Porodnice Ivančice. Máte zkušenost?

bila.pani
2. lis 2008

Chystáte se některá rodit v ivančické nemocnici? Nebo máte některá s touto porodnicí zkušenosti? 😒

fassy
24. únor 2011

Ahojky, nemáte některá aktuální informace nebo zkušenosti z této porodnice? Díky 🙂

thea1
23. bře 2011

to fassy: Ahoj, během cca 14ti dní se tam chystám rodit. Už jsem tam byla 2x na pásech a na předporodním kurzu a vše mi tam přišlo celkem v pohodě. Vždy se mi ujala příjemná sestra nebo PA, i obě paní doktorky byly hodně příjemné. Pana primáře jsem viděla jen na kurzu a přišel mi takový normální. Moje kamarádka tam rodila své 2 děti a byla velice spokojená, taky proto jsem se rozhodla pro tuto porodnici i když mám blíž Třebíč než Ivančice. Prostředí je tam takové domací, žádný shon, tak doufám, že to tak bude, až tam budu ležet na porodním sále já... Nevím, co by Tě z této porodnice přesně zajímalo?

usounek25
27. říj 2011

ahoj, ráda bych obnovila tuto diskuzi. V únoru mě čeká porod druhého dítka a ráda bych šla opět do Ivančic, byla jsem tam spokojená a hlavně to mám co by kamenem dohodil. Jen by mě zajímalo, jestli tam není nějaká změna - např. ohledně oblečení pro mimi apod. U prvního jsme byli na prohlídce sálu atd. a tam nám nadiktovali co si s sebou vzít, ale teď už se mi nechce dávat 150, - Kč nebo kolik to tenkrát stálo, když už jsem tam jednou byla. Děkuji

jihajiha
9. pro 2011

@usounek25 ahoj, můžu se zeptat, kdy jsi šla na první kontrolu po zjištění, že jsi těhu?

usounek25
10. pro 2011

@jihajiha ahoj, u prvního si to přesně nepamatuji - myslím, že někdy v 6. tt a teď u druhého těhu jsem byla poprvé taky v 6. týdnu. Můj dr. má totiž docela dlouhé objednací lhůty, takže ikdyž jsem podle testu měla těhotenství potvrzený už třeba tři týdny, tak jsem musela čekat až na jeho vyjádření jestli teda jo a jestli je vše o.k.

usounek25
27. pro 2011

ahoj, hledám maminky které rodily v Ivančicích koncem pánevním. Při posledním ultrazvuku v 32. týdnu byla malá ještě hlavou nahoře, samozřejmě ještě je šance, že se otočí dolů, ale jen by mě zajímalo, jak v Ivančicích k těmto porodům přistupují atd. Děkuji moc.

jihajiha
28. čer 2012

@usounek25 ahoj, chci se zeptat, jak to s váma dopadlo, otočila se malá a rodila jsi normálně, nebo císařem? Já mám 2 kamošky, které v Ivančicích rodili KP dítě, já měla sice taky KP, ale císařem - malej byl velkej. Teď jsme zatím otočený dobře, tak uvidíme v úterý na kontrole.

usounek25
3. črc 2012

@jihajiha ahoj, omlouvám se za pozdní odpověď, ale jsme momentálně bez PC 😒 . Malá se neotočila, zůstala koncem pánevním až do konce a tak se i narodila. No a super, já si teda nemůžu stěžovat - v 23.15 mi praskla doma voda a v 1.15 se Nela narodila, takže za 2 hodiny. Po pravdě jsem se nestačila ani rozkoukat a už byla na světě. Měla 3,97 kilo a 50 cm, porod proběhl bez komplikací, byla jsem bez nástřihu atd., takže fakt super. A malá naprosto zdravá, žadné problémy s nožkami ani modřiny atd. Takže svého rozhodnutí rodit přirozeně nelituji 😉 . Ale tvé mimi bude mít určitě hlavičku dolů, když první syn byl KP, přece tak nebudou oba 🙂 . Hodně štěstí a dej vědět, jak jsi dopadla.

jihajiha
3. črc 2012

@usounek25 v pohodě, dík za odpověď. Ty jo a neměla jsi strach, když byla tak velká, nebo jsi to nevěděla. Ono je fakt, že primař mi říkal, že má zkušenost s tím, že čím to dítě je větší, tím to pak jde rychleji když je KP, ale u mě se matýskovi vůbe nechtělo, neotevírala jsem se a prostě to jinak nešlo. Teď je malej hlavičkou dolů a neměl by být ani tak velkej, takže snad to půjde přirozeně, i když se ještě uvidí, ještě máme měsíc, ale pravděpodobně hlavičkou dolů zůstane.

usounek25
19. črc 2012

@jihajiha ahoj, no strach tam trošku byl, ale ne z toho, že je velká, to jsem se dozvěděla až odpoledne před porodem, ale spíš aby nebyly nějaké komplikace, ale primář a všichni mě ujišťovali, že kdyby byl sebemenší problém, tak jdu okamžitě na císaře. No a fakt to bylo tak rychlý, že jsem se nestačila ani leknout. Ale zavinovanání dělohy teď u druhýho mimi byl teda masakr 😝 , bylo to horší jak porod 😒 .

brumba
12. lis 2012

Ahoj holky, já se také rozhodla pro Ivančice, zatím mám jen zkušenosti z monitorů, přenáším 2 den. Na monitorech vždy příjemní, už jsem tam viděla snad skoro všechny doktory, vždy vše v pořádku a moc milý, na vlastní žádost proveden Hamilton, vůbec nebolel, po předchozí zkušenosti z Bohunic se nedá srovnat a uvidíme co a jak dál. Zatím tedy spokojenost, uvidíme až jak s porodem.

gellerka
15. led 2014

@usounek25
@jihajiha
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak jste nakonec byly spokojené s Ivančicema? Nejspíš bych tam taky chtěla rodit, ale nemůžu najít žádné aktuální zkušenosti.
Díky.

jihajiha
16. led 2014

@gellerka Ahoj, já byla spokojená moc, sice vybavení žádné extra, ale když nečekáš saténové povlečení, tak je to tam takový "lidský" bych řekla, jako nepřipadala jsem si tam jako "další" kus, ale tak nějak "domácky". S doktory jsem byla taky moc spokojená a sestřičky byli taky hodné a ochotné. Na jídlo si musíš dát trošku pozor a schovávat rohlíky na druhý den, protože nosí čerstvé a to pro prcka moc není.

jihajiha
16. led 2014

@brumba A ty jsi nakonec rodila v Ivančicích nebo jsi se rozhodla pro Brno?

gellerka
16. led 2014

@jihajiha Díky. Zatím většina reakcí pozitivní a tvoje relativně nedávná, takže asi taky půjdu do Ivančič.

lucka2092
16. led 2014

@gellerka já jsem taky rodila v Ivančicích a celkem spokojená. jen to jídlo nic moc :( myslím tím zelí,plněné knedlíky s jahodami, ne moc dobré pro miminka ale jinak se mi tam líbilo

gellerka
16. led 2014

@lucka2092 Je pravda, že to jídlo zmiňuje víc lidí, ale když jsem od vás takhle připravená, vezmu nějaký zásoby a snad to bude ok.
Díky za informaci.

lucka2092
16. led 2014

@gellerka ale všude je něco 🙂 a to jídlo není zas až tak důležitý

soleilll
16. led 2014

@gellerka Informace najdeš třeba tady: https://www.modrykonik.cz/porodnice-ivancice/ Psala jsem tam i svou zkušenost, přesně rok starou. Pokud se nezměnil personál, bude to tam pořád stejný s tím, že v nemocnici zrovna probíhá rekonstrukce (nevím, které části). Už při registraci a monitorech je přístup nesrovnatelnej s porodnicema v Brně (Bohunice, Obilňák). Určitě je to výborná volba.

gellerka
16. led 2014

@soleilll Díky za info, myslím, že už jsem v podstatě rozhodnutá a pojedu do Ivančič 🙂

soleilll
16. led 2014

@gellerka Ještě bych lehce doplnila. Nesouhlasím moc s @jihajiha ohledně vybavení - samozřejmě nevím, jak je na tom porodní box ve srovnání s jinými porodnicemi, ale třeba postele na pokojích jsou daleko novější než na Obilňáku, na kterých ležely už naše matky. 🙂 Zajímavý je taky zajít na den otevřených dveří.

zudii
17. led 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nevíte jak v Ivančicích probíhají plánované císařské řezy?

jihajiha
17. led 2014

@zudii já měla jeden plánovaný a druhý neplánovaný. Plánovaný - normálně ti dají ráno klistýr, oholí a čekáš na domluvenou hodinu, ofašují nohy a jde se na sál, píchnou anestezii - buď celkovou nebo částečnou, vše probíhá v klidu a dá se říct s úsměvem.

@soleilll no co se týče vybavení Ivančice a nová Třebíč tak je to nesrovnatelný, ale ani nové vybavení Třebíče mě nepřesvědčilo, abych tam šla...

zudii
17. led 2014

@jihajiha super děkuji 🙂 čeká mě to v pondělí a nic jsem nevěděla 🙂 ale už mi tady jedna maminka popsala snad celý průběh, tak už zhruba vím co mě čeká a jsem o něco málo klidnější 🙂

jihajiha
18. led 2014

@zudii tak hodne stesti a bud v klidu, vsechno bude v pohode.

jihajiha
18. led 2014

@zudii tak hodne stesti a bud v klidu, vsechno bude v pohode.

strazp
12. únor 2015

ahoj,muzete prosim napsat aktualni zkusenosti. Rozhoduji se mezi Bohunicemi a Ivancicemi.Dekuju

mishell56
1. dub 2015

Ahoj, já taky přemýšlím o porodu v Ivančicích, hlavně proto, že to mám nejblíže, taky děkuji za recenze 🙂

lenora90
1. dub 2015

Ahoj, tak po přečtení recenzí jsem se nakonec rozhodla taky pro Ivančice. Mám to kousíček, takže jsem ráda, že nemusím hledat něco dál 🙂 Když mi to vyjde, zkusím i ten předporodní kurz, který nemocnice nabízí, tak jsem zvědavá 🙂

beble
1. dub 2015

Já tam rodila září 2013 sice, ale byla jsem max spokojená po všech stránkách. Letos v červnu čekám druhé a zase tam půjdu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru