Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

mili84
6. črc 2009

xirax: už Ti odešla hlenová zátka jo? jak to vypadalo prosímtě? JInak tu Mudr neznám...k ní chodíš? mě teď můj dr. poslal už do rizikovky, takže jezdíme do HK k dr. Podholové...Zrovna zítra tam jedeme. Musím jí říct o těch šílených otokách, co mám.. 😒 A odkud jsi původem?

lenkabu
6. črc 2009

xirax: v tom případě bys měla rodit v HK určitě, i tvůj dr by ti to měl doporučit

K MUDr. Donátové chodila kamarádka a hrozně si stěžovala,prý nikdy víc.

xirax
6. črc 2009

lenkabu: no já na ni právě četla recenze na znamylekar.cz, tak jsem doufala, že třeba tady bude někdo, kdo bude mít pozitivní názor... tak asi odrodím a zdrhám ☹

xirax
6. črc 2009

mili: mě už odcházela zátka strašně dlouho.... nejprve jako takový výtok s trochou "silnějšího" hlenu a ted, co to začalo znovu, už je ten hlen malenko s krví... Může ti to malinko připomínat i jakoby takový "sopel" nebo tak něco... Původem jsem z Chlumce nad Cidlinou... Ty pocházíš přímo z Pce?

mili84
6. črc 2009

xirax:jojo, já jsem z Pce 😉 Už se taky těšíš, až to bude za Tebou viď? A ty k tý Donátový chodíš?

xirax
6. črc 2009

mili: no chodím mno, měla jsem samozřejmě jiného dr, ale když jsem se nastěhovala do HK a zjistila, že jsem těhu, tak jsem si potřebovala najít mudr tady... chtěla jsem k Rešlové, jelikož jsem na ní slyšela hodně dobré názory, ale ona těhotné nebere, že jich má hodně.... Na Humla jsem slyšela od kamarádek a kolegyn taky hodně špatného.... Tak mi pak zbyla už jen ona.... Ted jsem zaslechla, že tu je nějaký dobrý dr, ale měň gyn 3-4týdny před porodem.... tak jsem si řikala, že už to doklepu... jen se bojím, aby bylo vše ok....

mili84
6. črc 2009

Já v HK gynekology vůbec neznám, tak neporadím... 😒 Po porodu přejdeš k někomu jinému a bude 🙂 Už máš sbalenou tašku?

paulie
6. črc 2009

xirax: mudr. Donátová z polikliniky na Slezské předměstí? Jestli myslíme tutéž, tak jsem u ní byla několik let a nemohla jsem si nikdy stěžovat. Jednání anglické lady, pokud jsem měla dotazy, rozebrala je se mnou, jedině jsem vždycky déle (do půlhodiny?) čekala v čekárně na receptík, ale nebyly to extra dlouhé časy (sestřička je zařizovala a nechávala podepsat rychle)

lenkabu
6. črc 2009

Já mám Rešlovou,je výborná ale má toho fak hrozně moc. Dobrou dr má i konja......Marešovou myslím?

konja
autor
7. črc 2009

Jj,já chodím k Marešové a je vynikající 😉 Sídlí také na poliklinice na Slezském a fakt super přístup. Už jen když člověk vleze do čekárny tak si připadá jako všude jinde jen je u lékaře. Marešová je mladá, elegantní paní, je velice příjemná. Když už jste koukali na znamylekar, tak si najděte Marešovou a myslím, že negativní ohlas budete hledat jen těžko 🙂 Já ji doporučuju všude kudy chodím, na takovou péči a přístup jsem nebyla zvyklá a to jsem i před tím měla velice dobrého lékaře 😉

xirax
7. črc 2009

paulie: ano ano, tu myslím... tak uf, alespon nějaký kladný názor... já tedy osobně s ní problém také nemám, ale není příjemné jinak všude slyšet a číst samá negativa, kor v těhotenství... ale děkuji moc, hned mi to zvedlo náladu 🙂

xirax
7. črc 2009

mili: jojo, tašku mám sbalenou už dááááávno, jsem musela, prče mi už asi od 32tt hrozili předčasným porodem, takže ani nic jiného nezbývalo... ale zase na druhou stranu, mám hotovo a můžu kdykoliv vyrazit 🙂

konja: děkuju za radu, kouknu a pozeptám se na ni... já právě byla u té Rešlové, ta mi řekla bohužel, ale at po porodu klidně přijdu a poslala mě k Donátové, že tam je také... tak jsem šla rovnou k ní, bohužel o dr Marešové slyším až tady 🙂

mili84
7. črc 2009

xirax: no já si ji sbalila na nátlak příbuzenstva teď o víkendu...ale k porodu se i dle dnešní kontroly nechystám 😒

Holky, od kdy jste chodily na monitor?? Můj doktor normálně posílá od 36.týdne, ale teď jak jsem u Podholový, tak mi řekla, že až po 38.týdnu!!! Mě to přijde hrozně pozdě..nemlže se něco zanedbat? Nebo to takhle dělají v HK všem??

xirax
7. črc 2009

mili: no já měla první monitor před 14ti dny a zítra mám druhý... ono jak kde a jak který mudr asi... četla jsem, že někde posílají od 31, jinde 34 atd.... asi fakt na uvážení... tak jsem zítra zvědavá, co mi mudr poví... doufám, že samá pozitiva, klidně může i mi říct, at jedu rovnou do fakultky, vůbec by mi to neva 😀

konja
autor
8. črc 2009

mili84:tak Podholová ví co dělá 😉 záleží to asi na každém dr. moje mudra má monitor přímo u sebe v ordinaci a chodila jsem na něj cca od 36tt. Porodila jsem 38+4tt a byla jsem na monitoru třikrát (chodila jsem každý týden)

winter
8. črc 2009

mili84: Já jsem chodila na monitor od 38tt. Prý je to tak běžné. Rodila jsem 40tt+6, takže jsem byla celkem 3x. Ještě k těm medikům přítomným při porodu. Myslím, že během 1. doby medici přítomní nejsou. Medici chodí až k 2. době porodní. Já jsem s přítomností mediků souhlasila. Nakonec jsem rodila ten den skoro poslední a už tam žádní medici nebyli, ale i kdyby byli, v tu chvíli by mě to bylo opravdu jedno.

mili84
8. črc 2009

No tak asi dobrý..já jsem byla prostě zvyklá na jinou péč, takovou osobnější, takže teď si fakt připadám jak na běžícím páse no...ale věřím, že Podholová je odborník. Včera na mě byla dokonce strašně milá 🙂 no, musím to tam do toho porodu nějak překlepat 😅 Nevíte náhodou jak dlouho nechávají v HK přenášet??

winter: já vím, že s těma medikama o nic nejde, ale já ani manžel si to prostě nepřejeme. Nejde o to, že by na mě někdo koukal, ale chci mít svůj klid a být v péči odborníků, ne mediků...bojím se, že by mi třeba udělali blbě šití nebo nevim. Prostě o to nestojim. Ani o to, aby se na mě někdo něco učil. Já vím, že to je sobecké, už jsem to tu psala, ale prostě to tak chci. resp. nechci 😉

mili84
8. črc 2009

konja: a porod v 38+4tt je v pohodě, ne? to se nebre že by to bylo dřív že jo?

zofik
8. črc 2009

mill gynekologové mají správně dělat monitory od 36. týdnu, máme na to nárok , jenže ve fakultce maj prost nějaký přiblbý pravidlo, že je točej až od 38. týdne......

zofik
8. črc 2009

taky jsem se divila a bála se, tak jsem si ještě na monitory zašla zpátky ke svýmu dokymu ....jak u bláznů...

mili84
8. črc 2009

zofik: jenže můj doktor je teď stejně na dovolený a v ordinaci to nemá, takže na to stejně posílá jinam...Já jsem si myslela, že se chodí normálěn dřív...No dnes končím 36.týden, tak už mě snad na příští kontrole někam objednají 😒 Ty jsi taky rodila v HK? A jak? Spokojenost??

konja
autor
8. črc 2009

mili84:? od ukončeného 37tt je těhu považováno za donošené 😉

zofik
8. črc 2009

mili jo jo rodila, popsáno o pár stránek dříve...spokojenost= normál......

zofik
8. črc 2009

no ono tam začneš už docházet po týdnu mili....do poradny..

konja
autor
8. črc 2009

mili84: tak ještě týden vydrž a už budeš donošená těhulka a mimi se může v klidu kdykoliv narodit 😉 😀

mili84
8. črc 2009

zofik: už po týdnu chodím... 😉

konja: tak jo 😀

ladza
8. črc 2009

ahoj holky, taky se chystám rodit v HK, ale až v září, ale jak to tady tak čtu o pár stránek dříve,tak mi úplně naskakuje husí kůže! Prní dítko jsem rodila v Trutnově, tam by mě už nikdo nedostal. Porod nakonec skončil po 10 h akutním císařem, tak jsem teda zvědavá, co mě čeká tentokrát!

mili84
8. črc 2009

ladza: ale tady jsou právě na HK ohlasy dobré - já se tam těším 😉

zofik
8. črc 2009

ladzo ničeho se neboj,,pro mimíska je to nejlepší volba...ostatní je podle mě přetížeností nemocnice a personálu...

mili84
8. črc 2009

důležitá je špičková péče, kterou v hk dostaneme 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru