Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

paulie
19. pro 2010

@kathy.skal já císařem rodila loni - prý se leží na JIP jen několik hodin (6 - 8?) a pak přesouvají na pokoj. Já rodila v 16h a zůstala jsem tam celou noc, pže nikde takhle večer už nebylo místo. Bohužel jsem zažila stop stav, takže mi malého nepřivezli ani večer, ani v noci ... modrou čepičku jsem viděla až druhý den ráno při pokusu o přiložení. Druhý den mě převezli na pokoj a malého mi začali přivážet na krmení, plný rooming-in jsem měla až tuším 3.den 😅 (každopádně jsem za ním mohla na odd. kdykoli, na návštěvu manži mi ho taky "půjčili" bez problémů 😀)
Příští týden jdu na další CS, tak ti pak sem napíšu, jak to bylo tentokrát 😉

@slevik začínám být opravdu zvědavá ... hlavně bych se chtěla dostat na nadstandardní pokoj, abych se nemusela pořád ploužit na chodbu 😅

kathy.skal
20. pro 2010

holky, moc děkuju za odpovědi 🙂 Já bych byla tak ráda, kdyby se tam moje holčinky ještě otočily, ale nevěřím tomu 😒

@paulie s tím nadstandartem by mě to taky zajímalo... to se nedá nějak dopředu objednat? 😅

paulie
20. pro 2010

@kathy.skal Uvidíš, jak se ti holčinky v bříšku ještě nastaví 😉 Já už naději nemám ... 😅
A pokud se nic nezměnilo, tak nadstandard se bohužel objednat nedá ... pokud ano, hned zítra na příjmu křičím, že ho chciiiiiii 😀

paulie
24. pro 2010

@kathy.skal Tak nejaktuálnější info: Ve středu ráno jsem byla na sále, pak jsem ležela od cca 9.30 do 16 na JIP a pak mě převezli na pokoj (naštěstí je tu poloprázdno, takže jednolůžák=nadstandard opravdu vyšel 😀). Celou středu jsem proležela skoro bez hnutí (hl. kvůli spinálu), malou mi akorát vozili na přikládání, včera už mi ji na odpoledne "půjčili" a dneska už ji mám od rána u sebe a v plné péči. Manžel sem za mnou může kdykoli od 10 do 20, takže za mnou chodí na návštěvy i se synkem (1,5roku), se kterým bych se jinak musela vídat v místnosti na chodbě u výtahu 😅
Jídlo (resp. příslušné "diety") tu je pořád stejné, ale dá se to jíst (s pomocí proviantů z domova - díky bohu za přesnídávky a piškoty 😀).

katie_25
27. pro 2010

Ahoj holky, sice ještě mám spoustu času, ale už jsem pozjišťovala, kde pak rodit, vzhledem k tomu, že nemocnici máme kousek, tak volím HK .. díky předporodnímu kurzu jsme se už byli podívat i na porodních boxech .. jen doufám, že pak nebudou mít stop stav, který teď mají prý 1x měsíčně 😒 jdu si pročíst diskuzi 🙂

kacab
2. led 2011

Zdravím, já rodila v Hk 2x přirozeně 2007 a 2009 .....a pokaždé super a maximální spokojenost.... Dokonce když už jsem kvůli uřvanému synkovi třetí noc nespala a sestra mě tam nad ním našla ubrečenou... tak mi přinesla na noc dudlík, s tím, že před vizitou si ho ráno vezme zpět!!!! A to jsou tam jinak zakázané!!!! I to jídlo bylo slušné - jen složením nevhodné pro kojící matky - ale samy sestry říkaly, že když tam byl pokus o dietu vhodnou právě pro kojící maminy, tak si zase strěžovaly - že to je bez chuti... já si nemůžu stěžovat.... Jinak je tam ale tolik personálu, že jde opravdu o štěstí, na koho narazíte...A pokud nebudete mít yal - tak Vám ho dají oni sami... mě ho dali při prvním porodu a při druhém mi ho chtěli dávat taky a já ho odmítla - že s ním nemám dobrou zkušenost (a nejsem sama) - že chci raději klasický vodu a nebyl problém... nakonec jsme to ani nestihli a šlo to bez čištění a pohoda... na rozdíl od toho "super gelu"... ale to Vás nechci zrazovat.... Vám třeba bude vyhovovat lépe.... Ale paní co s semnou ležela na pokoji - po porodu - ale jinak sestra v nemocnici na chirurgii - sama říkala, že u nich se právě kvůli tomu, že se po něm pacienti hůře čistili - musel přestat používat!!! Tak važte zdali ho fakt chcete... Já bych ten trapas po druhé už nechtěla zažít!!!! Jinak všem těhulkám, co to tu pročítáte přeju co nejlehčí a nekomplikované porody a hlavně krásná a zdravá miminka!!!!!!! A jinak ještě k těm plenkám, dávají jich opravdu jen pár, ale sama sestra mi podradila ať tam vkládám do papírové jednu látkovou... Malý kakal klidně 20x denně jen pidi flíčky a pořád mu dávat čistou plenu by bylo tak balík na 2-3 dny... tam se ty bavlněné pleny fasovaly neomezeně, dítka mají alespoň širší balení a měkčí bavlnku na tělo... Doma už jsem jela klasicky jen papírovky, ale to už se to vyprazňování o dost zregulovalo.... tak hodně štěstí a jen samé dobré zkušenosti s porodnicema!!!

kaculeena
5. led 2011

ahojky ..za necele 2 mesice me ceka druhy porod v hradecke nemocnici a chtela bych se zeptat jestli nekdo nevi jak to tam ted chodi s podanim epiduralu .Poprve jsem se ho pri nesnesitelnych bolestech a unave z porodu po skoro celem dni dozadovala a stejne mi ho nedali ..tak by me prave zajimalo co vsechno udelat pro to aby mi ho dali

lenkabu
5. led 2011

@kaculeena já ho neměla ale co jsem slyšela tak ho moc dávat nechtějí

a @kacab má pravdu v tom že yal není dobrý pokud má žena předtím zácpu,tak to lik nepročistí.já měla v těhotenství nejlepší vyprazdňování v životě 😅 tak stačil

kacab
6. led 2011

... já zácpu neměla, udržela jsem ho o 5min déle, než sestra nařídila minutk ale na porod jsem pak čekala ještě 8 hodin a celou dobu jsem znova a znova a znova lítala na záchod... sestrám jsem to řekla i s obavama z nejhoršího... mávly rukou a nic jiného mi nedaly a ve finále z toho byl mega trapas... tak važte!!! Jinak epi jsem u druhého chtěla kvůli strašným bolestem ale nedali mi ho, protože jsem se vůbec neotevírala a prý by to porod mohlo zastavit... Dr řekl, že mi ho dají, až bude znát, že se to rozjelo...No a s otrevřením na 2cm mě pustili do sprchy a za 50min jsem pípala o pomoc sestře, že jde malý ven 🙂 Sotva mě stihly dotáhnout na sál.... ale pokud tomu z lékařského hlediska není důvod ho nedat, tak nedělají problémy a na požádání ho píchnou....

zofik
7. led 2011

@kaculeena v Hk je asi nějaká potíž s epidurálem..nevím...fakt ho tam nedávají...přijde mi to trochu divný......

kaculeena
11. led 2011

ach jo ..no ja ted byla na KO u svy doktorky a ptala sem se tam na to a ona mi rekla ze ho opravdu moc nechteji davat,...ze kdyz uz ,tak jen ve vsedni dny kdy je tam anesteziolog....ale ted me napadlo ..neslo by treba ze bych si nechala od svy doktorky napsat nejake doporuceni aby mi ho proste v pripade nesnesitelnych bolesti dali?zacinam byt diky tomu docela na nervy

kacab
11. led 2011

@kaculeena nebuď na nervy.... Budeš mít brzy v náručí krásný uzlíček štěstí... a Upřímně.... když to bez něj přežily ty stovky generací mamin před náma, přežiješ i Ty... Oba porody jsem měla bez i když popravdě podruhé jsem si o něj v Hk řekla, ale nestihli mi ho dát.... ale aby jsi se už teď nervovala.... a s tím anesteziologem to je přeci blbost... akutního císaře musí udělat kdykoliv je potřeba, takže tam pořád někdo je.... nebo si rovnou najdi sousední porodnici, jestli je to pro Tebe tak důležité.... ale ty nervy předem jsou zbytečné 🙂.. Nech si udělat hamiltonův hmat ke konci těhu a porodíš rychle!!!!

kaculeena
11. led 2011

@kacab ..jj ja si rikam uz aby byl ten unor a uz jsem to mela vsechno za sebou ...a porad se uklidnuju tim zeto proste musim zvladnout no kdyz to jinak nepujde 🙂..jinak stim anesteziologem mi to taky prave nejde do hlavy ..taky me to napdlo ze tam prece musi nekdo byt ..kdyz delaji cisare atd...tak ja nevim ..no kazdopadne mam v planu jit se do porodnice jeste pred porodem informovat co a jak ..tak snad budu zase o trosku chytrejsi 🙂

piskotule
12. led 2011

ahoj holky mám rodit v dubnu a podle toho co čtu nevim kam.Můžu si na doporučení kamarádek říct že chci určitýho porodníka?a co sebou do porodnice?a co je to tem hamiltonův hmat děkuju K

zofik
12. led 2011

hodně anesteziologů dalo výpověď právě ve FN HK , takže tam situace bude ještě zajímavější si myslím...

porodníka si objednat nemůžeš, ptala jsem se, i na možnost poplatku ale nic takového nedělají....

a pokud chodíte na kurzy ve FN tam vám naslibujou hory doly,,,,ale realita je pak úplně jiná 😒

lenkabu
12. led 2011

@piskotule konkrétního porodníka těžko, odrodí tě ten kdo slouží

@kaculeena výpovědi anesteziologů platí až od března,to se tě nedotkne leda bys přenesla 😉 a jestli se máš nervovat kvůli epidurálu tak se možná domluv v jiné porodnici........já jsem teda v HK rodila 2x a byla až na drobnosti spokojená ale je fakt že neznám nikoho kdo by tam rodil s epidurálem.

zofik
12. led 2011

@lenkabu souhlas, taky neznám nikoho komu bydali v HK epidurál...

md.hs
12. led 2011

@kathy.skal ahoj já sem v HK rodila plánovanym císařem leden 2010 a na JIP sem ležela 4 hodiny a pak mě převezli na normoš pokoj a asi hodinu až dvě na to mě přivezli i malou ukázat a zkusit přiložit

melis7
13. led 2011

@zofik anesteziologové dali vypověď nejen v HK,ale i v Pardubicích a ostratních nemocnicích.Hk je přeci jen velká nemocnice,v menších nemocnicích je situace horší.To jen tak mimichodemA vypověď nedali jen anesteziologové,ale i porodníci a pediatři.samozřejmě i jiné obory.Mel

zofik
14. led 2011

@melis7 jasně...jen jsem reagovala na ten epidurál...jelikož se moc v HK nedává a teď pokud odejdou doktoři(jsem poslouchala briefing s Hegrem, že nejvíc z doktorů ve výpovědi v HK jsou anesteziologové), tak to už nebudou dávat vůbec....

melis7
15. led 2011

@zofik myslím,že epidurál bude ten poslední problém.Možná nebude mít kdo ani udělat císařský řez a to nejen v HK.Toho bych se bála teda víc.Nechci šířit paniku,ale sranda to nebude.Doufám,že v březnu nebudu muset do nemocnice,pak se to snad ustálí.

kathy.skal
15. led 2011

Ahojda, ještě mě napadlo... jelikož si zrovna balím tašku :o) Co vám v porodnici dají a co ne? 😎

kathy.skal
15. led 2011

@melis7 já teď chodím do HK do rizikovky, tak mi mudr. říkal, že péče prý i v březnu zůstane zachovaná, ale že to bude šrumec, protože s ohledem na zavírání porodek jinde přibude pacientek - např. Chrudim, kde jsem původně chtěla rodit, asi porodku zavře, jelikož zůstanou jen dva doktoři ☹ A přitom je to škoda, porodnice je to docela vyhlášená.
No, ještě že rodím v únoru 😅

kacab
15. led 2011

@piskotule Ahojda, napíšu to asi hodně laitsky a tak jak mi to dr vysvětlovala.... Nikde jsem to nenačítala, ale snad to popíšu dobře... Dr mi vysvětlovala, že nejdelší fáze celého porodu je, když se postupně zkracuje děložní hrdlo... To trvá 4-8 hodin a pak už se jedná "jen" o otevření dělohy... U toho hmatu Ti na konci těhu - u mě týden před termínem - zasune prst do čípku a špičkou prstu obkrouží zevtř dělohu - odchlípne to tam a nastartuje tím dozrávání čípku... Zákrok je nepříjemný až bolestivý, trvá max půl minutky... V průběhu dalších dní - bez bolesti a vašeho vědomí - začne hrdlo dozrávat a ten čípek se zkracovat... Doporučuje se k urychlení sexovat - sperma obsahuje látky, co to podporují a urychlují... (tvrdě jsme na tom makali - já poprvé zažila provokovaný porod 12dní po termínu a nechtěla jsem si to za nic zopakovat) .. Dr mi slibovala kratší porodní dobu tak o 6 hodin... Směřuje na to všechny své pacientky, ale odmítnout může každá... při prvním těhu (u jiného dr) mi o tom nikdo ani neřekl a rodila jsem 20hod... U druhého jsem po týdnu od hmatu měla hrdlo zralé a dr mi řekla, že můžu v podstatě odrodit kdykoliv... Večer v devět jsem začala špinit a mít nepravidelné bolesti, v deset už to byl mazec a frčeli jsem do porodnice. Ve dvanát - o půlnoci - jsem na příjmu byla sotva na 2 cm a 00.45 se malý narodil... Bolesti hodně silné, ale fofr k nezaplacení.... A jinak mi dr vysvětlovala, že na přivolání porodu to vliv nemá, to startuje hormon plic miminka... jen to předem urychlí dozrávání a když pak začnete rodit, jde to mnohem rychleji... Ty časy jsou ale u všech trochu jiné a podmínkou je, že se prstem do toho hrdla dostane... A proto sexujte, co snesete, je to rada nad zlato 😀 😀 😀

lenkabu
17. led 2011

@kacab já mám dojem že máme stejnou dr......chodíš k Rešlové? jak kdybych ji v tvém příspěvku slyšela 😀

kacab
17. led 2011

😀 😀 😀 joooooooooooooooooooooo 😀 😀 😀

kacab
17. led 2011

@lenkabu a u Tebe to zabralo? Já i švagrovka jsme snad učebnicové případy 😀 😀 😀 😀 ona teda bude teď rodit podruhé, tak jsem zvědavá, jestli to zase bude takový fofr!!!

lenkabu
17. led 2011

@kacab poprvé jsem se po odloupnutí začala otevírat,ale v souvislosti s tím jsem nerodila,podruhé bylo veškeré odlupování nanic,otevřená už jsem byla a stejně Alici vyvolali 🙂

lenkabu
17. led 2011

ale říkala mi asi od 38 tt...teď je to na vás a manželovi 😀

kacab
17. led 2011

@lenkabu ono to porod ani nemá přivolat.. to ani nejde.... má to jen zkrátit porodní dobu, tak jsem se spíš měla zeptata, jak dlouho jsi děti rodila?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru