Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

mijaja
24. srp 2009

Ahojda lupinko - díky za podporu - zvládneme to, že jo a odměnou budou zdravý, krásný miminka - chodím na předporodní kurz, kde je heslem veselá rodička 🙂 ... paní, co kurz vede, říká, že nějaký šťourání od gynekologa je zbytečný, naopak, že se někdy po tom i krvácí ... že miminko je v symbióze s dělohou a že příroda sama nejlíp ví, kdy co rozjet ... možná máš moderního, rozumnýho gynekologa, který Tě jen zbytečně netrápí ...
Mějte se pohodově - Ty i mimi 🙂

lupinka810
24. srp 2009

Asi máš pravdu ... já v prvním těhu chodila k jinýmu ... a ten šťoural furt 😝 tak uvidíme, necháme to na přírodě ... já budu veselá rodička 100%, protože po tomhle hrooozným těhu budu šťastná, že už je konec a že je to začátek něčeho, co má smysl 😅
Třeba se i potkáme v porodnici 😎 také se mějte pohodově!

kacici
24. srp 2009

Kami zitra se mozna uvidime na mlhovisti 😉
Jinak me Dr. vysetroval pokazde vnitrne,ale na konci me delali pokazde Hamiltona,aby trosku urychlili porod,ale nic se nedelo stejne az do datumu vyvolani.Ja jsem rada ze je brisko pryc a mam uz malou venku 😅 ,konec tehotenstvi jsem mela same problemy a dost velke bolesti,poslicky,paleni zahy,velke bolesti kycli a zad 😔,ted je to parada 😵 🙂
Holky preju vam aby jste uz co nejdriv rodily 😉,to cekani,kdy to vypukne a hlavne pak prenaseni je sileny 🙄

lupinka810
24. srp 2009

No to mám Katko přesně já...akorát že celé těhu ☹ nebylo mi dobře snad jediný den...a to ještě poslední měsíc nespím, vůbec, vždycky zaberu na 20 min a konec a pak zase 2 hodiny usínám...no k vzteku 😠 tak snad zítra 😅

mijaja
25. srp 2009

Ahojda, to mě mrzí, že jste měly nepříjemný těhotenství ... nechci to ke konci zakřiknout, ale já ho měla pohodový ... když jsem respektovala, že Kačence nechutnají moje "drogy" 😉 jako křupky, tyčky, kešu, pistácie, chipsy, nýbrž zelenina a ovoce, tak jsme se dočkaly 9. měsíce v pohodě ... jen teď mně začaly otýkat nohy a sem tam poslíkuju a semtam mě přepadají záchvaty plačtivosti a smutku, ale to k tomu asi patří ...
Držím pěsti, ať Ti je líp ... nejaký povolený bylinky na usnutí nebo homeopatika jsi nezkoušela? 🙂

lupinka810
25. srp 2009

Jj, zkoušela, meduňkový čaj, studenou sprchu a milion dalších variant...ale nic nebylo 100% ☹ ale už je to jedno, těch 14 dní už snad nějak doklepu 😎
Já mám teď depky z toho, že za chviličku končí léto, prázdniny, Emička mi za týden nastupuje do školky...do toho se narodí Matýsek...jsem z toho nějaká plačtivá, budu mít život úplně naruby, snad se s tím vypořádáme rychle a v pohodě 😕

Kaci, malá je krásná, škoda že nebylo víc času na pokec ... ale je to prostě blázinec s těma dětma, co naděláme 😀 držím palečky, ať se Terka brzy srovná 🙂

mijaja
26. srp 2009

To máš pravdu - 14 dní uteče jak voda ... držím pěsti, ať Tě tělo moc nezlobí ... tenhle rok vůbec utíká nejak rychlejc ... ale neboj, Emička bude ze školky určitě nadšená - na tom našem předporodním kurzu paní říkala, že první dítě je takovej trenažer - na něm se prý všechno naučíš a druhý bejby se pak líp zvládá 🙂 ... jen ještě říkala, že někdy starší dítě to miminko nechce přijmout a žárlí na něj - radila, aby se koupila nějaká hračka, kterou to starší dítě moc a dlouho chce a jako že ji posílá miminko z porodnice ...
Asi určitě budeme mít život úplně naruby (já mám zkušenosti zatím jen s pejskem, miminko neumím ani pochovat 🙂 ), ale určitě to zvládnem ... musíme ... ještě, že je ten internet s hromadou návodů a nápadů 🙂
Tak se drž a měj se hezky 🙂

ily82
26. srp 2009

Ahoj holky, tak to mame zdarne za sebou 😀
Rodila jsem nakonec v HK, vezmu to od zacatku.
18.8. (TP 19.8.) jsem byla v poradne v HK u dr. Boudyse, vysetril me, udelal UTZ, odhadni vaha miminka 4400 g, rekl, ze nepripada v uvahu, abych takove miminko rodila normalne a ze to je jasny cisar, protoze uz mam jednoho cisare za sebou a pri velkem diteti je vysoke riziko prasknuti delohy, ze pry neni, na co cekat, urcite by to chtelo rez provest do konce tydne, ale ze me prijmout nemuzou, jelikoz se maluje, ze se prijima az od pondelka. Tak jsme se dohodli,ze pojedu do Rychnova, napsal zpravu, kde natvrdo napsal, odeslana k provedeni cisarskeho rezu.... Jeste ten den jsem tedy jela do RK se domluvit, sestricka se mnou sepsala chorobopis a porad opakovala, ze za chvili prijde pan primar, kdyz jsme byly hotove a primar porad nikde, odbehla a prisla s tim, ze primar neprijde. Jela jsem tedy domu a mela jsem prijet druhy den do 8 h k planovane sekci. Prijela jsem, sestricka dopsala papiry, dali mi kosilku a sla jsem za p. primarem, sestra me tam dovedla se slovy: to je ta pani na cisare. primar na to - na jakeho cisare, to se teprv domluvime... 😀 , prostudoval papiry, rekl, ze nevidi duvod, proc by mi mel VYVOLAVAT porod dnes, kdyz mam teprv termin a ze at prijdu za tyden ve stredu, ze pry mam cas. Ze by mi ve ST zavedli tabletu a pokud by se porod nerozebehl, tak by me ve CT rizli. Pak mi dal prostor, co k tomu chci rict ja, tak jsem mu rekla, ze mi rika uplne neco jineho nez dr. v HK, ze dr. v HK rikal, ze to riziko prasknuti delohy je tak vysoke, ze si nikdo neriskne (dr. Boudys rekl presne, ze jen blazen by vedl porod spontanne) vest porod spontanne. Primar zhluboka vydejchnul a rekl mi, ze co ma se mnou asi tak delat, kdyz me takhle strasej a ze kdyz mi pry praskne deloha, tak mi praskne deloha. 😲 . Pak mi jeste delali UTZ a bylo videt, ze se primar zarazil a jeste mi pak pripominal, at si udelam to predoperacni vysetreni. Ja uz v te dobe vedela, ze TAM teda rodit nebudu, jela jsem znovu rovnou do HK, sestricce na kartotece jsem sdelila muj problem, ona zavolala dr. Boudyse, on si me pamatoval, poslali me nahoru na porodnici, at se tam domluvim, prisla jsem na porodnici, rekla jsem: dobry den, ja jsem... a uz me prerusili, rekli, ze vedi a ze tady mam kosilku 😎 . to bylo asi 10.30 h a ve 12.08 h byla mala na svete. Rodil me dr. Lesko (legrace - byl to asi 20 let muj soused, je o rok mladsi, zname se od detsvi) a dr. Kacerovsky. jeste tam byl dr. Bestvina. Vsichni jsou velice mily a profesionalni. Mala mela nakonec "jen" 3850 g a 51cm.
Pece v HK je prijemna, nemuzu si absolutne na nic stezovat. Vecer za mnou na JIPku jeste prisel dr. Boudys, tak jsem mu tam dekovala jako Bohovi, opravdu mu jsem vdecna - po tom,co vam primar rekne, ze kdyz vam praskne deloha, tak vam praskne deloha, tak jste opravdu radi, ze jsou i lekari, kterym na pacientech zalezi a ne jen na procentech, aby meli nejnizsi cislo porodu cisarem... Vlozim par fotecek

zizkosa
26. srp 2009

Ily: moc gratuluju ke krásné holčičce! Co se týká doktorů je to děs - některý by měli vrátit diplom, naštěstí těch co jsou OK je víc.
Mně dnes můj dr. udělal Hamiltona, že už jako je čas 🙂 tak uvidím kdy to přijde...hlavně že už v HK domalovali a vezmou mě. Ty poslední dny jsou už fakt jen čekání - je to úmorný a hlavně nejsem schopná myslet na nic normálního, jen na to jak zvládnu porod a co mimčo...co Vám ale budu povídat 😉

mijaja
26. srp 2009

Ahojda, taky se připojuji ke gratulaci - tak ať jste oba zdraví a ať si děláte jen radost 🙂 !!! ... jinak já už taky nejsem schopná myslet na nic jinýho, než na porod a jak pak zvládnu péči o mimi .... uff ufff 😒

konja
autor
26. srp 2009

ily82: gratulace ke krásné holčičce, je nádherná. Ještě že to tak dobře dopadlo, nekteří doktoři by fakt zasloužili přes dr.ku dostat 🙄

lupinka810
26. srp 2009

Ily82: Také se připojuji ke gratulaci, aspoň že to dobře dopadlo, že v HK mají rozum ... a prosím tě, ten dr. Leško, není mu tak plus mínus 30 a netancoval? Jestli jo, tak ho taky znám...a doufám teda, že jeho nechytnu, tančili jsme spolu léta za jeden klub 😀

Mijaja: Já mám štěstí, že se Emička na brášku moc těší, doufám, že jsem ji dobře připravila...a pro jistotu mám i tu hračku pro ni, dostane chou-chou, svoje miminko, protože ona je taková pečovatelka a na brášku už se chystá, tak aby ho tou svou láskyplnou péčí nezničila 😀
Písni sem průběžně, jak se cítíš a co KO u doktora, jsem zvědavá 🙂 já jdu zase zítra na monitor a na KO, to chci vidět, jestli mě už konečně vyšetří vnitřně nebo zase nééé 🙄

ily82
26. srp 2009

holky, dekuju za gratulace
lupinka: oni jsou Leskove dva - na gynde pracuje Dan, je mu asi 26, ale tancoval myslim jeho bracha, tomu je asi 28, ten se jmenuje michal, ale pracuje myslim na chire.
Mne bylo nejdriv taky trapne, kdyz jsem se dozvedela, jaky kluci ted pracujou na gynde, vsechny znam - minimalne jako studenty, protoze jsem skolska sekretarka, dva z nich znam od detstvi, ale postupem casu jsem v tom spis videla vyhodu. a nakonec jsem se fakt smala, kdyz jsem byla na prijmu a prisel me vysetrit Dan.
Ale oni jsou opravdu profesionalni, na vnitrni vysetreni ke mne nenapadne prisel jiny doktor, kdyz byla vizita a chodil dr. Dvorak (toho znam taky od skolky), tak mi ani nekoukal na vlozku, jen se ptal a prohmatal bricho.

lupinka810
26. srp 2009

Ily82: Tak to je super, já se znám právě s Michalem ... a bylo by mi trapný před ním nadávat a hekat, tak to se mi ulevilo 😀
Holky nevíte, porodnice už je otevřená???

kacici
26. srp 2009

Ily - malicka je nadherna 😵 😵 😵 a teda ten primar by mel dostat ............ 😠 ,takovy pristup je naprosto neprofesionalni 😔
Jinak s tim ze nekoho znas to naprosto chapu 😅 ,me taky vysetroval vnitrnim UZ spoluzak z vejsky 😀 ,ale nastesti hned v prvnim tehu,ted jsem mela stesti a nenatrefila jsem na nej,bych se fakt stydela 😔 ,chodili jsme spolu na pivo 😀
Kami - je urcite otevrena,protoze ja byla minuly ctvrtek s malou na ockovani proti TBC a sestricka me rikala,ze od patka chteji porodnici zase otevrit 😉
Jinak moc dekuju za pochvalu male 🙂 . Ja budu urcite na mlhoviste a hriste chodit casto,tak kdyz budes v Hk urcite se tam zase potkame 😉 Terezka je stale rarach,dneska ji mel plne zuby manzel 😅 ,ja jsme byla odpocata,byla jsem na masazi u kamaradky. naty za tu dobu stihla vypit 115ml meho odstrikaneho mlicka,pak si dala po mem prichodu obe prsa a spi. Ale ona chrupe i 7 hodin v kuse,tak se nedivim,ze se poradne nadlabla 😀
Moc ti drzim pesticky aby jsi uz rodila a mela maleho u sebe.A vubec kdyz se Emicka tak na miminko tesi,budes to mit o hodne lehci 😉 🙂

lupinka810
26. srp 2009

Kačko, doufám, že jí to těšení a láska vydrží 🙂 ale ona je takové zlatíčko, že věřím, že jo 🙂
S mlhovištěm už to bude u nás horší, Emi nastupuje od úterý do školky, tak už do HK tolik jezdit nebudeme ... jen na plavání a na zpívání ☹ ale třeba se někdy domluvíme a pokecáme na kafíčku nebo tak 🙂
Bože já už chci rodit 😀 😀 😀 😀 ... jo a to spaní teda závidím... já jsem už teď otrávená z představy, že se zas půl roku nevyspím 😒

mijaja
27. srp 2009

Ahojda, přeju všem sluníčkovej den 🙂
lupinka: To je skvělý, že se malá na mrňátko těší ... přeju Ti, ať je dnes všechno na kontrole OK - já zas naopak doufám, že ve mně paní doktorka v pondělí na KO šťourat nebude ... 😒 ... kdybys chtěla, ta naše porodní asistenka nám na kurzu radila, jak si pár dní před porodem dělat čaj proti přenášení ... je z různýho koření, myslím, že by mohl i chutnat... 😉 ... a opravdu už chceš rodit? ... mně se dneska zdály děsný noční můry o porodu, už mně vážně v tý hlavě šibe ... radši vyrazím nakupovat 🙂 ... tak zatím pap 🙂

zizkosa
27. srp 2009

Ahoj ženy 🙂
lupinka810: já už bych to taky chtěla mít za sebou. Sice to bude náročný, ale aspoň už se budu moct normálně pohybovat 😉 fakt už je to děsný, hroch je proti mě čilouš
mijaja: docela ti závidím, že můžeš vyrazit na nákupy 🙂 prp mě je to už utrpení a než se někam došourám..
a to mi doktor vesele říkal, tak kdyby něco tak šup a běžet do porodnice - prej běžet 😀
Jinak děsivé představy o porodu mám taky...

ladza
27. srp 2009

ahojky mijaja, mohla bys prosím napsat ten recept na ten čaj proti přenášení? Mám sice ještě nějaký ten den čas, ale kdyby se náhodou malé nechtělo ... Díky moc

mijaja
27. srp 2009

Ahojda holky 🙂
zizkoza: to mě mrzí, že Ti není dobře ... no mě už se taky neťapká, jak za mlada, o nějakým běhání ani nemluvě 🙂 , nožky otýkaj a bříško dneska sem tam pobolívalo, ale doma to na mě všechno padalo a to se pak moc pozoruju a tím si to ještě zhoršuju ... koupila jsem troje činaný dupačky 😀 ... a je mně líp 😀 ... a taky jsem si došla pro psíka, kterýho mám u rodičů a to je ten nejlepší balzám na nervičky 🙂
ladza: ta naše porodní asistentka říkala, že se může pít od 37. týdne, ale to mně přijde moc brzy .. chci si ho dát až tak tři-čtyři dny před termínem ... takže tutaj je ten letkvar 🙂 : 2 skořice, 10 hřebíčků, 2 lžíce verbeny (sporýš), 1 zázvor - 10 minut vařit v litru vody, čtvrt hodiny nechat louhovat, dát do termosky a popíjet po malých douškách celý den - má se vypít 1/2 l denně ... prý prohřívá dělohu a je prý dobrý i při netěhotných stavech při chřipce na celkový prohřátí organismu... myslím, že by mohl i dobře chutnat...
Papa 🙂

ladza
27. srp 2009

mijaja - moc děkuju za recept. Akorát ten sporýš mi nic neříká, to koupím normálně v obchodě mezi kořením?

lupinka810
27. srp 2009

Holky, nechci Vám brát iluze, ale v prvním těhu jsme s kámoškama vyzkoušely co se dalo, i tenhle čajík...a stejně, mimísci se narodili jak se jim zachtělo 😀 hold příroda je příroda, s tím nic nenaděláme 😖

zizkosa: přesně tak, chci být už hlavně normálně pohyblivá a míň nervní, hlavně malá to chuděra odnáší ☹

Jinak jsem dnes byla na KO, podle vnějšího UTZ má brouček 3,20 kg a snad by se mohl narodit dřív než v termínu...každopádně mám doporučeno umýt okna a souložit 😀 tak to jsem zvědavá...dnes ráno jsem vyluxovala a pak 2 hodiny ležela, tak nevím, jak by to dopadlo s oknama... 😒

Holky, prosím, nerozumíte někdo těm křivkám na monitoru? Jestli jo, můžete mi prosím na ten můj dnešní mrknout a napsat, co tam vidíte? Jako jestli třeba nebudu v noci rodit hihi 😀

mijaja
28. srp 2009

Ahojda holky,

ladza: myslím, že se ten sporýš spíš sežene v lékárně, protože je to bylinka - zkusila bych tu prodejnu bylinek a čajů u Polikliniky III. na Benešovce ... nebo mě napadá ještě Bazalka ...

lupinka: blahopřeju k úspěšný kontrole ... i k bezva radám od pana doktora 😉 ... jinak těm křivkám nerozumím, ale kdyby podle nich chtěl mimísek ven, tak by Tě na to asi doktor upozornil ...

Mějte pohodovej den 🙂

mijaja
28. srp 2009

Jééé ... ještě jsem se chtěla zeptat ... máte v tašce do porodnice osobní věci jako svoji noční košili a ručníky a tak? ... pořád se bojím, že toho sebou budu mít moc anebo moc málo ... 😒

konja
autor
28. srp 2009

lupinka810: no nejsem doktor, ale podle mě se děloha už pěkně chystá, já měla všechny monitory dost rovné a jen sem tam vyběhl kopečíneček když mě sem tam zatvrdlo břicho a ty tam má dost slušné kopce 😅 Máš poslíky? Zkuste s manžou zasexovat, u nás to pomohlo 😀

konja
autor
28. srp 2009

k těm nápojům, je tu celé téma, tak komu hrozí přenášení zkuste, někomu zabral, někomu ne, ale ublížit nemůže 😉 : https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lupinka810
28. srp 2009

konja: Jj, poslíky mám a břicho mi tvrdne jako blázen...dr. říkal taky, že je to dobře, že tvrdne a ať sexujeme ... tak jsme to včera zkusili, dnes to pokusíme taky...uvidíme 😎 každopádně díky!

konja
autor
28. srp 2009

mijaja: svoji noční košili jsem měla, ale brala jsem si ji na sebe jen když přišla návštěva, jinak jsem měla nemocniční. Stejně tak ručníky, brala jsem si svůj, ale pak jsem používala jen jejich, protože po porodu dost krvácíš a tak proč bych si špinila svůj,když je dostatek jejich 😉

kacici
29. srp 2009

Kami - to mas krasny nalez,dole uz mas jasny kontrakce,to ja mela uplne rovnou caru a obcas nejaky kopecek jen kdyz jsem mela poslicky.
Vcera porodila kamaradka v HK holcicku,tak mam velikanskou radost - nevedeli co cekaji a doma maji chlapecka.Takze porodnice je urcite otevrena 😉

lupinka810
29. srp 2009

Kači, díky...no každý mi to říká, že to jsou krásný kontrakce...jen ten porod pořád nikde hihi 😀
Kamarádce k holčičce moc gratuluju... já jsem už táák zvědavá na toho našeho kluka...a Emi chuděra jak už se nemůže dočkat, pořád se ptá, kdy už ho vyndám 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru