Porodnice Ivančice. Máte zkušenost?

bila.pani
2. lis 2008

Chystáte se některá rodit v ivančické nemocnici? Nebo máte některá s touto porodnicí zkušenosti? 😒

lafayette
27. črc 2009

treba do te doby porodis 😉 uvidis zitra, jestli se domluvite na tom vyvolavani.... pak dej vedet, budu cekat, jak jsi dopadla.

ivuu
27. črc 2009

jojo ale počitam s nejhorším... 😖

lucianas
28. črc 2009

Ahoj,

Minonka, tak na informativní schůzku se do Ivančic chystám taky, a spíš to vidím asi na srpen. že bychom se tam potkaly? 😉

Lafayette, Ivuu, koukám, že to máte už opravdu za pár minutek .... tak přeji pohodové a bezbolestné porody, ať ti miminka si najdou cestičku ven rychle. Pak určitě připište další zkušenosti!!!! Držíme palečky!!!

ivuu
28. črc 2009

Tak lafayette dneska poroila..nechala mi vzkaz na monitoru 😀 😀

ja jdu na vyvolaní 2.8 ted v nedělu 🙂 🙂 pokud se to prý nespustá samo..ale pra jsme krasně nachystaná... 🙂

minonka24
29. črc 2009

Ahoj,
tak koukám, že Laf to už má za sebou 🙂 tak doufám, že podá bližší info o průběhu a že jsou obě zdravý a veselé mysli 🙂
Ivuu - Tobě se to taky krátí, jestli si to teda příroda a mimino nerozmyslí a nepůjde to samo a dřív. Tak přeju, abys neměla štěstí na Kuczmana 😉
Luc, já tam půjdu určitě, ale ještě nejsem rozhodnutá kdy...přece jenom ten srpen je ještě docela brzo (mám termín až 1.11, takže by přicházela do úvahy i eventualita na konci října, ale to už by bylo asi sci-fi 🙂 ) ale zase si říkám, aby potom už nebylo pozdě, párkrát jsem něco nechala na poslední chvíli a vymstilo se mi to. Tak ještě uvidím i podle situace, kdyžtak dám vědět.

ivuu
29. črc 2009

minoko..to víš že držím nohy u sebe až do neděle..
😀
😀 a 😀 podle rozpisu je na porodním jen Kuczman dneska...

orisek1
29. črc 2009

ahoj holky,
rodila jsem v Ivancicich obe deti a bylo to tam super.
Ale proc pisu: prekvapilo me, co pisete o dr. Kuczmanovi - u porodu jsem ho teda nemela ani jednou, ale uz asi 15 let k nemu chodim na ambulanci a rozhodne mi nikdy nepripadal arogantni nebo surovej, naopak. Jako nerikam, ze s nim nemuzete mit jinou zkusenost, ale chtela jsem sem napsat i zkusenost svoji, aby se pripadne zajemkyne o porod v Ivancicich predem dr. Kuczmana nedesily 😉

ivuu
30. črc 2009

orisek...to je možný..a měla jsi i jineho dr????????

na pokojích mu řikali maminky sadista a aji ted jedna Pa nám řikala že si na něho hodně maminky stěžují že je to od něho dost bolí..mě zavaděl tablety k indukci a myslela jsme že prorazím hlavou zed....

a když přišel primář a vyštřoval mě..nebo aji jakakoliv jiná PA nebo dr..nic jsme skoro necitila...

ale každej jak mu to vyhovuje.... 🙂

jihajiha
30. črc 2009

Ahoj, já mám termín 11.8. a o Ivančicích jsem rozhodnutá dávno. Názor na dr. Kuczmana je u mě všelijaký, jednou je dobrej, jindy na zabití, asi to záleží na tom, jak se vyspí. No a dr. Křižan mi přišel v pohodě, asi to fakt záleží na jeho psychickým rozpoložení, já si na něj nemůžu stěžovat.
Na tom předporodním kurzu jsme byli minulý měsíc a jsem moc spokojená, jen jsem si měla připravit nějaký otázky, protože v tom daným momentě tě nic nenapadne.

orisek1
31. črc 2009

ivuu: v porodnici me vysetrovali i jini dr, a bylo to vzdycky v pohode, zadnou bolest jsem necitila. Akorat dr. Krizan mi u prvniho ditete pri vysetreni udelal hamiltona, aniz by mi o tom predem rekl, coz me hodne nastvalo. Ale treba u dr. Kuczmana ocenuju napr. takovou drobnost, ze mi vzdycky pomohl vstat z kozy, a to i kdyz jsem nebyla tehotna, coz jsem u jineho dr. nezazila.

ivuu
1. srp 2009

orisek fakt??????tak to je křižan pěknej....d....

ale je fakt že jak jsem tam byla před minule pak mi odešla hlenová zatka..že by?Ale to vyšeření vubec nebolelo..tebe jo?

ivuu
1. srp 2009

jihajiha ještě..při prvním mimi jsem ležela na pokoju s maminkou která rodila KP a rodil ju primář..říkalal že tlačila 2 hodky..jen tlačila...ale nestěžovala si..a primář jen pak na visitě okomentoval s žertem že mu dala zabrat...ale miminko bylo menší cca 3,3kg myslím....

proti mému cvaldovi 4,3 😀 😀 😀

a myslím že by ti to nenavrhoval pokud by to nemělo jít ..já bych třeba šla do císaře..při KP ,jsem na tohle srab...

ivuu
1. srp 2009

lafayette ty už jsi domááááááá????????? 😀 😀 😀

ted jsme si všimla že máš změneno na 1d 😀 😀 😀

gratulujůůůůůůů 😀 😀 😀 😀

tak co až budeš mít chvilku tak vykladej..ale rychle...já zítra jdu na vyvolavačku 🙂 🙂 bojim bojim ale chci to mít rychle za sebou 😉

lafayette
2. srp 2009

je mi lito, ze jsem nestihla ivuu ☹

takze kratce k mym cerstvym zkusenostem - rodil me dr. Krizan - nemuzu si na nic stezovat (mel dokonce i cely tyden vizity a je uplne v pohode). Kdyz me po porodu sil, snazil se co nejjemneji - manzel mu koukal "pod ruce" a rikal, ze takovou krasnou praci uz dlouho nevidel. Proste si dal zalezet. Do porodnice jsem prijela kolem 6hod a v 8:40 byla Eliska na svete, takze celkem fofr. Vsichni byli moc hodni, mili, meli trpelivost.

Na sestinedeli - nemuzu si na nic stezovat, jen s jednou sestrou jsem si nepadla do oka (a ta byla z novorozeneckeho), ale nemuze byt porad posviceni. Co sestry mohly, to vysvetlily, staraly se o me moc hezky. Jedine, co mi skutecne vadilo, ze neumi klepat na dvere, kdyz vchazi do pokoje (byla jsem na jednoluzaku) a porad triskaji dverma (to mi vadilo jeste vic).

Mile me prekvapilo, ze tam meli pro rodicky prednasku o kojeni, ktera byla povinna - jako prvorodicka jsem se docela dost dozvedela - proste prima.

Ivancice muzu doporucit, na Kuczmana jsem nemela "stesti", asi mel prave dovolenou 😀

lucianas
2. srp 2009

Ahoj,

Lafay, koukala jsem do alba, moc pěkná Eliška. Moc gratuluji k jejímu narození, přeji hodně štěstíčka a zdravíčka tobě i malé, ať nosí jen samou radost a spokojenost do rodiny. 😉

lafayette
2. srp 2009

lucianas:: jeee - moc ti dekuju 🙂 jeste porad se rozmyslis, nebo uz mas porodnici vybranou? 😉

jihajiha
3. srp 2009

ivuu.. moc děkuji za informace, já mám pro změnu zase šílenej strach z císaře, takže když to půjde, tak to zkusíme rodit i KP. No pořád tajně doufám, že se mimčo ještě přetočí, ale moc šancí asi není. Jinak doufám, že ti porod dopadne dobře!!!!!!!!!
Lafayette - taky moc moc gratuluji k nádherné holčičce!!!!!!!!! Už bych to taky chtěla mít za sebou, to čekání posleních dní je šílený! 😝

lafayette
3. srp 2009

jiha:: dekuju moc 🙂 ty posledni tydny jsou uz ocistec, ale mas to "za par" 😉 drzim pesti, at ti porod dobre dopadne!!!

lucianas
3. srp 2009

Ahoj,

Lafay, stále se ještě rozmýšlím. Teď v srpnu bych chtěla absolvovat ty informační schůzky a po nich uvidím. I u doktorky už to pomale bude chtít asi vědět. Pořád mě lákají ty Ivančice ale víc.

Jiha, snad už se brzy dočkáš a budeš mít mimi u sebe taky. Ještě užívej posledních dní 2v1 a odpočívej. Pak už to tolik nepůjde. .... takže mimi stále otočené opačně? No, třeba se ještě otočí, ale už bych v to asi moc nedoufala. .... a přidávám se k Lafay, bezproblémový porod!!!!

jihajiha
4. srp 2009

Lucianas - já jsem byla o Ivančicích rozhodnutá hned. Jsou tam strašlivě příjemný sestry na oddělení (ležela jsem tam s krvácením v 10tt a byli moc moc příjemný a ochotný), takže jsem měla jasno od začátku. Na tu informační schůzku běž, je to dobrý, jen si opravdu připrav nějaký otázky, který by tě zajímali, tam si nevzpomeneš.
Já už bych to chtěla mít za sebou. Hlavně ta nejistota, jestli budu rodit normálně, nebo císařem, mě strašlivě deptá. Na kontrolu jdu ve čtvrtek, tak uvidím, snad mi udělají ultrazvuk a řeknou mi něco blíž. 🤐

Lafayette - a jaký to je s miminkem ty první dny po porodu? Jak se to zvládá??? 😉

lafayette
5. srp 2009

jiha:: tak se ve ctvrtek zeptej, to by ti uz meli rict, jak budes rodit - jestli bude cisar nutny... taky nemam rada, kdyz nevim, co bude.

Prvni dny probihaji fajn, Eli je moc hodna, jen obcas trapi prdiky, ale na jejich leceni je odbornik tatinek 🙂 myslela jsem, ze to bude mnohem horsi, ale diky Bohu jsem to videla prilis cerne 🙂. Jedine, co mi tak jeste vadi, je to moje siti, protoze je hodne hluboky, tak se nemuzu hybat, jak bych chtela a potrebovala, ale snad uz jen par dni a bude taky lip.

muminek
5. srp 2009

lafaytte taky gratuluju k malé. Já rodila v Ivančici loni taky všem doporučuju moc jsem tam byla zpokojená jen mě vadilo přesně co tobě ta sestra s novorozeneckého nebyla tak trochu blond????? ale všichni nemůžou být příjemní 😀 😀 😀

minonka24
5. srp 2009

Ahoj,
tak předem gratulace Laf k dcerce... přeju hodně zdraví oběma. Jestli budeš mít čas a chuť, napiš trochu podrobněji, jak to probíhalo (to víš, my zvědavý nastávající prvorodičky, co nemají ponětí do čeho jdou 🙂 ) jestli jsi měla připravený nějaký porodní plán, co porodní asistentky (nebo u každého porodu asistuje i povinně doktor??? myslela jsem, že pokud jde všechno ok, tak to celý odrodí PA) a nějaký dojmy z porodu 😉 Koukám, že jsi to měla fakt rychlý (docela závidím 😉 ) A co to poranění, to byl preventivní nástřih, nebo ho tam automaticky nedělají???
Taky Ivuu by to už měla mít za sebou, ne???...tak jsem zvědavá, s jakou přijde ona. 🙂

lafayette
5. srp 2009

muminek:: dekuji za gratulaci 🙂
sestra nebyla "tak TROCHU" - ale byla to blondyna jako vysita s kudrnama na hlave. A byla velmi velmi prijemna jen kdyz s ni chodila na vizitu primo pani doktorka 😀

lafayette
5. srp 2009

minonka:: porodni plan jsem pripraveny nemela, chtela jsem se s PA dohodnout az na miste, jak budu rodit apod. - jakozto prvorodicka jsem nevedela, jake budou ty prave stahy apod. a nevedela jsem, v jake poloze by se mi dobre rodilo apod.
Jenze nakonec bylo vsechno uplne jinak 🙂

Stahy mi zacaly kolem 1:30 rano a byly po 5 -8 min., takze jsem tomu nekladla duraz. Do 5 hod. rano uz to bylo kolem 2-3 min. a jeste jsem mela takovy krvavy hlen, takze manzel zavolal do porodnice, tam PA rekla, at vyrazime.

Do porodnice jsme prijeli kolem 6 hod., absolvovala jsem posledni monitor (kde mimochodem ty moje stahy nebyly moc videt), mela jsem mackat takove tlacitko pokazde, kdyz ucitim prcka, jak se hybe, ale to jsem nejak nestihala - tak jsem se na to vybodla 🙂 PA mi udelala vysetreni, byla jsem otevrena na 5 cm. Prevlikla jsem se, PA me dovedla na porodni box, nechala prevleknout manzela. Pak mi PA pichla vodu, do zil mi pustila nevim co, aby mi poradne zacaly stahy (asi oxytocin, ale nevim).
Za chvili se to rozbehlo na plne obratky, ale bohuzel jsem mela moc tvrdou hraz, takze nastrih byl nutny. Mela jsem docela komplikovany porod, protoze Eliska na me byla moc velka, takze si spoustu veci ani nepamatuju (jen co mi pak manzel vypravel).
Musim nechat, ze s nastrihem cekali, co to dalo, takze tam nestrihaji "preventivne" nebo jen tak pro legraci.
Pak uz jsem musela tlacit - postel mi predelali na klasickou "kozu", tak jsem tlacila, do toho me PA nastrihla (ja jsem se jeste sama o dalsi kus roztrhla), no a za chvili byla Eliska na svete. U posledni faze uz tam byl doktor, ktery mi jeste tlacil na bricho, protoze mi mala nesla vytlacit. Na prcka uz tam cekala i sestricka z detskeho. Kdyz Eliska vylezla, nebyl cas na to, aby manzel strihal pupecni snuru, ale uz museli jednat rychle.
Ve finale me dr. Krizan zasil - umrtvil mi spodek,coz si nedokazu predstavit, kdyby to neudelal 🙂. Bylo to dost neprijemne, ale kdykoliv delal "uzel", tak me na to upozornil. Jak jsem uz psala, manzel mu koukal pod ruce a naznal, ze si dal doktor pekne zalezet 🙂
Po celou dobu porodu mi bylo dopredu receno, co se bude dit a proc. Vsichni byli moc mili, vstricni, proste bezva.
Po porodu malou otreli, a dali mi ji hned k prsu. Pak mi ji vzali na novorozenecke s tim, ze si pro ni muzu prijit hned jak budu moct.
Tak to o porodu asi vse 🙂 jsem se trochu rozepsala... 😅

jihajiha
5. srp 2009

Lafay, moc díky za informace, to se nám čekatelkám vždycky hodí! Takže díky za info!!!! Jo a ještě se chci zeptat, jeslti to vyšetření mimča probíhá na porodním sále, nebo mimčo někam odnáší? A byl u toho manžel? Já bych to první vyšetření měla ráda natočené na kameře, tak jeslti to bude moc přítel natočit?
No jinak zítra jdu na ty pásy, tak se nenechám odbít a budu chtít nějaký vyšetření doktora. Minule se na mě nikdo ani nepodíval a já celou dobu přemýšlím, jeslti je mimi už otočené, nebo ne. Takže jsem na zítra zvědavá.
Jinak užívej Elišku 🙂

lafayette
5. srp 2009

takove to mereni, vazeni - to probiha primo na sale - takze je u toho manzel/pritel. A s tim otocenim - myslim, ze kdyz se zitra prihlasis, ze chces vysetreni, ze v tom nebude problem 😉 spis ti to navrhnou i sami.... no, vsak dej pak vedet!!! 😉

muminek
6. srp 2009

lafay to máš pravdu ta byla tak blond až moc a byla příjemná jen před doktorkou. ☹
Ale jinak fakt všichni v pohodě a dokonce nás rodil stejnej doktor a jek se jmenovala PA mě rodila paní Jahodová moc hodná a šikovná třeba nástřihu jsem si ani nevšimla jen to trochu štíplo a to bylo to nejmenší. 🙂

lafayette
6. srp 2009

mumi:: me rodila PA Jaruska, ale prijmeni jsem bohuzel nezaregistrovala. Takova cernovlasa, moc krasna zenska.
Ja jsem si nastrihu vsimla uz jen pro to, ze jsem sice mela mit oci zavrene, ale zrovna jsem je trochu pootevrela 🙂 nevim, jestli me bolel tak ten nastrih nebo to moje roztrhnuti. Bylo to vsechno dohromady a hodne rychle, takze nevim.

jihajiha
7. srp 2009

Ahoj, PA Jahodová je opravdu velice hodná a milá paní, až si říkám, že je to i nenormální a že to musí stát člověka plno sil, pořád se takhle usmívat a být pozitivní, opravdu obdivuju!!!! Taky bych ji ráda měla u porodu. No jinak já včera byla na pásech, pak mě vyšetřovala doktorka Hermanová (taky velice milá), ale při prohlídce jsem myslela, že vyjedu z toho křesla ven, jak to bylo nepříjemný, ale to tak asi musí být, jak jsme pořád KP, tak nemohla prcka nahmatat. Takže jsem se otočení nedočkala a na porod se teda vůbec netěším. Prý už moc šancí na otočku mimča opravdu není ☹ ☹ ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru