Porodnice Jablonec nad Nisou. Rodily jste tam?

musilatka
31. pro 2008

Ahoj, nenašla jsem téma přímo o této porodnici. Rodila jste tam některá? Můžete napsat svoji zkušenost, popř.přístup sestřiček a doktorů? Díky 😉

jasekd
9. dub 2012

@eveluska Takova ta starsi sestra je podle me ofiko laktacni. Na me poprvy nejprijemnejsi nebyla, byla jsem z ni celkem vycukana, ted podruhy naprosto OK, nic jsem nepotrebovala 😀

eveluska
9. dub 2012

@jasekd aha, to vubec nevim jaka 😅 detska nebo dospela? na me byly taky vsecky hodny, tak to mela asi Nikol docela smulu...

jasekd
9. dub 2012

@eveluska Detska, urcite, protoze prisla k mymu druhymu porodu k osetreni mimina. Starsi, tak 50 , vlasy zvlnene, pod usi asi. Prece jen my jsme rodily normalne, po cisari je to slozitejsi a pak se tam ty nedostatky vic projevi. Ja si nestezuju, ale kdyz si vzpomenu zpetne, tak jsem poprvy az tak v pohode nebyla a to prave z ni a z toho, ze malej vubec nepribejval a nechtel jist, on furt jen spinkal, zato letos pohoda a hotel 😀

eveluska
9. dub 2012

@jasekd blondata? kudrnata blondata starsi? ta mi taky prisla takova ostrejsi, ale neco jsem pak rekla - ona neco a ja ze si to udelam po svym (neco s oblecenim) a pak uz byla jak milius... tak jestli tahle?

jasekd
9. dub 2012

@eveluska nevim, spis svetle hnede vlasy, jmeno nevim...

nicol2010
10. dub 2012

@eveluska ahoj, nakonec kojim, i kdyz z toho prsu , kde jsem prodelala zanet tak ne plnohodnotne. druhe prso mam cislo a pul vetsi takze i vypadam jako blbec. ta sestra je sestra, je to ale pry primo nejak vyskolena laktacni poradkyne. jen diky ni moje materstvi zacalo tak jak zacalo a muzu rict ze jeste stale bojuju s nasledky. kazdopadne na knihu jsem nemela ani cas ani naladu, ale rozhodne to nenecham byt a az pujdu na kontrolu k primarovi po sestinedeli tak se urcite zminim. ostatni nemely zadny problem mi pomoct, jen ona asi ma svoji nejakou tabulku a proste jak jsi problemovy pacient tak to je problem. pak te do zaznamu napise jako neschopnou se postarat o dite jen aby ona mela cisty stit. ani nevis co jsem nakupovala bonbonier abych tem ostatnim sestram podekovala za zachranu zbytku me psychiky a mleka. pustili mne 20.března, na jakem jsi byla pokoji?

nicol2010
10. dub 2012

@eveluska ano takova starsi, lehce kudrnate, prisny oblicej ... pamatovala jsem si jeji jmeno ale pak zapomnela.

eveluska
10. dub 2012

@nicol2010 tak to bude nejaka jina, ta blondata byla ok, jen jak je starsi, tak mela takovy tendence trochu moc radit... ja rodila az 21., tak to jsme se minuly... to je teda skoda, ze jsi narazila na takovou osobu 😠 Ja mela minule vsecky sestricky super a tentokrat me nikdo moc neotravoval, ze uz to bylo druhy dite, tak me nechavaly byt a vsechny byly taky fajn, ale neresila jsem zadny problem, tak to je pak taky jiny.... Tak snad sis to vybrala a uz bude vsecko dobry 🙂 Kojeni je na dlouho, tak si myslim, ze se to jeste spravi a budes kojit normalne z obou a i se srovna ta velikost 😉

jasekd
10. dub 2012

@nicol2010 Jo, to je ona. To kojeni se zlepsi, hlavne ze nejak kojis. Ja s M. kojila jen castecne a plne se nam to nepodarilo skoro vubec (jen prvni 4 tydny a to v podstate nepribiral), pak jsem dokrmovala a uplne prestala v 4 mesicich (uz zas tehotna). Ted jsem kojila plne a taky to ze zacatku neslo uplne hladce, to asi nikdy, tak se nevzdavej 🙂 Ta velikost je naprd, ma to hodne holek, ja to taky mela, ted uz kojim jen cca 2-3x za 24 hod a prsa normalni, ale az prestanu uplne, tak z nich nic nezbyde 😀 😠
@eveluska pak tam byla jina starsi, odbarvena (ted jsem ji ale tusim videla s jinou barvou) a ta se mnou u M. sedela jednou v noci od 2 do 3! a ucila me kojit, vysvetlovala, pomohla s bolavym briskem, byla naprosto super 🙂

nicol2010
10. dub 2012

@eveluska ne takhle moc neradila, ta proste byla takova hodne striktni, jakmile nedostala odpoved kterou by si mohla odfajfkovat jako splneny ukol tak byla hnusna. Ostatni byly fakt super a
@jasekd a pak tam byla spousta uzasnych ale jedna uplne andelska, ktera mne zachranila od toho abych skocila z okna. Cely den se mi venovala s tim, ze pokazde kdyz jsem sla kojit, tak jsem ji zavolala a ona se divala co delam spatne a rikala co mam delat. tim jsme prisli na to ze to bez kloboucku nepujde, ze to nebyla chyba az tolik ve mne, ale ze se trapime a musime zacit pres kloboucek. a tak jsme zacali a ja odchazela ze spitalu s tim ze kojim a po dvou dnech doma jsem kojila uz bez kloboucku ( a to hlavne proto ze kloboucek zvysuje plynatost u miminek) . takze proste to bylo o pristupu a ten ta pani rikajici si laktacni poradkyne rozhodne nema spravny a nema na sestinedeli co delat. ja vim ze kojeni zpocatku neni lehke ale kdyz clovek jeste nema oporu , je provorodicka, ze vseho vyjukana i z blbeho prebalovani, prevlikani, mereni teploty apod tak proste to tomu moc neprida. jsme rada ze to mam za sebou a ze uz ji nikdy neuvidim. ted sice trpime silene na prdiky, ale bojujeme s podporou cele rodiny...a to je to co zenska po porodu potrebuje. Psychika byla silena prvni tyden az 10 dni , kdy jsem mela poporodni deprese zpusobene hlavne tema prdikama a neschopnosti male pomoci, ale ted uz to zvladam trochu lepe.

hankamisa
19. dub 2012

porodnice jbc-já osobně už nikdy.jedna skušenost kdy to lajdáctvím dr zachoval a karásek a primáře svobody mále skončilo špatně.kvuli tzv,,finančnímu daru,, který svoboda přijímá rád a my nedali to odnesl syn.laktační poradkyně taky na prd.prý když jsem si uměla udělat dítě tak si porádím i s tím. jo a znám dost kamarádek co šli do jbc a pak raději další těhu rodily jinde.

já rodila následně 2 v liberci .dr bezva a kojení poradily pokaždé když jsem potřebovala radu.

jasekd
19. dub 2012

Kazdy ma zkusenost jinou, ja ani moje kamaradky jsme rozhodne zadny "dar" nedavaly a pece byla v poradku, takze to nebude jediny faktor, co to ovlivni 😉

eveluska
19. dub 2012

@jasekd nevzrusuj se, ja myslim, ten cestin hovori za vse 😀

jasekd
19. dub 2012

@eveluska ja beru, ze je nekdo nespokojenej, ze narazi na blby chovani, ze ma jinej nazor a zkusenost nez ja, jen jsem reagovala na ten uplatek, sla jsem tam jako radova pacientka bez cehokoli vyjednanyho a vse OK, to same u holek, co znam... Na cestinu tady na MK uz ani nereaguju. Jak jinak, vse OK? My oslavili s V. vcera rok! No a jinak litame jak hadry na holi po tech doktorech, momentalne me dost zklamala LBC nemocnice, kez by slo jit do JBC, ale nejde, takze zas frcime do Motola 😝 U prehrady furt kosa, na brusle nic moc. Jo, koupili jsme vozik za kolo a poprvy dnes vyzkouseli, ale jen kousicek, deti uz unavene, tak byly takove rozpacite, ale bude to myslim fajn...

eveluska
19. dub 2012

@jasekd teda, vozik musi byt supr 🙂 jj, je porad pekna kosa 😝 snad uz se to zlomi a konecne vyrazime na ty brusle 🙂 Ty nemoce a starosti jsou hruza, navic jestli musite jezdit do prahy ☹ je to na dobry ceste? snad jo! 🙂

jasekd
19. dub 2012

@eveluska az budou nejaky novinky, pisnu IP 😉 Mela do LBC termin nanoperaci ocoka vse domluveno, a couvli z toho... Zatim je vse ve fazi vysetreni.

eveluska
19. dub 2012

@jasekd tak drzim palce, at to dobre dopadne 🙂 a az bude hezky, dorazim na tu prehradu 😉

jasekd
19. dub 2012

@eveluska Dik, ted si ctu, co jsem napsala, pisu na pidi notasu, komp rozbity, a tak to podle toho vypada...Na operaci ocicka, ale asi jsi pochopila...

hankamisa
19. dub 2012

@jasekd -ano ,každá máme svojí skušenost a já jen napsala tu svoji.no ten úplatek,nebyla jsem jediná.on to nazývá finanční dar.nedávno cca 2měs spátky to kamarádky měli podobný.u jedné bylo jasné,že dítě s odhadem váhy 4,3kg normálně neporodí a sekce byla doporučena jinými dr.no bez daru,který nedala ji nechal 2dny vyvolávat porod v bolestech,rodila 41+5.skončilo to akutní sekcí ,malá málem nepřežila. ta druhá se nechala propustit na revers a odešla rodit jinam,pan primář se neměl k tomu udělat císaře,přestože měla indikaci-uzká pánev,nakonec porodila jinde císařem.a znám dost maminek co si na něj stěžují. jo a omlouvám se za češtinu,píšu rychle a ve zkratkách.

eveluska
19. dub 2012

@jasekd pochopila 😉

jasekd
19. dub 2012

@hankamisa Vsak jo... Mne taky predpovidalo dost lidi, ze mam jit radeji sekci, a porodila jsem 2x prirozene dost velke deti, s podmerecnou panvi (posledni rozmer 16 cm) A jsem moc rada, ze to slo normalne. Jsou zase lidi, co se jim nelibi, kdyz je tlaci do sekce. Neni to bez rizika a nemela by se delat zbytecne . Me treba trochu mrzelo, ze me rovnou objednali na plan. sekci kvuli KP, nastesti se nakonec dite umoudrilo a mohla jsem rodit normalne. Sama mam dve kamosky, co porodily 5kg dite. No a vyvolavane porody holt nekdy trvaji dlouho, vsak i normalni porod muze byt 2 dny... Nekdo je rad, ze to doktori urychli, nekdo bude kritizovat urychlovaci zakroky jako neprirozene az rizikove, 100 lidi, 100 chuti. Taky znam lidi,co si na primare stezovali, a znam spoustu,co ho nemuzou vynachvalit. Ja osobni zkusenost nemam. Opravdu jsem reagovala jen na ten dar, nic vic. Nebo to kojeni, mne se tam venovaly sestry i v noci, a spousta holek rika, ze na ne kaslaly. I ta protivna laktacni mi radila, i kdyz svym osobitym zpusobem, ale radila, vylozene do haje me nikdy neposlala, i kdyz jsem z ni zdeptana byla, to nepopiram, tak uplne na me nekaslala, a ostatni byly super. Mela jsem stesti 🙂

tekisek
10. kvě 2012

Ahojky, když to tady tak čtu tak jsem z toho trošku vydeptaná.Chtěla jsem jít rodit do Jablonce, ale teď už si tak jistá nejsem☹ Tak mi někdo řekněte kam jít rodit🙂.A to jsem ještě někde četla, že mají úplně plno a posílají do LBC.

jasekd
10. kvě 2012

@tekisek To si musis rozhodnout sama. Co je pro tebe dulezite? JBC je spis mensi porodnice, zadna fabrika na deti, ale byva dost plno. Tak, jak se mi venovali, mi to stacilo. Behem porodu i po nem. Chovali se hezky a byli ochotni. Ja bych tam sla kdykoli znovu. A jsem z JBC a nechtela bych se trmacet ani do LBC, protoze jsem i 5-10 min cestu autem blbe snasela. Taky jsem chtela, aby za mnou manzel a podruhy i syn chodili. Chces-li mit v zadech lepe vybavene pracoviste pro pripadne komplikace u ditete, zvol LBC. Chces vylozene prirozeny porod bez zasahu? Tak to ti asi LBC ani JBC neumozni, jed do Vrchlabi, ovsem pro me by ta cesta byla za trest 😅 Dost lidi si chvali i Jilemnici, pristup rekla bych podobny jako JBC, LBC, uplne prirozeny to asi nebude. A taky to je daleko, neprijemna cesta, zatacky... Pak uz me v okoli napada jen Ceska Lipa nebo Mlada Boleslav, o tech nevim vubec nic, nerodila tam zadna moje znama.

ivana21m
11. kvě 2012

Já jsem sice ještě nerodila, ale určitě Jabloncká, hlavně né LIBERC !!!!! Tady zpackají porod, za porodem .. nedávno tu byl další problém. Jablonec má velmi krásné pokoje, a co týče tatínků u porodů, můžou tam být už od začátku, což Librerec nemá.. tatínky volají až přímo k porodu.
Za mě, a kamrádky co už rodili jednoznačně Jablonecká!!!

jasekd
11. kvě 2012

@ivana21m Pokud prijedes do JBC s rozjetym porodem, prijmou te a po priprave jdes rovnou na sal i s partnerem. U prvniho porodu mi dali na vyber. Uz jsem mela silne bolesti, takze zustal a byl se mnou 7 hodin a ty 2 hodiny po porodu. Pokud te prijmou k pre/indukci (jako me u druheho), jdes na pokoj na porodni, kde muzes mit spolubydlici, a prestoze se mi kontrakce po 5 min rozbehly uz v 10 rano, na sal jsem se dostala az po 19 hodine a to uz jsem mela kontrakce v podstate nepretrzite. Behem dne za mnou zasel a byli jsme na chodbe, kdyz odpoledne spolubydlici propustili, tak i na pokoji, ale celou dobu se mnou nebyl. To az na sale. Porod trval 12 hodin a spolu jsme byli asi ty 2 a pak opet 2 po. Aby vas tohle nezaskocilo. Pohyb je volnej, muzes kamkoli (jednu rodicku jsem videla korzovat i pred nemocnici), takze jsem byla na chodbe, chodila do schodu, dokud to slo,a pak se pokoj uvolnil jen pro me. Pokud tam ale bude lezet dalsi pacientka, tak tam partner celou dobu byt nemuze. Chce to nacpat se rovnou na sal 😀

brindik
18. zář 2012

Ahoj, vypadá to že sem už nikdo nechodí, ale stejně to zkusím 🙂 Nevíte jestli Jablonec rodí KP nebo se rovnou objednává sekce?

daisyr
18. zář 2012

@brindik Ahoj, také jsem zjistila, že to tu vázne 🙂 Myslím si, že tady spíše preferují CS při KP, teda většinou, co znám holky, které KP měli, tak tak rodily. Ale asi by tě do toho nutit neměli, když bys nechtěla a poloha byla ok pro spont. porod.
Hrozí ti? Dle termínu bys ještě měla mít čas na otočení. Mě se mimi otočilo až někdy kolem 35 tt a snad se už nevrátí, i když se tam stále vrtí ze strany na stranu .)

brindik
18. zář 2012

@daisyr No, jsem trochu vyplašená od minulé kontroly, krom KP mi doktorka našla ještě zlatýho streptokoka (nebo co to je za bestii), takže možná že by ten císař byl skoro lepší... Vím že mám ještě čas, ale stejně mi to v hlavě pořád šrotuje...
Koukám že jedno dítko už máš..Rodila si v Jablonci? A dojmy?

daisyr
18. zář 2012

@brindik Jojo, první porod byl v Jbc, na to, jak mi to tu každý chválil, tak jsem byla trochu zklamaná. Typicky medicínský porod. Novorozenecké nic moc, protože měli narváno, tak nebyl čas, aby se ti extra věnovali, záleželo teda od sestry, každá byla jiná, některé zlaté, jiné na zabití, gór, když jsem byla prvorodička, problémy s kojením atd.. Syn měl žloutenku, tak o to to bylo takové stísněnější. Záleží, co bys chtěla vědět.... Dokážu si představit lepší péči, ale asi fakt záleží, na koho narazíš, mě přišlo, že se zrovna při mé hospitalizaci střídali stále ty samé sestry, které jsem fakt nemusela a ty lepší se tam ukázali jen jednou 😉 No, rodit zase plánuji tady, tak jsem na to zvědavá. Ale nechci tě tím nějak strašit, znám kolem sebe spoustu holek, které byly fakt spokojené!

eveluska
18. zář 2012

@brindik u me to u druhyho vypadalo na KP a doktor by me nechal vybrat, ale bylo to druhy dite, tak nevim, jestli v tom je rozdil... ale kazdopadne nutit te do sc nemuzou, zeptej se pri poradne, prijdou mi docela vstricny 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru