Porodnice Hradec Králové. Máte zkušenost?

konja
16. kvě 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo máte aktuální zkušenosti s porodnicí v Hradci Králové. Své první mimi jsem rodila jinde a tak mám teď z druhého trochu obavy.Nejvíce by mne zajímalo, zda jste někdo použil porodní plán a jak na vás bylo koukáno (jestli to berou v pohodě, neo jestli se na vás kvůli tomu nedívali přes prsty).První mimi jsem porodila ve Vrchlabí a tak mám teď z porodnice v Hradci strach.Nechci být od personálu braná jako histerická a nespokojená matka,ale taky si nechci všechno necht líbit a ráda bych do svého poroduu,alespoň částečně zasahovala.No a pak by mě ještě zajímalo, zda jste si někdo prošel císařem.Jelikož mám zadím mimi KP, tak musím přemýšlet i nad touto možností a tak by mě zajímalo zda vám někdo nabídl možnost císaře pouze ve spinálu.Nevím proč, ale mám z celkové narkózy strach. Zajímalo by mě, jak se maminky po císaři ve spinálu cítí.

konja
autor
19. bře 2009

ahoj. Kalhotky musíš mít svoje, ostatní dostaneš. Nevím jak župan, já rodila v létě, takže jsem ho ani nechtrěla,ale košilí je k dispozici dostatek. Stejně tak vložky, můžeš si jich brát kolik potřebuješ, na chodbě je vozík, kde si vezmeš vše potřebné. Jen si sebou vezmi pleny pro dítě a vlhčené ubrousky na zadeček. Plen dostaneš asi deset a vlhčené ubrousky žádné 😉

m311
7. dub 2009

Ahoj holky, nevíte zda se musím registrovat do Hradecké porodnice, když tam chci rodit? Díky za odpověď.

winter
7. dub 2009

m311: Do porodnice se neregistruje, prostě tam přijdeš a ohlásíš se ve 2. patře na porodním sále. Ptala jsem se na to, když jsem tam byla na UTZ. Když však mají plno a porod není na spadnutí , může se stát, že tě nepřijmou a pošlou do jiné porodnice. Vím, že posílají třeba do Chrudimi. Já chci rodit taky v Hradci, tak doufám, že mě nepošlou jinam. Jinak ti doporučuji přihlásit se v HK na předporodní kurz, součástí kurzu je i prohlídka porodního sálu, tak si budeš moct udělat aspoň nějakou představu.
Ještě k lékařům a PA : minulý týden jsem byla v porodnici na monitoru, protože se mé dr něco nezdálo a byl tam mladý a moc hodný dr. Boudyš. Je moc pečlivý, opravdu se mě věnoval a všechno mě vysvětlil. I všechny PA byly moc milé. Doufám, že při porodu narazím právě na takovou službu.

m311
8. dub 2009

Ahoj Winter,
díky za info. 🙂 Ty jsi chodila na předporodní kurz? Chodilo tam hodně maminek? Včera jsem si do porodnice volala a ptala jsem se na předporodní kurzy. Dostala jsem telefon na pana Doktora Hronka (prý vede ty kurzy) bohužel jsem se mu nedovolala.. Budu to zkoušet i dneska. Upřímně řečeno jsem teprve někdy ve 14. týdnu, takže myslím že máme ještě čas, ale ráda bych si tam místo zarezervovala, kdyby tam náhodou mělo být plno. Snad se tam dneska dovolám. Mimochodem, nevíš náhodou od kolikátého týdne se chodí na takové kurzy? Díky
PS: Přeji mnoho štěstí na milý a příjemný personál.. 🙂

m311
8. dub 2009

Ahoj, tak jsem se dovolala. 🙂 Mluvila jsem s panem PharmDr. Miloslavem Hronkem, Ph.D., poradil mi ať se podívám na http://www.porod1.cz/ a zašlu elektronickou přihlášku. Takže a je to, už jsem přihlášená.. 😀

winter
8. dub 2009

m311: Právě na tenhle kurz pořádaný Dr. Hronkem jsem chodila. Byly to 4 přednášky, cena tuším asi 750 Kč, ale proplatila mě je pojišťovna. Posluchárna byla plná nejen budoucích maminek, ale i jejich partnerů, takže je určitě dobře se přihlásit včas.
Jelikož mám termín porodu už na tento víkend, tak doufám, že budu mít brzy čerstvé zprávy z hradecké porodnice a budu je sem moct napsat.

lenkabu
8. dub 2009

Doporučuju těhu cvičení co se dá koupit i s tím kurzem 😉

zofik
8. dub 2009

winter určo podej zprávičky..................

m311
9. dub 2009

Ahoj,
winter, už se moc těšíme na tvé zprávy.. 🙂
Mě ten kurz bude stát 1500,- Kč, s tím, že když jej absolvujeme, manžel nebude muset platit poplatek za přítomnost u porodu. Dr. Hronek říkal, že půjde o 7 seminářů a pak ještě mluvil o možnostech cvičení (tuším, že každý pátek), každopádně 05.05. nám vše vysvětlí a my se budeme moci rozhodnout na co všechno budeme chodit.. 😉 Chtěla bych toho zvládnout co nejvíc. Ale nevím jak to půjde skloubit se školou.. (mám ještě dva roky VŠ a zkoušky teď nejsou žádný med) Ještě uvidím.. Mějte se... Pěkný den. 🙂

m311
9. dub 2009

Ahoj holky,
tak mi přišlo potvrzení přihlášky. Mimo jiné mi poslali v e-mailu i toto:

Pro doplnění píši informaci o výši poplatku, který za kompletní Přípravu k
porodu (tzn. všechny 3 části = 7 seminářů a 10 lekcí cvičení) činí 1500,-Kč
(platba v hotovosti na místě). Je možné si vybrat i jednotlivé části
Přípravy v den zahájení. V ceně je započítaný i poplatek za účast otce u
porodu. Zbylá část ceny je sponzorována.

tak si tak.. 🙂

zofik
9. dub 2009

m311 na mě dr. Hronek v reálu nepůsobil až zas tak dobře...bohužel je to business a trochu kecá nesmyly..např. že když máš tento kurz, že tě určo vemou v porodnici, přitom to není pravda, pokud je plno..tak tě nevemou-----atd----ale tak yjsme to vše absolvovala, tak to nebudu hanit....

paulie
9. dub 2009

Ahoj 🙂
právě absovluju zmíněný kurz u Zdravisu a zatím z toho mám dobrý pocit 🙂 Pan Hronek mi doporučil začít cca okolo 20tt (začala jsem ve 23tt). Zaplatila jsem si celý balíček (za těch 1500,-), takže jsme celý březen měli v úterý v podvečer (cca po 16:30) přednášky, které zahrnovaly téma porodu, kojení, prohlídku porodnice a výživu a psychiku v těhotenství, teď budu mít koncem dubna tři dny péče o dítě (koupání, masáže,...) a k tomu chodím každý pátek odpoledne na těhu tělocvik.
Na té přihlášce byla možnost vybrat si, které z těchto tří věcí chceme absolvovat, a dostali jsme průkazku, kterou prý ukážu při příjmu do porodnice a tak budou sestry vědět, že má manžel pobyt "předplacený" 🙂))

Zatím mám osobně z kurzu dobrý pocit - přijde mi, že je docela komplexní 🙂

m311
10. dub 2009

Zofik: a ty jsi musela rodit někde jinde než-li v Hradci? Upřímně řečeno, taky se trošku obávám toho, že až tam přijedu jako že UŽ. Tak budou mít stop stav a budu muset jet jinam. Na druhou stranu, zase chápu, že pokud mají plno, musí mě poslat jinam, asi bych těžko rodila někde na chodbě.. 😎 Jinak informace, které ses dozvěděla, byly snad užitečné, nebo ne?

Díky Paulie za dobré zprávy.. 🙂 Uvažuju , že prubnem také celý kurz za těch 1500,- jsem prvorodička a tak hltám informace. 🙂 A mám pocit, že čím víc informací mám, tím lépe.. 😎 Já budu s prckem v termín začátku kurzu, tak nějak v pátém měsíci.. Nejdříve jsem se strachovala, zda jsme se nepřihlásili pozdě, ale podle toho co píšeš, by to mohlo být OK. 🙂
Jů, teď jsem si všimla, že tvé maličké se má narodit 30.června. 😀 V ten den mám narozeniny. 😀 😀 😀 Tak hodně štěstí.. 🙂

paulie
10. dub 2009

m311: taky jsem prvorodička, takže jsem se velmi brzy rozhodla pro nějaký ten kurz, abych věděla, co mám v den D dělat 🙂 A rozhodně jsem chtěla kurz navázaný přímo na porodnici 🙂 Na netu jsem našla i kurz u p. Pavlíny Chvátilové, ale nakonec jsem dala přednost tomuto...
Původně jsem přemýšlela i o jiných porodnicích v HK kraji, ale malinko se začínám zařazovat do rizikové skupiny, takže se budu pro klid duše snažit dostat do HK 🙂

Btw - termín 30.6. mi vypočítali jako "nejzazší" - jinak to mám hezky rozložené mezi 27. - 30.6., tak uvidím, kam se mrňousek trefí 🙂 Jinak 24.9. má narozky moje babička 😀

zofik
14. dub 2009

m311, já jsem přímo z HK, takže hodlám rodit v HK...nikam jinam se nehnu....

makoush
14. dub 2009

Zdravím..jen bych vás chtela upozornit na jednu případnou nepříjemnost.

Ono je sice fajn upnout se na jednu porodnici, trebas na HK. Ale kdyz je stop stav, tak vam nic nepomůze. Napr. má kamarádka byla rizikovka (od začátku tehu v poradne, brala leky na redeni krve atd.) a při stop stavu se s ní stejne nikdo neparal a odlifrovali ji jinam.

Mimochodem, v termínu od 19.5. do 1.6. bude zavřený Náchod. Do Náchod se jede jako do prvni moznosti v případě, ze HK má nadstav. A protoze bude Náchod zavřený, dá se počítat s tím, že rodičky z Náchoda pojedou prave smer Hradec - je to preci jen nejblíž. Tedy tak zběžně počítejte s tím, že kdyby vám to v tomto termínu vyšlo, bude HK asi pekne narvaný. Ja prave chtela do Náchoda a bohuzel termín mám právě v dobe uzávěrky... 😠

Neberte to tak,ze vas strasim, jen je pri rozhodování treba brát v úvahu tuto případnou komplikaci....

konja
autor
15. dub 2009

Makoush: nás teda informovali, že první kam posílají jsou Pardubice. Ale to je jedno, pokud se vám stane, že je v HK stop stav, tak jejich poviností je prohlédnout vás a zhodnotit stav. Pokud už je vás porod hodně rozjetý, tak si musí v HK poradit, neexistuje aby porodila někde na cestě do druhé porodnice. Pouze pokud usoudí, že je převoz možný, tak vám zajistí místo v jiné porodnici. Musí tam zavolat, zjistit zda mají volno a připravit je na váš příjezd. V případě potřeby vás převezou sanitou. Já bych se toho zas tolik nebála, možná lepší nechat se převézt jinam, než rodit v porodnici, kde PA a dr. neví kam dřív skočit, protože se rodí na x sálech najednou! Já si tohle zažila a stálo to pěkně za prd!!! Na nic nebyl čas, všechno honem, honem na sál už čeká další maminka, maminko rychle tlačte, musím běžet na vedlejší sál, tam chce maminka taky už tlačit, žádné dvě hodiny v klidu na sále spolu s manželem a miminkem, ale po půl hodině manžela vyhoděj, dítě vám seberou a vás ihned vezou na pokoj aniž by řekli manželovi kam, protože nemaj prostě čas! Já bych se stop stavem moc nevzrušovala! Porodit vás na cestě mezi HK a Pardubicema nenechaj a když už vás budou posílat jinam, tak víte, že na vás čekají a že na vás mají místo a čas 😉

murch
15. dub 2009

Ahoj, jednou už jsem v HK rodila, bylo to v roce 2006 a vše bylo OK. Hlavně sestřičky se nám dost věnovali,když nam nešlo kojení. V září pojedeme podruhé a určitě zase do HK, jinam bych se rozhodně táhnout nechtěla. Poprvé to bylo jen tak tak, dcera se narodila 25min po příjezdu do porodnice. Tak abychom to na podruhé vůbec stihli 😀 😀 .Jinak bych všem chtěla říct, že se není čeho bát, porod je přirozená věc "když to šlo dovnitř tak to musí taky ven". Tak hodně štěstí a zdravé a krásné děti.

m311
23. dub 2009

Ahoj, ráda bych pogratulovala winter k holčičce... 🙂 Ať je zdravá, hodně roste, žádné chmury... Jen a jen to nej a ať malou provází životem jen samé štěstí a dobří přátelé. 🙂

winter
24. dub 2009

m311: moc děkuji za přání. Zdravím všechny těhulky z HK. Během víkendu sem hodím slíbené informace.

m311
25. dub 2009

Ahoj winter, moc se těšíme na info. 😉

winter
26. dub 2009

Ahoj, takže tady jsou slíbené informace. Měla jsem trochu "smůlu", že jsem rodila 10.4., což bylo po úplňku a v ten den ráno se nás sešlo asi 12 rodiček. Jelikož všechny porodní sály byly obsazeny, tak některé čekaly v přípravně. Pokud však vím, žádná nebyla odmítnuta a žádná nerodila na chodbě. Ani na oddělení šestinedělí jsem neměla pocit, že by tam bylo plno.
Určitě si s sebou vezměte vlastní Yal gel, PA to asi i očekávají, co se týče holení, byla jsem oholená z domu a sestřička jen zkoukla, jestli to je v pořádku.
Na sál mě přijali v 8 hodin a hned mě napojili na monitor. Co mě nemile překvapilo bylo, že jsem na monitoru zůstala připojená po celou dobu pobytu na porodním sálu až do porodu, který byl ve 13 hodin. Měla jsem nadstandardní porodní sál s vanou a sprchou, ale nic z toho jsem nemohla použít. Vlastně jsem po celou dobu nemohla ani vstát z porodního lůžka. Možná to ale bylo proto, že můj porod byl rizikový, rodila jsem s horečkou a s antibiotiky v kapačkách. Co se týče lékařů a PA, všichni byli milí a příjemní a moc mi pomohli. Rodil mě mladý lékař MUDr. Leško, který má v hradecké nemocnici dobré jméno.
Co se týče nástřihu, je lepší počítat předem, že k němu dojde. Mě ho dělat museli, protože dcera musela ven rychle, ale vím, že ho dělali i jiným ženám se kterými jsem mluvila a kde to možná tak nutné nebylo.
Ještě pár praktických informací. Noční košile a porodnické vložky jsou k dispozici v neomezeném množství ve skříních na chodbě. K dispozici jsou i obyčejné ručníky, takže pokud nejste náročné, nemusíte si brát ani je. Naopak plínek dostanete 5 kusů. Takže papírové plenky a vlhčené ubrousky s sebou vlastní. Látkové pleny jsou k dispozici taky neomezeně. Každý pokoj (2-3 lůžkové) má vlastní koupelnu, na pokoji je přebalovací pult a vanička. Miminko si koupete sami, kosmetiku Weleda vám půjčí na novorozeneckém. Miminko se obléká do bavlněných košilek, které však nejsou moc praktické a miminkům z nich vykukují záda a ramínka.
Z kojení nemusíte mít strach, sestřičky na novorozeneckém vám všechno vysvětlí a poradí. Mě půjčily na celou dobu pobytu i kojící polštář.
Pokud máte nějaké otázky, klidně je sem napište. Pokud budu vědět, odpovím.
Ještě bych chtěla dodat, že vzhledem ke zdravotnímu stavu mému i mé dcery jsem celkem strávila v porodnici 9 dní.

zofik
26. dub 2009

ahoj winter, gratuluji k dcerce a děkujeme za informace.....doufám, že na mě taky budou všichni hodní a zvládneme to....

m311
28. dub 2009

Ahoj winter, ještě jednou gratulujeme k malé. 🙂 A díky za cenné informace..
Doufám, že až pojedu rodit, nebudou mít stop stav, opravdu bych ráda rodila v Hradci.. Snad se to podaří.. 🙂

winter
28. dub 2009

Ještě jednou moc děkuji za gratulace. Ještě jsem chtěla podotknout, že je dobré před porodem počítat s možností, že všechno nepůjde tak, jak jste si myslely. Já jsem taky měla svoje představy a sepsaný porodní plán, ale pak se vyskytne i nějaká sebemenší komplikace a všechno je jinak. Já jsem taky nechtěla nástřih a museli mě ho udělat, po porodu jsem chtěla mimnko přiložit do dotepání pupečníku a potom ho mít u sebe než půjdu na pokoj. Nakonec bylo všechno jinak. Stačil malý zánět, horečka a dceru mě po porodu ukázali na 10 vteřin a už s ní utíkali na novorozenecké. Na 1. kojení mě ji přinesli až po 9-ti hodinách. Taková situace se opravdu nedá předvídat. V každém případě vám přeji porod bez komplikací.

zofik: přeji, aby vše dobře dopadlo a budu moc ráda, když sem i ty napíšeš své postřehy z hradecké porodnice

kvetulda
30. dub 2009

Ahoj holky, tak mě taky čeká porod nejspíš v Hradecký porodnici. Sice jsem nejdřív chtěla rodit v Jičíně, ale pak jsem byla v Hradci hospitalizovaná a docela se mi tam líbilo. Příjemný prostředí, sestřičky, doktoři, zkrátka všechno.. jen těch mediků by tam nemuselo být tolik 😖 Doufám, že nebudou mít zrovna stop stav, když bude zavřenej ten Náchod. Všem maminám přeji rychlý a bezproblémový porod 😉

martaska78
4. kvě 2009

Ahojky,
doufám, že nevadí, že se přidám. 😉 Já jsem rodila v HK v prosinci 2000 a tudíž ještě ve starém prostředí. 😖
Ale pokud se péče týče byla jsem opravdu spokojená. Je pravda, že jsem nevyžadovala specialní "zacházení". Manžel byl celou dobu se mnou /až na dobu v přípravně/ a myslím, že jsme to zvladli na jedničku. Také je pravda, že jsem nechodila na žádný kurz a nevěděla do čeho jdu 😀 . Ale možná to bylo lepší. V září čekáme holčičku a opravdu bych nechtěla rodit jinde. Při prvním porodu jsem měla komplikace, miminko mělo skoro 4,5 kg a dalo celkem zabrat ho normal. porodit 😀 . Ale v tu chvíli jsem byla ráda za zkušené doktory a sestry, které moc nerozhází nějaké komplikace. A měla jsem pocit, že pokud by něco s malým přeci jen bylo, bude mit nejlepší péči hned a nebude muset čekat na převoz. Vím, že je v dnešní době dost dáno na různé praktiky a jak si porod "užít", ale pro to by bylo asi opravdu vhodné jet do nějaké menší porodnice. Přeci je to FN a "pohodlí" je asi měněno za "praktičnost". Ale pokud jde o péči, různé možné komplikace atd. jsou opravdu dobří.

sajahonzik
19. kvě 2009

Ahoj...
já rodila v porodnici v HK už 2krát (březen 2008, květen 2009 😀) a pokaždé jsem byla spokojená, i když já nikdy neměla vysoké nároky ani jasné představy, jak by to mělo probíhat (jako např. sestavený porodní plán atd.)...pokud nám někdy vyjde třetí dítko, pojedu do HK rodit znovu 😀
Tentokrát jsme to vzali pěkně hopem, pár minut před osmou ráno mě přijali a Domísek už byl v 8:30 hod. na světě a to mě dali na nadstand. sál (měli zřejmě plno), jsem si ho prostě nestihla užít (i když za ty prachy - tuším 500 Kč za den - podle mě by ani nestál 😅 ), ani přípravu jsem nestihla 😀...dále jsem měla štěstí, že se zrovna uvolnil jednolůžkový pokoj - protože za námi denně jezdil MM s naší 14-měsíční Mariánnkou, kdyby volný nebyl, museli bychom veškerý společný čas trávit mimo oddělení venku na chodbě.... 😖 ☹, protože na oddělení nesmí děti do 14 let....na jednolůžkový pokoj návštěvy smí i malé děti 😵 , za ty peníze mi to fakt stálo 😵 😵 😵 (650 kč/noc)...za Mariánnky jsem byla na trojlůžkovém pokoji a i tak jsem byla spokojená, jen mi možná přišlo, že na tom nadstandartu se k Vám o něco lépe chovají - holt to člověk platí....ale třeba se jen změnili lidi a byl to jen můj pocit....
Personál byl vážně příjemný, žádná "můra" se mezi setřičkama nenašla...
...takže já tuhle porodnici doporučuju,...

PS: Navíc je fajn, že košile, obyč. ručníky (aspoň na spodek - díky doporučenému častému sprchování je jich fakt spotřeba) a vložky poskytují erárně...jinak bych asi manžu zahltila vozením čistých ručníků a nakupováním porodnických vložek, asi by z toho moc nadšený nebyl 😀...což třeba v Jičíně v porodnici nefunguje ☹ - co vím, tak ručníky i vložky hezky svoje z domu.....

konja
autor
19. kvě 2009

sajahonzik: tak mě zarazilo přesně to co tebe. Pokoj který považují za nadstandart a chtějí za něj pllatit je teda nic moc 😝 Ale jinak souhlasím, že šestinedělí je fajn, já bla taky na jednolůžáku a bylo super, že za mnou mohli návštěvy až na pokoj, já nemusela s malou nikam na chodbu, pohodlně jsem si ležela v posteli a hlavně tam mohli být klidně celý den. Jediné co mě v HK chybí je, že spolu s vámi nemůže být ubytovaný na jednolůžáku i manžel. U prvního porodu jsem to tak měla a bylo to strašně fajn. Je to škoda, třeba na to Hradec časem také přijde 😔 A taky je super, že vám tam vše dají, teda co se oblečení a vložek týká. Plínky na dítě dostanete asi deset kusů a ubrousky na zadek žádný, což mě dost nemile zaskočilo, protože ty jsem sebou neměla a manžel mě je musel narychlo dovézt.

sajahonzik
20. kvě 2009

konja: tak plínek na miminko dávají už asi jen 6 😀, né 10 - koukám, že to čím dál více snižují 😀 Já vlhčené ubrousky měla, protože je nedávali ani za Mariánnky, sestry prostě řeknou, použijte látkovou namočenou plínu - ale je fajn, že i to dávají (půjčují) v neomezeném množství a pak to i vyperou 😉, pro mě je fakt fajn, že člověk "nic špinavého" netahá domů jako např. z porodnice v Jičíně a že ho pak doma nečeká stoh ručníků apod. na vyprání.... 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru