Porodnice Ivančice. Máte zkušenost?

bila.pani
2. lis 2008

Chystáte se některá rodit v ivančické nemocnici? Nebo máte některá s touto porodnicí zkušenosti? 😒

konja
2. lis 2008

Ahoj, nemám osobní zkušenost,ale rodila zde dvakrát moje sestřenice a byla maximálně spokojená.Prý super personál, ve všem se ji snažili vyjít vstříc.Koukni na stranky Aperio, tam v tématu porodnictví najdeš hodnocení porodnic.Jsou tam porodnice popsané, co nabízejí atd., informace jsou každý rok aktualizované a maminky zde mohou psát své osobní zkušenosti. Zkus mrknout 😉

muminek
3. lis 2008

Ahoj já tam rodila v květnu a byla jsem moc spokojená i s personálem i s doktorama. Hlavně co bylo super tak porodní asistentka co mě rodila. Jinak bydlím poblíž a všichni si to chválí dneska tam zrovna jedu mám tam sestřenici s malou. Pořádají tan prohlídky porodnice. Ale co bylo nej že za mnou mohli kdykoliv návštěvy. 🙂 🙂 🙂

bila.pani
autor
3. lis 2008

Děkuji moc za rady 🙂

krista
4. lis 2008

usounek25 • 28tt • Včera v 19:56
Ahoj, máte prosím některá zkušenost s porodnicí v Ivančicích?? Jelikož bydlíme asi 6 km od Ivančic a po prohlídce porodních sálů apod. jsme se s přítelem rozhodli rodit v Ivančicích. Samozřejmě jsem slyšela spokojené i nespokojené názory na péči v této porodnici, ale vždy to bylo přes někoho a zatím jsem ještě nemluvila s nikým, kdo by přímo měl zkušenost. Tak díky za vaše poznatky.

lucianas
28. dub 2009

Ahojky,
přemýšlím taky o této porodnici. Nevíte, musí se tam registrovat?
JInak také uvítám nejnovější poznatky.

broucina
28. dub 2009

lucianas: Zítra se tam jdeme s manželem podívat, tak pak napíšu, co jsme se dozvěděli. Každou poslední středu v měsíci tam mají informační schůzku. Všichni mě přemlouvají, ať jdu raději tam, než do Brna, že je to tam rodinější, hodně se dbá na kojení....tak jsem vcelku nalomená...v Brně je docela dost nával....

broucina
28. dub 2009

A jinak myslím, že tam není potřeba se registrovat nějak předem...

ulidark
29. dub 2009

Ahojky holky.
Já už tam byla na té schůzce a moc se mi tam líbilo. Nedám na Ivančice dopustit, 3x mi tam dělali koleno. Všechna oddělení jsou taková příjemná. Tak pak dám vědět, jak se tam rodí. Termín máme v sobotu, tak se snad konečně dočkám.

lucianas
30. dub 2009

Ahoj,

Broučina, já bych právě taky raději do Ivančic, zdá se mi, že to tam nejde jak na běžícím páse, tak jako v Brně. Ale manžel a taky tchánovci chtějí, abych šla do Brna, že když by nějaký problém, že je tam vše při ruce. Tak opravdu nevím. .... budu ráda, když mi napíšeš, co jsi se dozvěděla. Díky moc předem.

Ulidark, hodně štěstíčka a zdárné zvládnutí porodu!!! Koukám, že opravdu to máš za pár. Tak pak určitě napiš, jaký byl přístup, a průběh a tak. ... já vím, jsem zvědavá. 😅

broucina
30. dub 2009

Už se mi sem včera nechtělo psát, protože jsme z toho byli vcelku znaveni. Byli jsme tam dvě hodiny a to jsme ještě odcházeli dřív.
Takže nejprve si nás vrchní sestra vzala do takové místnosti, kde nám povídala o tom, jak to tam u nich probíhá, co si vzít do porodnice. Tam je třeba zajímavé to, že nepovolují vlastní košile, musíš mít jen erár, což mi osobně nevadí. Zcela určitě musíš mít sebou plínky na prcka a vlhčené ubrousky-tohle tam nedávají. Na první dny dávají vložky pro tebe. Pak přišel pan primář a zodpovídal dotazy, pediatr přítomen nebyl, že je paní doktorka nemocná. Jak nám tam o tom povídali, tak si myslím, že se hodně snaží o přirozené porody, nezasahovat do nich, což je to, co hledáme. Ovšem pokud si požádáš o epidurál, tak ti ho dají, neplatí se. Klystýr a holení je na požádání. Pokud vše probíhá jak má, tak je maminka pod dohledem PA, na II. dobu porodní přichází lékař a pediatr. V případě nějakých závažných komplikací je okamžitě kontaktováno Brno, kteří si pro mimčo přijedou. Co se mi líbilo, pan primář je takový docela kliďas a snažil se nás maminky uklidnit, abychom byly hlavně v klidu a pohodě a abychom braly porod jako přirozenou věc, že pozitivní přístup k porodu je základem.
Jinak tam mají teda 3 porodní sály, měli jsme to štěstí, že nikdo nerodil, tak jsme je viděli všechny. Šestinedělí je postarší, ale myslím si, že to dost vynahrazuje personál. Byli jsme se mrknout i na novorozeneckém, kde byla taky taková hrozně usměvavá sestřička.
Co je fajn, že nic není daleko. Novorozenecké je pár kroků od šestineděli, takže v případě problému s kojením nebo s péčí o mimčo, není pomoc daleko.
Jinak registrovat se nemusíš. Ale doporučovali, že pokud bydlíš blízko, aby sis po cca 36tt přišla vyplnit papíry, aby se to pak nemuselo dělat až před porodem, protože na to většina rodiček už nemá ani myšlenky. Ale že to samozřejmě stačí i pak.
U porodu může být přítomna jedna plus případně dula nebo tvoje porodní asistentka. Za doprovod chtějí 200Kč, jinak se tam neplatí nic.

broucina
30. dub 2009

Jinak jestli tě lucianas něco napadá, tak se zeptej, to jsem napsala jen tak v kostce, co mě tak nějak přišlo důležité. Na mě tam personál působil moc dobře, což osobně považuji za to nejdůležitější. To i ten primář doporučoval, že je vhodné, aby tam ty maminky nějakou dobu před porodem docházely, aby se s personálem seznámily, že se jim někdy stává, že gynekolog předá maminku do porodnice až ve 40tt.
Sice jsem ze začátku říkala, že jedině do Bohunic, kvůli vybavení atd., ale asi dám nakonec přednost Ivančicím. Přišlo mi to tam takové klidné, neuspěchané...

lucianas
30. dub 2009

Broučina, díky moc za zatím vyčerpávající odpověď. Prozatím mi stačí to , co jsi napsala. Hlavně mi šlo o tu registraci, abych případně něco neprošvihla. A co se týče přístupu, jsem ráda, že jsi s ním byla spokojená a že jsou všichni tak usměvaví. Takže uvidím, zkusím ještě popřemýšlet, ale abych se přiznala, stále víc mě lákají ty Ivančice. Nebo případně ty Bohunice, ale tam je to, jak jsem už psala, takové uspěchanější. ..... díky ještě jednou a když tě ještě něco napadne, tak to klidně ještě napiš. Mě zatím žádný další dotaz nenapadá. 🙂

broucina
30. dub 2009

Já jen doufám, že ulidark pak podá čerstvé informace. 🙂

ulidark
1. kvě 2009

Holky, nebojte, info podám. Ale stále zatím nic. V neděli jedeme na pásy, tak si mne tam třeba nechají. V neděli dám vědět.

ulidark
3. kvě 2009

ahoj holky. Tak jsem zpět doma. JEli jsme na pásy na 11, pásy mi natočili, doktor udělal prohlídku a zas mne poslal domů, že jestli něco přijde, tak máme dojet. Ale zatím to nijak závratně nechce řešit. Doktor i sestra byli fajn. Vedle točili ještě jednu maminku, kterou si tam rovnou nechali. Asi tam bude dneska rodit sama, byl tam příjemný klid, nikde nikdo. 🙂
Další pásy mám ve středu, takže zase další výlet.

broucina
3. kvě 2009

ulidark, oni tam myslím nechávají nějakých 10 dní, než začnou něco vyvolávat, ne? A cítíš se zatím v pohodě?

ulidark
4. kvě 2009

Ahojky.
Já jsem v max. pohodě. Řekla bych, že mi je teď snad nejlíp z celýho těhu. Před tím mi bylo špatně, nic jsem nedělala a teď se zase v ničem neomezuju. Ale už se to táhne, už mám umytý celý dům, obě auta a dneska asi půjdu smirkovat dřevěný balkon. Ještě že je venku tak krásně. 😉

broucina
4. kvě 2009

Nám tady teď dost slušně bouří. To se prý začne rodit nejvíc miminek. 🙂 Jak se mění tlak, tak třeba taky vyrazíte směr porodnice. 🙂

lucianas
7. kvě 2009

Ahoj,

Ulidark, tak co, ještě jsi celá? Tě obdivuji, jak to teď tak vše zvládáš, kolik práce uděláš. To opravdu klobouk dolů.

Broučina, taky tu bouřilo v pondělí. Ale nespadla tu ani kapka. U rodičů ale prý padaly i kroupy, a pěkně to tam zalilo. Takže to byla asi opravdu dost síla.

ulidark
7. kvě 2009

Ahoj holky.
Tak už to fakt máme za sebou. V úterý 5.5. odpoledne za 5minut 5hodin se nám narodila holčička Valérie (3,25;50). Byl to dost fofr - 4,10od prvního stahu. Trochu podrobněji:
první stah se objevil 12,45 a půl hodiny byly pod 10minut. Volala jsem do ivančic na porodnici, sestřička mne ubrečenou v klidu vyslechla, doporučila vanu a pak podle času vyrazit. Z naší strany je objížďka, takže cca 45minut cesty. Ale začínala špička a v Dukovanech se střídaly směny. 😒 Dala jsem vanu, zurgovala přítele, ať doučí poslední vyučovací hodinu a valí domů. O půl3jsme vyjeli, cesta i 150km/h trvala jen 30minut. Zazvonili jsme na sály, přišla otevřít sestřička se kterou jsem mluvila. Sloužil pan primář, ještě šprýmoval, že mě čekal až na večer. Zkontroloval a já už byla otevřená na 5. Sestra natočila pásy, dodělaly jsme papíry, uvedla nás na první pokoj hned vedle vyšetřovny. Domluvily jsme se, že chci zkusit na stoličce a pak kdyžtak přejít na kozu. Mám totiž 4xoperovaný kolena. Kurzy jsem nenavštěvovala, všechno vím jen odtud. Sestra strašně ochotná a hodná, vedle jí akorát zkončil jeden porod. Já nic nevěděla, na všechno se debilně ptala, byla fakt super. PRimář přišel jen k šití, který nakonec proběhlo v úplné narkoze. Dost mne to bolelo, aby ne po takovým fofru.
Na oddělení jsou taky všichni hodní, první noc mi malou dali jen na 2hodiny. 2noc jsem jim ji donesla v 1v noci, že se chci ještě vyspat. Dnes máme premiéru, vydržíme celou noc. Uvidím jak to tu vydržíme do konce. Snad nás pustí v sobotu. Je to 4. den bez porodu pro prvorodičky. Mám tu svůj pc a svoje připojení, tak je to paráda a mohu být v kontaktu. Až dorazíme domů, ozvu se a popíšu tuto nemocnici víc. 🙂

broucina
7. kvě 2009

Jééééé, ulidark, nádhera!!!! Moc gratuluju ke zdravé holčičce. To byl teda fofr. 🙂 Taky by se mi to líbilo mít to takhle rychle za sebou. 🙂 Budu se těšit na další info. 😉

ulidark
9. kvě 2009

Ahojky.
Tak už jsme doma. Sice jsem na gyndařskou vizitu čekala do oběda, ale dočkala jsem se. Dr. musel k porodům, dnes toho tam měli dost. Opravdu ale mohu jen a jen chválit. Personál ochotný, se mnou to neměli jednoduchý, první noc jsem omdlela na záchodě a druhý den se o mě museli opravdu moc starat. Dětských sester se dalo na cokoliv zeptat, dost se staraly. V noci jsem za nimi chodila, že mi malá třeba řvala, dostala jsem příjemnou přednášku. Většinou to stejně bylo tím, že jsem přehnaně plašila. Sestry fakt dost pomohly. Mohu doporučit.

broucina
10. kvě 2009

ulidark a rodila jsi nakonec na té porodní stoličce? Začínám se čím dál víc přiklánět k Ivančicím...máme to tak nastejno Ivančice-Bohunice, ale přeci jenom, jestli bude ucpaná dálnice, tak jsme namydlení...a v Ivančicích je větší pravděpodobnost, že nás vezmou..a jak píšeš, že na tebe byli všichni moc hodní..no, ještě je stále čas na rozhodnutí...
A jak to zatím doma s maličkou zvládáš? Jinak Valérie je moc pěkné jméno. 🙂

ulidark
11. kvě 2009

ahoj.
Na stoličce jsme začali. Vydržela jsem to 3stahy, bylo to fajn, že se to dobře rozjelo, přece jenom gravitace. Ale neměla jsem se kde pořádně chytit a zapřít, tak jak to bylo rozjetý, šla jsem na kozu.
Zatím zvládáme. Malá pořád spí, první noc se budila po 4hodinách, dnes dokonce po 5. Kdyby jí to tak chtělo vydržet.

lucianas
11. kvě 2009

Ahojky,

Ulidark, gratuluji moc k holčičce Valérii, moc a moc štěstíčka a zdravíčka, ať přináší jen samou radost a spokojenost!!! 🙂 Je hezké, jak píšeš o porodnici, všichni hodní a ochotní poradit. Tak jsem zvědavá, pro kterou se rozhodnu. Dost mě ale ty Ivančice lákají.

broucina
12. kvě 2009

A bylo v těch Ivančicích hodně maminek? Trochu se bojím, že v tom červnu až červenci to bude síla i v Ivančicích...jo a strávila jsi hodně času čekáním na ktg, když jsi tam chodila? Slyšela jsem, že v Bohunicích je to docela síla, že tam člověk stráví hodně času, než se dostane na řadu a natočí mu to...

ulidark
12. kvě 2009

Já tam na ktg chodila až po termínu a to jsem si tam zavolala a objednala na určitou hodinu a hned mne vzali. Na další jsem byla zase na čas objednaná, ale už jsme se nedostavili. 🙂

bila.pani
autor
12. kvě 2009

Ahojky.. Já zakládala toto témátko ještě jako těhu a ted už máme skoro čtyřměsíční holčičku.Rodila jsem v Ivančicích a byla jsem naprosto spokojená.První porod jsem měla v Bohunicích a Ivančice jsou určo lepší.. 😉

broucina
12. kvě 2009

bila.pani, a co bylo třeba v Ivančicích lepší oproti Bohunicím?

lucianas
13. kvě 2009

Ahoj,

Bila.pani, to by mě taky zajímalo. Asi tam nebyl takový fofr, jako v tom Brně, že? Ale těšíme se na tvé srovnání!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru