Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

kacici
22. črc 2009

Mili my jedeme na koupalko az po obede,ted jsme mela jeste domluveny srazik na mhlovisti s kamaradkou.Ales mezitim nakoupi a uvari obidek 😵
No ja se koupat nebudu,nechci uz nic radeji riskovat 😅 ,max. si tam hdoim vzdycky sprchu a osvezim se a nebo pujdu s Terculi do maleho bazenku.Do velkeho pujde jen s Alou.

mili84
22. črc 2009

kacici - no na to mlhoviště jsem Ti koukala do albíčka, to vůbec neznám, ale vypadá to super - hned bych se tam taky proběhla 😀 Co vaříte dobrého?? Já si udělám jenom zapečené těstoviny s mletým masem a sýrem a ze zbytku masa asi sekanou...nebo udělám jenom sekanou, to ještě nevím - podle toho, jak moc budu mít oteklé nohy 😖 Ohledně toho koupání - co si myslíš o tom tamponu, můžu ho použít?? ŠLa bych jenom do bazenu k našim, ne do veřejnýho...

ily82
22. črc 2009

Jejda, holky, ono se ma v HK v poro malovat? A zrovna kolem 15.8.? 😨 🤐 . To je pro me blbe, ja mam termin 19.8., takze mozna nakonec budu rodit v Rychnove (ale zas musim zjistit, co tam je vsechno potreba, jenze na netu tech diskuzi o RK moc neni).
Kacici: to se mozna trochu zname. Ja delala skolskou sekretarku na interne 😀 , ale v r. 2006 na konci brezna jsem sla na materskou.

mili84
22. črc 2009

ily: jojo, s tím malováním je to pravda. včera jsem se ptala i doktorky. nevěděla teda přesnej termín, ale říkala, že jo, že se malovat bude. toho 15.8. tady někdo psal, tak nevím, co je na tom pravdy... Ale termín v pase máš 31.8....máš ho posunutý podle utz?

zofik
22. črc 2009

holky přeju ať to zvládnete a podejte infošky potom 🙂

ily82
22. črc 2009

mili: ajo, ja mam nejak spatne tady nastaveny termin 😕 😨 , musim to opravit. Podle UTZ ho mam prave posunuty na 19.8., jinak podle MS jsem mela termin 8.8. a podle pohybu dokonce 4.8.

ily82
22. črc 2009

tak jsem to nejak zmenila. zas mi to tady pise 38. tt a termin 20.8. Ale v tehu prukazce mam termin 19.8. a jsem 36. tt (vratil me o 2 tydny zpet kvuli UTZ). Mam plodne dny proste 20. den a ne 10.den po MS. Tak je v tom ted "bordel"

mili84
22. črc 2009

ily: já jsem to taky nastavovala docela dlouho..nusela jsem zadat i jiný datum MS a myslím prodloužit délku cyklu, aby mi to psalo správný termín porodu...No to je jedno, kašli na to, to není podstatný..Hlavně abychom už porodily 😵

kacici
23. črc 2009

Mili pokud mate bazen takhle doma,tak bych nic neresila,tam bych se koupala cele tehu 😀
Jinak vcera jsme meli vegetar. lasagne,mnamka,jen Terezka je nechtela,mlsoun jeden 😅
Ily - podle fotecky v pasu je to mozny,prijdes me povedoma 😉 ,ale bohuzel nemas album,abych se rmkla z blizka. Ja koncila v roce 2006,takze jsme se urcite videli 🙂HK je malicky 😀

ily82
23. črc 2009

kacici: tak to jsme se urcite videli, urcite jsem s vama v pataku delala i testy 😀 z interny

kacici
23. črc 2009

ily - ja si prave myslim ze urcite 😀 .Moc ti drzim pesticky,aby jsi rodila v dobe,kdy bude porodnice zase otevrena a nebo predtim 😉 . Kamaradka ma termin na konci srpna a je z toho dost nestastna,ma maleho chlapecka a potrebovala by byt za kazdou cenu v HK - manzela ma pryc az do zari a maly je zvykly hl. na ni a nikdo by ji ho nemohl vozit na navstevy nekam dal ☹

ily82
23. črc 2009

kacici: tak to mam podobny jako tvoje kamaradka. Manza porad pracuje mimo domov - ted je treba na tyden Praze... a jeste k tomu takovy free pristup: tak si zavolas sanitku a ja treba dojedu.... (a maleho si mam vzit asi na sal, ne? on nechce byt s nikym cizim, je to takovy uzkostlivec...), v mem terminu ma byt taky v Praze. Sice jsem druhorodicka, ale netusim, jak to na me prijde - u prvniho tehu me dr. nevratil o 2 tydny zpet (kvuli mym plodnym dnum 20. den), ted me vratil, takze u prvniho tehu jsem dle tabulek prenasela, ale ve skutecnosti jsem sla teprve do terminu 40. tt a uz me vyvolavali, coz se nezdarilo, takze jsem sla na cisare.
Takze fakt netusim, jakym zpusobem to na me prijde a kolik budu mit casu se dopravit do poro - navic ani nevim, kde v Rychnove porodnice je 😀 , ja Rychnov vubec neznam. Ale nejak to dopadne (snad dobre). Kdybych rodila v HK, byla bych nejradsi, znam to tam, uz jsem tam rodila atd..., sice jsou na porodnici ted 3 mlady doktori, ktery znam z detstvi a pak samozrejme i jako studenty, tak jsem si rikala, ze to je trapny, ale ted to beru i jako vyhodu. Moc se tesim, az to bude za mnou a budu drzet miminko 🙂

ily82
23. črc 2009

holky, nekdo tu psal o malovani v porodnici v HK. Ptala jsem se kamaradky, ktera pracuje v nemocnici, rikala, ze v zadnem obezniku takove info neni, jedine malovani na porodnici je na JIPce ve dnech (ted nevim, jestli si pamatuju dobre) 24.8.-26.8. Tak snad jine malovani nebude - kez by

mili84
23. črc 2009

ily: no já se ptala přímo Dr.Sadloňové a ta mi řekla že to je pravda jen nevěděla termín....tak nevím jak to je...ale mohla se mýlit i ona..

mili84
23. črc 2009

Kaci tak jak je? Co poslíčci?? myslím na Tebe, jestli už mi někde nedržíš místo na šestinedělí 😀 😉 A co asi xirax..doufám, že už porodila...

kacici
23. črc 2009

Ahoj Mili,
poslicci me trapi jak kdy - dneska byly v pohode 🙂 a dokonce bych i spala,jak jsem unavena z tech veder.Jinak neboj ja na tebe pockam 😀

mili84
23. črc 2009

kaci: já si říkala kde jsi, pořád sem nakukuju a tajně si přeju, abys neodepsala - to by bylo jasný 😀 To jsi hodná, že čekáš..jee to by bylo fakt dobrý, kdybychom se tam fakt potkaly 😀 Jako zkušená mamča bys mi určitě v mnohém poradila!! Já tam budu jak Alenka v říši divů....až se stydím 😅 JInak já jsem taky dneska v pohodě...až podezřele moc...no jsem opravdu hodně zvědavá na ten pondělní odhad. A jak bylo včera na koupalku??

kacici
24. črc 2009

Mili - v pohode,vsechno zvladnes 😉 ,protoze si to udelas podle toho jak se to bude hodit tobe 😉
Koupalko bylo bezva,ale bylo az moc velke teplo 😒 . Vcera teda bylo priserne,jsem zvedava na dnesek 🙂
Ja se sem dostanu pres den jen parkrat kvuli male,ale az se odmlcim na dva dny je to jasny 😀 ,pak urcite napisu pro holky jaky to bylo,ale myslim si ze me to jisti ten pristi ctvrtek 😀

lady.dee
24. črc 2009

Ahoj holky,tak kolik Vás jich po včerejší bouřce porodilo?

mili84
24. črc 2009

Dobré ranko, my zatím stále 2v1 🙂

ahoj lady - zatím asi nikdo, nebo nevím takhle po ránu 😀 Ale dlouho tu nebyla xirax, tak trochu doufám, že ona...no měla termín už 11.7. tak si myslim že to už musí mít za sebou!! 😅

kaci - dneska je tu docela zataženo, tak to ani nevypadá na nějaký hic den, no uvidíme... Napíšeš mi svoje číslo na mobil do ip?? Já Ti pošlu svoje - kdyby něco, napíšu Ti a Ty zase mě, ju? Taky se pak snáz najdeme v porodce 😀 Ty se vlastně máš, máš jistý, že v pátek už budeš mít malou u sebe...to já teda zatim nevim nic 😅 Nějak u mě nejsou ani poslíčci, jen pořád to tvrdnutí....

ily82
25. črc 2009

holky, jsem blazen. Jsem tu nekde cetla, ze do porodnice igelitku a na sestinedeli az tasku - ted to ani za boha nemuzu najit. Co si do te igelitky dat? Prezuvky pro me a manzu, piti, pro manzu svacu, asi nejake doklady - jake? asi obcanky, ze? potom prohlaseni o jmenech. A pak uz nic? Oddaci list atd. se dava az na sestinedeli, zejo? 😕

ily82
25. črc 2009

uz jsem to nasla. Psala to Kacici. - Igelitka, doklady, voda, prezuvky 😀

jedle
25. črc 2009

Čau všichni,
jsem tu dneska poprvé. Sháním totiž informace o porodu v HK. Měla jsem rodit v Litomyšli, ale musela jsem k Podholové ☹ a ta mně suše oznámila, že budu rodit u nich 😝 😝 😝 .
Chtěla bych se zeptat, jestli tady je někdo diabetička na inzulinu. Vůbec totiž nevím jak probíhá porod v tomhle případě. První dítě jsem rodila ve Svitavách, to jsem byla zdravá...

paulie
25. črc 2009

jedle: ahoj, kolegyňka na pokoji byla diabetička patřící pod Podholovou. Nejdřív se snažila rodit přirozeně, ale nakonec šla po x hodinách na CS kvůli neotvírání se. P. za ní byla na JIP a chodila pak za ní i na pokoj a opravdu se zajímala o její stav - konzultovaly spolu dávky plus jí nosila info o dítku, takže si myslím, že by tě mohli, pokud bude u tebe vše ok, i nechat rodit přorozeně ...

ludmilaa
25. črc 2009

Ahoj jedle. Tak to jsem ja ,kdo je tady na inzulinu ☹ a jsem diabeticka a tehule 38 tt. t. p.2.8. porod probiha jako kazdy jiny,pokud nejsou komplikace,akorat te nenechaj tehulu vic jak 40 t.

jedle
25. črc 2009

Díky moc za info. Mám totiž obavy, abych to vůbec stihla 😅 Mám to do HK asi 80 km... 😉 Ale nic s tím nenadělám.

ludmilaa
25. črc 2009

Jo a chodim taky do poradny Podholove, jsem z Nachoda.

jedle
25. črc 2009

Jo a znáte někdo Zimmerovou? Místo Podholové jdu příště k ní a byla jsem tak mimo, že jsem se ani nezeptala proč. A taky jestli je to u ní taky na celé dopol. jak u Podhol. 😠

jedle
25. črc 2009

Pro ludmilaa: Asi vím o koho jde. Myslím, že jsme seděly kousek od sebe, v úterý. Já pod oknem a ty v rohu 😀 Jsem tam něco zaslechla o 15ti letém dítku 😉

ludmilaa
25. črc 2009

Jedle, a ty mas tu tehotensku cukrovku nebo uz dlouho zjistenou? a ve kterym jses tydnu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru