Porodnice Ivančice. Máte zkušenost?

bila.pani
2. lis 2008

Chystáte se některá rodit v ivančické nemocnici? Nebo máte některá s touto porodnicí zkušenosti? 😒

dadanana
7. dub 2015

Já jsem z Ivančic, a rodit chci tady, Mamka a všichni co vím, tu byli spokojené 🙂

mika251
24. únor 2016

Ahojte, rada by som obnovila túto diskusiu, Ivančiče mám v užšom výbere porodnice a určite sa tam pojdem pozrieť aj osobne.
Zaujímali by ma ale skúsenosti z nedávnej doby - ohľadne možnosti výberu polohy pri porodu, rešpektovania prianí rodičky, bondingu a podobne?
Ako ste boli spokojné?

Ďakujem pekne za referencie.

dadanana
24. únor 2016

@mika251 ja tam rodila v zari dvojcatka a maximalni spokojenost ze vsim 🙂

lenora90
24. únor 2016

@mika251 já tam rodila v květnu a taky jsem byla moc spokojená 🙂 ke konci na samotný porod se rodí myslím vždycky na tom křesle..ale předtím je tam víc možností, co můžeš použít...je tam balón, pak taková stolička s otvorem uprostřed, jeden pokoj má vanu, ostatní sprcháče, my jsme tam našli ještě takový masážní pomůcky..manžel mě tím vždycky masíroval v kříži při kontrakcích :D bonding určitě ;) já měla po porodu hlavu kolem, ale porodní asistentka se mě hned zeptala, zda chci miminko přiložit k sobě, takže krása 🙂 a na novorozeneckým oddělení pak taky paráda..jen jedna sestřička je tam taková méně příjemná, ale ostatní byly vždycky milé a ochotné pomoct a odpovědět na všechny moje otázky..takže za mě tak 🙂

mika251
24. únor 2016

@lenora90 moc diky za info ☺ este k tomu kreslu- da sa napolohovat aj do polosedu alebo clovek musi rodit horizontalne s nohami hore? Da sa aspon v tomto trosku "vymyslat"?

beble
25. únor 2016

Kreslo si muzete upravit jak vam vyhovuje. I kdyz popravde, na toto jsem taky hodne myslela, ale az to prislo, bylo mi uplne jedno v jake poloze jsem, hlavne at to mam za sebou 😀

lenora90
26. únor 2016

@mika251 asi tak jak piše beble 😀 nejak si mě myslim sami napolohovali, ale mě to nejspíš nevadilo 😀 vubec jsem si to neuvedomovala,jak jsem se soustredila na porod 😀

nfergi
10. čer 2016

Ahoj holky. Chtěla jsem rodit v Ivančicích u Mudr. Soukala - je to kapacita ve svém oboru. Ikdyž nechal nástroj v pacientce a odvolali ho z pozice primáře, odrodil už hodně dětí a to i mě osobně 😀 Sice se říká, že je to hulvát a tak, ale říkala jsem si, že pokud udělá to nejlepší, tak to přejdu. No asi ne. Včera jsem byla na první kontrole. Jsem po iui - takže potvrzení o těhu jsem měla už z repro-kliniky. Takže tohle byla další kontrola. Navíc nemám jeden vaječník, měla jsem nádor a jsem v péči onko. A ještě jsem nezažila, aby s mojí anamnézou mi nějaký doktor řekl, ať svého onkologa vůbec neposlouchám, ŽE TOMU NEROZUMÍ! Pokud vím já, tak Masarykův onkologický ústav ( Žlutý kopec) je jedno z top center pro onkologii u nás, takže si nemyslím, že by tam byl někdo kdo tom nerozumí. V podstatě popřel vše co mi řekla moje onkoložka, aniž by si přečetl zprávu. Prostě všechno špatně a co mě dorazilo, tak že mi po ultrazvuku nenabídl ani kapesníky na utření. Takže nikdy víc a okamžitě jdu do Brna. Doktor se zasekl v roce 1974 za hrubého komunismu a je to doopravdy hrůza. Zvlášť pokud máte zkušenost z moderních center a přístupu lékařů k vám. Nikdy nikdy nikdy. Howk. 🙂

zdencav
13. črc 2016

Ahoj holky, nějaké aktuální recenze z této porodnice? Rodím za necelé 2 měsíce, Znojmo se mi moc nezamlouvá, tak váhám mezi Ivančicemi a Vyškovem.

jantar17
10. únor 2018

@nfergi Nedá mi to a musím se (i po tak dlouhé době od tvého příspěvku) pana dr.Soukala zastat.1-Nevím,kdo ti říkal o tom,že je hulvát.Když je někdo hulvát,tak se jako hulvát chová pořád a ke každému.Já takovou zkušenost s ním nikdy neměla a ani nemám.2-"nechal nástroj v pacientce a proto ho odvolali".Ano,nechal ho tam.Lékař operuje a není mi známo,že by po operaci počítal třeba nástroje nebo roušky.Od toho tam je sestra a lékař za ni má zodpovědnost.Je to hrozné co se tam tenkrát stalo,ale jsem přesvědčena,že dr.Soukal i sestra to neudělali schválně nebo z lajdáctví.3- Neodvolali ho,odstoupil sám což vypovídá také o jeho charakteru.4-Žlutý kopec je opravdu top centrum onkologie v naší republice.Paní onkoložku o které píšeš neznám, a proto ji nemohu ani soudit jestli je dobrá nebo není.Víš,že dr.Soukal pracoval na Žluťáku?Takže si troufnu tvrdit,že je víc erudovaný než ta paní doktorka.5- zasekl se v roce 74 za hrubého komunismu.Zažila si hrubý komunismus?Nezažila.Tak nepapouškuj co někde slyšíš .Přesto doufám,že všechno dobře dopadlo a v případě potřeby ,že navštěvuješ moderní centra 🙂🙂

nfergi
13. únor 2018

@jantar17 Zastávat se můžeš koho chceš 🙂 máme prostě každá jinak nastavený standard, co si necháme líbit 🙂 A pokud máš se Soukalem dobrou zkušenost, tak buď ráda a přeji ti, abys nikdy špatnou neměla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru