Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

kacici
30. srp 2009

Kami,tak uz maji v porodnici asi plno,dneska rano rodila sestrenka(ma Anetku - dalsi baba 😀) a uz je na prvnim patre,nahore je na sestinedeli plno,ale neboj se oni zase zitra propusti spoustu maminek domu 😉 a bude vsude prazdno. Vzdycky byla sranda sledovat jak pri veceri bylo malo maminek,kdezto u snidane vzdy narvano 😀

lupinka810
30. srp 2009

Týjo, ty máš teda přehled 😀 😀 😀 tak mi zjisti, jak to bude ve středu ... ségra mi pořád předpovídá, že ve středu to přijde, to jsem zvědavááá 😀
a jak se máte holky?

lady.dee
31. srp 2009

Lupinko: někde o pár stránek dříve jsem dávala číslo přímo na porodku,tak si ho opiš a popřípadě si tam brnkni

mijaja
3. zář 2009

Ahojda, jak se Vám daří?
... a co lupinka? ... měla ségra pravdu a malej má datumek 2.9.2009?
konja: díky moc za rady ohledně toho, co do porodnice - taky chci brát jejich ručníky a košile - teda jestli mě z HK nepošlou jinam, přijde mně totiž, že každá třetí holka na ulici je těhulka ve vysokým stupni 🙂, takže až tam přijedem, tak tam určo bude nával ... 😒
kacici: máš překrásný holčičky - moje mamka mi je tady na koníkovi ukazovala - dělala prý s Tvojí mamkou v Bohdanči (teda jestli to není informační šum 🙂 )
Mějte se hezky 🙂

lupinka810
3. zář 2009

Holky, tak se hlásím po KO ... dnes na monitoru žádná sláva, sice nějaké kopečky byly, ale na minulý týden to teda nemá...tak to moc nechápu. 😖
Ptala jsem se dr., jestli na UTZ vidí i hrdlo atd...a on, že ano a že nerad vyšetřuje vnitřně, že není zastáncem toho, aby od něj pacientka odcházela s bolestí ... to jsem teda zírala, ještě jsem nikoho takhle ohleduplného nezažila 😀 😨
Ovšem nabídnul mi, že jestli chci, vnitřně mě vyšetří a trochu to tam podráždí ... jasný, že jsem chtěla, takže jsem asi vyfásla Hamiltona 😀 tak teď jsem na to zvědavá co bude...držte palce 🙂

mijaja
5. zář 2009

Ahojda lupinko, máš můj obdiv, že sis řekla o ten hmat, já mám nervíčka, aby mně ho paní doktorka teď v pondělí nenaordinovala ... nebudeš zkoušet ten čajík proti přenášení? ... já jsem si říkala, že když se v pondělí dozvím, že to nevypadá, tak ho zkusím začít pít a taky možná půjdu do homeopatik, co nám doporučila porodní asistentka ...
Tak se opatruj, držím pěsti, ať už je chlapeček co nejdřív na světě 🙂

kacici
6. zář 2009

Mijaja - maminky se znaji 😉 ,pry se uz babicka nemuze dockat Kati 😵 .Preju ti krasny a pokud mozno rychly porod 😉
Lupinka - Kami,nerodis? 😀

lupinka810
11. zář 2009

Ahoj holky 🙂 tak hlásím, že máme doma Matěje, narodil se v pátek 4.9. (takže chvat zabral 😀 ), 3610 g, 51 cm.
Nakonec jsem rodila v Pardubicích, HK měl zavřeno ... ale ač jsem to nejdřív obrečela, musím říct, že jsem nakonec ráda, že jsem byla tam ... ve všech směrech jsem mnohem spokojenější než v HK a vřele Pardubice můžu doporučit 😉
Porod teda docela masakr, o hodně rychlejší než u Emičky, ale o to intenzivnější a bolestivější 🤐 jsem ráda, že to máme za sebou a do třetího už teda asi nejspíš nejdu 😎
A co je tady nového???

konja
autor
11. zář 2009

lupinka810: Gratulace k chlapečkovi 🙂 Jela si do Pcí autem nebo vás hodila sanita když vás HK odmítl?

lupinka810
12. zář 2009

konja: Já tam volala, když mi odtekla plodovka ... měla jsem totiž streptokoka a protože mi odtekla jen voda a kontrakce jsem neměla, tak jsem nevěděla, co dělat.... řekli mi, že musím hned jet kvůli ATB, ale ať jedu rovnou do Pardubic nebo do Rychnova, že oni mají plno ☹
Jinak díky za gratulaci 🙂

mijaja
12. zář 2009

Ahojda holky 🙂
lupinka: Moc blahopřeju k Matýskovi - tak ať si vzájemně děláte jen a jen radost 🙂 .. ať jste zdraví, šťastní a spokojení 🙂
... můžu se, prosím Tě, zeptat ... 😕 měla jsi tam sebou svoje košile a ručníky a vložky a tak? ... na stránkách pardubický porodnice totiž mají, že toto všechno bys měla mít sebou, tak bych když tak chtěla být připravená ... to víš, mám trošku nervičky na pochodu, protože jsem měla termín dneska ... 😎
kacici: díky, kéž by to tak šlo - krásně a rychle 🙂 a pokud možno v HK ... jinak nevím, která jsme vynervičkovaná víc, jestli já nebo moje mamka 😀
Dobrou nocku 🙂

lupinka810
14. zář 2009

mijaja: Měla jsem s sebou svoje ručníky, jeden na tělo a druhý na spodek 😉 a taky balík vložek ... ty tam dávají jen na první den. Pro mimi plínky a vlhčené ubrousky. Jinak je vše k dispozici 🙂
Přeju hlavně, ať už to máš za sebou a mimíska u sebe 😉

mijaja
14. zář 2009

lupinka: Díky a ještě jednou blahopřeju k Matýskovi 🙂 ... koukla jsem na fotky, je činanej 🙂
Zítra mám jít do rizikový poradny do nemocnice (měla jsem termín 12.9.), tak mám docela bobečky ☹ ... doufám, že tam ordinují brzy od rána a že budu mít kliku na ňákýho hodnýho a trpělivýho doktora - no už aby to bylo za námi ... nervičky pracujou ...
Dobrou nocku 🙂

lupinka810
4. říj 2009

mijaja: Pořád tě tu vyhlížím ...dej vědět, co mimísek 🙂

mijaja
5. říj 2009

lupinka: Ahojda, tak jak se Vám daří? Co Matýsek? 🙂
My už jsme taky na světě - o 10 dní déle - měli jsme jít v úterý na vyvolání, ale Kačenka se rozhodla, že to bude v její režii a že to rozjedem už v pondělí odpoledne - v 16,30 byl start 🙂 ... a vykoukla pak v 0,45 h.- 22.9. 🙂 ... ale myslím, že kdyby mohla, tak si teď zaleze zase zpátky 😉 , protože trošku bohujeme s kojením, nemůžu se pořádně rozkojit i když dělám možný nemožný, Kačulka je hodně spavá, takže si 5x cucne a chrupká, tak ji polechtám a zas 10x cucne a chrupká ... začala jsem s příkrmy, abych z ní neměla malýho somálečka, zítra jdeme na kontrolu, tak uvidíme... Zatím papááá 🙂

kerrie
5. říj 2009

mijaja........gratuluju ke Kačence 😵 Je moc krásná.......... 🙂

kralicinka
6. říj 2009

AHOJKY.JSEM TU NOVÁ.MÁM TERMÍN 3.12.NENÍ TU NĚJAKÁ MAMINKA KTERÁ ČEKÁ MIMINKO PODOBNĚ.JÁ JSEM V HRADCI RODILA PRVNÍHO SYNA.19.4 2008.BYLA JSEM TU DOCELA SPOKOJENÁ.NIKDO KE MĚ NEBYL ZLÝ VŠEHO BYLA DOSTATEK.NAKONEC SE MI ZKOMPLIKOVAL POROD A RODILA JSEM CÍSAŘEM.HOJENÍ UPLNĚ V POHODĚ.JEN MĚ TROCHU VADILO ŽE MI NEDALI EPIDURÁL O KTERÝ JSEM ŽÁDALA OD ZAČÁTKU A NEBYL DUVOD MI HO NEDAT.TROCHU ŠKODA.PROTOŽE SE TO MOHLO POVÉST NORMÁLNĚ. ☹ JINAK SOUHLASÍM S TÍM POPISEM STRAVY.JÍDLO VCELKU CHUTNÉ,DOSTATEČNÉ I PRO MĚ VĚČNĚ HLADOVOU 😅 JEN TROCHU MIMO DIETU PRO KOJÍCÍ.POMERANČE...A PODOBNÉ BYCH ČERSTVĚ KOJÍCÍ TEDA NEDALA. 😵

mijaja
8. říj 2009

kerrie: Ahojda, děkujeme 🙂 .. Kačulka je naše zlatíčko 🙂
Přeju Ti pohodový těhulkování 🙂

moncicik
19. říj 2009

Ahojda holky,chtěla bych se zeptat zda některá z Vás absolvovala plánovaný nebo akutní císařský řez v HK ?
Jelikož vím,že mě císařský řez nemine,přes mé komplikace a i přes moje modlení se za klasický porod.
Absolvovala jsem ho v Pcích.Ale HK je blíž k mému domovu atk bych ráda jela tam.
Zda dají na výběr druh anestezie, zda dávají drenáž po císaři, když se mimčo narodí předčasně ...tak zda je převezeno na detskou kliniku a maminka zůstavá na porodnici...prostě kdo má zkušenosti prosím pište. I do IP.Děkuji Mona

mili84
20. říj 2009

ahoj moni mě dělali akutního císaře. přijela jsem do porodky s kontrakcema, ale Toník byl velký a šlo to rychle, tak proto akutní. upřímně řečeno mi ani na výběr nedali jestli akut nebo spinál. slyšela jsem, že v hk snad ani spinál nedělají nebo minimálně. pak budeš min. 6h na JIPce a mimčo na novorozeneckém u sestřiček. když je předčasně tak nevim. pak tě převezou na pokoj a mimčo ti dají hned jak si řekneš - samozřejmě až budeš schopná vstát a postarat se. já byla s přístupem moc spokojená. akorát jsem měla po císaři šílené bolesti...ale to je "kus od kusu" jiné 😉

kralicinka
20. říj 2009

ahojky.já rodila v hk akutním císařem.40+2.na jip jsem ležela 12 hodin jednou mi ho tam donesli na kojení.a pak mě už dali dolu kde jsem s ním byla pořád.jinak měla jsem jen cévku a flexilu.a ty mi když jsem ráno vstala vytáhli.drenáž jsem neměla.bolesti ušly a navíc nám tu dávali 4 krát denně prášek na bolest.ani jsem to nespotřebovala. 🙂 dětské sousedí s nemocnicí.takže i když by tam mimi muselo být tak tam přes chodbu přejdeš.mají to tam tak pěkně dohromady.

konja
autor
20. říj 2009

kralicinka: já myslela, že dětské (JIP) je na dětské klinice? A ta teda s porodnicí nesousedí 😕

lady.dee
21. říj 2009

mili:když je císař akutní tak nedávají na výběr,páč než spinál zabere tak to trvá,sice jsem rodila v Jičíně a tam na výber dávají,pokud je císař plánovaný,nebo se o něm uvažuje u nepostupujícího porodu,pokud je akut tak dělaj v celkové,páč tam jde o minuty,tak proto nedávají na výběr

romik84
21. říj 2009

monci, nemám sice osobní zkušenosti, ale z pozorování při mém pobytu na oddělení těhotných v HK vždy, když tam přišla mamina na plánovaného císaře, měla možnost výběru anestezie. Pokud by se dítě narodilo předčasně, nebo mělo nějaké potíže, samozřejmně ho odvezou na dětskou kliniku, ale kontakt s miminkem maminka určitě má

kralicinka
21. říj 2009

jéé.tak jsem to asi popletla.Honzík ležel asi teda na standartním oddělení.nepotřeboval žádnou specialní péči.jenom než jsem se probrala tak tam byl s ostatními miminky.nevím jak se to tam jmenuje.ale bylo to hned vedle oddělení porodnice.jen se tam přešlo chodbou.asi minutu od oddělení 6 nedělí.jip teda nevím kde je.jip teda bude asi na tom klasickém dětském?

paulie
21. říj 2009

Monci, já jsem byla na plánovaném císaři kvůli příčné poloze malého - normálně by mi dali na výběr mezi spinálem a celkovou anestezií, ale na přípravně mi začaly kontrakce, tak se doktor rozhodl jít do celkové anestezie, aby malého vytáhli co nejdříve ... kolegyňka z pokoje absolvovala sekci se spinálem a až na bolest zad (nemusí být u každého) si to pochvalovala 🙂
Pokud bude miminko ok, tak bude na odd. novorozenců, které sousedí přímo s odd. šestinedělí, jinak bude na dětské klinice, ale určitě by jsi měla mít možnost kontaktu ...

lucis8
22. říj 2009

Ahoj, jen doplnim z vlastni zkusenosti, co se děje po císaři, kdy dítě jde kvůli nějakému problému na novorozeneckou JIP.Ty si pobudeš myslím že dvanáct hodin na pooperační JIP, poté tě převezou na standartní pokoj maminek bez dětí. Za miminkem se dostaneš, až když budeš schopná nasednout do kolečkového křesla a někdo z příbuzných tě na dětskou kliniku dotlačí.Tato schopnost je různá, já byla schopná po 48 hodinách po operaci. Pokud jsi ty čtvrtý den po operaci v pořádku, ale dítě stále ne, pouští tě domů, ale snaha je, zajednat na dětské klinice místo na pokoji pro matky (v posledním patře je asi 8 pokojů po třech postelích),kde sice nejsi se svým mimi, ale pravidelně několikrát denně za ním docházíš a kojíš. Pokud je tvé dítě propuštěno z JIP na běžné oddělení, máš možnost být s ním sama na pokojíčku na tomto oddělení), většinou jde ale už o poslední dny před propuštěním domů,kde se s mimi sžíváš a učíš se ošetřovat. Tak asi tak, my jsme tím prošly před rokem a půl, tak snad se nic moc nezměnilo. Známe naše zdravotnictví.

moncicik
22. říj 2009

Ahoj moc děkuju.
lucis8 docela mě potěšilo že píšeš že po JIPCE tě převezou na standartní pokoj maminek bez dětí,jelikož jsem své druhé dítko rodila akutním císařem netušila jsem co to až tak obnáší a po JIPCE mne šoupli na pokoj s maminkama a i jejich miminkama,prvních pár dnů si to člověk neuvědomuje pže je rád že se sžívá s bolestí po porodu ale pak mi bylo hrozně jak tam jiné maminky se mohli muchlovat,šušňat se svýma dětičkama a po pár dnech odcházely jedna za druhou domů a já měla miminko na jiném oddělení v inkubátoru a sama jsem se prala s nějakým zánětem takže na kapačkách.Čekací doba na nadstandartní pokoj(jednolůžák) byla dlouhá a tak psychika byla mírně řečeno v......... ☹ ,ale to co píšu se vůbec netýká Hradce Králové,rodila jsem jinde.
Proto mě ta Tvá informace potěšila.

dalmationka
23. říj 2009

Můžu se zeptat,jak jste byly s Hradcem celkově spokojený?? Co vím od kámošky, co rodila v červnu nakonec taky císařem. Moc spokojená nebyla i co se pak bavila s ostatníma šestinedělkama.Ty měly podobný názor. Je teda fakt,když jsem se tam stavovala byli miminka úplně všude, takže nával a nestíhačka. Možná to bylo ovlivněný tímhle.

lucis8
23. říj 2009

monci, jsem ráda, že tě moje info potěšilo. Jinak samozřejmě přeji, aby se holčička pokud možno narodila v termínu a v pořádku, abyste se pobytu na dětské klinice vyhnuly. Ale jak já s odstupem času to hodnotím, kdybych měla od někoho všechny tyto informace, co se stane když..., byla bych v mnohem větším klidu, i když situace kdy je život tvého dítěte v rukou lékařů, na klidu nikdy nepřidá. Ale dost o tomto. Myslet se musí pozitivně 🙂.
dalmati, já tam byla v době, kdy byla Podholová primářka, prý už není. Zažila jsem dr. Boudyše, který byl v pohodě, jelikož jsem měla komplikace, užila jsem si Podholovou,určitě velice zkušená a znalá, ale jednání s rodičkama na bodu mrazu, jsi jen obal na dítě, který neslyší, nevidí, necítí 😝 . To je můj pocit.Pokud ale máš bezproblémový porod, rychle ti tyto vzpomínky vymizí a ani ti to nepřijde. Taky by mě zajímalo, jaká je situace dnes. Jinak sestřičky a porod. asistentky výborné, nemůžu nic vytknout. Přeji ti rychlý porod a zdravé mimi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru