Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

paulie
20. črc 2009

mili: průkazku mi vrátili komplet celou se všemi zprávami, výsledky, ... - teda aspoň to tak vypadá 🙂)))
Jinak teď doma spíme ve tmě, ale u postele mám lampičku, kterou na kojení rozsvícím 🙂))

konja
autor
20. črc 2009

Mili84: mě průkazku taky vrátili 😉

mili84
20. črc 2009

konja: a lék. zprávy taky?

konja
autor
20. črc 2009

já měla jen těhu půkajdu, zprávy žádné 😕 Měla jsem teda záznamy z monitoru, ale ty byly nacpaný pod obal průkajdy.Nic jiného jsem neměla 😕

mili84
20. črc 2009

konja - no já mám v průkazce i všechny zprávy o průběhu těhu od svého dr...No, radši si je ofotím.Právě že do průkazky mi nepsali krom váhy, tlaku a moči skoro nic...a krom výsledků odběrů teda.

konja
autor
21. črc 2009

mili84: aha, já zas měla v těhu průkajdě úplně vše. Ale jo, teď jsem si uvědomila, že jednu zprávu jsem tam měla, z velkého UTZ ve 20tt, to jsem byla ve fakultce, ale taky mě ji nechali, byla taky zastrčená v obale průkazky. Mili, pokud to není nějaký velký problém, tak si udělej kopie, budeš klidnější 😉

lenkabu
21. črc 2009

sajo:ty mně neštvi s kojením,já kojila celýd ny a noci,ani hodinu tomu říct nemůžu 😀 a nendudila jsem se,fakt ne,Vanda pořád něco chtěla 😀 a byla jsem moc spokojená na trojlůžáku páč spolurodičky byly super,ale to je o tom na koho narazíš. já měla depku když jsem byla večer na pokoji sama,takže jednolůžák by mi asi vadil

na přípravnu manžel nemůže,máte se tam jen vy..... a osprchovat, tel s sebou,můžou zapomenout nebo když je manžel neprůbojnej tak ho k vám nepřiřadí.já z přípravny posílala sms a krátila si čas 🙂

tlumená lampička na pokoji je dobrá,sestra by měla občas v noci nakouknout jesli je vše ok a kdyby tam rozsvítila tak ji asi všichni sejmem 😀

buzení navzájem jsem neřešila páč to dítě co řvalo bylo moje 😅 druhá holčička na pokoji řvala taky a kluk i jeho maminka v tom klidně spali 😀

kacici
21. črc 2009

Mili - ty jsi byla asi brzo hotova,vid? Uz jsem te tam nikde nevidela,kdyz jsem prisla ze shora z CTG.
Jak jsi dopadla?
Ja mam termin na vyvolani 30.7.,tak snad mala bude rozumna a vyleze driv,protoze ma vah. odhad uz 3850g 🙄

mili84
21. črc 2009

Ahoj Káťo - jojo, skoro vůbec jsem nečekala, pohoda - já už šla po monitoru hned k doktorce a v čekárně jsi pak už taky nebyla. Ale ráda jsem Tě poznala 🙂 Kdy jdeš zase? V úterý? Já jdu v pondělí na kontrolní utz, kde mi udělají i odhad a v úterý zase k Sadloňový do poradny-tak se uvidí podle odhadu, jestli se bude čekat nebo co...Jinak mě teda pěkně prohmátla, že jsem pak krvácela..tak mám podezření, jestli mi náhodou neudělala Hamiltona 😕 Ale to bych asi musela mít ve zprávě, viď? Takže Ty už máš termín...No ale 3850 je ještě dobrý, neoboj!Furt lepší, než aby měla přes 4kg....Neboj, to zvládneš 😉 Já na tom budu s váhou asi podobně...Ty jdeš už přístě asi zase k Hodíkovi viď?

kacici
21. črc 2009

Mili - jdu opet k Sadlonovy - v 8:15 😉 teda ja tise doufam,ze uz tam nedojdu 😀 ,ze se sejdeme nekde na sale a nebo na sestinedeli 😉
Asi ti H. udelala,nemas ve zprave oddeleni vaku blan - zkratku OVB?Ja to mela uz minule u Hodika a ted opet,ale uz to neboli,no uz jsem si tim jednou prosla.Jinak ja jsem moc rada,ze chodim ted k Sadlonove,je to fakt super Dr. 😉 - hodik am dovcu az do 20.8.
Ja ji rekla o vahovem prirustku a ze mam strach,ze kdyz jsem diabeticka mimi nabira kazdym tydnem vic a vic a proto me radsi uz obj. na vyvolani pristi ctvrtek.Oni nastesti nenechavaji dibaeticky prenaset,ale i tak je to dlouhe,za dalsi tyden si pridej opet 300g a uz jsme pres 4kg 😅
Jsem moc rada ze jsme te poznala a fakt tise doufam,ze se ted potkame jinde nez zase za tyden v poradne,ale treba v jidelne u stolu s miminky 😀

kacici
21. črc 2009

Jinak ja byla jeste nahore na monitoru,zadny zazrak se tam neobjevil,na to ze v noci byly poslicci,tak zase max. cinnost delohy 20,takze skoro nic

mili84
21. črc 2009

kaci - já jdu v 9:30, tak se třeba aspoň mineme..I když bych Ti přála vlastně aby ne, aby už jsi měla malou u sebe 🙂 Třeba se fakt potkáme na pokoji, to by bylo super!! Tak mi drž postel jo?? 😀 😀 na to OVB se podívám, ale myslím, že to tam nemám...Jako nepříjemný to bylo, ale dalo se to..Nic proti tomu, co mi prováděla Podholová napoprvé, fuuj.. 😖 Takže dnes Ti to Sadloňová udělala znova? Joo, ona je fakt super...je strašně milá a všechno vysvětlí, jsem ráda, že si mě zase objednala k sobě 😉 Já jsem dala ten dnešní monitor do alba, tak mrkni..Něco tam , mám, ale žádný zázrak..To je to tvrdnutí no...Sand to bude příště lepší 😉 Jinak já ji taky řekla, že se bojim, že bude velkej a ona mě řekla, at se nebojim, že teda uděláme už v pondělí utz a pak se dohodnem 🙂 Jo tak budu věřit, že se tam potkáme 😎

mili84
21. črc 2009

...tak OVB tu nemám 😒 Tak mě asi jen tak prohrábla 😀 Jinak jak z otho monioru vyčteš tu hodnotu 20? Já mám číslo 20 pod spodní linií....Mě ty kopečky dosahují k 80...ale pak tam je ještě jeden sloupeček čísel (pod tím je napsáno kPa) a na tom to dosahuje k 10..tak nevím.

kacici
21. črc 2009

Mili ty mas kontrakce 😀 a urcite brzo porodis.Mas je fakt silny,to te vazne neboli?
Vzdyt ty uz ani neres pristi utery 😀 😀 😀

kacici
21. črc 2009

Ja mela poslicky kolem 40-50 a hrbolky pidi na tom prijmu pred tydnem,ale ty uz mas kontra fakt velky

mili84
21. črc 2009

kaci: cože?? to jsou kontrakce jo?? 😀 😀 hehe...no a právě jsem si říkala, že mi to břicho tvrdne nějak málo zrovna na tom monitoru..nee tohle mě vůbec nebolelo. jen to cítím, že to tvrdne. Nic proti tomu, co jsem měla ráno po těch 7mi minutách, nebo co mám někdy večer...ale ani to nějak extra nebolí, jako fakt zatim pohoda... Mívala jsem strašný boleti u MS, tak furt čekám, kdy přijde aspon něco takovýho 😀 😀 No ty vogo...to je teda novinka..Takže mě to jde až k tý 80, jo??

mili84
21. črc 2009

kaci - tak mě to na 40 v podstatě leží tak křivka....ale jako nic necítím 😀 tyy jo tak třeba budu mít bezbolestnej porod 😀 😀 😀 haha 😀

mili84
21. črc 2009

..sem do laba ten monitor hodila celej 😉 je tam vidět i ten konec..

konja
autor
21. črc 2009

mili84: to nejsou kopečky, to jsou přímo kopce 😀 Kacici má pravdu, taky si myslím, že dlouho 2v1 nezůstaneš 😀

mili84
21. črc 2009

Holky fakt jo?? 😵 😵 a já myslela, že to je nic moc 😅 Dr. na to nic neříkala - jen to, že se z papíru nepozná, jestli už budu rodit...A já si fakt říkala, že mi zrovna nic moc bříško netvdne...no tak to jste mě teda potěšily 😵 Tak třeba mi toho Hamiltona udělala jen mi to nenapsala do zprávy...ale by asi nemohla co. No ještě trochu špiním, ale už je to skoro ok. 😉

konja
autor
21. črc 2009

mili84: zkuste večer ještě s manžou trochu polaškovat a myslím, že pojedete 😀 Jakej máš nález?

kacici
21. črc 2009

Mili nerodis? 😀 😀 😀 a teda vazne to uz vypada na kontrakce a ne poslicky 😕 . Asi me holka predbehnes,tak me drz misto na sestinedeli 😉A jestli po vysetreni spinis urcite ti pomohla,ale ja bych rekla,ze ma velice citlive ruce,fakt me dneska nic nebolelo 😅

lenkabu
21. črc 2009

mili:tohle jsem měla na příjmu v porodnici......nic nebolelo,dr tvrdil že jsou to kontrakce a za 4 hodiny byla na světě Vanda 🙂

kaci:já měla na monitoru max 19,většinou 0 😅

mili84
21. črc 2009

konja: nález mám takovej že jsem totálně zavřená. na špičku prstu...cituji ze zprávy: Vag. hrdlo nezralé, vzadu formované, pro špičku prstu, vnitřní branku nedosahuji. CTG fyziolog, záznam...No prostě jak zašitá 😀

kacici: Zatím ASI nerodím 😅 Já už to asi nepoznám, když mě to břicho nebolí....ale špiním trochu pořád 😕 Tak doufám, že to tam trochu "prošťouchla", i když to ve zprávě nemám 😝 😅 😀 No tak kdyžtak Ti držím místo!! 😀

lenkabu: Tebe ty kontrakce taky nebolely?? Já tam mám fakt skoro 80 a nic jsem necítila, jen mírné tvrdnutí..To teď během dne teda tvrdne víc a furt..Přemýšlím, jestli to nezačnu měřit..ale zas ekdyž mě nic nebolí ....

Holky co když nepoznám že rodím??? 😕 😕 😅

mili84
21. črc 2009

lenka: a Ty jsi jela do porodky s prasklou plodovkou?

kacici
22. črc 2009

Mili - porod urcite poznas a ty kontrakce jsou super,je to znamka ze se neco chysta,do nedele budes podle me uz mit Tonika v naruci 😉
Ja dnesni noc katastrofa,ale to je vzdycky po tom "hloubkovem"vysetreni. Poslicci jak blazen a mam pocit ze me ta pichava bolest v mocaku snad zabije 😔 .Nastesti jsem to nejhorsi zaspala a rano uz jsem byla mnohem driv vzhuru,opet kycle. No dneska jedeme s Tercou a manzou do Trebechovic na koupaliste,vzal si dovcu,tak uz se moc tesim a kdyby neco mam ho sebou 🙂
Jinak ten nadstandart bych chtela fakt jen kdyby bylyy na pokoji nejake zvalstni osoby 😀 a taky abych mohla videt Terezku jinde nez na chodbe,ale ty tri dny se daji zvladnout kdekoliv,hl. aby me vzali v HK 😉

konja
autor
22. črc 2009

mili84: já taky měla kontra a cítila jsem jen takové tvrdnutí a divný pocit v podbříšku. Nemůžu to nazvat bolestí, protože to trošilinku začlo bolet až asi po dvou hodinách. Kdyby mě neprdla voda, tak sedím doma a vůbec nevím, že rodím 😀 Ale co mě ukazoval monitor to nevím, nijak jsem ho nezkoumala. Ty co mám od své dr. jsou rovné jak čára, jen asi dvakrát mě tam vyběhl takovej kopečínek, když mě trochu zatvrdlo břicho, ale jinak rovina 😅

mili84
22. črc 2009

kaci: tak s těma kyčlema zápasím taky...vždycky můžu ležet na jedné straně max. 30min a pak mi celý bok ztuhne, takže se zase jako velryba převaluju na stranu druhou 😅 🙄 JInak já se dneska paradocně docela dobře vyspala 😀 V noci mě tvrdnutí uplně přešlo...takže poslíčci jsou zase fuč 😖 Jinak pořád špiním po tom včerejšku, tak snad to je ok...Kaci, neboj, Natálka si to taky určitě brzo rozmyslí!!! Užijte si dnes to koupaliště - to Tě obdivuju, že jdeš-já v těhlech vedrech zvládám tak max. sedět, nebo spíš ležet doma v ložnici s nohama nahoře 😒 Jo a neboj, v HK Tě vezmou-když jsme zapsané v rizikové poradně, tak nás vezmou určitě 😉 Máme tam přednost 😎

konja: no já furt čekám, kdy příjdou ty hrozné bolesti, co jsem měla pokaždé při MS 😅 Tak to je klidně možný, že se taky vůbec nedočkám, hihi 😅 😝 No tak uvodíme, co se bude dít dál...Každopádně kdyby to zase začlo tvrdnout nějk víc, budu měřit čas..Včera jsem to večer chvíli měřila a bylo to nepravidelný - 11, 8, 7, 5...a tak různě a pak to vymizelo 😒

lenkabu
22. črc 2009

mili já jela s prasklou vodou 😉 porod poznáš neboj 😀

mili84
22. črc 2009

lenkabu: ještě dotaz trochu mimo - když pořád malinko špiním po tom včerejsím vyšetření - můžu se vykoupat v bazénu??? Co když si vezmu tampon, myslíš že to vadí?? 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru