Porodnice Ivančice. Máte zkušenost?

bila.pani
2. lis 2008

Chystáte se některá rodit v ivančické nemocnici? Nebo máte některá s touto porodnicí zkušenosti? 😒

broucina
24. kvě 2009

Tak to tu zase nějak umřelo, docela škoda... 😒 My se nakonec rozhodli, že dáme Ivančicím přednost, tak snad nebudu litovat. V úterý tam jdu na první monitor a sepíšeme rovnou i papíry....

ulidark
24. kvě 2009

Broucina:
Tak hodně štěstí, ať to vše dobře dopadne a ať jste s mrňousem zdraví. Naše malá roste jako z vody, je na ni moc vidět, že je narozená v termínu. Dobře prospívá a včera se nám málem otočila na bříško. Je trošku napřed, tak ji musím trošku zbrzdit. Ale spíš to byla náhoda. Budeme mooooooooooooc držet pěsti. 🙂 🙂 🙂

lucianas
24. kvě 2009

Ahoj,

Broučina, tak pak napiš, jak dlouho jsi tam na něj čekala. Co jsem slyšela, tak třeba v takových Bohunicích se čeká klidně i tři hodiny, a to je člověk objednaný. .... držím palečky, ať je vše ok.

Ulidark, tak to je malá teda šikulka. Není nad to, když je opravdu narozená v termínu.

broucina
24. kvě 2009

ulidark, moc děkuju za pěsti. 🙂 Snad to všechno dobře dopadne. Už se vcelku těším, ale prcek má ještě čas, termín podle ultrazvuku mám až 2.7. Je super, že vaše holčička je tak hodná.

lucianas, podám čerstvé informace. 🙂 O tom čekání v Bohunicích jsem taky už ledacos slyšela...

lucianas
24. kvě 2009

Broučina, předem díky. Tím by to pro mě bylo asi dořešené a už bych se vážně rozhodla pro ty Ivančice. Hodiny se mi nikde opravdu sedět nechce.

broucina
26. kvě 2009

lucianas, tak jsem krátce před 12 zazvonila a sestřička se mě hned ujala....připojila mě na ten monitor a během toho sepisovala papíry...určitě je to lepší, protože pak v bolestech přemýšlet nad tím, jaké máme v rodině choroby a jaké má můj manžel nejvyšši dosažené vzdělání....to by byl fakt děs...jinak byla strašně moc příjemná...nikdo jim tam asi ani nerodil, protože tam byl hrozný klid a taková pohoda...takže můj dojem zatím opravdu skvělý... 🙂

lucianas
26. kvě 2009

Broučina, díky moc za info. Tak další velké plus pro Ivančice. Zvlášť, když stačí zazvonit a hned jdou. Tak myslím, že to mám vyřešené. .... jak budeš mít další info a zkušenosti, tak klidně piš, ráda si počtu.

broucina
26. kvě 2009

Tak těžko říct, jak moc budou rychlí, když tam budou třeba rodit tři maminky najednou, že. 🙂 Ale tak nějak počítám s možností, že třeba budu muset chvíli počkat, protože rodící maminka má přednost, že....ale asi to nebude takové čekání jako líčí holky v diskusi o porodnicích v Brně...
Hlavně je škoda, že tady nejsou nějaké další zkušenosti....skoro to vypadá, že všichni rodi v Brně a v Ivančicích nikdo. 😕

lucianas
26. kvě 2009

Taky mi to tak přijde, že je tady docela málo těch zkušeností. Ale i to málo zase stačí. Jsou to užitečné informace taky. 🙂 Je pravda, že pokud tam bude nějaká maminka rodit, že se bude čekat, ale nebude to určitě jako v Brně.

orisek1
26. kvě 2009

ahoj holky,
ja jsem poprve rodila v Ivancicich a na 99% tam budu rodit zas.
K tem monitorum - rodila jsem teda pred dvema lety, ale v te dobe uz byl taky poradnej babyboom a musim rict, ze jsem nikdy necekala. Vzdycky me vzali v dobe, kdy jsem byla objednana.

orisek1
26. kvě 2009

jinak broucino - treba se tam potkame 🙂

lucianas
27. kvě 2009

Ahoj,

Oříšek, díky za zprávičku. Takže je to super, že se tam vážně nečeká. Teď teda jen zpracovat manžela, který chce, abych šla do Bohunic. Ale už jen skrz to čekání se mi tam nechce. A co tady tak čtu, tak jsou v Ivančicích dost vstřícní, tak proč ne.

broucina
27. kvě 2009

Jéé, tak to je super, že se ozval někdo další. 🙂 Máme dost blízké termíny orisku, tak se třebas potkáme. 🙂 Akorát asi o sobě nebudeme vědět. 😀 A vidíš, když už jseš tu, jak to probíhá s prohlídkama doktora? To se dělá tam jak ty monitory, nebo se jde za ním jinam? Včera jsem byla jen na monitoru, ale od příštího týdne už mě tam moje doktorka převede se vším všudy...jestli se pak třeba nečeká ještě dlouho na toho doktora...

orisek1
27. kvě 2009

s tema prohlidkama presne nevim, ja jsem tam chodila jen na ty monitory a na prohlidky jsem chodila dal ke svymu doktorovi do ambulance. Ted si ale vybavuju, ze kdyz uz jsem pak prenasela a bylo potreba nejake vysetreni, tak me jen z tech monitoru poslali o mistnost vedle, kam me prisel prohlidnout doktor.

lafayette
27. kvě 2009

ahoj,
pridavam se do diskuzniho krouzku 🙂 taky chceme rodit v Ivancicich - pred chvili jsme se vratili z te informacni schuzky a nadseni trva 🙂))

lucianas:: manzelovi se take nejdriv moc nelibilo moje rozhodnuti, ale po precteni nekolika diskuzi a zvlast po dnesku, kdy jsme vse videli na vlastni oci, skvely personal...tak proste neni co resit. Treba to na tveho manzela taky zapusobi 😉

broucina
27. kvě 2009

Myslím, že ta informační schůzka je moc dobrá, už proto, že se tam sejde primář, vrchní sestra i dětská lékařka, takže má člověk informace z první ruky. 🙂

orisek1
27. kvě 2009

Je, ja jsem na tu schuzku taky chtela jit a koukam, ze jsem to uplne prosvihla. Dalsi posledni stredu v mesici uz pravdepodobne nestihnu.
Rikali vam tam, co si vzit s sebou? Nevim, jestli se behem tech dvou let neco nezmenilo?

broucina
28. kvě 2009

Myslím, že se to nejspíš nijak nemění. Podstatné je mít svoje pleny a vlhčené ubrousky pro mimčo, zbytek dostaneme..a jinak taková ta klasika jako ručníky, hygiena, pantofle atd. Akorát co mě krapet překvapilo, že jim hygiena nedovoluje, aby měly maminky svoje košile, že musí mít erár. Ne že by mi to vadilo, ale neslyšela jsem, že by to byl jinde problém....

lucianas
29. kvě 2009

Ahoj,

Lafayette, a ta informativní schůzka tam bývá kdy? Je to nějaké pravidelné, nebo se to nějak objednává, nebo jak? Třeba by to bylo podobné, jako u vás a manžel by povolil. Diskuze tady mu dám přečíst, už jsem mu naznačila to čekání na monitory (v Boh.), tak říkal, že tam se mnou jezdit nebude, tak snad i toto v něm trošku pohne a nebude mu to nakonec vadit.

Oříšek, aha, už čtu, že ty schůzky bývají poslední středu v měsíci. A v kolik hodin tak? vím, ještě mám čas, ale abych to už věděla předem.

Broučina, tak to jsem taky neslyšela. Hmm, ale je dobrý, že na to aspoň upozorní!!

broucina
29. kvě 2009

lucinanas, je to každou poslední středu v měsíci od 15:00, zaplatíš za to 150,- a není nutné se objednávat http://www.porodnice-ivancice.cz/kurzy.php

A jinak se tam taky nesmí nosit kytky, to jim prý hygiena taky zakázala, tatínci si to mají nechat až na doma. 🙂

lucianas
30. kvě 2009

Moc a moc děkuji za odkaz. Hned jsem si pročetla a určitě využiji. ... a taky děkuji za upozornění na kvítečka!!

lafayette
30. kvě 2009

lucianas:: na manžela hodně zabral i pan primář, který je prostě svůj, řekne všechno lidsky, ale po svém - tzn. rázně. A byla tam i docela legrace. Poslední obavy z porodu ze mě úplně spadly a začínám se těšít 😉 .
Na tu informativní schůzku se nemusíš obědnávat, prostě tam přijdeš, v.s. Bínová si před tím od všech vybere 150,-Kč (doprovod neplatí nic).

Jinak co s sebou do porodnice:: jednorázové plenky, porodní vložky (na první dva dny dávají jejich nemocniční), prsní vložky, můžeš mít svůj župan, ale jestli si ho nevezmeš, dají ti jejich erár, kosmetiku pro sebe (pro miminko nepotřebuješ).
Teď mi došlo, že jsme se nebavili o jednorázových kalhotkách, ale ty si vezmu tak nebo tak... pro jistotu.

broucina
30. kvě 2009

lafayette, na manžela taky hodně dobře zapůsobil pan primář. 🙂 Je to takový svéráz, ale řekne věci narovinu.
Jinak příští středu jdu na další monitor a budou mi dělat i poradnu, takže uvidím, jak dlouho to bude všechno trvat...

lafayette
31. kvě 2009

broucina:: chodíš na monitor každý týden? Mě čeká první až za měsíc ...

broucina
31. kvě 2009

jj, chodím, začala jsem minulý týden a byla jsem naposled u své gynekoložky...a teď už jsem jen ve spárech porodnice. Ve středu jdu na další monitor a budou mi dělat i poradnu....

lucianas
4. čer 2009

Ahoj,

Lafayette, tak to zkusím i přes pana primáře pak vzít 😀 .... je fajn, že se člověk nemusí objednávat a může tam přijít kteroukoliv středu poslední v měsíci, kdy se mu to hodí.

lafayette
5. čer 2009

lucianas:: no asi jsme se nepochopily - nebo jsem se špatně vyjádřila. Na tu informativní schůzku se nijak nemusíš hlásit předem, ale začátek je daný v 15hod. vždy poslední středu v měsíci 😉

lucianas
6. čer 2009

Lafayette, pochopila jsem to správně, jen jsem to asi špatně napsala. Vím, kažedá poslední středa v měsíci, v 15 hodin. 😉 ... se omlouvám 😅

lafayette
9. čer 2009

broucina:: myslim na tebe, jestli jsi nam uz neporodila 😉 - ze by dalsi ivancicka rodicka? 🙂

ivuu
10. čer 2009

Ahojky já rodila v vančicích přesně před 2 roky...

jediný na co si mužu stěžovat ,horší vybavení na šetinedělí...staré...ale sestry celkem fajn...na novorezeneckým docela taky..hlavně si nesmíte nechat všechno líbit....

porodní peče super...nebyla jsme tam 6 kolo u vozu pořád za mnou někdo chodil...a kontroloval...byli milí..a že jsme tam zažila víc směn..byla jsme na indukci..a než se to rozjelo....

jestli nebudou nake komplikace...tak tam jdu určitě zase.... 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru