Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

lenkabu
19. říj 2010

no esli ti nastaví na zapření opěrky na nohy tak to urveš 😀 já je urvala při prvním opření ale to křeslo je hodně široký jsem si ty nohy položila pak na něj 🙂

velrybous
19. říj 2010

@lenkabu tak to maj udělat pořádně ne??? 🙂))

lenkabu
19. říj 2010

spíš to sestry málo dotáhly 🙂

velrybous
19. říj 2010

@lenkabu to bude asi muset dotáhnout můj kluk.. 🙂)

karolina20
21. říj 2010

Ahoj ve spolek,vybrala jsem si také porodnici v Hradci Králové a než jsem si začala balit tašku,tak jsem koukala na internetu co mám sebou mít.A chtěla jsem se zeptat jestli musím mít mastičku Bepanthen,nebo jestli se bez ní obejdu.

velrybous
21. říj 2010

@karolina20 co mi říkala kamarádka včera, tak ji měla a já ji mám taky koupenou, mazala si bradavky hned od začátku

karolina20
21. říj 2010

takže je lepší mít ji u sebe..

marhulinka
21. říj 2010

@karolina20 já ji teda upotřebovala už v porodce 🙂

lenkabu
21. říj 2010

Měla jsem ji a použila 😉

konja
autor
22. říj 2010

@karolina20 rozhodně vzít už do porodky, já tam sice dostala nějaký vzoreček na vyzkoušení, ale to je na dvě, tři máznutí 😉

verusinek
22. říj 2010

Já ji s sebou neměla, nepoužívala jsem ani v porodce ani pak doma.... 😅

karolina20
22. říj 2010

@konja koupím si ji,myslím si že je to dobrá věc

konja
autor
22. říj 2010

@karolina20 když si ji sebou vezmeš, tak tím nic nezkazíš. Třeba ji potřebovat nebudeš, ale to nemůžeš vědět předem. Přeji pohodový porod a bezproblémové kojení 🙂

karolina20
22. říj 2010

@konja děkuji,no termín mám 3.prosince,řikám si že to je ještě měsíc,ale ono to uteče

konja
autor
22. říj 2010

@karolina20 no to uteče, tak si užívej poslední týdny s bříškem a hlavně hodně odpočívej, s mrňouskem to už tak jednoduše nepůjde 😉

paulie
23. říj 2010

@karolina20 Ahojky, můžu se tě prosím tě zeptat, kde jsi našla seznam věcí do porodnice? Já jsem prostě asi antitalent a na webovkách to nikde nevidím ☹ 😅
Jinak Bepanthen jsem poprvé s sebou měla a byl sakra užitečný 😀

karolina20
24. říj 2010

@paulie našla jsem různě ale tady u toho jsem zůstala http://www.medabeda.cz/clanky/co-sebou-do-porod...

paulie
24. říj 2010

@karolina20 ahaa, to mě nenapadlo hledat jinade na netu 😅 Minule jsem si vzala v čekárně lísteček a bylo, teď mám ještě měsíc na první monitory čas 🙂 Každopádně děkuju moc 🙂

paulie
27. říj 2010

Tak jsem po čase zapnula mozkové závity a vzpomněla si, že s HK porodnicí spolupracuje Zdravis na předpor. kurzech - tu píšou myslím to samé, co dává na papírku i porodnice: http://www.porod1.cz/index.php?page=sekce.php&s...

nika.82
28. říj 2010

ahoj holky,
tak já jsem v hradecké porodnici rodila minulý čtvrtek, už podruhé, a spokojená jsem byla, dokonce jsem u porodu padla na dr. Žákovou, ještě minulý týden jsem sem jukla do diskuze a když jsem u příjmu slyšela její jméno tak na mě šly trochu mrákoty jak jste tu o ní psaly 😅 jenže já měla mega rychlý porod a stihla mě jen odrodit (v 15 hod mi doma začaly kontra, v 18 hod jeli z domu a v 19 hod byla malá na světě) takže mě stihla ta dr. Žáková fakt jen prohlídnout na přijmu a poté odrodit, ale zdála se mi milá a v pohodě, pak mě zašíval dr. Dvořák a ten byl vůbec v pohodě, i když šití nic moc a ty nohy si chytnout pod koleny při tlačení taky síla, mně chytla i křeč do stehna u toho 😅 😝 Na odd. šestinedělí jsem byla celkem taky spokojená, sestřičky byly docela milý a hlavně jsem padla na pohodový spolubydlící, pokoje taky čistý a hlavně záchod a sprcha na pokoji, co teda byl hnus, to bylo jídlo 😝 😝 😝 a přišlo mi že absolutně nejsou propojený sestřičky z dětského oddělení a ty porodní, takový trošku 2 tábory, takže když něco chcete chtít to od obou, mezi sebou si to nepoví. A bepanthen se dostávají 2 vzorky, jeden na prsa a druhý mimču na zadeček, ale taky jsem sebou z domu jeden měla... holky a co prý v HK v porodnici vyžadujou je yal gel, já to teda nestihla, ale vím že už to už od jedné holčičny a pak jedna paní co se mnou byla na pokoji že ho neměla a klystýr jí neudělali, takže radši bych ho sebou měla 😉 jinak košile, vložky, ručníky, to všechno tam mají, oproti třeba Pce porodce kde vím že si to musíte brát svoje, takže na tohle super.
Celkově jsem byla fakt spokojená 😉

melis7
28. říj 2010

Yal gel nevyžadují,ale je to lepší a pohodlnější pro obě strany.Když ho nemáš,tak klystýr ti dají,pokud ho neodmítenš nebo se neztihne.Doporučuji ten Yal,je ho jen asi 100ml a klystýru asi pol litru.Musíte si nechat napsat u obvodního gynekologa a přinést s sebou.Něco se za něj doplácí a bez receptu to nejde.Mel

lenkabu
28. říj 2010

holky já mám jeden yal gel doma a prošlej snad neni......v balení z lékárny jsou totiž dva. jestli ho někdo chcete napište IP,nic za něj nechci,já ho doma fakt neužiju 😅 😀

@nika.82 gratuluju 🙂 mně jídlo chutnalo 😀 ale já měla po každým porodu děsnej hlad,celej pobyt,jsem sežrala co donesli 😀

paulie
17. pro 2010

Ahojky,
není tu nějaká čerstvá maminka? Příští týden mám naplánovaný porod, tak by mě zajímalo, jestli je pořád s erární výbavou vše při "starém" - erární košile, ručníky, plíny ... Minulý rok jsem musela mít akorát svoje plenky, popř. jsem mohla mít svoje oblečení na mimčo,...

Díky moc, P.

slevik
17. pro 2010

@paulie Jj, všechno je při starým 😉. Erární košile, župan, ručníky, vložky, košilky pro mimi...jen plíny pro mimčo si musíš vzít, dávají jich pouze 5ks 🤐 .
Ale teda co se týče jídla, tak hrůza děs 😒 . Maminky si prý stěžovaly, tak místo diety pro kojící se to přepsalo na nějakou nemastnou neslanou nebo co a obědy se moc nedají pozřít 😖 . Však to taky dopadlo tak, že jsme tam všechny po o žhavily mobily a odpo pak přicházely návštěvy s narvanýma igelitkama 😀 😀.

paulie
17. pro 2010

@slevik díky moc 🙂 Plínky mám zabalené a s kvalitou jídla počítám 😀 - ani mě neminou návštěvy s igelitkama 😀 Ještě doufat, že nebude frmol a stop stav jako loni, a bude to ok 🙂

slevik
17. pro 2010

@paulie Za málo 😎 . Taky jsem v to doufala a vyšlo to, i když jsem se docela lekla, když byla na příjmu plná čekárna tatínků 😀 😀.

paulie
19. pro 2010

@slevik Fakt? Za mě byla prázdná čekárna (seděl tam jen manžel), zato všude jinde bylo opravdu, ale opravdu plno 🙂 Normální továrna na děti 😀

kathy.skal
19. pro 2010

ahoj holky. Rodila jste některá v Hradci císařem? V únoru mě to nejspíš čeká, jelikož se mi dvojčátka neotočily a nepředpokládám, že by to na tom omezeném prostoru teď zvládly ☹
Za jak dlouho mi dají mimča? Jak dlouho se leží na JIP?
díky moc

slevik
19. pro 2010

@paulie Jj, opravdu, čekali tam tři tatínci 😅 + jsme přišli my 😀. Jj, je to továrna na děti, v tom s tebou souhlasím 😀. Nicméně, tenkrát s Verunkou jsme tam zase naopak byli úplně sami, jak na příjmu, tak pak i na sálech 😎 .

@kathy.skal Císařem jsem nerodila, ale mám dojem, že na JIP nechávají jen přes noc 😉. A další den, pokud budeš ty i miminka v pořádku, tak ti je zřejmě dají 😉.

melis7
19. pro 2010

@kathy.skal na JIP se leží 6 hodin,pro zvýšenou kontrolu.Samozřejmě pokud se nic neděje,ale to se určitě dít nebude.Miminka ti přinesou na kojení hned když tě dají na oddělení šestinedělí.No ,a pak to je dle domluvy a toho ,jak se cítíš.1. den po operaci ti je nosí,pak ti je dají na den a asi 3 den i na noc.4. den se chodí domu.Ale všechno je samozřejmě podle tvého stavu a stavu miminek.Mel

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru