Porodnice Ivančice. Máte zkušenost?

bila.pani
2. lis 2008

Chystáte se některá rodit v ivančické nemocnici? Nebo máte některá s touto porodnicí zkušenosti? 😒

heluk
18. zář 2009

moc moc gratuluji, doufám že jste obě v pořádku.

jiraalb
20. zář 2009

Ahoj,tak mám konečně chvilku. Ve středu 9/9/09 v 10 hod. jsem nastoupila do porodnice na "programovaný porod" (tenhle výraz je hrozný, jako kdyby zmáčkli nějaké tlačítko a bylo to). V 11 hod. mi udělali Hamiltona (vůbec mě to nebolelo), začala jsem krvácet. Ve 14 hod. jsem začala mít slabé kontrakce (na monitoru až 80), ale bylo mi divně. Byla jsem otevřená na 3 prsty (při příjmu jsem byla na 2). Tak mi PA Jahodová rychle dala kapačku proti streptokokovi a nechala si mě už u porodního sálu na pokoji. Dala mi klystýr - vydržela jsem to asi 20 minut. Volala jsem příteli, aby vyrazil, protože to vypadalo na rychlovku. Přítel přijel asi v 16 hod. a ono to ustalo, jakoby nic. Nicméně už jsem na tom pokoji zůstala a hezky jsem se vychrupkala, akorát mi PA chodila dávat kapačky. No a ráno přišel Kutzman (nevím, jak se to přesně píše, primář tam zrovna nebyl - představil mi dr. Križana a ještě jednu doktorku, že prý povedou porod-to jsem docela čuměla!!). V 7 mi dali tabletku, začaly mi kontrakce, tak jsem to rozdýchávala - sedla jsem si naopak na porodní stoličku a v 9 mi odtekla nějaká voda, ale asi to nebyla ta "pravá", tak mi ji o půl 10 píchli. No a pak to byla rychlovka, začaly mi šílené křížové bolesti, tak že to rozchodím. Bylo to lepší, když jsem chodila, jenže pak mi začalo být na zvracení a na omdlení (u mě normální stav, pokud se něco děje...). Tak jsem se na záchodě chladila o kachličky (to mi pomáhá), nicméně jsem se za pomocí PA a sestřičky přesunula do postele a čekala na epidurál. Asi o půl 11 přijel anesteziolog s nádobíčkem, píchl mi ho (poloha v klubíčku nic moc, ale to jsem ještě nevěděla, že musím ležet 20 min. na zádech), Tak jsem ležela na zádech, hypnotizovala hodiny a střídavě mlela nohama. 11:10 vím, že bylo konečné stádium těch 20 min. No a pak toho moc nevím, zvracela jsem, dali na mě pásy a že malé se to nelíbí, tak do toho kyslík. Tak jsem tam hezky střídala zvracecí misku a kyslíkovou masku. 11:20 jsem ještě čuměla na ty hodiny a konečně prodýchávala nějaké kontrakce (to byl asi oxitocin v kapačce, nevím). To se docela dalo, lepší než křížové bolesti. Ale malá šla se srdíčkem dolů, tak mě odtáhli na křeslo (ani nevím, jak jsem tam sama zvedla ty nohy a to jsem z toho měla takovou obavu, protože mi to normálně moc nešlo) a pak byla 1 kontrakce, to už viděli hlavičku, jenže pak nic ... Říkali mi, co mám dělat, jenže jsem se nadechla a netlačila to do břicha, ale vydechla jsem, protože jsem zase žádné kontrakce neměla ... Do toho mi leželi na břiše, pak najednou přišly asi 3 nebo 4 kontrakce - konečně hurááá a to už se dalo. Sehrát s kontrakcema a malá byla venku. Bylo 11:35 a prý na mě byla veliká. Šití v pohodě i doktorka koukala, že nic neříkám. Ani nevím, kolik to bylo stehů, ale 12:10 jsem byla zpátky na pokoji se šílenou zimnicí, tak asi hodně. Po 2 hod. mě odvezli na oddělení šestinedělí, spoluspící říkali, že jsem byla úplně bílá (to už bylo v pohodě, ale nemohla jsem do večera chodit, omdlévala jsem). No a kolem šití se mi udělala super modřina. Ale už je to v pohodě, teď válčím s bradavkami. Malá měla skóre 9-10-10, takže super. Sestřičky na šestinedělí bezva, na novorozeneckém jak která, ale celkově super. Jako prvorodička jsem si připadala jako idiot, protože jsem se na všechno ptala. Pro prvorodičku je rooming in docela záhul, zvlášť když je na pokoji sama. Ivančice doporučuji, je tam klid a hlavně se nemusí čekat na anesteziologa.Jo a ještě k tomu epidurálu - na bolesti mi nezabral (říkala i PA), ale způsobil, že jsem se během půl hodiny, vlastně ani ne otevřela na těch 10 cm. A to, že mi nezabral asi máme v rodině - mamce ani bráchovi tyhle léky nezabírají, ale samozřejmě, že si na to mamka vzpomněla až týden po porodu 😀

lucianas
22. zář 2009

Ahoj,

Jiraalb, moc a moc gratuluji k narození Elišky, a přeji hodně zdravíčka a štěstíčka, jen samou radost ať vám dělá. 😵 a ten porod? Jejda, docela síla. Nemám se začít obávat? Ne , zatím si to nijak nepřipouštím. Teprve mě čekají první monitory.

jiraalb
22. zář 2009

Ahoj lucianas, neboj, porod je proti starosti o miminku v prvním týdnů hračka 😉 Hlavně si doma zařiď, že nebudeš schopná nic dělat, ale opravdu NIC. Jídlo do zásoby do mrazáku a hlavně, aby jsi nebyla sama! Nastuduj si kojení - www.kojeni.net. Porod nějak přežiješ, ale pak je to docela záhul pro prvorodičku 😝

lucianas
23. zář 2009

Ahoj,

Jiraalb, díky za odkaz na stránky. Tak to nevím, jak udělám, abych nebyla sama. Nevím, zda manžel dostane vůbec nějaké volno, a mamka by klidně dojet mohla,ale zase nevím, jak by to tam zvládal taťka sám. Ach jo. No, musím to nějak vymyslet. Díky i za upozornění. Musím nějaká ta jídla namyslet. .... jinak jsem koukala, že máte Elišku. Tak to budou tady dvě. Pro holčičku jsme stoprocentně rozhodnutí, a to tak, že toto jméno chceme dát taky. Už se nám líbí delší dobu, a tak se nebylo nad čím rozhodovat. 🙂

jihajiha
23. zář 2009

Ahoj, jak tady čtu o tom kojení, tak fakt vřele doporučuju nastudovat vše o kojení. Mě o tom nikdo neřekl a asi 14 dní jsem u kojení brečela. Měla jsem s tím velký problémy, je to fakt síla. Prvně mi prsa natekli do obřích rozměrů a mlíčko nešlo ven - měla jsem zatvdlí bradavky, píchali mi oxitocin, pomohlo až rozmasírování - moc mi pomohla sestra Šišková z novorozeneckýho.Bradavky jsem měla krvavý, jak malej prvně tahal a nic neteklo. Teď už kojíme týden v klidu, tak přeji pevné nervy při kojení!!!!
A rooming in pro prvorodičku je fakt záhul!!! 😒

lucianas
23. zář 2009

Jihajiha, to si myslím, že je docela záhul. No, snad to ale zvládneme všechny, ne? Jinak určo doporučuji taky prostudovat.

jiraalb
23. zář 2009

Ahoj,
přidala jsem nějaké Eliščiny fotky do alba. 😀

broucina
24. zář 2009

S kojením mi to přišlo ok, jen se člověk musel zeptat, sami nic moc neřekli.

lafayette
26. zář 2009

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla, takze trochu opozdene - vsem velike gratulace k narozenym detem !!! 🙂

jiraalb:: eliska je uuuzasna princezna 😉 za chvili tady budeme moct zalozit diskuzni krouzek malych Elisek 😀. Btw. v porodnici mi rikali:: Jeee, vy mate Elisku? Uz tady dlouho zadna nebyla 🙂.. no a ted se na nich vyradime 😀

Jinak rooming in - ja jsem nemela zadny problem 😅

minonka24
4. říj 2009

Zdravím všechny,
ve středu jsme byla na informativní schůzce v porodnici v Ivančicích a musím říct, že úplně jednoznačne pozitivní dojem nemám. Abych byla konkrétní...byla jsem trochu rozladěná z pana primáře. Říká se sice, že je kapacita v oboru, ale mrzelo mě, že shazoval všechno, co neuznává a je podle něj příliš "alternativní" (duly u porodu, porod v jiné poloze než na porodním stole, porody do vody, porodní plány...). Já chápu, že má dlouholetý zkušenosti z praxe, ale i když na to má jiný názor, nemusí přece tyhle věci šmahem odsuzovat a ještě hůř - zesměšňovat. Navíc...evidentně se rád poslouchá...při konkrétním dotazu odpovídal sáhodlouze a odbočoval od tématu (seděli jsme tam hodinu a půl). Přitom základní a použitelné informace zazněly spíš od vrchní sestry.
Nicméně porodní sály jsou vcelku příjemné, šestinedělí sice horší, ale dá se - podle mě - těch pár dní po porodu snést.
Nechci někoho odrazovat od toho tam jít rodit, protože osobní zkušenosti těch, co tam rodily a mluvila jsem s nima, byly pozitivní (opravdu si tam péči pochvalovaly). Jenom budu pevně doufat, že až tam budu rodit já, že pan primář nebude mít službu anebo ho při porodu nebudu potřebovat 🙂

heluk
28. říj 2009

Ahojky já jdu na tu schůzku zítra tak jsem zvědavá. Ale bydlím 10 km od ivančic takže tam budu rodit ať to dopadne jakkoliv.

minonka24
29. říj 2009

Ahoj Heluk,
uvidíš sama, jak to tam na Tebe zapůsobí, myslím, že prostředí je docela v pohodě a pan primář ani na každou tu info schůzku nechodí - moje sestra ani známá ho tam nepotkaly (asi záleží, kolik má zrovna práce, nebo jestli má službu).
Potom napiš, jak se Ti tam líbilo 😉

heluk
29. říj 2009

Takže pan primář na schůzku dorazil i když vrchní sestra říkala, že nedorazí. A já jsem z něj naopak celkem nadšená. Byl sympatickej. Je sice pravda, že říkal že se mu nelíbí kam se porodnictví ubírá a to nám vysvetlil tím že mu minulý týden u porodu málem zemřela paní která odmítala ustoupit ze svého porodního plánu. Říkal že respektují vše co si matka přeje než nastanou komplikace pak je rozumnější vše nechat na doktorech. A stím já třeba plně souhlasím. Seděli jsme tam taky přes hodinu ale to jen proto že nás tam bylo hodně a těch otázek bylo taky dost. Já jsem byla spokojená.

minonka24
30. říj 2009

Tak to je fajn, že se Ti tam líbilo... 🙂
Já taky rozhodně souhlasím s tím, že pokud nejde všechno tak, jak má, mělo by se to nechat na doktorech - od toho tam jsou, proto ženský jezdí rodit do porodnice a nerodí doma. Ale důvod, proč si někdo píše porodní plán, nebo si bere k porodu dulu je podle mě ten, aby neměl z téhle neznámé situace strach, aby byl u porodu co nejvíc v klidu a soustředil se na to, co ho čeká a jak porodit co nejdřív a bez problémů. Proto mě mrzelo, že to pan primář tak "shodil" a tohle prostě nebere v potaz. Myslím, že to je v procesu porodu docela důležitý.To, že respektují přání rodiček, pokud komplikace nenastanou, zmiňovala i vrchní sestra, takže doufám, že to tak snad je... 🙂

heluk
1. lis 2009

No když se tak koukám na tvoje tt tak už to sama brzy poznáš. Tak přeju moc moc štěstíčka ať ti všechno vyjde tak jak si přeješ a pak dej vědět jak to probíhalo.

minonka24
2. lis 2009

🙂 díky, sice to zatím vypadá, že budu malou nosit do vánoc, ale snad si to brzy rozmyslí... 🙂
Určitě potom napíšu dojmy.

jiraalb
3. lis 2009

Ahoj,
minonka 24 - neboj, malá si to rozmyslí 😉
A co lucianas? Dlouho tady nebyla?

janinka22
4. lis 2009

Ahoj holky, jsem z Ivančic a chci tam i rodit..tak se tak nějak prokousávám příspěvky v této diskuzi..chtěla jsem se zeptat, jestli některá chodíte nebo jste chodili v Ivančicích do nemocnice na těhu cvičení a plavání? Ráda bych věděla jaký to tam je,jak to funguje a ták..
Jinak mi přijde,že názory jsou podle toho vždycky na porodnici jaký měla ženská porod a na jako trefila směnu 😀 a taky asi záleží jak je která náročná..jsem sama zvědavá jaký budu mít dojem až se půjdu do naší porodnice podívat..

minonka24
4. lis 2009

Ahoj
Jiraalb,už na to čekám jako na smilování ajsem trošičku nervozní🙂 dovnitř může, ven musí, ale aby si to nerozmýšlela moc dlouho 😀
Jinak co vím o Lucianas, tak v jiné diskuzi psala, porodila už někdy před měsícem a nakonec v Brně, protože to bylo předčasný...tak asi kvůli péči na Obilňáku. Ale oba jou v pořádku... 😉

jihajiha
9. lis 2009

Ahoj janinka22,
já už sice na to cvičení teď nechodím, ale když jsem byla těhotná, tak jsem chodila. Byla jsem z toho nadšená. Paní, co tam cvičí je fakt příjemná, je dobrý, že se tam potkáš s maminkama a můžeš pokecat. Do bazénu jsem chodila taky moc ráda, je to fakt uvolňující. Sice se tam cvičí pořád dokola to samý, ale doma si tak nezacvičíš, hlavně se k tomu nedonutíš!!! Takže fakt doporučuju si tam zavolat a zeptat se, jestli mají volný místa. Když tam chodí moc maminek zaráz, tak se v tom bazénu "pokopají".

Minonka24, já jsem přenášela 14 dní a bylo to fakt hrozný takže na tebe myslím a držím pěstičky, ať to co nejdřív zvldánete a malá už je co nejdřív na světě.

albert1
13. lis 2009

Vsechny zde na diskuzi zdravim,
jen jsem chtela za sebe napsat, ze me trochu prekvapily nektere negativni "rezence" personalu ivancicke porodnice, Dr.Krizan studenej cumak, Dr.Kuczman jeste 100x horsi, no primar, toho rovnou poslat do chladku ... snad pouze Dr.Hermanova unikla.
Behem sveho pobytu jsem potkala vsechny zde jmenovane a nic neprijemneho se mi nedelo, chovani vsech skvele a pratelske (vuci mne i navzajem), mela jsem urcite mene obvykle poporodni komplikace, takze me"zkoumali" pod primarovym vedenim vsichni, opakovana vysetreni probehla s maximalni setrnosti, samozrejme v moderne vybavene ambulanci, ne na pokoji, jak je zvykem jinde. Odchazela jsem odtud 100% spokojena, nejaka drsnejsi sestra na novorozeneckem me nemohla vytocit, mely jsme z ni spis s partackou z pokoje srandu.
Kdybych mela zvolit, jaky lekar mi byl nejmilejsi, tak asi Dr. Hermanova, je superpecliva, jen se nam zdalo, ze z te prace snad ani nechodi domu 🙂

minonka24
18. lis 2009

Ahoj všem,
chtěla bych napsat svoje zkušenosti s porodnicí v Ivančicích. Před pár dny nás propustili a musím říct, že jsem byla opravdu spokojená - až na malé vyjímky. Jak už tu bylo řečeno, novorozenecké oddělení je co se týče zařízení docela nehezké a staré, ale myslím, že všechno naprosto vynahrazuje přístup sester a doktorů. Všechny sestry - kromě jediné - byly opravdu moc fajn, poradily, pomohly, trpělivě vysvětlovaly.

jiraalb
18. lis 2009

Ahoj,
minonka24, tak jsi se konečně dočkala 😀

minonka24
22. lis 2009

Tak ještě jednou - minule jsem to nedopsala, přece jenom těch pár dní po porodu je dost hektických, takže než jsem stihla napsat celou myšlenku, malá už byla vzhůru 🙂
Co se týče porodu - v ten den, kdy jsem rodila, jsem tam byla sama, takže jsem využila na chvíli i vanu, to bylo opravdu fajn, ulevilo se mi. Taky je dobré, že jsou k dispozici různé pomůcky: balon, stolička - na balonu jsem taky občas seděla, ale moc dlouho ne, protože ozvy asi nebyly úplně dobré, musela jsem být asi hodinu napojená na monitor. Co se týče porodní asistentky, co byla u mého porodu, tak tu nějak nedokážu zhodnotit - mám to celé trochu v mlze 🙂 Doktora jsem potřebovala akorát na malé šití, byl to myslím Dr. Křižan a ten byl fajn, myslím, že si dal vcelku záležet 🙂
Co se týče novorozeneckého, tak to už jsem chválu pěla - zařízení nic moc, ale sestry opravdu perfektní - obzvlášť jedna, která mi pomáhala první noc, kdy malá plakala...zkusily jsme spolu všechno možné, dokud se neuklidnila. Dokonce i v noci za mnou přišla podívat se, jestli malá spí a jestli je všechno v pořádku. Bohužel neznám její jméno, jinak bych jí napsala obrovský poděkování do knihy přání a stížností, kterou na oddělení mají 🙂 Taky bych chtěla pochválit dětskou doktorku, která působí zároveň jako laktační poradkyně, volala jsem jí z domu pro radu ohledně kojení (měla jsem s tím docela problém) a byla hrozně milá, poradila, podpořila. Jediná sestra, ze které se mi chtělo brečet, protože měla opravdu otřesnej přístup, tady na stránkách byla už jednou zmiňovaná - starší blondýna. Její nezájem byl opravdu očividnej - škoda, kazí reputaci celýmu oddělení 😒
Co se týče jídla, žádný zázrak, ale jíst se dalo. Jediný, co mě trochu štvalo, bylo, že ráno se vám pořád někdo courá do pokoje...nejdřív sanitárka s prádlem, sestra s teploměrem, uklizečka, sestra pro teploměr, doktor, sanirátka s jídlem a popřípadě velká vizita s primářem. Po probdělé noci, kdy miminko zrovna usne a vám by se taky chtělo, to není nic moc 😒
Celkově ale můžu určitě Ivančice doporučit - protože porodnice není tak velká, sestry se vám můžou věnovat když si nevíte rady a to je myslím, to nejdůležitější.

jihajiha
24. lis 2009

mimonka 24 - jo jo, přesně, stará sestra blondýna na novorozeneckým jim to tam kazí, ona je fakt otřesná, nezájem o cokoliv, když se člvoěk zeptal, tak jak kdyby otravoval, když jsem po císaři chtěla tam jí dát chvíli malýho, tak se kroutila, že se mi tam příště už ani nechělo.
Jinak ta hodná sestra určitě byla sestra Šišková, ta tou prací opravdu žije, je strašlivě hodná, většinou nosí culík. Na tu budu tak pěk chválu, ta jediná mi pomohla při retenci mléčné žlázy, jinak by mi tam pořád píchali injekci a k ničemu to nevedlo.

albert1
26. lis 2009

... treba uz odejde ta stara tachejtle do duchodu, dela celemu odd. jen ostudu. Ja jsem vedela dopredu, ze tam nekdo takovej je, jak se objevila ve dverich, uz mi to bylo jasny. Ignorovaly jsme ji, otazky jsme si schovaly, az prisla ta zlata sestricka Siskova, doufam, ze si dobre pamatuji jmeno, to bylo jiny kafe 🙂

jihajiha
5. pro 2009

Jo jo, zlatí sestřička Šišková, jak už jsem psala, tak ona svou prací žije, to je na ní vidět. Je opravdu zlatíčko!!!!!! 🙂

lucianas
23. pro 2009

Ahojky,

tak se hlásím, že ještě žiju. 😀 Ne, nějak nemám na internet čas, i na ostatní diskuze chodím méně často. na některé už vůbec.

Jak psala Min, tak jsem porodila v Brně, a to v 35+4tt. Narodil se nám zdravý chlapeček. Byla jsem v porodnici týden, malýho jsem u sebe neměla. Byl na oddělení intermediární péče - oddělení, kde bylo v místnosti hodně teploučko, aby se miminka nenachladila. Potkala jsem se tam i s jednou maminkou z Oslavan, původně chtěla taky do Ivančic, ale stejně jako já porodila dříve. Naštěstí taky zdravý miminko, holčičku.

Jestli chcete, mrkněte do alba. Naštěstí byl a je zdravý, krásně přibívá a ten měsíc, o který se narodil dřív, tak dohání.

Jak to zvládáte, novopečené maminky?

Vítám nové těhulky a hlavně, ať miminka vydrží v bříškách až do termínu.

Nejste tu náhodou někdo z Oslavan? 😕 V té porodnici jsem si na tu maminku vzala kontakt, teda spíš mě prozvonila a mě to telefon nevzal. Takže jsem bez čísla. A přitom bych se jí ráda zeptala, jak to zvládají, jak malá roste. 😕 Budu ráda, když mi někdo pomůže se k ní dopátrat.

lucianas
24. pro 2009

😵 Hezké a příjemné prožití vánočních svátků, pohodu, zdraví a štěstí v nadcházejícím roce !!!! 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru