Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

mili84
8. črc 2009

ladza: jasný, určo sem pak napíšu 😉

zofik: jojo, mě právě taky přišel milej a vtipnej 😉 třeba na něj budu mít štěstí i u porodu..páč bych radši chlapa než ženskou...ale to fakt neovlivním, škoda 😒

mili84
8. črc 2009

zofik: no, musim, nic jinýho mi nezbývá 😅 Ale jak vidíš, tak to moc neřeším...asi mi to fakt nedochází. Snažím se být v klidu a nemalovat čerty na zeď. nějak bylo, nějak bude. 🙂

zofik
8. črc 2009

no hnusný poznámky má vícerolidí....když ráno přišla sestra měřit teplotu, mám pocit, že to bylo první noc co jsme měli mimísky na pokoji a my byly s kolegyní nevyspalé a vyjukané tak pronesla...no jo ochrápané ale jen co přijde návštěva, to budete jak rybičky...

mili84
8. črc 2009

zofik: no jo, některý lidi si neviděj do pusy...ale na to už jsem si za dobu těhu zvykla 😉 Prosímtě ještě takovej dotaz - doufám že u porodu nevadí, že mám gelový nehty??? nevíš náhodou..

zofik
8. črc 2009

hmm tak to nevím mili...asi ne...mně to nikdo nekontroloval.....

zofik
8. črc 2009

no hlavně jsem pak na tabuli zjistila, že je to porodní asistentka----jsem si říkala, no tu bych chtěla mít u porodu 😲 ....

mili84
8. črc 2009

zofik: jo tak asi ne..přijde mi to jako blbost právě, dyť to má spustu mamin 😉 Ale někde se to tady řešilo.

ladza
8. črc 2009

mili84: nevím jak v HK, ale taky jsem už slyšela, že ty gelový nehty nevidějí v porodnici rádi. Ale nevím, proč by to mělo vadit!

mili84
8. črc 2009

ladza: no taky nevim, ale hlavně mě o tom nikdo neinfomoval, tak asi smůla 😅 To má fakt většina ženskejch podle mě ne?? Snad jsou v HK normální...

ladza
8. črc 2009

mili84: já si myslím, že to bude vpohodě.Tvůj gynekolog si určitě všiml, že nosíš gelové nehty, tak by ti řekl, aby jsi je sundala, kdyby v tom byl nějakej problém.

mili84
8. črc 2009

ladza: já myslím, že můj gyndař si takovýchto věcí fakt nevšímá 😀 😀 Navíc já už k němu teď nechodím, přeřadil mě právě do péče do porodnice, kde chci rodit, víš. Pávě do rizikové poradny-tak chodím k Podholové.

lady.dee
8. črc 2009

Ahoj holky, taky budu v HK rodit v září,tak tady tak pročítám,možná jste si všimly že pod mojí přezdívkou tu byly příspěvky ohledně porodnice v JC,ale to psala moje švagrová když tu byla u nás na návštěvě,a vzhledem ktomu že nevěděla jak se přihlásit tak to napsala pod mojí přezdívkou,jinak už má snad svoji

ladza
8. črc 2009

mili84: a jaká je ta Podholová? Někdo mi říkal : "hlavně ať te nerodí Podholová". Prý je to nějaká důchotkyně a má prý strašný jednání.

ladza
8. črc 2009

lady.dee: já mám termín 14. září, tak se třeba v porodnici potkáme 😉

mili84
8. črc 2009

ladza: no důchodkyně to je...koukni pár stránek zpátky, jak s náma vymetla n aprvní návštěvě...Jednání strašný. Ale teď podruhý byla strašně milá a ochotná...zjišťovala jsem si o ní spoustu info, abych věděla, kdo mě má v rukách a musí se jí teda nechat, že je odbornice špičkové kvality, Ví, co dělá no... Jako u porodu nevím, jestli bych ji chtěla, ale věřím, že by mi určotě neublížila, Je protě taková ostřejší. Ale jsem ráda, že jsem u ní - vím, že jsme s malým v nejlepších rukách 😉 Ale minule jsem a ni teda nadávala, byla fakt nepříjemná.... 😕 🙄 Jakmile k ní ale jdeš víckrát, staneš se její pacientkou a už si Tě ohlídá, seš prostě "její", jestli chápeš, Vezme Tě za svou...

ladza
8. črc 2009

mili84: já budu chodit až do poslední chvíle ke svýmu doktorovi i na monitory. Do HK pojedu čistě jen odrodit. Tak uvidím, na koho tam narazím. Snad budu mít štěstí na nějakýho sympaťáka 😉 .

mili84
8. črc 2009

ladza: no já bych taky bývala až do konce chodila ke svýmu dr. normálně v pardubicích, ale to nejde, když je problém, tak Tě musí poslat do rizikové poradny. Ale na jednu strau Ti můžu říct, že jsem docela ráda, že tam chodím už teď - aspoň si zvykám na to prostředí a už mi to tam nepříjde tak cizí 😉

ladza
8. črc 2009

mili84: tak to máš určitě pravdu. Já byla v HK jen na podrobném ultrazvuku a to někde na gyndě v tom suterénu. Jinak vůbec nevím, jak to tam vypadá, nic. Pojedu úplně do cizího prostředí. A kdyby bylo náhodou plno, tak tebe určitě vezmou, když už tam chodíš do té poradny, co?! Z toho mám taky trošku obavy, aby tam neměli plno a nehnali mě někde po všech čertech 😝 !

lady.dee
8. črc 2009

ladza: třeba se tam potkáme,já mám termín dle PM 9. a dle UTZ 8.,tak nevim,ale prvního kluka jsem nedonosila a teď mi hrozí taky předčasný porod,po včerejší KO mám prý už hodně zkrácený čípek,tak nevim

ladza
8. črc 2009

lady.dee: já jsem při prvním těhu rodila dva dny po termínu. Před 2 týdnama jsem byla na kontrole, doktor čípek kontroloval ultrazvukem a prý v pořádku, tak rodit snad zatím nebudu. A ty se snaž odpočívat, teď by na porod bylo přeci jen brzo. Ještě tam ty naše zlatíčka musí tak minimálně 6-7 týdnů vydržet!

lady.dee
8. črc 2009

ladza:no právě,potřebuju aby tam ještě chvilku zůstal protože vím co to je rodit předčasně,první syn se narodil v šestém měsíci (25tt+2d) a měl 800g ale zabojoval a už mu jsou tři,jinak tenhle už je větší už má 1686g,tak snad tam ještě vydrží

konja
autor
8. črc 2009

sajahonzik: já rodila v HK své druhé dítě a nestříhali. Jo,prvorodička tam byla střihlá každá, ale u druhorodiček stříhaj asi jen když je to fakt nutný. Nebo možná jak který dr., ale já jak tlačila tak vždy jsem koukl co tam dělá PA a jak by něco brala do ruk tak bych řvala ať na to ani nemyslí 😀 Mě teda nestříhali ani při prvním porodu, ale to jsem nerodila v HK,ale ve Vrchlabí, kde nestříhaj skoro nikoho (zvláštní, že to jde, že? Asi to bude tím, že PA a doktoři tam fakt umí hráz ochránit, dají si stím práci a radši i nechají rodičku na jeden,dva stehy natrhnout než na x stehů stříhat). S tím umrtvováním je to asi těžký, člověk musí prostě řvát, že to chce pořádně umrtvit a pokud to cejtí tak se prostě hlásit,že chcete ještě a nenechat se odbejt. Ale je možné, že někomu to moc nezabere, nevím čím to,ale já jsem asi ten případ. Při prvním porodu jsem se malinko trhla, dělali mě jen jeden jediný steh, ale cejtila jsem ho festovně a to mě to přitom dr. taky umrtvovala. Ale nezabralo to. Naštěstí to byl jen jeden steh,kdyby jich bylo víc tak ječím asi na celou porodku 😅 Ale je spousta holek co šití vůbec necítí, takže neplašit předem a pak se prostě důrazně ozvat 😉 Ještě k té narkóze - standartní nástřih v narkóze nešijou nikde, ale pokud je komplikace tak do narkózy hoděj, třeba při opravdu velikém porodním poranění a také pokud se nechce odloučit placenta tak ji vyberou v narkóze a při tom sešijou případná poranění. Holky přeju vám aby u vás nástřih nebyl nutnej (bojujte za to, řekně te, že chcete stříhat jen pokud to bude fakt nutný, hradec je na tohle u prvorodiček podle mě dost naprd a fakt není nástřih vždy třeba - já jsem toho živej důkaz 😀 ) a pokud už střihnutý budete tak držím palce aŤ je to co nejmíň citelný 😉

konja
autor
8. črc 2009

mili84: tak to jsi docela za vodou, když máš titul. Já jak jsem řekla na příjmu moje povolání (učím) tak hned všichni jak med. Málem se k zemi klonili. Kdybych řekla, že jsem kuchařka ze závodky tak by semnou takhle asi nemluvili. To bylo hned samej úsměv, povídání o práci atd. Kdyby bylo po mém, tak o své práci ani nemluvím \)nevím na co je k porodu potřeba titul nebo netitul 🙄 ), ale oni na to slyšej. A nedej bože kdybych byla Mudr. to by se sestry asi po podlaze plazily 🤐 Oni na titul prostě slyšej. Ale tak je to asi všude, hlavně u starší generace. Jen si vzpomeňte na Slunce seno - pane inženýre sem, pane inženýre tam 😀 😀 😀 😀 😀

mili84
8. črc 2009

konja: možná na tom titulu fakt něco bude..já jse teda taky učitelka 😅 No právě dokotor boudyš se mě ptal, čehojsem Mgr. a tak..no fakt i přístup sester super 😉 Ten nástřih mě osobně nějak nevadí, nebo nikdy jsem o tom nepřemýšlela...beru to tak, že ho dělaj, když to je nutný ne?Ale jak čtu tak asi ne...ale jestli to má pomoct tomu, že bude malej v pořádku venku, tak ať 😉 Myslíš, že si mám dít do porodního plánu to umrtvení??

konja
autor
8. črc 2009

Já bych ho tam klidně napsala 😉 Ale napsala bych tam i o stříhání pouze v případě nutnosti, je to zákrok, kterej je nepříjemnej a hodně často úplně zbytečnej.Jo,když je nutnej tak není o čem diskutovat, ale proč ho dělat preventivně, jen kvůli tomu, že jsi prvorodička (šití může bolet,někoho pak šití táhne, hrozí infekce, špatné hojení, blbě se sedí, někdo si i stěžuje, že to bolestivě cítí při sexu i x měsíců atd.) Já jsem to v plánu měla, že cci stříhat jen v nutném případě. A nutný to nebylo 😉

mili84
8. črc 2009

konja: takže mám napsat, že chci nástřih hráze pouze v nutném případě, ne z preventivních důvodů? Se mi ten plán nějak plní...ale ještě to nemám sepsané, zítra se na to vrhnu.

konja
autor
8. črc 2009

já bych to tak udělala, protože si fakt myslím, že preventivně provedený nástřih je prostě absolutní zbytečnost, třeba podle WHO (světová zdravotnická organizace) je preventivně prováděný nástřih dokonce zařazený mezi nebezpečné zákroky. A když se nad tím zamyšlíš, tak proč by se člověk měl nechat stříhat, když miminko zvládne projít? Ano, pokud má maminka nepoddajnou hráz, miminko velkou hlaviču nebo je v tísni a je potřeba ho dostat rychle ven. atd., tak je to nutné, ale jen to, že je maminka prvorodička neznamená, že dítě bez poranění neprojde. Já jsem se tomu bránila a vždy bránit budu, je to nepříjemný zákrok, který si prostě nenechám dělat jen kvůli tomu, že je na to personál zvyklí 😉

mili84
8. črc 2009

konja: no to je orzumný důvod, tak já to tm takhle napíšu 😉 už toho začíná být nějak hodn a to jsem původně nechtěla psát nic 😅 jen doufám, že teda na mě nebudou koukat skrz prsty...

sajahonzik
8. črc 2009

mili: já porodní plán ani jednou neměla 😔 😅 😀

Jako hojení šití po nástřihu je fakt mazec, bych mohla vyprávět a hned 2x 😝 a s tím sexem byl taky problém min. 3 měsíce .. 😔, ale asi mám prostě blbou hojivost ran .. 😔 ....u druhýho porodu by asi nebyl nástřih u mě nutnej, kdyby malej neměl 4,26 kg a 55 cm 😀 a to jen doufám, že pokud u nás bude třetí dítko, že nebude ještě větší 😉 😀
Konja: takže závidím, že si "nešmiknutá"

Holky, moc vám přeju, aby vaše porody byly co nejlehčí a co nejrychlejší a aby ste se dočkali se úplně zdravých miminek 😵

mili84
8. črc 2009

saja: no tak si myslím, že u nás se tomu nástřihu asi nevyhnu...i podholová říkala, že se Tonda velkej, že se mi bude blbě rodit no... ☹ no ten plán si asi sepíšu a max. jim ho nedám no,... 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru