Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

septim
8. črc 2010

@cina jak pise miska nahlas to hned na prijmu ze by jsi ho chtela, ja to taky udelala a hned dve hodiny po porodu me na nej zrizenec vezl. Byla jsem maximalne spokojena 😉 jinak ted se moc nerodi vcera jsem byla propustena mela jsem nejake komplikace a porodka plna neni tak drzim palecky at ti vse vyjde jak ty budes chtit 😉

septim
12. črc 2010

od 25.7 bude porodka na tyden zavrena dnes jsem to cetla u sve doktorky 😒

marhulinka
12. črc 2010

@septim jj bude se malovat 😀 ještě,že už to máme za sebou 🙂

cina
13. črc 2010

No doprčic!!!!!

alisek
13. črc 2010

můžu vřele doporučit, rodila jsem tam minulý týden a opravdu skvělý personál na porodním tak i na novorozeneckým.

melis7
17. črc 2010

Holky,ikdyž se maluje,tak tam nějaká místa mají.Ale jen málo.Mám tam kamarádku,tak mi to říkala.Tak třeba budete mít štěstí.mel

e295
18. črc 2010

@konja
Konjo, tak mě to zajímalo, jak to v HK na sálech vypadá.. dívala jsem se k tobě do albíčka, ale fotku jsem tam nenašla. Máš jí tam ještě?
Taky váhám mezi HK a Pardubkama a na každou jsem slyšela dobré i to horší. S HK mám už své zkušenosti ( v 1. těhu jsem si tam poležela přes 2 měsíce a stejně jsme nakonec o jedno dvojčátko přišli 😢 a kdoví, jesstli za to mohl Dr... hádej se.. když chceš radši rychle zapomenout) Znám jen operační sál a JIP

konja
autor
19. črc 2010

@e295 už jsem ji smazala, ale zkusím ji zase vložit 😉

konja
autor
19. črc 2010

@e295 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/konja/album/... Tak toto je prosím nadstandartní porodní box 😅

e295
19. črc 2010

Konjo, díky. To byla rychlost 😀 Máš krásný okatý děti 😉
No aspoň, že to není tak, jak vyprávěly naše mamky, že jich leželo hned několik vedle sebe. Z toho jsem měla největší hrůzu, to by bylo fakt nepříjemný, kdyby měl člověk slyšet všechno, co se děje kolem něj. Tenhle box sice od pohledu žádný alternetivy nenabízí, ale úplně nejhůř zase nevypadá. Kamarádka rodila v Kladně v kleče u balonu a nemohla si to vynachválit. Ono ale vždycky záleží na okolnostech. Tak hlavně, aby se mimčo otočilo hlavičkou dolů a nic se při porodu nesemlelo.
Mě to čeká asi za 6 týdnů a mám pocit, že je to za dlouho a láká mě to ještě pomýšlet na dovču v Čechách. Ale všichni mě děsí, že to může být dřív a manžel je na delší dobu pracovně v zahraničí, tak mě spíš okolí nahání strach a prý už bych měla balit tašku a ať nic nedělám, že oni mě nikam nepovezou... 😀 Ale zkus to s druhým dítětem, když to prostě nejde, abych malou nezvedala, do kočáru, umýt ručičky, do autosedačky.... Já jsem ale už v klidu, oproti předchozím těhu už přenáším 😀 (malá se narodila ve 30tt, tak už to máme o měsíc víc)
Kdy ty jsi si balila tašku a začala chystat věcičky?

septim
19. črc 2010

@e295 zdravim ja rodila v Hradci i v Pardubkach byla jsem spokojena v obou pripadech, i kdyz nevim jak v Pardubkach probiha porod rodila jsem akutnim cisarem v Hradci nas tenkrat doktor nevzal bylo plno na nedenosenych rodila jsem 33+4:- 😉 ( porod v Hradci teba nebyl nic moc ,vubec doktorka nebrala ohledy co jsem ji rikala a co jsem chtela nikdo se, se mnou nebavil, jsem rada ze to je za mnou. Koukala jsem na ten nadstandart a vypada stejne jako muj obyc a korat ze je tam sprcha a toaleta . 😉a porodni boxy jsou oddeleny jen tenkou stenou s okny, zaluzky jsou zatazene S 😉 ale pani od vedle jsem slysela moc dobrela 😀 b 😀sla bych asi tam kde je to blize,vsude je urco neco
😉

@konja zdravimjak se vam vede, koukam ze budete mit za chvilku 2roky. Co kupujete k narozkam vubec nevim co holkam 😉

septim
19. črc 2010

ale taky asi hodne zalezi kdo slouzi a kdo te rodi 😉

coko.joko
19. črc 2010

@septim ses nejak rozjela holka......... 😀 😀 😀 😀 😀

septim
19. črc 2010

trosku jsem se rozsoupla deti spinkaji je cas 😀

coko.joko
19. črc 2010

@septim ,no to koukam jak pises .....ja jsme taky sama,tak mam cas na sebe 😀

lenkabu
19. črc 2010

Já mám v albu Alice Martina ten nejlepší box ale moc tam vidět není,kdo by o fotku moc stál,můžu poslat jinou na email. A je to zcela o tom kdo slouží a kdo tě rodí 😉

lenkabu
19. črc 2010

Jinak já ten box neplatila páč jiný nebyl volný,peníze bych za to nedávala,je to naprosto jedno 😉 a mimochodem,byla tam vana se sprchou kam jsem sice chtěla ale pak nevlezla z jednoho prostého důvodu že mi bylo trapné se tam máchat nahá když na ten box každou chvíli někdo chodí měřit ozvy nebo doplnit dokumentaci,medici (neodmítala jsem je) apod.Stejně jsem šla do sprchy na chodbě,přijde mi to úplně jedno kde je sprcha.

e295
20. črc 2010

@lenkabu Díky za tvou zkušenost. Ta sprcha opravdu moc krytá není... a na chodbě nebyla fronta na záchod nebo do sprchy?
Těch mediků se taky trochu bojím. S dvojčatama jsem si jich užila, to na mě zavolali 2 třídy, že jsme zajímavá varianta dvojčat a když mi pak Dr chtěl dělat UTZ spodem a mezi nohy by mi mělo čumět tolik mlaďochů, tak jsem vrhla tak šílenej pohled, že je Dr vykázal, že teď už to zajímavý nebude 😀 naštěstí
Ale v Pardubicích prý zase chodí často žákyňky.. tak ono je to asi jedno. Ještě váhám mezi Chrudimí, ale to nevím, jaký tam mají zázemí, kdyby se něco dělo

lenkabu
20. črc 2010

@e295 fronta na sprchu nebyla ani u jednoho porodu.......jsou tam 4 porodní sály,2 mají svoji sprchu a 2 jsou na chodbě,fronta se udělá těžko 😉 a mediky musíš povolit jinak tam nesmí 😉

marhulinka
20. črc 2010

@e295 mediky klidně odmítni,budou se tě na to na příjmu ptát...já odmítla a nikdo neotravoval 😵

verusinek
21. črc 2010

@e295 Já jsem taky mediky odmítla a v pohodě
Jinak s tou sprchou na chodbě, já nerodit sama, tak tam asi frontu vytvořím 😀 , já ve sprše hodinu před porodem strávila celou.....

e295
5. srp 2010

Ahoj holky. Tak jsem byla na KO v HK nemocnici. A protože můj Dr měl dovolenou, tak tam vůbec nikdo nebyl a čekala jsem tam sama samotinká. Pak se náhle zjevila skupina mediků a za chvíli i nějakej Dr. Nikdo se mě na nic neptal, jestli tam chci mediky a všichni se na mě vrhli. Ale koho by tam jinak zkoumali, když jsem tam byla jediná 😒 tak si mě řádně vychutnali. Ale malou satisfakcí bylo, že jim DR ukazoval mimčo i na UTZ a já ho už tak dlouho neviděla.
Pořád váhám, kam jít rodit. Na HK slyším samé krváky a nic moc doporučení. Pardubice si hodně chválí, ale zase se už dlouho říká, že celková úroveň pardubický nemocnice hodně klesla. Tak fakt nevím a termín se pomalu blíží.
Je tu někdo, kdo byl v HK spokojenej a šel by zase jenom sem?

(V předchozím těhu jsem si hódně dlouho v HK poležela na ryzikovým a jak to dopadlo 😢, těžko říct, jestli za to mohl Dr. (sám mi říkal, že neví, co s náma a kdyby se rozhodl, pro 1.variantu, která se zdála ryzikovější, tak bysme měli obě děti jen ještě o týden víc nedonošený. Ale na to jak to dopadlo tak o druhou holčičku se pak hezky postarali (hlavně na JIP byli úplně úžasní), na dětským jsem pak byla spokojená, až na nedonošence. Tam to chtělo pevný nervy, kvůli naší mladý nezkušený DR a sestrám, který si dělaly co chtěly a neřídily se pokyny Dr, hlavně kvůli krmení u malé)

verusinek
5. srp 2010

@e295 já pokud si knám časem najde cestu i druhé mimi, tak 100% budu rodit v HK byla jsem tam moc spokojená, jak při porodu, tak pak na šestinedělí 😉 , je pravda, že jsem neměla já ani malej vůbec žádný komplikace, porod byl pohodička....

lenkabu
5. srp 2010

@e295 já tam rodila 2x a příště jdu zase tam 😉

cina
6. srp 2010

Já jsem tam ještě nerodila, ale už bych docela ráda 😅
Prostě všude je něco, je to hlavně o lidech...

melis7
7. srp 2010

Já byla v HK taky moc spokojená.Když budu znovu rodit,tak jedině tam.Mel

martaska78
18. srp 2010

Ahojky, já rodila 2x v Hk. poprvé ještě ve starým a teď před rokem v novém a bylo to vše ok. A jestli přemluvím taťku ještě do dalšího, nebudu váhat 😉.

velrybous
15. zář 2010

Ahoj Všem, mám dotaz, pročítám si diskuze o Hradecké porodnici, měla jsem zato, že přítel může být celou dobu do porodu vč. porodu se mnou a včera jsem se dozvěděla, že to tak není, jaké máte zkušenosti? A je lepší mít nějak slušně napsaný porodní plán? jako že nechci nástřih jedině v nejkrajnějším případě, nechat dotepat pupečník a mimi bych chtěla hned na sebe....
lepší by na tohle bylo asi Vrchlabí, ale mám rizikové těhu, tak to zas nechci nějak riskovat...

pomfrita
16. zář 2010

ahoj velryb 😉
a kdo ti říkal, že by nemohl být u porodu celou dobu? ten můj teda byl...ale je to tři roky zpátky..že by se něco změnilo? 😠
co se týče plánu, tak já něco takového měla..teda jenom takový stáhlý z netu - kde se vyplňovalo - hráz: a/ nastřihnout b/ nastřihnout jen v nejnutnějším případě c/ nenastříhávat za žádných okolností 😀 😀 a takový podobný plky..tvářili se na to docela normálně, asi jsou zvyklý s tím pracovat...
koukám, že se v porodnici potkáme 😉 , tak se budu těšit 🙂

lenkabu
16. zář 2010

@velrybous............může s tebou být celou dobu mimo hodiny kterou strávíš v přípravně. porodní plán jsem měla a tvářili se normálně a dodrželi ho

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru