Porodnice Hradec Králové, uvítala bych zkušenosti

aklora
19. pro 2012

Chystám se rodit v Hradci, tak bych uvítala nějaké zkušenosti 🙂

wolfina
19. pro 2012

No to jsme na tom stejne...a pevne verim ze hradec je dobra volba

aklora
autor
19. pro 2012

@wolfina třeba se tam potkáme 😀

wolfina
19. pro 2012

no koukam ze nam to vychazi podoen ty terminy.. ty mas kdy ja 5.2: a 12:2

marhulinka
19. pro 2012

Je to asi jako všude - záleží,na koho narazíte 😀 😝

aklora
autor
19. pro 2012

@wolfina Já mám 13.2 a 18.2

wolfina
19. pro 2012

tak to se treba vazne uvidime:o))

nellisek
19. pro 2012

Tak já rodila taky v Hradci. Každá nemocnice má něco. U porodu jsem měla jednu sestřičku, neznám jméno ale super, pak ji ráno v 6h vystřídala jiná a hrůza, děs. Manžel kuřák, samozřejmě nervozní prosil jestli si muže dojít zakouřit, celou noc byl u mě a ráno v 6h poprosil a řekla mu že ho snad už nepustí zpátky ke mě, že to nemyslí snad vážně že pujde od porodu. Přitom malá přišla na svět až v 9,30h. Nepříjemná, tlačila mi na břicho, i když jsem nechtěla. Ale doktorka a primářka úplně super. Velice laskavý přístup, snad všechno. Na šestinedělí dobrý, jen mi vadilo že poprvé jsem nesměla koupat malou sama, a když jsme jeli domu, také jsem si ji nemohla obléct sama, musela sestra. Třeba to je teď jiné, já tam byla skoro před 4lety. Také bych se i já teď chovala jinak, malou bych si vykoupala sama, snad jsem máma, a svému dítěti neublížím i když koupu poprvé. To je můj zážitek. Ale klidně bych tam šla rodit znovu, v každé nemocnici nám nepadne někdo do oka.

ivetm
21. pro 2012

Taky jsem rodila v HK a nerodit tam, tak V.nemáme - po porodu se u něj vyskytl problém, takže akutní operace.
HK si dětičky hlídá, na rozdíl třeba od Pardubic 😠
Jinak volný přístup por.vložek, nočních košil...sestřičky i mudři jsou úžasní - kdykoliv, cokoliv, nikdy nebyl problém! Akorát doporučuju vzít si kojící čaj - erár je klasika černej, jediný, co mě překvapilo, že je jídelna na chodbě, takže maminky si buď vzájemně hlídaj dětičky a na střídačku se jdou najíst a nebo mimčo v postýlce s sebou...

kamilka007
25. únor 2013

Snad nepíšu s křížkem po funuse 🙂: Rodila jsem v Hradci 7.4.2011 a doteď si pamatuju jen dvě věci:
1. Sestry a péče po porodu byly skvělý, moc mi se vším pomohly.
2. Rodil mě dr. Řezáč - ješitný, ale génius. 🙂 I s poporodníma komplikacema se vyrovnal tak, že moje gynekoložka po šestinedělí tvrdila, že nebýt zprávy, co drží v ruce, nikdy by to na mně dole nepoznala. 🙂
Všeobecně moc doporučuju. Sice tam není taková ta "teplá domácí atmosféra", ale pro mě bylo důležitější, že kdyby se cokoli podělalo, je tam vždycky někdo, kdo nám pomůže.

drrregy
9. bře 2013

Tak já tam rodila 21.2.2013. Co se týče porodu, řekla bych že super, porodní asistentka výborná(lidská, milá,ochotná), doktorka perfektní-vše vysvětlila-byla jsem klidná což bylo důležité, všichni usměvaví a starostliví. Myslela jsem si, jak porod nění strašlivý, že snad ani nebudeme chtít druhé, zatím je tedy na druhé brzy, ale klidně znovu!! Připadala jsem si, jako kdybych rodila doma mezi svými. Co se týče oddělení-každý se vás několikrát denně ptá zda něco nepotřebujete, a světe div se-ptají se s úsměvem🙂 měla jsem výborný pocit, lékaři milí, každý se vám snaží individuálně pomoci, což bylo důležité. Jak již bylo zmíněno, košile byly neustále k dispozici, stejnětak jako ručníky a porodnické vložky-čistota a sterilita je na prvním místě. Na pokojích je čisto, čaje je dostatek a je dobrý.Sprchy čistoučké, jídlo stravitelné. Pokud se nevyskytne problém, miminko máte u sebe, a to všude krom sprchy samozřejmě. Je normální, že maminky si dětičky berou na jídelnu s sebou. Odcházela jsem odtamtud nadšená s pocitem, že na to, že je člověk v nemocnici, má člověk pocit, že o člověka jako o pacienta či zákazníka ještě někdo stojí a váží si ho. Byli opravdu neskutečně milí!!!!! Moooc chválím!!!!

monalis
6. kvě 2013

Sice opožděně, ale také přidám své zkušenosti. Rodila jsem v Hradci v lednu 2011 a zrovna v době kdy následující den uzavírali porodnici z důvodu přeplněné kapacity. Co se týká porodního a poporodního oddělení nemám žádných výtek. Rodil mě Dr. Řezáč a byl naprosto skvělý a to měl se mnou po porodu dost práce. I porodní asistentka byla úžasná. To samé sestřičky stejně tak i na následujícím ženském oddělení. Nepříjemnosti jsem zažila pouze s dvěma dětskými sestrami, které tam byly bohužel stále. Ani na to nechci vzpomínat. Ale i mezi dětskými sestrami se našel jeden anděl, který mi strašně moc pomohl a to i po psychické stránce. Musím říci, že bohužel z mého okolí, co tam kamarádky rodily si také stěžují pouze na dětské sestry a to i ty které tam rodily v letošním roce.
Spousta lidí si také stěžuje na stravu, ale s tou já jsem neměla problém. Docela jsem si tam vždy pošmákla.
Když to shrnu z hlediska zdravotní péče určitě SUPER!!!

marhulinka
6. kvě 2013

Já mám zkušenosti hodně čerstvé...naštěstííí bylo plno a tak ubytovaný jsme byli o patro níž.-) Takže jsme měli ty nejúžasnější sestřičky,klídek a pohodu - pořád jsem říkala,že tam jsme jak na dovolené. Pokoj dvoulůžkový.
Jinak co se týče zdravotní péče naší porodnice a nemocnice celkově - děsný...kvůli "zapomenutí" se nám pobyt prodloužil o jeden den,protože jsem musela na transfůze krve. A jak je z mého okolí a nyní i bohužel mé vlastní zkušenosti naší porodnici velkým mínusem, musela jsem po dvou týdnech po porodu na revizi,protože mi zůstalo kus placenty 😝 V této porodnici se totiž nedělá žádné poporodní vyšetření,utz,zda je vše v pořádku....Strava je tam fakt děsná,za celých 5dní tam byly v poho dvě jídla a to myslím,že bylo jen tím,že jsem měla neuvěřitelný hlad 😀

kamilka007
7. srp 2014

@marhulinka To s tou placentou jsem bohuzel slysela z vic porodnic. Ale mam dojem, ze hned po porodu se na utz nic moc nepozna, proto se nedela. Po sestinedeli chodim poctive na kontrolu ke sve gyn. a ta si me taky pozvala az za 3 dalsi mesice na poporodni utz. Ale jak pisu - je to z me hlavy. 🙂

marhulinka
7. srp 2014

@kamilka007 ano není to jen v naší porodnici,ale co jsem se ptala,tak v naší je to častější,protože utz prostě nedělají... Např.v Chrud ho normálně kamarádkám dělali,než odcházely domů. Tak když je to k něčemu dobré,proč to nedělají i tady ☹ většinou co vím,tak to "zapomenutí" placenty se právě zjistí ještě v porodnici,né až 2 týdny. A kdybych se měla rozepisovat o péči,která byla a co se dělo dál,to raději ne,protože to je na s prominutím na zeblití 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru