Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

hananaz
23. kvě 2010

Marhulinku, fakt neblázni, já chci taky jen jednou 😀 😀

marhulinka
23. kvě 2010

No holky,musíte přeci z toho taky něco mít 😀 Třikrát je optimální 🙂

septim
23. kvě 2010

marhulko ja uz mela tu cest dvakrat sice pokazde jinak ale dvakrat 😀 tak ja ted zatlacim jen jednou a hotovo 😀

marhulinka
23. kvě 2010

Sept dobře,že to je teda do třetice 😀 tak jednou pořádně zatlačit a malá bude venku 😉

marhulinka
23. kvě 2010

Já mám příští porod jasného císaře,ale nenechala bych se uspat celkově,chtěla bych prcka vidět 🙂

hananaz
23. kvě 2010

no já si teď na netu našla video porodu, tak se asi rozhodnu pro císaře 😀 😀

hananaz
23. kvě 2010

já se hrozně moc bojím. Mě stačilo, když mě teď primář vyšetřoval, to byla bolest jako kr... ☹

septim
23. kvě 2010

marhul ja jsem srab ja jedine celkove. Pry je to druhe dost neprijemne a ja se moooc bojim ze to prestane ucinkovat jsem magor 🙂 ja si rikam ze to proste nejak ven bude muset a hotovo. Ted lezi tady v Hradci moje dve spoluzacky a obe po cisari, obe total hotove. ☹

marhulinka
23. kvě 2010

Holky ono to nakonec vážně nic tak hroznýho není....vážně ne!!! Až položí miminko na bříško,tak člověk na vše zapomene...je to dar-proto taky rodíme my a ne chlapi,to bychom vymřeli 😀

marhulinka
23. kvě 2010

Sept no ale podívej se na mě...já rodila přirozeně,po císaři bych už byla jako rybička a já mám stále problémy....a to jen kvůli tomu,že to porodní asist.přecenila a neudělala mi nástřih 😠

marhulinka
23. kvě 2010

I po tom zážitku bych šla rodit znovu 😀

septim
23. kvě 2010

😀 si asi holka myslela ze mas vetsi dirku 😀

marhulinka
23. kvě 2010

Nojo a teď ji mám zase taaaak malilinkatou 😀 😀 😀

konja
autor
23. kvě 2010

Septim ahoj 😀 Já si tu pročítala diskuze apořád si říkala, že mě je ta tvoje přezdívka nějak povědomá a až teď mě docvaklo, že jsi to ty 😀 Koukám, že čekáte čtvrtou holčičku, tak manža tě nakonec překecal? 😉 Přijde mě to teprve nedávno co jsme se potkaly v porodnici a ty už se tam chystáš znovu 😅

hananaz
23. kvě 2010

@septim A co že zrovna obě rodily císařem? A z čeho jsou hotové? z té bolesti po císaři nebo je předtím nechali vydusit normálním porodem? Já byla ve čtvrtek na vyšetření v Jičíně, to jsem potom strašně krvácela, druhý den špinila, včera nic a teď zase špinění. Tak teď nevím, jestli to je ještě k tomu nebo co. Ale je fakt, že mě dneska asi 3 x píchlo uvnitř, jakoby na čípku nebo tam někde 😀 tak to bude asi pořád ještě z čípku z toho příšernýho vyšetření ☹

septim
23. kvě 2010

to se v tobe pekne povrtal 😉 treba to uz prijde. Ne mely cisare v planu ale boli je jizva a jedna z narkozy dostala priserne migreny. Ahoj konja, no ja se tam za chvilku zase chystam docela mazec. tohle mimi ale vubec nebylo v planu, spis bych brala dovcu jsem cetla ze jste byly 😉 ale myslim ze tentokrat tam jdu uz naposled o kluka uz se pokouset nebudem 😀

hananaz
23. kvě 2010

No já si připadám jako prvorodička. Poprvé jsem se bála, že nepoznám porod, když to přišlo, bylo mě to hned jasný, že to je ono, navíc za chvíli ještě k tomu všemu odtekla plodovka a já měla radost, že nepojedu zpátky. No ale poslíčky jsem předtím neměla a teď mě bolí a tvrdne břicho každou chvíli, takže už mám obavy jako prvorodička, že to nestihnu 😀 (obě možné porodnice cca 35 km)

septim
23. kvě 2010

tak to ja mam lepsi bydlim hned vedle fakultky 😀 do porodnice to mam 5 minut pesky 😀 jinak bricho mam taky porad jako beton a takovy pocit jako ze to mam dostat.

hananaz
23. kvě 2010

@septim Hele tak já beru spacák a jedu k tobě 😀 😀 😀

marhulinka
23. kvě 2010

@hananaz to určitě stihneš a kdyžtak nebudeš ani první ani poslední,která porodila mimo 😀 😀 kamarádky sestra rodila druhé mimčo v autě kousek od porodky 😵

marhulinka
23. kvě 2010

Ty jo já jsem teď ráda,že už tohle období "čekání,kdy to jako přijde" mám za sebou...a vlastně se mi to i splnilo tak,jak jsem chtěla...prdla mi voda a jeli jsme 😵 Ikdyž to pak bylo stejně dlouhý,tak to bylo krásný 😵

septim
23. kvě 2010

tak ja teda cekam, kdy dorazis 😉 marhul taky bych brala kdyby prdla voda a clovek hned vi na cem je 😀

marhulinka
23. kvě 2010

Sept to jo,ale já spala půl hodiny,pak voda prdla a já byla pak straaaašlivě ospalá 😀 Jsem pak při kontrakcích,když byla ta minuta klidu chtěla spát 😀

hananaz
23. kvě 2010

No já už jsem tenkrát poznala že to je ono a do toho prdla voda, tak jsem byla šťastná jako blecha. No a taky jsem nespala ani minutu, šla jsem si lehnout a po 5 minutách říkám manželovi, že už ležet nejdu, že se mě ty bolesti zdají moc pravidelný, šla jsem si umýt vlasy a ve sprše už to bylo i nepříjemný. Manžel jel z porodnice v půl 5 domů a tady v ulici zachrápnul, najel na obrubník, ale to ho hned probralo. Tý jo, já jdu snad radši spát 😀

marhulinka
23. kvě 2010

@hananaz 😀 😀 😀 😀 že bys něco naspala,jo? Určitě jako naschvál ani ťuk!

hananaz
23. kvě 2010

@marhulinka Nejhorší je, že kluk už spí dneska od 18 h, takže noc bude asi veselá, tak už proto bych měla jít spát. On normálně usíná kolem 21 h. Ale u babičky ráno vstával v 7, tak to na něho padlo, usnul manželovi v autě a když jsem mu nabídla, jestli chce do postele, tak mě to odkýval. Tak doufám, že mu nic není, to by mě kleplo

hananaz
23. kvě 2010

@marhulinka Tak o tomhle jsem taky přemýšlela, jestli jako prdne voda i ze spaní a hlavně, jestli by mě to probudilo. 😀 No asi jo. Když mě bylo asi 20 nebo něco přes, tak se mě zdálo, že jdu na záchod čůrat a spustila jsem to. Vzhůru jsem byla hned teď 😀

marhulinka
23. kvě 2010

Mě teda prdnutá voda vzbudila 😀 Hnedka jsem věděla o co jde a budila manžu,ten chudák lítal po bytě a honem honem...a já v klídku si šla do sprchy a pak stála u skříně,co si vezmu na sebe 😀

marhulinka
23. kvě 2010

Jen si ještě pospi,dokud můžeš 😉

hananaz
23. kvě 2010

No hele, já chodím každou 1,5 h až 2 h čůrat, takže pokud budu pak kojit po 3 hodinách, tak se konečně vyspím 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru