Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

jajda.deo
5. led 2010

ahoj holky, jaké máte v Hradci zkušenosti s epidurálem? Já tam rodila dvakrát. A pokaždé mi ho odmítli. A to jsem se po druhé o něj hlásila už na příjmu, aby to stihli, protože poprvé se vymlouvali, že už bylo pozdě.... ale rodila jsem 11 hodin, tak pozdě nejspíš nebylo. Napodruhé se vždycky tvářili kamenně, když jsem o něj prosila. A když jsem z nich nutila odpověď, tak mně vždycky řekli, no tak uvidíme...a tak jsme tak dlouho čekali , až uvidíme, až mě řekli, že teď už to není vhodné,že už je porod hodně daleko. Jsem velice nespokojena. Zejména pro ten arogantní a nevšímavý přístup. Přitom na webových stránkách čtu, že podávání epidurálu je běžné a dokonce personálem je epidurál sám nabízen. Tak bych chtěla vědět, jaké máte kdo zkušenosti. Jestli jsem jen 2x narazila na "špatnou směnu" nebo jestli epidurál odmítají i přes to, co slibují, klasicky. Díky.

lenkabu
5. led 2010

Já ho nechtěla,z vlastní iniciativy mi ho nenabídli.Pokud vím tak se normálně dává,asi záleží jak kdo.

kralicinka
5. led 2010

JÁ HO CHTĚLA A MÁM STEJNOU ZKUŠENOST JAKO TY.NEJDŘÍV JAKO ŽE JEŠTĚ NE A PAK ŽE UŽ NE...A TAKY JSEM RODILA 12 HODIN.TED JSEM RODILA JINDE A EPIDURÁL MI DALI.BOUŽEL SE HO NEPODAŘILO NAPÍCHNOUT.ALE TO JE JINÁ. 😠

konja
autor
6. led 2010

jajda.deo: já se na něj taky ptala hned na začátku porodu a odpovědí mě byl pouze zkoumavý pohled PA 😕 Nevím, možná přemýšlela jak moc hysterická jsem, jestli to bude nebo nebude potřeba 😕 Pak se změnila směna, tak jsem si dovolila zeptat se ještě jednou a PA se vysloveně nas. aně řekla, že rodím po druhé a tak snad vím, že porod prostě bolí 😔Naštěstí jsem už pak šla rodit, ale i kdyby ne, tak se ho asi nedočkám 😔Vím pouze od jedné maminky, že měla v HK epidurál a to až po osmnácti hodinách bolestí ( žádala o něj skoro od začátku), takže já bych v HK s epi moc nepočítala 😔

miska73
6. led 2010

já ho taky nechtěla, jinak několik maminek ležících zároveň se mnou v porodce ho dostalo a jedna měla celkem slušný komplikace..a prý epidurál už nikdy!!

lenkabu
6. led 2010

Může to být tím že v HK se epidurál neplatí.............pokud se něco nezměnilo. a lékař ho tedy dá pouze z lékařské indikace protože "jen" kvůli bolesti je to nadstandartní služba a co vím tak hodně doktorů tohle prostě nechce zdarma poskytnout.

lupinka810
8. led 2010

Já mám stejnou zkušenost s HK...nejdřív "ještě ne" a pak po x hodinách "už ne" 😖
Podruhé jsem rodila v Pardubicích, tam mi ho ochotně přislíbili, jen co se otevřu na 3 cm...jenže když mě přišly PA zkontrolovat, jestli už ho můžou píchnout, tak už to fakt nešlo, protože jsem už rodila 😀 ale věřím tomu, že tam by mi ho bez problémů dali 🙂

lady.dee
9. led 2010

Holky,já sice v HK nerodila (rodila jsem v Jičíně) ale kamarádka v HK rodila,taky chtěla epi,páč už rodila 13h a pořád otevřená na 2cm a skoro jí seřvali co si to dovoluje po nich něco takového žádat,nakonec jim tam vyčerpaností skolabovala a tak šla na akutního císaře.Takže si myslim že se epi v HK jen tak nedočkáte.V Jičíně mě ho sami na sále nabídly,prý kdybych to už nemohla vydržet tak ať si řeknu a že mi ho píchnou,jenže jsem měla porod rychlej a tak na epi nebyl čas (od doby kdy mi začaly bolesti do porodu uběhla pouze hoďka a půl)

mydva28
11. led 2010

Tý jo, holky, já s tím teda nemám žádné zkušenosti. Porod byl překotný a pak se bohužel zarazil a museli po mě i skákat a brát prcka kleštěma. Nakonec se teda zadařilo samo, ale teda nic moc. Nechtěli mě dát ani Yall, že není čas, ale nakonec mě ho sestra po přemlouvání dala a pak mě stejně hnala za 4min z WC. No, neumím si představit, jak se tam chovají, když je tam mamča bez taťky. Ale moje zkušenost je 4 roky stará.

veruskkaa
12. led 2010

Ahojda maminky, chtěla bych se zeptat jestli některá z vás má zkušenost s "nekojením" v porodnici v HK? Myslím tím to že jste šli do porodnice s tím že kojit nebude z jakýhokoli důvodu ať zdravotního či jiného. Chtěla bych vědět jaký je tam přístup v této situaci.

zofik
13. led 2010

HK porodnice no coment, ale to už jsem psala.....podle mě příšerný...naštvanej a přetíženej personál a furt plno, a bohužel od toho se vše odvíjí ☹

miska73
13. led 2010

veruskkaa - mám dojem, že to tam nebudeš mít jednoduchý. Já teda kojím a kojila jsem všechny děti dlouho, ale podle mě tam zastávají názor, že to jde i když to nejde..

mkr
13. led 2010

ahoj, nevíte jak je na to teď porodnice jestli mají plno?
v pardubicích vám epidurál napíchnou se mě ptali jestli ho chci, ale já nechtěla, a jsou tam i poměrně milý, vždycky se někdo najde kdo se špatně vyspí

zofik
13. led 2010

veruska, známá tam nedávno rodila, a nemůže kojit, pač měla u prvního mimi laktační psychozu, takže ji dali hned od začátku nutrilon z lahvičky,i dudlíka mohla mít....takže u ní byl zdravotní důvod....ale jinak je fakt že tam jsou jen a jen kojit....viz, baby friendly hospital...

krusinovka30
14. led 2010

veruskkaa co můžu mluvit ze sebe, tak ti můžu říct, že v HK se zásadně MUSÍ kojit. oni jsou tam jak nemocný. já rodila 12.12.09 a prsa se mi nalily až 15.12. přes noc. do tý doby jsem byla dost zdrchaná, zvlášť když měla směnu jedna BABA. jink jí pojmenovat nemůžu, ta mě drtila. jiné sestry třba řekly že mám ještě čas jako prvorodička, že se rozkojim, ale tahle baba mi řekla jak si to představuju nakojit 5 g, že to je jedna kávová lžička a jak chci to dítě živit.
můžu říct že jsem kvůli tomu kojení jednou i hodně brečela manželovi do telefonu.
ale každej má jinou povahu, já byla vyplašená, no jak říkám, první dítě.

kerrie
15. led 2010

Zdravím vás holky 🙂
Já jsem rodila v HK 8.1.2009, takže teď v PO jsem se vrátila z porodnice. A musím říct, že jsem si nemohla stěžovat absolutně na nic. Přístup všech lékařů i sestřiček byl milý a vstřícný. Co se týká kojení..........je pravda, že se opravdu snaží rozkojit každýho, ale viděla jsem tam i maminky, který si chodily pro UM, tak si myslím, že pokud to fakt nejde, tak je s nima domluva možná. Kór když je k tomu zdravotní důvod.

veruskkaa
15. led 2010

Ahojda, moc děkuji za odpovědi. Za těch pět let co jsem tam rodila tak se toho asi moc nezměnilo. U prvního miminka jsem měla dost problémi s kojením hodně nalitá prsa ale mléko slabé a do toho záněty a tvrdnutí s doktorem jsme se snažili to vydržet dva měsíce ale pak už to nešlo měla jsem 40 horečky tak mi nasadil antibiotika a teď jsem rozhodnutá nekojit i když vím že by to mohlo být jiné ale i přesto si myslím že je lepší spokojená maminka a tím i miminko než maminka která na tom psychycky není dobře. Jen mám strach z toho jak to budou v porodnici brát. Nevíte jestli se tam dá domluvit s někým schůzka a promluvit si o tom?

mydva28
15. led 2010

Hele Kerrie: Já Tě furt hledám pod Pája, myslím si to dobře?

mydva28
15. led 2010

Do porodnice dochází i paní z laktační ligy a na tu hodně dají. Já si před 4 lety nemůžu na dětské stěžovat. Horší byla jedna na šestinedělkách, je fakt že se do ní manžel při první návštěvě pustil, že jsem měla mít nadstandart a tak proč jsem na třílůžkáči, že to hned hlásil při příjmu.

mydva28
15. led 2010

Tak jsem jukla do albíčka a fááááááááákt se nepletu! Pájinko a Emičko moooooc vám gratuluju a hodně rychle pošlete nějaký fotečky, když nemůžu chovat osobně.

kerrie
15. led 2010

mydva28.........no myslíííš........... 😀 😀 😀 Ivčoo??? 😀

mydva28
15. led 2010

No jasně, mamino, jsem to já! 😀 😀 😀
Holky, kolik se platí v prodnicích otec u porodu? Teda doufám, že budu potřebovat jen info o HK! Je potřeba do nějaký župan? V HK je stále k dispozici na chodbě?

kerrie
15. led 2010

Za tatínka u porodu se platí myslím 400,- a županů dostaneš, kolik budeš chtít 😀 😉 Já myslím, že nepofrčíš jinam, neboj..........opravdu tam teď bylo poloprázdno a prý už to tak je několik dní...........tak snad to vydrží 😉

lenkabu
15. led 2010

krusinovka:to jsi asi narazila na tu stejnou babu jako švagrová před 2 lety,byla z ní a z celýho kojení nešťastná. ta hláška o 5 gr nakojených uní padla taky.

Já si nemůžu stěžovat teda. Ale je fakt že jsem po nich nic nechtěla 😅

Kdo nechce kojit ať nekojí ale obrňte se proti kecům,nařídit vám to nikdo nemůže.

erian
16. led 2010

čau holky, koukám, že se tady začínáme scházet my s termínem půlka února 😉 nevíte náhodou jak je to s tím zákazem návštěv? otec u porodu být může, ale nevím jak je to pak s návštěvama na šestinedělí? tam už manžu nepustěj???

kerrie
16. led 2010

Erian........ahojda........byla jsem v porodnici minulý týden...........mohl tatínek k porodu a i návštěvy byly. 13-15 hod. a potom od 17-19 hod. 😉

lenkabu
17. led 2010

Návštěvy zkrouhli teda..........bývaly 8-20 😕

kerrie
17. led 2010

On je teď omezenej návštěvní režim právě kvůli těm chřipkám...............určitě to zas časem prodlouží. 😉

mydva28
18. led 2010

Tak to je teda dobrý, že jsou omezený návštěvy kvůli chřipkám, o to víc se tam nahrne lidí najednou a u těch výtahů to pak je masakr. A pochybuju, že tam je každej ve skvělé formě. Proto chci ten nadstandard. Bylo fajn, že byl třeba manža na pokoji s prckem a já si mohla v klidu dojít na večeři.
Jinak jsem po vycházkách venku jak jatá. Vždycky, když nás táta vyveze, tak si to strašně užívám. Nechce mě nikam pouštět, abych neupadla a oni si řáděj na sáňkách. ☹ Pak dorazej domu, hoděj po mě rukavice, že jsou hrozný, že padaj, že tam mohli být klidně o hodinu dýl....

lenkabu
18. led 2010

Než porodíš tak ty návštěvy zase prodlouží 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru