Porodnice Ivančice. Máte zkušenost?

bila.pani
2. lis 2008

Chystáte se některá rodit v ivančické nemocnici? Nebo máte některá s touto porodnicí zkušenosti? 😒

lafayette
23. črc 2009

pred chvili jsem se vratila z monitoru, vysetroval me dneska Viktor (asi Krizan), byl uplne v pohode, vsechno co mi nebylo jasne mi vysvetlil. Dneska tam meli docela frcak, tak jsem si myslela, ze me jen tak odbude, ale kdepak. Takze z Krizana zadny strach 😉

ivuu
23. črc 2009

lafayette:jo ja mamtaky ted štestí na křižana..sice si huhlá pod vousy..teda žadný nemá 😀 😀 ale od zítřka přes celej víkend tam je kuczman 😖 😖 😖

a mě ráno začla odchazet hlenová zatka takže jestli ho chytím tak nadšená teda nebudu 😢 😢

a co se tam dělo?ja vždycky kdyžtam jsu tak je tam božskej klid 🙂

lafayette
23. črc 2009

no tak me taky odchazi zatka uz docela par dni, tak doufam, ze to vydrzim 😀
jinak co jsme tam byli, tak rodily 2 maminky zaroven a do toho jsem prisla na monitory. Docela jsem koukala, ze me nenechali cekat - proste na me PA navesila ty pristroje a valila na sal 🙂 a pak prisla sestricka, co se nam mela za ukol venovat. Kdyz byly monitory hotovo, tak jsme cekali jen cca 10 min. nez prisel Viktor, aby mi udelal prohlidku (protoze zrovna sil jednu tu maminku)....

Ivuu - jak to ze mas porad takovy prehled o smenach v porodnici? 😉

ivuu
23. črc 2009

Viktor 😀 😀

no nate nastěnce vedle umyvadel je rozpis 😀 😀 😀

tak jako ja bych taky chtěla vydržet přes víkend abych nechytla kuczmana ale tělu neporučím 😀

a bolí te břicho u te zatky?jako mě od rana bolí jakoby když mám kramy...

lafayette
23. črc 2009

hm, tak s rozpisem to jsi me dostala 😀 😀 😀 😀 😀

bricho me poboliva jako pri MS, ale nevim, jestli je to z te zatky... ale zacala mi odchazet jsou to tak 3 dny (dneska je to 4. den)

ivuu
23. črc 2009

no ja tam špizuju nenapadně 😀

ale visí tam ještě jeden a tam je napsaný pro chirurgické oddělení...

no a jak jsme tam byli ted v uterý tak na porodním byl křižan ale na chodbě jsme potkali i toho kuczmana..tak nevím....

no tak snad to vydrží přes víkend...chtěla bych chytnout zase primaře u porodu 😅 😅

lafayette
23. črc 2009

jo takze v pondeli je tam primar, jo? 😉

ivuu
23. črc 2009

ne v pondělí křižan,uterý primář,středa kuczman,čtvrtek křižan,patek primář 😀 😀 😀

takže kromě středy..akorát nevímjak maj směny jestliod rána pře noc do rána 😀 😀 😀 😀

křižan u porodu by mě nevadil...taky...

lafayette
23. črc 2009

😀 sis to nekam napsala, ze jo? 😉
tak treba se tam sejdeme, jen nevim, jak bych te pripadne identifikovala...

ivuu
23. črc 2009

manžel ten rozpis vyfotil na mobil 😀

koukni do alba..mam tam spoustu foteček 🙂

lafayette
23. črc 2009

ja uz jsem k tobe koukala 😉
btw - kdy jdes zase na monitory?

ivuu
23. črc 2009

no zase v uterý...

a to budu 39+3tt a křižan řikal že se prý domluvíme na připadnem vyvolaní kvuli cukrovce..ja ji teda mám v pohodě..jim už normaně a občas se změřím...a primář mi řekl že ve 40tt mě vyvola ale mám takovej pocit že se jim do toho moc nechce...

křižan mi ted dělal utz+prutoky a kukl naplacentu a vše v normě..takže se bojím že mě nechaj přenášet 😖

takže jsme zvědavá jestli to od nich nebyla spiš taková blamáž že pujdu na indukci..moc bych si fakt přala kdyby to šlo normalně a vtom 40tt...

lafayette
24. črc 2009

no bud rada, ze se jim vyvolavat nic moc nechce... pry je to docela nic moc 😒 doufam, ze me nikdo nic vyvolavat nebude. A jestli budou chtit, tak si nejdriv reknu o Hamiltona, protoze z oxytocinu mam docela bobky ☹ .

ivuu
24. črc 2009

lafayette:ja se vyvolaní ani nebojím..s matesem jsem ji měla taky...sice to první den nezabralo a porod se spustil sám v noci kdy mi praskla plodovka ale jediný co vím že rychleji prý nastoupí kontrakce...

měla jsem epidural a pak to bylo v pohodě..do druhé ruky mi valil oxytocin...

ja nechci přenášet..mám z toho uplnou hruzu..už ted je malá o týden větší odhad 3,6kg a buhví kolik má...

mates měl den před porodem odhad 3,7 a měl 4,3kg...

☹ ☹ ☹

tak si ted řeknu o hamiltona...někdo řiká že to dost bolí..někdo že ne..myslím že asi podle toho jak je kdo otevřenej a připravenej na porod vevnitř...

lafayette
25. črc 2009

ja si prave chci taky rict o Hamiltona, jen nevim, jestli to jde takto na "pozadani" 😉 v pondeli ma podle tveho rozpisu Viktor, tak se ho zeptam.
Jeste k tomu oxytocinu - chtela bych zkusit rodit bez epiduralu a bez nejakych chemii, coz pro me oxytocin do zily docela je... no uvidim, treba se tomu jeste vyhnu.

ivuu
25. črc 2009

no ja se ptala křižana jestli tam v uterý bude aodpověděl takneurčitě jakoby ten rozpis nic neznamenal..tak uvidíme...

ja bych taky radši rodila překotně a rychle..bez ničeho ale pokud si dobře pamatuju..žebrala jsem o epi ..asi mám nízkej prah bolesti ..ale rychle jsme se otvirala a šití díky epi jsme taky necitila...

pořád ti odchazí zátka?mě jo..bezbarvá...

lafayette
25. črc 2009

no vcera ze me snad uz odesel zbytek - takze dneska budu mit asi prvni den klid od toho hlenu 🙂
no v utery tam ma byt primar prece podle toho rozpisu....

ivuu
25. črc 2009

to jo a pravě jak mi řikal křižan že se v uterý domluvíme na te vyvolavačce tak jsme se ho ptala jestli tam bude a on..že to neví že to není nikdy jisté 😀

tak ti nevím..ale podle toho rozpisu tam byl vždycky ten kdo tam byl napsanej...možná jich tam je víc ale na porodním se věnujou podle toho rozpisu...

lafayette
25. črc 2009

tak se nechame prekvapit 🙂 ja ti v pondeli napisu, jestli tam ten Krizan byl nebo nebyl. Treba chtel byt zajimavej 😀
akorat mi v pondeli nemaji delat poradnu, jen monitory, tak snad ho tam chytnu....

ivuu
25. črc 2009

jo jak mě dělala ta mura protivná ten monitir tak jsem se ji ptala jestli bude i vyšetření a ona jako že je to zbytečný a sjela mě takovým pohledem..jako ty blbko co to chceš po nás 🙄 🙄

no s dr asi mluvit budeš pač už se teoreticky budete domlouvat na vyvolavačce....

lafayette
25. črc 2009

no ja mam termin porodu dneska, bylo mi receno, ze me jeste 2 tydny nechaji a pak by se vyvolavalo...tak ti nevim nevim... a me rovnou na poslednim monitoru PA rekla, ze v pondeli poradna nebude. Takze ve ctvrtek - to budu mit asi dalsi monitory - a to tam je zase Krizan 😀 on se me proste nezbavi 😀

ivuu
25. črc 2009

no ja jsme minule měla termín 9.6 takže jsem měla nastoupit 19.6 a nakonec jsme porodila až 21.6..protože první den mi večer zavedli jen tabletu na dozraní čípku,další den ráno tableta na vyvolaní..v poledne další-nic

takže prý zase ráno...ale naštěstí měv noci praskla voda a porod se rozjel kolem pul 3 v noci a v 11:45 jsme měla porozeno 🙂

lafayette
25. črc 2009

aha, takze ty jsi vlastne nebyla "nachystana", ze te vyvolavali... ja uz nachystana jsem, ale prckovi se ven nechce a libi se mu v brisku 🙂

ivuu
25. črc 2009

no jo byla jse jen na špičku prstu..kousek čipku...

ted jsme natom mnohem líp 😀 😀

snad doufám...kdybych neměla prcka a ohla jen ležet a čekat tak by se to dalo ale jsme toálně vyřizená 😒 ☹ ☹

lafayette
25. črc 2009

vsak uz to brzo budeme mit za sebou 😉

ivuu
27. črc 2009

tak co jak jsi dopadla??????

lafayette
27. črc 2009

no dopadla jsem tak, ze jsem byla jenom na monitoru, na doktora jsem nenarazila - tak jsem to nechala byt. Ve ctvrtek mam i poradnu, tak zautocim ve ct. Ty jdes zitra, vid? 😉

ivuu
27. črc 2009

ty chodíš 2 xtýdně do ivančic??????

jo jdu zítra a na dr si počkám ikdybych tam měla být 2 hodiny..slibil mi že se domluvíme... 😠 😠

lafayette
27. črc 2009

jj jsem po terminu takze 2x tydne, to jsem uz ale vedela z te informacni schuzky, ze to tak je 🙂

ivuu
27. črc 2009

ježiš marja tam je to uplně jinak nežpřed 2 rokama...

to bude mít tchyna radost kdy ji 2x týdně vrazím PRCKA NA HLIDANÍ 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru