja klidna.Byla i sranda...
Lezeni na gynde po porodu,taky fayn,sestry mile ,chapave,ochotne vzdy pomoct...Jidlo bylo moc chutne,velke porce.

Ale jednu kritiku mam ohledne detskych sester,ktere se mi starali o malyho,...spis se to vse tocilo kolem kojeni,...Jak muj syn tak i ja jsme si prozili spatne dni,dodnes jsem na to nezapomnela.
Kdybych se neohlasila po 4 dnech u destky mudry na oddeleni,nevim co by bylo dal,kdy by se umoudrili a nebrali ohled jen na to ze musim bezpodminecne kojit.
Ja mleko mela,ze bych nakrmila i 3 mimina,ale Danik neumel cucat a po necelym tydnu,co jsme uz byli doma,tak nase detska mudra zjistila,ze ma kratkou uzdicku pod jazickem a proto se nemohl pricucnout a neslo mu tahat mliko.

flagicka
24. únor 2011

ahoj Holki,budu rodit poprvé je to sice ještě daleko,ale mám stoho trochu strach,jelikož manžel k porodu jít nechce a tak jsem tu i četla nějaký seznam do porodnice atd.vím,že to mám teprv skoro za 6měsíců,ale chtěla jsem se zeptat jak to vůbec všechno probíhá.....díky 🙂

lenkabu
24. únor 2011

@flagicka seznam ti dají asi i na gyndě, v Hradci většinu věcí dostaneš. Probíhá to tak že dojedeš,vyšetří tě,natočí monitor,pokud by to nebylo ještě k porodu tak pošlou zpět domů....ne pokud praskla voda. Pak jdeš na hodinu do přípravy,proběhne klystýr nebo yal gel,příp holení pokud nejsi oholená z domova.Tam se i osprchuješ,dojdeš na wc a pak jdeš na porodní box,natočí monitor znovu a pak podle průběhu,buď si chodíš do sprchy,houpeš na balonu,pokud se jim něco nezdá musíš zůstat na monitoru. Jestli se ti nechce jít samotné,tak se zkus domluvit s někým jiným,mamka,kamarádka........

flagicka
24. únor 2011

@lenkabu díky za odpověd,aspon budu trochu chytřejší 🙂 a jsou tam ochotní a vše co kolem toho patří?četla jsem že podle toho jaké se chytne směna,švagrová tam rodila a nechaly jí 12h čekat než přišla ranní směna a ta nadávala proč jí neodrodily.....

lenkabu
24. únor 2011

@flagicka jak kdo já mám zkušenosti většinou velmi dobré

flagicka
24. únor 2011

@lenkabu tak snad bude vše ok.....můžu se ještě zeptat?oni vždy nastřihují stoho mám asi největší hrůzu ☹

lenkabu
24. únor 2011

@flagicka prvorodičky asi většinou jo, ale můžeš napsat porodní plán s tím že si to nepřeješ a doporučuju používat epi no 🙂

flagicka
24. únor 2011

@lenkabu a to se používá jak týden před porodem,měsíc........

lenkabu
24. únor 2011

@flagicka měsíc 😉 já cvičila u druhýho porodu super věc,je tu na to diskuse 😉

flagicka
24. únor 2011

@lenkabu mrknu na diskuzi díky 🙂

missymici
25. únor 2011

@flagicka AHOJ
Me nastrihli,jen malo,ale i tak jsem se roztrhla skoro az ke konecniku...ale ja o tom vubec nevedela,dokud me to po porodu nerekli.

martaska78
25. únor 2011

Ahojky, nástřihu se neboj, v tu chvíli to ani neucítíš. 😉 . Mě se spíš u obou porodů ulevilo. Ten tlak nebyl tak silný a šlo to líp. Vždy se mi doktorka omlouvala, že musí stříhat a já byla vcelku ráda. Myslím, že je to lepší než roztrhnout. Epi-no jsem našla až po porodu tady v diskuzi a škoda, že jsem o tom nevěděla asi je to dobré 😉 . Jinak tady ve FN jsou super. Neměla jsem vůbec žádné připomínky, všichni byli super a měla jsem štěstí na maminu co se mnou ležela. Byla fajn a celou hospitalizaci jsme prodrbali 🙂 , líp to utíkalo.

flagicka
26. únor 2011

No tak uvidíme je na to ještě čásek ,ale moc děkuji za info holki 🙂

kacab
5. bře 2011

@flagicka pokud by jsi chtěla, můžeš se přihlásit do kurzu k Hronkovým.... jsou to 3 části - příprava k porodu, péče o mimi a těhotenské cvičení ( které můžeš nemusíš objednávat)... a v ceně je i účast druhé osoby na sále při porodu....ale co je hlavní - kurz probíhá (nebo alespoň probíhal) přímo v suterénu porodnice a provedou všechny (i tatínky) celou porodnicí a uvidíš vše - příjmovou místnost, přípravnu i porodní sály..... Jsou velmi ochotní, klidně zavolej panu Hronkovi a zeptej se co a jak...
A jinak pokud se partner bojí jít s Tebou.... Skus mu navrhnout, že s Tebou půjde a bude u tebe po celou dobu čekání na narození miminka a v samotné konečné fázi může ze sálu odejít..... kamarádka to tak měla a spokojenost proběhla na obou stranách... Opravdu je lepší tam někoho mít - i kdyby tu kámošku, mamku nebo setru.... v samotném závěru mě osobně už to bylo jedno, jen že jsem měli radost, že ho tatínek viděl zároveň, ale u tlačení mi fakt nepomáhal 🙂 .. ale ty hodiny před.... ty je dobré strávit s někým blízkým.... Držím pěsti!!!

flagicka
5. bře 2011

@kacab ahojky,tak to moc děkuji za zprávu velice mě potěšila určitě se budu informovat..... 🙂 zní velice hezky!!!!! 🙂

kacab
5. bře 2011

@flagicka http://www.porod1.cz/index.php?page=sekce.php&s...
.... pořád odbíhám k dětem, promiň, že jsem Ti to neposlala... 🙂

flagicka
5. bře 2011

@kacab neva jsem tady taky odbíhám,vařím,luxovala jsem...... 🙂

melis7
6. bře 2011

@flagicka v Hradci funguje víc příprav na porod,než jen ta jedna u Dr Hronka a všichni,alespoň co já vím chodí ukazovat porodnici.Co já znám,tak další přípravu má porodní asistentka Chvátilová Pavlína tel 77711 77 27, internet stránky www.porodniasistentka.eu , a další sestřička Bubeníková Jana tel 775 600 104(ještě s jednou sestřičkou,zapomněla jsem jméno), internet stránky www.miminko-poradna.ic.cz
,
Myslím,že to u nich není tak masové jako u Dr Hronka. .Těch přednášek myslím mají víc než 4 a lídí je méně.Je to takové komornější a člověk se nestydí na něco zeptat,ikdyž mu připadá,že je to blbost. Tak si můžeš vybrat.Přeju šťastnou ruku,ať se ti to líbí.Mel

velrybous
6. bře 2011

@flagicka ahojda, já jsem chodila na kurz ke Chvátilové, kdyby jsi chtěla nějaké info...

nemue
6. bře 2011

Ahoj všem, rozhodla jsem se rodit v Hradci, i když to mám hodinu a půl cesty.. Jak jsem to tu tak pročítala, tak jsou tu vesměs pozitivní zkušenosti, tak jsem ráda.. 🙂
Dávala jste některá pupečníkovou krev?

flagicka
6. bře 2011

@melis7 děkuji moc! 🙂 kdybych asi měla tohle všechno schánět?

flagicka
6. bře 2011

@velrybous děkuji a od kdy se chodí?od kolikátého měsíce? 🙂

melis7
6. bře 2011

@flagicka sice nejsem velrybous,myslím si,že nejdříve od 12t.Pak po domluvě.Pamatuju si,jak jsem tohle před 3 lety taky scháněla.Já jsem zase chodila k paní Bubeníkové,ale to to ještě dělala po Ošetřovatelskou péčí,osamostatnila se nedávno.Tak přeju šťastnou ruku při vybírání a ať se ti to hlavně líbí.Myslím,že i zdravotní pojišťovna na to něco doplácí,ale nevím,jak teď.Dá se to ale určitě zjistit nebo to budou vědět organizátorky kurzu.Měj se Mel

velrybous
7. bře 2011

@flagicka co jsem se dočetla : Optimální doba pro přípravu k porodu je okolo 20.týdne gravidity.
jinak na tom kurzu byla většina maminek tak 26.-30.tt,

flagicka
7. bře 2011

@velrybous děkuji za radu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru