Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

mili84
10. črc 2009

lady.dee: sakra 😠 😠 každopádně díky z ainfo...napíšeš sem, až to zase zrušej? a kde já to jako můžu zjistit?? je to třeba na netu??

mili84
10. črc 2009

lady: to radší náchod, do pardubic neeeeee

lady.dee
10. črc 2009

to nevim,na stránkách to nemají,páč porodnice své stránky nemá,ale mám dohodnuto s kámoškou že mi napíše,stop stav je už od včera,prý jela na porodní sál pro miminko a tam jí to říkaly že už nepříjmají (ona nedělá přímo na porodnici,ale na novorozenecké JIP)

mili84
10. črc 2009

lady: tak díky za info...budeš sem případně průběžné psát?? nevím, kde bych to jinde zjistila......

lady.dee
10. črc 2009

mili: jo,jo,jak mi dá kamoška vědět tak to sem písnu,snad do té doby neporodíš,a nebo budeš mít štěstí a třeba se nějaké místo uvolní

konja
autor
10. črc 2009

mili84: nestresuj se.Pokud by byl stop strav, tak tě vyšetří a pokud už se bude porod blížit, tak tě odrodit musí a převezou tě až po porodu i s mimi. No a pokud ještě k porodu přímo nebudeš, tak ti musí zajistit místo v jiné porodnici. Ano, sanitou by tě vezli asi do Pardubic, je to nejblíž, ale taky můžeš říct, že děkuješ pěkně a že do Pardubek nechceš a manže tě může dovézt jinam 😉 Maminky si chválej Ústí, Litomyšl a pak taky moje milované Vrchlabí 😵 😵 😵 Ještě je možnost Jičín, tam jste do hodiny, ale to jste i v Ústí a to bych radši dávala přednost Ústí. Ústí bych volila i před Náchodem, jsou na něj kladnější ohlasy od maminek 😉 Ale ještě máš čas, takže do doby než porodíš může být dávno po stop stavu 😉 Jinak já jsem se při svém porodu taky vyhla stop stavu o chvilku. Porodila jsem v 7:13 a během, dopoledne už přestali brát. Takže taky o fous 😅

mili84
10. črc 2009

Konja: tak kdyžtak to Ústí no...vrchlabí už je dost daleko...nevím no, každopádně do Pardubek prostě nejdu. Musím se modlit a Toníčkovi domlouvt, aby se mu zachtělo ven v "příhodnou" dobu 😉 Koukám, že tady na ten stop stav mělo štěstí více holek..tak třeba hobudu mít taky 🙂

mili84
10. črc 2009

lady: díky, nahlížím sem pravidelně, tak aspoň budu vědět, do čeho jedu 😉

melis7
10. črc 2009

milé holky,stop stav už není.Tedy zatím.Mějte se

mili84
10. črc 2009

melis: uffffff, děkujeme za pozitivní zprávu🙂 Budu mít aspon klidnou noc 🙂

xirax
10. črc 2009

melis: ježiši uf, už jsem se lekla, já mám zítra termín, tak at sakra vydrží, než tam vlezu... 😀

asanaa
11. črc 2009

Ahojda holky prosím prosím co se to v těch porodkách děje?? 😕 Hradec má stop stav?? 😕
Pardubky jsou totálně narvané a Chrudim má prý zavřenou porodnici.No to jsem zvědavá kde budu rodit

lady.dee
11. črc 2009

Holky s tím stop stavem to může být odpoledne jinak,přijedou tam 3-4 rodičky a stop stav může být znova,ale mám pro Vás tel.číslo na porodnici,tak když to na Vás příjde tak si raději zavolejte jestli Vás vemou tel.č.je 495833383,je to přímo na porodnici

mili84
11. črc 2009

asanaa: fakt až tak?? no prý je zavřený rychnov, nebo byl a snad i náchod a tak asi proto...ale že je zavřená i chrudim??? A Ty chceš jet kam?

lady: no super, děkujem za číslo, jsi hodná 😉

asanaa
11. črc 2009

já jsem chtěla rodit v Pardubkách,rodila jsem tu už jednou a naprostá spokojenost.Jenže teď mi sestřička na gyndě říkala že je to tam masakr.Neskutečně narváno,že prý mají přistýlky i na vyšetřovnách 😲 na pokojích co jsou po třech se tísní i pět maminek atd.Modlím se aby byl volný nadstandart

mili84
11. črc 2009

asanaa: No já chci určitě do Hradce, jezdím tam i do rizikový poradny...tak se modlím, aby m ětam vůbec vzali. Do Pardubic nechci. Ale každýho věc, to je jasný, když jsi tu byla spokojená 😉 A tu informaci ohledně Chrudimi máš odkud?

asanaa
11. črc 2009

No jasný,každému vyhovuje něco jiného a všude se něco najde.O té Chrudimi mi říkala jedna mamina co teď vylezla z porodnice.Ale nevím důvod a na jak dlouho 😒

mili84
11. črc 2009

asanaa: jasný 😉 tak uvidíme, no, někde odrodit musíme 😅

asanaa
11. črc 2009

to jo teda. 😀

ily82
12. črc 2009

Ahoj holky, prave jsem vas docetla. Mam termin porodu 19.8., bude to muj druhy porod, uz mam doma 3leteho chlapecka, ktery prisel na svet taky ve FN HK, mimochodem rodila me mimojine dr. Podholova a vubec nebyla tak neprijemna, jak se o ni rika. Peskovala tam spis personal, nez me. Clovek ma u ni navic pocit, ze ona vi presne, co dela. Druhy den se na me dokonce usmivala, kdyz jsem ji na chodbe pozdravila. 😀 Prvni porod skoncil cisarem, sla jsem rano na vyvolani, ale maly prestal mit ozvi, tak me po 19 h rizli. Takze vlastne, pokud ted budu rodit "normalne", budu prvorodicka. Uplne nevim, co ocekavat... 😖
Holky, nevite, jestli jsou monitory povinne, muj dr. totiz nikam neposila, ani monitor v ordinaci nema, tak nevim, jestli je nutne se nekde objednavat z vlastni iniciativy.

konja
autor
13. črc 2009

ily82: já v prvním těhu taky nikam na monitory nechodila,ani jsemnevěděla, že se to dělá 😅 Ale to už je šest let. Zkus se na to zeptat přímo svého dr.

konja
autor
13. črc 2009

ily82: a ke komu chodíš?

ily82
13. črc 2009

ahojda, ja uz nejsem primo z HK, bydlim v Tynisti a sem chodim i na gyndu. No, poptam se meho doktora, jak to vidi s monitorama. Ja jsem pri prvnim porodu totiz dostala vynadano, ze jak to, ze jsem k nim nechodila do rizikove poradny, kdyz prenasim (jak to mam vedet, kdyz me muj dr. nikam neposlal a objednaval stale k sobe...). 😲

ily82
13. črc 2009

holky, prosim nevite, kolik stoji v HK nadstandardy? Ja to uz zapomnela, zajima me hlavne porodni sal s vanou, porodni sal se sprchou, otec u porodu a pak jednoluzak na sestinedeli.

lenkabu
13. črc 2009

sály myslím 500,otec u porodu 400 pokud jste nebyli v nemocnici na kurzu,pak je zadarmo. a jednolůžák už nevim

ily82
13. črc 2009

Díky, jsi zlato. Ten jednoluzak se mi taky zda, ze stal 500,-/den.

mili84
13. črc 2009

holky a kdy se to platí? až při odchodu z porodky?

ily82
13. črc 2009

mne se zda, ze jsme to platili pri prijmu. Myslim, ze me prijali, udelali ty pocatecni procedury - monitor, klystyr, sprcha a poslali na sal a pak zkasli manzu 😀, ale nejsem si jista, zda si to pamatuju presne. Jednoluzak jsem bohuzel nemela, bylo plno, tak to nevim, kdy se plati.

mili84
13. črc 2009

ily-dík 🙂

ily82
13. črc 2009

mili84: jinak na porodnice v Pce jsem take neslysela zadnou chvalu. Pry zadna hygiena - chlapa pustili na sal v civilu a i v botach 😲 , nezkuseny personal, ktery zapricini pridusene dite, atd...
Ja bych chtela znovu do HK a kdyz bude plno, pojedu do Rychnova, tam si to zensky posledni dobou hodne chvali

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru