Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

mili84
17. črc 2009

xirax: ahá tak to jo...já tam chodím do rizikové poradny, tak proto...no tak se drž a přeji brzký porod 😉

xirax
17. črc 2009

mili: juju, děkuju moc.... ted jsem uklidnila celý byt tak čekám, co bude, zda něco bude 😀 švagrová rodila v HK porodce před týdnem, tak mi podala pár info...

mili84
17. črc 2009

xirax: a co říkala?? jakože dobrý nebo ne?

xirax
17. črc 2009

mili: no byla spokojená.... jakože přístup sester vůči maminkám i miminkům super, co jsem jich tam pár i viděla a mluvila s nima, tak jsou v poho i sranda byla 🙂 všechny, že byly milé... papání se taky dalo v poho... akorát ona měla horší porod, prče jí rupla voda, ale neměla bolesti, tak vyvolávali atd.... nakonec musela mít ještě kleště, prče se málo otevřela... ale malinkej je zdravej, ona je taky v poho a už druhý den po porodu, co jsem s ní mluvila a viděla ji, tak byla v pořádku a spokojená....

mili84
17. črc 2009

xirax: tak to je fajn, že byla spokojená 😉 a hlavně že je vše v pořádku, to je hlavní 😵

konja
autor
17. črc 2009

mili84: v porodce ti dají vybrat jestli chceš používat na mimi kosmetiku Weleda nebo Johnson, takže je to na tobě. Každopádně sebou si svoji kosmetiku brát nemusíš, je toho dostatek tam, jen pro sebe si vem 😉 S tím dudlíkem je to těžký, oni to neradi viděj, ale pokud chceš miminku dudlík dávat tak si ho do porodnice vem, vyvařenej v krabičce. Já jsem dala holce dudlíka až druhý den doma a nechtěla ho, nebyla zvyklá od narození a prostě nevěděla co s tím 😔 A věř, že byly okamžiky, kdy bych ji toho dudlana táááák ráda dala 😔 U prvního dítěte jsem machrovala, že žádný dudák nebude atd. no a nebyl, ale zase od prvních příkrmů se stal závislej na kojenecký flašce a ještě ve třech a půl letech nechtěl usnout jinak než s flaškou 🙄 . Tak pak si vyber 🙄 Vem si ho prostě do porodky sebou, mimi ho dáívej a když uvidíš že jde sestra, tak ho sebereš a schováš 😉

kacici
17. črc 2009

Mili - no ja teda dudlik mela a male jsem ho dala hned druhy den v porodnici,protoze jejich rada dat malicek a umlcet je sice fajn,ale dost neprakticka pres noc,kdyz je mimi ve vozicku a ty lezis v posteli
Jinak kojila jsem i presto 8 mesicu,takze bych to moc neresila 😉
Kosmetika - Weleda je podle me nej a jak pise Konja daji ti vybrat,ja bych si sebou pro mimi kosmetiku nebrala.Ja pak stejne Terezku doma myla obyc vodou a max zadecek mydlem od Weledy
Jo a v HK ted stop stav nemeli,byla jsem radeji po te krusne noci s poslicky na monitoru a kdybych mela prave kontrakce tak uz se me tam nechali 🙂Ale teda pekne se to tam za tu hodku a neco vystridalo - myslim tatinky
Jo a taky co me zarazilo na porod. sal pouze nejnutnejsi veci sebou - tzn. igelitku s doklady,prezuvky a vodu,velka taska je zakazana a asi se smi donest az na sestinedeli

mili84
17. črc 2009

konja - prosímtě a ještě hloupý dotaz - jak se vyvařuje dudlík? 😕 😅 Jinak já si ho určitě vezmu...

kacici - cože?? igelitka?? já mám kufr na kolečkách 😅 ale tak můžu ho mít s sebou a kdyžtak ho manža odveze nebo já to nechápu?? jako svoji kosmetiku si mám dát kam a vložky a kalhotky atd?? jako do igelitky jo? no takže zase mám jako celou tašku přebalit? to nechápu... 😕

zofik
17. črc 2009

holky s dudlíkem je to v HK boj, nesmí se...ale já ho měla, pač mi mimís hodně plakal a se pak uklidnil....pak mi dětská sestra řekla, že o něm neví...

zofik
17. črc 2009

jo MIli na sál jen igelitka, tašku nechat dole v autě..je to tak....

mili84
17. črc 2009

zofik: no já si ho prostě vezmu at mám klid...na sál igelitka jo?? a co mám jako v ní mít??všechny ty věci, co mám v kufru? to se mi ta nevejde..nebo já tomu nerozumim ☹

zofik
17. črc 2009

co píše kacici, láhev vody, přezůvky ty a manža, doklady a YAl pokud máš.....taška na sále není kam dát...hlavně tu vodu...můj manža ji nechal právě v tý velký tašce v autě a pak tp s ním málem seklo, měl žízeň, ještě že jsem tam měla čaj...

mili84
17. črc 2009

yal nehci, já bych chtěla klasickej klystýr...aha..no ale hned po porodu mě dají na pokoj a tam mi manža ten kufřík hned doveze?? je to tak?

kacici
17. črc 2009

mili v pohode,igelitka vazne staci,ja si to diky tomu doma uz prerovnala 😉 Teda asi bych tam na ne taky potom zirala,takze jsem docela za ty poslicky vdecna, i kdyz jsem vypadala jako debil,ze jsem druhorodicka a nepoznam je. Ale ja tam jela hl. kvuli mimcu,desne sebou tu noc silo a mela jsem o malou strach a byli na me starsne moc hodni a mili 😉

mili84
17. črc 2009

..jo a ještě kde jste parkovali??normálně v areálu nemocnice?

kacici
17. črc 2009

Mili presne,hlavne klid 😀 Bud rada ze si to muzes ted v klidku jeste doma prichystat a jinak ja jsem teda taky pro ten Yal,je to setrnejsi a rekla bych ze kdyz uz mas kontrakce tak ho i lip udrzis v sobe 😅
rekni si ted v poradne a Podholova ti ho urcite napise,nedoplacis skoro nic - asi 20Kc

mili84
17. črc 2009

kacici: hmm tak to je dobrý..takže to zase můžu přerovnat 😠 A kam mám dát manžovi svačinu, foťák a mobil?? To můžu v tý igelitce mít taky snad ne? Ptám se jak magor sorry holky, už mi to leze na mozek...

zofik
17. črc 2009

jo jo před porodnicí přímo, jsou tam místa------

kacici
17. črc 2009

No my nemeli v te dobe jeste auto,takze nas tam odvezla segra,ale jinak bych parkovala mimo areal na klasic. parkovisti,ten kousicek urcite dojdes 🙂

zofik
17. črc 2009

já už nestihla ani YAL ani klystýr.... ☹

mili84
17. črc 2009

kacici - když já bych asi chtěla fakt klystýr..ten gel Tě prý tak důkladně nepročistí...a klystýr navíc prohřeje 😉 Já už k POdholový asi nejdu..ted mě objednali k Sadloňový, Podholka už měla plno nebo co...

kacici
17. črc 2009

Jasne fotak a kameru sebou 😉 ,to tam taky maji napsane,ze se s tim pocita 🙂 No ale pry porizovani fotek a videa jen se souhlasem personalu. je jasne ze dovoli tocit asi vsechno,ale kdyby se asi fakt neco delo,muselo se ozivovat miminko a nebo by to bylo dost neeticke,tak by to zakazali

mili84
17. črc 2009

zofik: no my vždycky parkujeme různě po areálu, nikdy tam místo právě nebylo, ale je fakt, že třeba v noci to může bejt volnější...kdybych náhodou v noci rodila 😅

kacici
17. črc 2009

Mili tak to se tam potkame,ja jsem taky k objednana ted k S.,Hodik uz ma dovcu. jsem obj, na 10.15

zofik
17. črc 2009

jo jo v noci je...taky máme zkušenost...

mili84
17. črc 2009

kacici - no tak kameru fakt nee 😅 😅 a foták vytáhneme až se malej narodí 😉 No tak dobře no..zítra si to přeorganizuju. A kde mají co napsané?? Jsou někde nějaký pravidla nebo podmínky nebo něco - že jsi psala mají to tam napsané....

kacici
17. črc 2009

Podholova mela vazne uplne plno,mela tam primo chudak seznam od shora dolu,jsou fakt chudaci,hl. ted v lete,malo personalu a strasne moc tehuli 😅
Ja bych rada k ni,ale S. je taky super a Natekova to same. Jsou to prima zensky 😉

mili84
17. črc 2009

kacici: Ty chodíš normálně k Hodíkovi? Já byla 2x o Podholky, 1x u Boudyše a ted jdu k Sadlonce...Já jsem na 10h 😵 Ale sestra říkala, ať přijdu dřív, že mě šoupne na monitor, ještě jsem nebyla....

zofik
17. črc 2009

na sále myslím je cedule že se nesní točit ani fotit při porodu....může až taťka když poprvé ošetřujou mimi...

mili84
17. črc 2009

Počkej ale Sadlonová a Natekova je jedna a ta sama osoba...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru