Porodnice Ivančice. Máte zkušenost?

bila.pani
2. lis 2008

Chystáte se některá rodit v ivančické nemocnici? Nebo máte některá s touto porodnicí zkušenosti? 😒

lafayette
7. srp 2009

jiha:: no a ptala ses jestli budes rodit normalne nebo CR?

ivuu
7. srp 2009

tak chvlíe klidu...

porod:v 9 nastup.monitor..kde nic tu nic....v 9:45 zavedena tableta na koze..měla jsme tam ležet 20 minut aby se rozpustila...ale dostala jsem stul pod nohy abych tam neležela jen tak roztažená

pak mě začly mirné bolesti stupnovalo se to...přelezla jsem si na postel..a čekala...kolem 12 mi ruply vodu..zavedli další tabletu...ja si ty časy moc nepamatuju..ale po druhé tabletě mazec...za chvilu se šlo na epi....jedna kontra za druhou..měla jsem zrovna monitor...číslo 110 na děloze bylo brutální

furt jsem čekala kdy zabere epi a svíjela se ve strašných bolestech..a kousala do maleho ručníku abych neřvala nahlas ale ke koncu už jsem si i zaskučela....

PA mě vyšetřiila,prý na 5cm...hmm ještě pulka..hrozný..a najedouu tlaky jako na velkou....klistýr vubec nezabral...

takže mě PA přemlouvala at to zkusím na záchodě..ale nic..vratila jjsme se na postel..a tlaky...znova...

nutilo mě to tačit...mala nehoda...pak že teda to zkusím na záchodě...něco se podařilo ale najednou šílenej tlak a já zařvala...

a znova...to tam už byla PA a já si šahla mezi nohy a cítila hlavu a vlasky.a fakt jsem vyjekla...JÁÁ RODÍM

tak PA že mám jít na kozu.par kroku...no divnej pocit...hlavička těsně za vchodem...

tak ona že fakt rodím..pavel se ji ptal jestli nemá něco nachystat..a ona mu říkala kde co mají...

pak pavel jestli nemá zavolat dr onna že jo at jde do sesterny a vvytočí číslo a že má dr přijít k porodu...

mezitím ja tlačila.poprosila jsem pa o nastřih že citím že by se to trhlo..tak mě střihla...diky epi dobrý...

a na 2 zatlačení byla venku...pavel nikde..tak volám..pavli kde jséééšš???
on přiběhl ze sesterny...a to už tam bylo víc lidí...a pavel valill vede pro foták...já se muchlovala s malou..

pavel poprosíl jestli muže přestřihnout šuru...a pak mě primář dost masiroval břicho aby vyšla placenta..

pak nakej čas než mě začal šít...kousala jsem se do ruky...myslím že 2 stehy vevnitř a tak 5-6 zvenku ale prý jen kousinek v puvodní jizvě tak 2cm a to jsme měla 2x opich a epi...

než mě zašily pavel se mazlil s malou..zabalenou...

pak jsem si přelezla vedle na postel...dostala jseem malou na přisatí..pak si ji vzala z novorozeýckyho..

PA řikala že rychla jim veze porod...jestli zvladnu s pavlem do sprchy...my že jo...tak jsme šli..tu holku co přivezli slyšeli asi hodně daleko..řvala šílěně...ale fakt moc nahlas...jsme nevěděli jestli se smát nebo mě hrkali slzy do očí...vždyt jseem před chvilou prožila to samé....ty porodní salky jsou vedle sebe s posuvnýma dveřma...takže my to měli online...

no PA ju nemohli překřičet jak tlačit...no za 10 minut ho měla venku...slyšeli jsme jak řikala že ji začli kontrakce po 3 minutách strašných bolestí a že nedošla ani k autu...

pak jsme šli na pokoj....

toto asi vše..porod kratkej ale už nikdy víc

c

dneska jsme byli u dr..má 3920 tak jsme zvědavá kolik bude mít za 14 dní na ko..jestli kojo pujde i bez přikrmu...když ne..nic se nestane...

jinaak je zatím hodná..občas potrapí prdíky...to ji řikám madam nerudná

Matýsek je zní paf ale taky moc hrrrrr..ani vteřinu sní nesmí být sám...ráno valil k postýlce ale malá byla ve velké posteli.a volal mimi nenííí..a pak se uklidnil když viděl že je v posteli

lafayette :jsem tu

😀 😀 😀

tak mě hodně vadilaa jedna z novorozeneckýho jedna ...ani a jmenoji nemužu přijít... 😠 😠 😠 starší .blond...

peskovala mě jak malou holku...

jinak jsmem chytla jednolužák...super...akorát jak ráno všichni otravovali....uklizeččky..sestry,dr a tak...ale to k tomu patří...

mě roddila jen PA..suprová....jmeno bohužel nevím...

lafayette ta tvoje PA je taky moc fajn 🙂 Křřižan není špatnej..ale studenej trošku...

jo kuczmana jsme taky nezahlídla...asi měl doovču 😀 😀 😀

lafayette
7. srp 2009

ivuu:: moc ti gratuluju k miminku!!! tak konecne to mas taky za sebou 😉
ja jsem mela taky jednoluzak - by byla sranda, kdybys mela ten "po me" 🙂 nebyl to naaahodou pokoj 2B? 😉

jihajiha
7. srp 2009

Ježiš holky, já vám tak závidím!!!! Už to chci mít taky za sebou!!!!! ☹ 😒

No Lafay, doktorka se mě ptala, jestli chci zkusit rodit normálně, já řekla, že když nebude nějaký problém, tak že jo. NO a když by prý při porodu byl nějaký problém, tak uspávají do celkové narkózy. Jsem z toho celkem paf a mám strach, porod jsem si představovala jinak (asi tak jak popisuje Ivuu). No prý příště uděláme ultrazvuk, aby jsme přesně věděli, kolik prcek váží. No jinak mi posunuly termín. Mám TP 11.8. dle UTZ, doktorka řekla, že budeme spíš počítat TP dle poslední MS, takže až 18.8., tak jsem zvědavá. Mimčo prostě nesestupuje, nechce se mu do tepla asi! 😖

Ivuu, já se přidávám ke gratulaci!!!! Přeju moc moc pohodových dní!!!! JInak kdy jsi prosím tě rodila? Který den to bylo a v kolik?

ivuu
7. srp 2009

jiihajihaA:v neděllu od 9--14:20 😀 pproč?

asi do 6 jsem ležela na porodním....

lafa:.myslím žee jo...zelenej pokoj 😀 😀

jihajiha
8. srp 2009

ivuu - no protože v neděli kolem 15.00 tam jela moje kamarádka rodit. Tak mě napadlo, jeslti jste se tam třeba nepotkali. 😀

lafayette
8. srp 2009

ivuu:: jj zelenej - tak jsme asi byly na tom samym 🙂

jiha:: uz to mas taky za par!!! Kdy jdes do porodnice priste?

ivuu
9. srp 2009

jihajiha t´´a nebyla to ta jak ji tam vezla ta rychlá???????

lafa: 😀 😀

jihajiha
10. srp 2009

Ivuu - rychlá ji vezla, dokonce i proto, že kvůli stahům nemohla vlést do auta. Narodil se ji chlapeček Lukášek. tak možná jste se tam potkali. 😅

Jinak bych se chtěla zeptat. Kamoška mi teď psala, že celkem dost porodů v Ivančicích končí císařským řezem. Že ty ženský, co rodili teď v červenci jsou celkem nespokojený, tak nevím, čemu věřit. Jednu že tam dokonce nechali trápit tak dlouho, až jí praskla děloha. Zní to strašlivě a celkem mě takový názor zaskočil. Máte někdo i špatnou skušenost s Ivančicema????

ivuu
10. srp 2009

jo tak to vím...to byla ona...strašně jsm se lekla kdy ji dovezli...

no ale vímjak to bolí tak se není čemu divit....

tak tomu moc nevěřím..stěma cisařema...rodila jsme tam 2x a vím jaká je tam peče..jak se během porodu o rodičku zajimají....ale nespokojenej muže být každej všude....

lafayette
11. srp 2009

jiha:: tak tomu se mi nechce verit... naopak vim, ze CR tam moc "nepodporuji", jsou radeji za klasicky porod. A s tou prasklou delohou - jestli je to skutecne tak, spis bych se zajimala, co tomu predchazelo, nemyslim, ze by nekdo jen tak stal a cekal, az rodicce praskne deloha.

Jinak se urcite najdou i maminky, ktere budou mit s Ivancicema ne prilis dobrou zkusenost, nicmene to je asi vsude. Porodnice nejsou lazne 🙂

jihajiha
11. srp 2009

NO mě to s tou prasklou dělohou taky celkem nesedí. Stát se to asi může, ale že by to byla chyba doktorů, že ji nechali tak dlouho trápit, až jí praskla děloha, tak tomu se mi moc věřit nechce. Ale zamrazilo mě, když jsem se to dozvěděla. Taky vím, že jsou radši pro normální porody, tak mi to nějak vůbec nesedí na Ivančice, že by tam byli samý císaře.

Ivuu - ta kamoška to byla určitě ona. Celkem celý těhotenství hodně prožívala (nemohla nic dělat, byla strašně unavená a tak), tak mě hned napadlo, že to asi byla ona, že si i tu poslední "štaci" užila na plný plíce. Ale sama nevím, jak se budu chovat já, takže... 😲

Lafay - je to pravda, hold prodnice nejsou lázně, to máš naprostou pravdu!!! To jsi vystihla přesně!!!

No a co jinak vaše miminečka? Zvládáte???

jihajiha
11. srp 2009

NO a jinak jdu na pásy zítra, tak se zeptám na všechny podrobnosti, co se týče císaře. Mají mi dělat UZT, tak pořád asi marně doufám, že se prcek otočí. Stejně by mě zajímalo, proč se některý děti prostě neotočí??? 😒

lafayette
12. srp 2009

jiha:: jak jsi dneska dopadla? napjate tu cekam na nejakou zpravu.... 😉

jihajiha
13. srp 2009

Ahojky, včera jsem vůbec nestíhala 😉
Byla jsem na těch pásech... no to byla taky sranda, PA Jahodová mě tam kontrolovala jak divá. Mě totiž nenapadlo nic jiného, než jít po schodech, takže jsem měla tlak jak hrom a prcek měl tep 180, prvně se shrozila, pak mi teda "vynadala"co mě to napadlo, no pak se tomu zasmála. Po čtvrt hodině už to bylo v normálu. Pak jsme asi hodinu čekali na primaře, protože operoval. Prohlídl mě a řekl, že porod se neblíží (mám čípek vzadu a neotevírám se), nicméně z toho nebudeme dělat prý kovbojku. Budeme počítat ten truhý termín (tj. 18.8. + 10 dní), takže se mi to posouvá, ale je to tím, že je prcek otočenej. No ptal se mě, jestli chci císaře, prý když řeknu jo, tak se to udělá hned, jinak počkáme. Strach prý mít nemusím, že je to normální porod, akorát trvá chvilku dýl. Císař že se dá udělat kdykoliv a přítel si k tomu klidně můžu vzít, ale prvně by si prý měl vzít on mě 🙂 No UTZ na polohu a průtoky prý uděláme příště, abysme věděli, jak přesně je mimi velký a jak je natočený. Kontrola za týden ve středu. Tak mě tak nějak uklidnil, prý hlavně nepřemýšlet nad tím, že termín už je pryč a nic se neděje! Takže mě čeká další týden čekání 😖

lafayette
13. srp 2009

jiha:: jsem si myslela, ze si te tam uz nechali 🙂. Treba do pristiho tydne uz porodis a bude! 😉

jihajiha
14. srp 2009

lafay... ani nevíš, jak bych to brala, kdybych tam už zůstala, snad to nebude moc dlouho trvat, i když si myslím, že když jsem řekla, že bych to chtěla přirozeně, tak mě fakt nechají až do konce. No nějak jsem se smířila s tím, že přírodě hold neporučím, jen se modlím, aby nebyl prcek moc velkej, než se rozhodne, že už se chce na mámu podívat i z venku 🙂

ivuu
14. srp 2009

no vidím že primář byl opět vtipnej 😀 😀 😀 😀

jihajiha
14. srp 2009

Primař mi přišel naprosto v pohodě. Já jsem s ním teda byla v "kontaktu poprvé", popravdě řečeno jsem z něho před tím měla respekt, ale zdál se mi jako profesionál na správném místě. Uvidíme, co bude příště ( a hlavně při porodu, jeslti tam bude 😉 )

ivuu
14. srp 2009

jojo on je v pohodě...takovej spravnej duchodce 🙂 🙂

jihajiha
18. srp 2009

Tak se stále hlásím, ještě nerodím. Zítra jdu na kontrolu - pásy, UTZ a průtoky, tak jsem zvědavá. No ale primař má dovolenou, tak jsem zvědavá, kdo mi to bude měřit. Uvidím zítra. Holky, jak se tam vůbec ty průtoky měří? Normálně na UTZ???? Jsem nervozní. Už se na toho drobečka moc těším a jemu se sem pořád ještě nechce! ☹

usounek25
18. srp 2009

Ahoj holky, pokud můžu, napsala bych vám svoji zkušenost s porodnicí v Ivančicích. Rodila jsem cca před sedmi měsíci, poprvé, porod byl rychlý, v 14.30 mi praskla voda, v 15.30 jsme byli na příjmu, v 16.30 začly bolesti a ve 22.10 byl Adámek na světě (3,40 kg a 49 cm). Bez epiduralu, nástřihu apod. Jen jsem měla pár vnitřních stehů, jak se malej dral na svět, tak mě trochu potrhal. Příjímala mě PA Jahodová, ale rodila mě PA Priehodová (nevím jestli jsem její jméno napsala dobře 😉 ). Byla jsem maximálně spokojená, jelikož jsem rodila poprvé, tak jsem vůbec neměla šajnu co mě čeká, ikdyž jsem toho přečetla dost, ale por. asistentky byly suprový ženský, uklidnily, vysvětlily, poradily. Když jsem rodila já, tak ve zbývajících dvou boxech bylo taky plno a por. asistentka mezi náma běhala a myslím, že si moc neodpočla. Byla tam na vše sama. Jejich práci obdivuju, i přes to, že měla plno práce, byla milá, usměvavá a nebála jsem se jí na cokoliv zeptat. Doktor přišel až k samotnému porodu, sednul si na židličku a jen přihlížel a nakonec zašíval. S novorozeneckým oddělením jsem byla také spokojená, sestřičky měly také hodně práce, ale vždy pomohly. Znám hodně ženských které v Ivančicích rodily a většina byla spokojená. Je sice fakt, že to tam není žádný extra luxus, ale pro mě bylo spíš důležitější, že tam byl až na pár vyjímek velice příjemný a ochotný personál a že jsme si domů přivezli krásného a hlavně zdravého syna 🙂 .Takže pokud budu rodit podruhé, tak určo půjdu zase do Ivančic.

jihajiha
20. srp 2009

Tak kontrola nedopadla podle mých představ. Prcek je pořád hlavou nahoru, doktorka Hermanová mi dělala UTZ a naměřila, že má 3900 g, takže v sobotu nastupuju na císaře. Přitom mi řekla, že vypadá, že tolik mít nebude, že má dlouhý nohy, že váha může být i plus mínus 500g. No takže mi vzali všechnu naději na to, že si prožiju "klasickej porod" a já teď jenom brečim a snažím se s tím vyrovnat.Místo porodu mi udělají operaci a vytáhnou mi dítě z břicha. No nicméně vím, že je to asi nejlepší pro mimi.

lafayette
20. srp 2009

jiha:: je mi lito, ze to nedopadlo, jak sis predstavovala ☹ ale brzy uz budes mit prcka u sebe!!! 😉 nicmene na tebe budu v sobotu myslet a drzet ti pesti. Rozhodne se pak ozvi, az budes z porodnice doma.
...a jeste - treba si klasicky porod vynahradis u druheho miminka 😉 dulezite je, abyste byli oba zdravi. Preju ti jen to nejlepsi a myslim na tebe...

jihajiha
20. srp 2009

Lafay: Děkuji!!! NO já se snažím v tom hledat všechno pozitivní, ale nějak mi to nejde. ☹ Určitě se ozvu, až to budu mít za sebou a budeme doma. 😵
Jinak není tu někdo, kdo rodil v Ivančicích císařem? Zajímalo by mě, jak to probíhá!

lafayette
20. srp 2009

sice jsem CR nerodila, ale vedle meho pokoje byla maminka, od ktere mam nejake info. Jestli chces, muzu ti napsat do IP 😉

jihajiha
21. srp 2009

Lafay, to by jsi byla moc hodná! 🙂

lucianas
24. srp 2009

Ahoj,

po delší době nakukuji. A všem nově narozeným miminkám gratuluji. 😵

Vím, že jsem se tu už ptala, ale musí se objednávat na tu informativní schůzku do porodnice v Ivančicích? Jestli se nepletu, tak je to každou středu poslední v měsíci, ne? Od 15 do 17 hodin. Můžete mi to někdo upřesnit?
A chodili jste na předporodní kurzy? Dělají je tam vůbec?

lafayette
24. srp 2009

objednavat se nemusis, proste prijdes, zaplatis a je to 🙂. Stoji to 150Kc, partner (nebo proste doprovod) zdarma. Predporodni kurzy co ja vim tam nemaji, ale maji tam cviceni pro tehulky - to je 2x tydne - jednou cviceni a pak plavani.
Ja jsem na predporodni kurz chodila v Brne, ale jen kratce (uz jsem to tady psala, tak se rozepisovat nebudu 🙂) .

lucianas
25. srp 2009

Ahoj,

Lafay, díky moc za info. Toto mi stačí. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru