Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

sajahonzik
24. čer 2009

zofik: koukám, že si taky krásně vypiplala Vašíka 🙂 😵 , skoro 4 kila, tý jo 😵 😀 ...náš Domísek měl 4,26 kg a 55 cm a poporodní poranění byly menší než u naší Mariánnky (3,24 kg a 51 cm), ale asi je to tím, že porod byl po 14 měsících a že si to ty porodní cesty pamatovaly 😉 - vřele doporučuju 😵 Já po porodu Mariánnky už brzy říkala (už v 6tinedělí), že druhé bude, ale MM se zdráhal, protože prý vše viděl 😅 a že tam bylo krve jako při zabíjačce 😅 ...ale dal se přesvědčit 😵 ....u druhýho porodu viděl i šití, prý je to čím dál horší ty jeho zážitky 😅 , ale už mluví o třetím dítku 😀

zofik
24. čer 2009

tak to já nevím zda bude druhá sajahonzík....naše mimi je tak trochu vymodolené a momentálně se teda necejtím...ale třebas změním časem názor 😵

sajahonzik
24. čer 2009

zofik: dej tomu čas 😵 😵 😵 Užívej si Vašíka a uvidíš časem 😉 ...my s MM jsme asi blázni a taky už nejsme zrovna nejmladší a chceme aspoň ty tři děti, tak to bereme trošku kvapem.... 😀 😀 😀

konja
autor
25. čer 2009

sajahonzik: taky chceme tři děti 😵, ale teda s větším časovým rozestupem. Teď si chci užít těch dvou našich prďolek a až mě zase začne chybět miminkovské ňufání, tak do toho zase vlítnem 😀 😀 😀

sajahonzik
25. čer 2009

konja: 😀..no, já se bojím, že kdybych si zvykla spát celou noc, že bych pak už třeba nechtěla 😀, jak bych zpohodlněla 😀 ..teď už jsem zvyklá spát max. 3-4 hod. v kuse a pak fungovat 😉 a navíc si to zatím - ten malej věkovej odstup - nemůžu vynachválit, zatím je to fakt úžasný 😵 😵 😵 žádnej záhul, jak se všude říká, ale fakt nádhera..ale třeba přijde ještě období, kdy budu mluvit jinak, kdo ví....
MM si dělá srandu, že v porodnici v HK skončíme zase v roce 2010, aby to šlo hezky po sobě 😀 2008 - 2009 - 2010 😀

konja
autor
26. čer 2009

sajahonzik: tak ono taky hodně záleží na dětech, kdybych měla jako první dceru, tak bych do mimi šla možná taky dřív, protože naše drahé děti jsou úplný protiklady. Holka hezky jí, přes den si hraje, spí přes den tři hodiny, večer sice usíná někdy až kolem deváté, ale ráno je osm a ona ještě spinká. Tohle jsem se synem nezažila. Přes den byl sice taky hodnej,ale od půl roku nespal přes den ani minutu, každé jídlo byl boj na život a na smrt, nechtěl snad nic, ani mlíko, takže řev, kopance, plivance... 😔 v noci desetkrát vzhůru a nepomohlo strčit flašku a spát,ale museli jsme houpávat v kočárku, v lehátku, nosit,chovat 🙄 , večer i tříhodinové uspávání, ráno v pět budíček 😝 Tenkrát, když někdo řekl kdy bude další tak jsem dostávala hysterický záchvat 😅 😀 Takže tě hrozně moc obdivuju, že to zvládáš a ještě k tomu plánuješ takhle brzo třetí, jsi hrdinka 🙂

mili84
26. čer 2009

Ahoj holky to jsem zase já 😅 Tak dneska jsem si volala pro výsledky GBS (streptokoka) - a mám to pozitivní ☹ ☹ Jak to v Hradci probíhá? Prý budu rodit s kapačkou nebo co...

sajahonzik
26. čer 2009

mili: tak to ti nepovím ☹ , já tohohle prevíta neměla...jen doufám, že nebudeš muset stále ležet, to bych ti nepřála...

mili84
26. čer 2009

saja: nee, to snad ne..volala jsem přímo dr. Podholový, jako co stím, tak mi řekla, že budu rodit s antibiotikama a že kdyby mi praskla voda, musíme ihned přijet. Nevím no..někde jsem četla, že to může vyvolat i předčasný porod, tak nevím...do poradny jdeme až 7.7. 😒

mili84
26. čer 2009

..jo \ty jsi myslela stále ležet v tý první době porodní..No tak z toho mám pěknej děs. Chtěla jsem si právě do porodního plánu napsat možnost volného pohybu v 1.době porodní, ale díky tomuhle teda nevím 😒

konja
autor
26. čer 2009

mili84: já sice neměla pozitivního streptokoka, ale při příjmu jsem měla teplotu 38,2 (vůbec nevím z čeho, možná z nervů 😅 nic mě totiž nebylo) a tak mě dali kapačku s antibiotikama. Myslím, že takhle to bude probíhat i u tebe. Při příjmu ti dají vykapat dávku antibiotik, ta kapačka je na deset minut,nic hroznýho a pak už dobrý. Mě dávali ještě jednu dávku antibiotik zhruba osm hodin po porodu rovnou do žíly, ale to nevím zda bylo kvůli té teplotě nebo to dělají i při streptokokovi. Každopádně bych se toho zas tak nebála, rozhodně nebudeš muset jenom kvůli tomu ležet 😉

sajahonzik
26. čer 2009

mili: jo, myslela 😀 ...se musím smát tomu, že bych tě nutila ležet už teď 😀 to néé, neboj 😉 😀

mili84
26. čer 2009

Holky a budu pak moct normálně kojit?? Aby Ti antibiotika - páč se určitě do mlíka dostanou - nějak malýmu nevadily..neíte jak to je? Konja - jak Ty jsi to měla s kojením?

saja: jasný 😀 mě to pak došlo 😀

mili84
26. čer 2009

Jo a nevíte náhodou, jestli když mám to GBS pozitivní, tak můžeme sexovat nebo se to nesmí?? Na tzo jsem se jaksi zapomněla zeptat.... 😕

luucia
27. čer 2009

Mili, ten streptokok by se kdybys nebyla těhu, snad ani neřešil....je to kvůli prckovi 😉 aby ho při porodu nechytl..tak dostaneš infuzi s ATB a tím to končí 😉 na kojení to vliv nemá, sexovat taky můžeš 😉

konja
autor
27. čer 2009

mili84: přesně jak píše luucia 😉 kojení normál, sex taky 😀

mili84
27. čer 2009

no tak dobrý holky, já už si představovala bůhví jaký scénáře a ono to asi fakt nic není 😉 jste zlatíčka, díky za uklidnění 🙂

xirax
1. črc 2009

ahoj holky, jsem tu nová, za chvilku mám v HK rodit, poprvé v HK, poprvé naprosto. Už jsem si tu pročetla, co vše si nemusím balit a co si budeme povídat, je to paráda, aspon člověk ušetří místo v tašce a může nabrat jiné věci 🙂 jen se chci zeptat, jak epidural? kolik stojí v HK?

mili84
1. črc 2009

xirax - taky budu rodit v HK co nevidět🙂 Kdy máš termín??

Holky, někde jsem četla, že je dobré zabalit bačkora pro manžela - jo?? A pak prý plavky pro manžela jakože kdybyšel se mnou do sprchy...jak to je?? A za epi se platí???

konja
autor
1. črc 2009

mili84: bačkory určo jak pro sebe tak pro manžu, pantofle nezaberou moc místa, bud je pouziješ nebo ne 😉 plavky mě přijdou jako nesmysl, sprcha je normální plastovej sprchovej kout, takže si tam vlezeš ty a manža stojí venku a může ti sprchovat záda. Kvůli tomu nemusí lézt dovnitř 😉 Ale pokud ty plavky vezmeš tak se nic neděje, místa v tašce nezaberou a třeba je použijete, to jen já si myslím, že ne. Pokud ti někdo o nich řekl, tak je vem a když tak je suché zas donesete domů 😉 to není žádná trága 😉 😀

winter
2. črc 2009

xirax: já myslím, že epidurál by měl být hrazen zdravotní pojišťovnou. Já ho nechtěla, známé ho v HK dělali a pak nemohla 2 týdny skoro chodit.

mili84: ještě k té kapačce s antibiotiky. Taky jsem ji dostala, protože jsem měla při příjmu 38 st. a nikdo nevěděl proč. Prý nějaká infekce neznámého původu. ATB mě pak dávali v tabletách 7 dní a dceru jsem normálně kojila. Ale ta, chudák, dostala ATB taky hned v den porodu a taky na 7 dní. Prý se ta infekce přenesla ze mě na ni. A právě díky kapačkám jsem musela celou 1. dobu porodní (4,5 hodiny) ležet. Ani na záchod mě nepustili.

mili84
2. črc 2009

konja: super, dík za radu. ty bačkory mě totiž vůůůbec nenapadly.. No a ještě jeden dotaz-používala jsi jejich vložky nebo měla svoje? Určitě poporodní vložky používat budu, ale nkdo radí, že si mám pod ně dát uplně dospod alwaysku s křídlama, aby se neposouvaly...Jaké máš zkušenosti?

winter: tak to je teda dobrý no....já si chtěla do porodního plánu napsat, že bych chtěla mít možnost volného pohybu v 1.době porodní.... ☹ ☹ tak já nevim... A jako rozhodně tam nechci ležet bez manžela!!!! winter a jste teď už obě v pořádku??

lenkabu
2. črc 2009

mili:to tam napiš,když budeš ok,tak neni problém v pohybu. já používala jejich vložky a ok,nic se neposouvalo,ono taky moc neběháš po porodu,na tu plazivou chůzi to stačí 😀

mili84
2. črc 2009

leni - noj o to je fakt 😅 A Ty jsi měla porodní plán? Já tam chci napsat jenom fakt pár věcí, nechci nikomu kecat do řemesla - nevíš, jak se v HK na plány koukaj??

konja
autor
2. črc 2009

lankabu: tak to já nevím jak jsi to dělala, první den jsem měla jen ty jejich porodnický vložky a protekla jsem pomalu až na podlahu 😅 🙄 Fuj,hnus! 😝 Tak jsem si tam právě vrazila dospod tu velkou alwaysku s křídlama a ta vše co šlo vedle chytla 😉 no a druhý, třetí den jsem už tekla tak málo, že jsem porodnický zahodila a měla jen tu alwaysku 😉 Mili84 já bych si je vzala. Je to jako se vším, buď je použiješ nebo ne, ale radši mít sebou než pak honit manžela aby bezradně tápal mezi regálama drogerie 😉

lenkabu
2. črc 2009

já jsem krvácela hodně na sále a pak už moc ne, druhý den jen jako slabší ms.......ale vydrželo to fakt 6 týdnů,vopruz.

mili:plán určitě nevadí, nám řekli že to sepisovat nemusíme ať si řeknem co chceme že se dohodnem.ale je fakt že člověk neví v jakým stavu dojede a co bude schopen říkat,napiš to. já ho neměla,neměla jsem speciální požadavky,příště už teda nějaký budou 😀

mili84
2. črc 2009

lenkabu: a jaký budeš mít speciální požadavky pro příště?

lenkabu
2. črc 2009

Příště zkusím balonek epi no na hráz takže pokud to půjde nechci stříhat(u Vandy mi to bylo fuk),dítě po porodu na břicho a hlavně nechci aby mi ho odnesla dětská sestra,hned si ho nechám u sebe. nejradši bych ošetření na břiše matky ale to v hk nejde,na boxu nejsou věci.

mili84
2. črc 2009

lenkabu: já teda na první místo napíšu, že já ani manžel si výslovně nepřejeme, aby mému porodu (jakékoliv době porodní) či jakémukoliv vyšetření byli přítomni nebo dokonce prováděli medici. To jako jsem fakt proti. Asi je to sobecké, ale postě si to nepřejeme. Pak chci, aby mohl být manžel pořád se mnou a všude - jde mi třeba o to, abych neležela celou první dobu porodní někde sama na kapačkách (mám toho streptokoka)...to si proistě chci vydupat. Chtěla jsem i možnost volného pohybu v 1.době porodní, ale to nevím, jak s těma kapačkama půkde.. Pak chci být informována předem o všech zákrocích a vyšetřeních, co mě nebo malému budou dělat. A ráda bych, když mi sama neodteče plodovka, aby mi ji píchli až v případě, že budu otevřená na 6 prstů. Dítě po porodu chci hned na přisátí, pokud to bude bez komplikací a jeho zdravotní stav to dovolí. To je asi vše...snad mi vyhoví, není to nic extra snad ne?? Hlavní je že nechceme mediky a chci manžela u sebe. Na tom budu trvat.

lenkabu
2. črc 2009

to by mělo jít v pohodě 😉 já si studenty nechala páč jsem byla dřív taky student a učila se na lidech a pak mi budoucí pa pěkně poku.vila nástřih....takže příště ať mně nestříhaj,ale v 1.době porodní můžou přijít.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru