Porodnice Jablonec nad Nisou. Rodily jste tam?

musilatka
31. pro 2008

Ahoj, nenašla jsem téma přímo o této porodnici. Rodila jste tam některá? Můžete napsat svoji zkušenost, popř.přístup sestřiček a doktorů? Díky 😉

klaruska1
31. pro 2008

musilatka, já v Jablonci rodila před 4 měsíci a kousek a nemůžu si na nic stěžovat, všichni byli moc milí, jak doktoři, tak i sestřičky-dodnes pokud mám nějaký problém, tak jim tam zavolám a oni mě ochotně poradí co a jak, takže ti můžu jabloneckou porodnici jen a jen doporučit.Mají tam moc hodné porodní asistentky, anesteziology- rodila jsem císařem a i sestřiky na dětském oddělení jsou moc fajn.Co se týká porodních sálů a dokonce i jídla-všechno v pohodě.Držím pěsti a pokud budeš chtít ještě něco vědět-klidně napiš-ráda odepíšu.Měj se krásně 😉

krista
1. led 2009

Kuk i sem:
Porodnice v Liberci nebo Jablonci? https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

andy21
1. led 2009

Ahoj holk,
tak já rodila v Jablonci před měsícem a nemůžou říct křivé slovo 😉
Skvělé PA, doktoři, sestry na novorozeneckým a šestinedělí moc příjemné.
Přístup PA a doktorů mi přišel profesionální a zároveň lidský, určitě to tam není jak na běžícím páse.
Jídlo je na nemocnici dobrý, jen si tam ńech přinést např.ovoce, jogurty, džus....

já tam byla fakt absolutně spokojená, jen je tam teda docela nábuch, takže když budeš mít jakýkoliv dotazy pochybnosti,. ptej se a otravuj, asi není čas se zaobírat dopodrobna každou maminkou...

...ale já zvonila 2 krát v noci na dětskou sestru a vždy fakt strašně milé a ochotné 😉

kdybys chtěla vědět něco konkrétně, napiš IP 😉

tonica
2. led 2009

Ahoj holky, jsem rada za tuhle diskuzi. Ceka me to v nejblizsich dnech a prave v JBC.
Prosim ty z vas, ktere uz rodily v JBC, zda si hned k prijmu vezli vse s sebou - vypada to, ze pojedu jak Mikulas. Taska s vecma pro mne, pak plinky, porod. vlozky.... da se to tam nekde ulozit? Nebo jste si plinky a ostatni veci pro mimco nechali dovezt az pak. Obleceni na cestu domu pro mimi mi priveze na zaver manzel, s tim pocitam. Diky.
PS: Andy - Malinka je nadherna!!! 😉

andy21
3. led 2009

Tonica díky, to potěší, to uvidíš, ta mateřká pýcha 😀

Já teda měla ooobrovskou tašku jako hokejista, vše v ní, ale zpětně bych to udělala tak, že bych si vzala jednu tašku k porodu(batůžek) a další bych nechala v autě a donesl by ji manžel, až tě dají na šestinedělí...

K porodu jsem potřebovala: 2 ručníky,mýdlo, intimní mýdlo, nějaké pití(ale dají ti tam čaj), přezůvky omyvatelný, mobil, jelení lůj...už nevim, jestli ještě něco...asi ne.

A pak ten zbytek ti může fakt donést manžel 🙂 ¨

A odkud jsi, jestli se můžu zeptat 😉

andy21
3. led 2009

A neboj se ničeho, je to tam fakt super a porod je zajímavej zážitek 😅

tonica
3. led 2009

Andy, diky za info. Koukam, ze tech rucniku tam nebude asi nikdy dost, vid?
Dnes jsem si zase pro jistotu zkontrolovala, zda mam vse. Vcera vecer uz jsem si myslela, ze fakt pofrcim.

Jsem z LBC, ale rodily Jablonecak 😉

Muzu vedet, kdo te rodil?

musilatka
autor
3. led 2009

Ahoj holky, moc vám děkuju za info, mně to čeká až za dva měsíce. Museli jste se tam nějak registrovat nebo tak něco, když mám trv.bydliště v Liberci, ale taky jako tonica jsem rodilá Jablonečák, k doktorce taky chodím do Jablonce. Na kontrole jsem teď nebyla měsíc, tak jsem se ještě doktorky neptala co a jak. A jak je to s předporodníma kurzama? Kde se objednává? A co tatínek u porodu a epidurál? Nevíte jaký tam jsou ceny?
A ještě, byl jste někdo někde v Jablonci na 3D nebo 4D utz? U mě už je pozdě, ale kamarádka je v 20tt a chtěla by jít, ale neví kam. V Liberci je jen v Genetu a tam je to moc drahý 😒 Díky vám moc ještě jednou 🙂

andy21
3. led 2009

tonica přesně, ručníků jsem tam, spotřebovala asi 7, ono ty očistky... 😒 je lepší je často měnit. jeden jsem měla na ruce, další na tělo-vršek, třetí na spodek... 😉

toni mě rodil sám pan velký primář a ten přišel až ve finále, předtím se mnou byly jen 2 PA 🙂 Primář jako teda fakt v pohodě chlap, mi pak hned podal ruku a poděkoval za spolupráci 😀 😀 😀

Musilatko Musíš se tam zapsat k porodu.Tatínek u porodu je za 700kč asi. E pidurál nevím, nepídila jsem se po tom.Kurzy tam jsou, najed si na www.nemjbc.cz a tam si vše dočteš.

andy21
3. led 2009

Toni drž se u porodu a pak dej vědět, jak to probíhalo jo?
Už to máš doslova za pár 😉 Já nakonec rodila 2 dny před termínem, i když mi prorokovali porod co nevidět měsíc 😀

tonica
3. led 2009

Musil - na predporodni kurz v JBC se muzes objednat telefonicky. Je zdarma, jen za prohlidku salu platis 150,-. Mam dojem, ze se muzes prihlasit az po 30.tt. Neni problem si sebou vzit manzela.
Ultrazvuk 3D doporucuji v LBC nemocnici. Stoji kolem 500,- a dostanes i nekolik snimku a kratke videosekvence. Na 4D UTZ se muzes objednat i v Gennetu v Liberci. Od ostatnich vim, ze je podstatne drazsi, platis si kazdou fotku a je to jen na 1/4h. V LBC nemocnici se nam venovali 3/4h a byli moc ochotni.

klaruska1
3. led 2009

musilatka, my jsme byli na přepor. kurzech a docela nám to dost pomohlo-hlavně co se týká dýchání a i ti ukáží cviky, které jsou super před porodem, taky jsme byli na prohlídce porod.sálů a na seznámení s personálem a i s průběhem porodu-co si s sebou vzít, kdy jet do porodnice atd.Co se týká toho příplatku za tatínka tak my platili taky 700,- a měla jsem i epidurál a neplatila jsem nic,ale nevím jestli to nebylo tím, že jsme nakonec rodili císařem ( když to po dlouhých skoro 12ti hodinách nešlo)-všichni byli ale super a hned bych tam šla rodit znovu a to nejsem taky z Jablonce,ale kousek za LIbercem-držím ti pěsti a ničeho se neboj 😉

andykov
8. bře 2009

Ahoj maminky! Budu taky rodit v Jablonecké porodnici, ale koukám, že už tu dlouho nikdo nepsal. Nevíte někdo jak je to před porodem? Dochází se tam třeba na monitor nebo tam po zápisu pak už přijdu rovnou s taškou, že jdu rodit?
A kolik je těch předporodních kurzů? Já jdu od 20. a 27.máme školení pro tatínky... 🙂

klaruska1
8. bře 2009

andykov-já byla v Jablonci v porodnici na monitoru dvakrát- a z toho jednou to bylo už při porodu 😉 záleží na tvém gynekologovi, zda si tě bude hlídat do konce sám a nebo tě už pak poslední měsíc bude posílat přímo do porodnice.My jsme byli na 1 předporodním kursu spolu s taťkou-probíralo se cvičení, dýchání atd. a na prohlídce porodnice, sálů a seznámení s presonálem-bylo to docela fajn,takže hurá do toho.Držím pěsti a neměj strach jsou tam všichni moc milí a hodní- i když jsem to neměla lehké, tak na to moc ráda vzpomínám a stálo to za to a pokud budeme mít druhé mimi-jdu zase tam 😉

andykov
8. bře 2009

klaruska, děkuji za odpověď. Mám termín příští měsíc 26.4. a ještě nevím jestli nebudu mít plánovanýho císaře kvůli bludné ledvině a na posledním utz byla malá dolů zadečkem. Slyšela jsem, že Jablonec teď hodně chválí. četla jsem, že si měla také císaře. Můžeš mi, prosím, napsat jak jste to měli potom? Nosili Ti malou často nebo si ji měla hned u sebe?

klaruska1
8. bře 2009

andykov,Matýsek se narodil v 18 hodin-měla jsem celkovou narkozu, protože lokálku jsem pořád cítila ☹ Matýska viděl jako první můj manžel, kterého u císaře se mnou nechali 🙂 první noc jsem byla na JIP a malého jsem u sebe neměla a od druhého dne mi ho nosili na krmení a na noc si ho brali k sobě, abych se mohla vyspat a odpočinout si-ta jizva mi moc nedovolila,abych k němu mohla vstávat, tak jak by potřeboval a třetí den mi ho už dali i na noc-nejdřív jsem z toho byla smutná, že mi ho brali,ale na druhou stranu nevím jak bych to zvládla a o to víc jsem si to pak vychutnávala doma 🙂

andykov
9. bře 2009

klaruska, díky 🙂 Už se na malou taky moc těším. Uvidím jak to dopadne, pokud budu rodit normálně, tak snad nebudu moc přenášet. Taky bych chtěla, aby byl se mnou u porodu přítel. Vím, že k normáůnímu určitě půjde, ale u císaře říkal, že neví. Jak to je? To stejně je určitě u Tvé hlavy a nic nevidí, že? Toho se právě obává...
A v Jablonci na šestinedělí jsou jen dvoulůžkové pokoje, že?

klaruska1
9. bře 2009

andykov, no my měli rodit normálně a byli jsme domluvení, že bude manžel u porodu,tak jestli ho tam nechali proto to nevím,ale myslím si, že pokud by nebyly nějaké komplikace,takže by ho mohli nechat i u císaře, pokud ho budete mít naplánovaný a myslím si, že když se s nima domluvíte předem, tak by Vám mohli vyjít vstří, jak říkám jsou tam moc milí a ochotní 😉 a neboj ,, tam dole,, určo nebude, sedí ti u hlavy a přes tebe jen od prsou daná plenta,takže není nic vidět a co se týká těch pokojů, tak jsou dvoulůžkové, na každém je WC, sprcha, jídelní stůl, dvě židle, přebalovák pro mimča, váha na vážení dětiček, dřez na vymývání lahviček-pokud někdo krmí z lahve a jsou tam po dobu pobytu v porodnici věci na převlékání mimča, takže si sebou nic brát na mimi nemusíš.Na každý den dostaneš myslím, že 5 kusů plínek, což samo nestačí, takže Ti tam pak přítel doveze tvoje vlastní.
Když bys ještě cokoliv potřebovala, tak napiš.Ať ti to utíká a brzy máte Kristinku doma 😀

pipiii
15. bře 2009

Ahojky holky, ja jsem rodily jablonecak, ale momentalne bydlim v s manzelem v Praze. jsem ,,zatim,,v 10tt ale tady na Prahu se to chce v porodnici co nejdrive zaregistrovat. Bydlim na Praze 4 a rozhodla jsme se pro Podoli....ALE! byla jsme v soku, ta budova je krasna, porodni saly uzasne...vse krasne ciste, nove atd..prijemne sestry, ale potom jsem se zacala pidit po pokojich na sestinedeli a chtelo s emi zvracet:( spolecne soc. zarizeni na chodbach, ve sprchach pouzite jednorazove vlozky, sprchy bez zavesu....na pokoji zadna televize, vse umounene...no hnus a za nadstandart muzu dat i 2600...tak jsme se podivala na ostatni porodnice jako Krc, Motol a vzdy to vypadali doooost podobne:( v jablonci jsem lezela na chirurgii se slepakem a na ORL s krcnimi mandlemi, az na jednoho uchyla z rehabilitace je ta nemocnice uzasna, kamaradka rodila v jablonci asi pred 2 lety a byla jsme ohromena pokoji atd a v Praze sok.. Proto se asi prestehuji par dni pred terminem do jablonce k rodicum a s manzilkem si to tam odrodim a moc se tam tesim. Ted dojizdim do jablonce za moji gyndarkou- p. Jorgovou, je to nase znama a uzasna lekarka, myslim ze i rodi, tak se ji muzu zeptat na moznosti🙂 holky muzu se vas jenom zeptat jak je to v jablonci s registraci do porodnice??? diky misa🙂

klaruska1
17. bře 2009

pipii, registrovat se musíš nejpozději na 32. týdnu,ale vzhledem k tomu, jak se teď rodí děti, tak určo dřív.Stačí když si najedeš na webovky porodnice a tam mají všechno popsané a můžete se rovnou přihlásit i do předporodních kursů a nebo prohlídků sálů a seznámení s personálem-my byli a bylo super.Myslím, že máš na přihlášení ještě čas,ale pokud chceš mít jistotu, tak si myslím, že třeba za měsíc si tam můžeš cinknout a uvidíš sama, co ti řeknou.My byli maximu spokojeni a to se vším 😉 držím pěsti 🙂

pipiii
17. bře 2009

klarus, ja jsem prave na jejich internetovych strankach zadne informace o registraci tehotnych nenasla:( o tech predporodnich vim..ale na to jeste mame cas🙂

andykov
17. bře 2009

pipiii: Porodopis=registrace a to je tu info:
http://www.nemjbc.cz/cs/oddeleni/gynekologicko-...

pavluskak
17. bře 2009

Rodila jsem tam 2x... a kdybych se měla rozhodovat znovu, volba by byla opět stejná... jablonecká porodnice po všech stránkách perfektní, od PA, lékařů, ženských a dětských sester až po uklizečky...

laetti
25. bře 2009

ahojda maminky, budeme se koncem dubna stěhovat do Jablonce, takže bych potřebovala tipy na doktory: Pro malou, pro mě a manžela, gynekoložku a zubaře. Budeme bydlet u nemocnice, tak jestli jsou nějací i tam, nebo prostě v co nejbližším okolí. Díky

radkar
9. dub 2009

holky, nabízím velmi rozsáhlý kurz pro těhotné, kde se dozvíte vše o těhotneství, porodu-lékařský i přirozený, péče o dítě. Kdybyste měly zájem více info v bazaru-služby na těchto stránkách Modrykonik. Jablonec n.N.

jasekd
2. čer 2010

Ahoj,
trochu oživím tuhle diskusi. Zatím jsem nikdy nepřispívala a asi ani moc nebudu, ale jabloneckou porodnici musím moc pochválit, rodila jsem tam na konci března a příště určitě budu zas tam, pokud nebudou mít plno. Přijela jsem ráno v 7 hodin s částečně odteklou plodovou vodou a kontrakcemi po 3 minutách, ale otevřená jen na 1 cm, při vyšetření to vypadalo na dlouho. Přesto tam se mnou manžel mohl zustat, celou dobu byl se mnou na sale, ja teda byla skoro pořád ve sprše. Po rupnutí a odtoku zbylé plodovky se porod rozjel rychleji a malej se narodil ve 14 hodin. PA byla příjemná, na konec přišla ještě jedna PA a pomáhaly mi s tlačením. Rodila mě MUDr. Šoufková a všechny byly fajn, šití jsem ani moc necítila a zhojilo se dobře. Po porodu jsme zůstali 2 hodiny na sále, malýho jsem zkusila přiložit, na pokoji jsme pak byly 2, což je možná lepší než nadstandart, pohlídáte si děti navzájem, když jdete do sprchy apod. Pokoje i sál pěkný, jídlo se až na jedno dalo jíst, čaj je dobrý a uvaří vám i kojící. Se vším poradí a jsou příjemní až na jednu dětskou sestru, na tom jsme se shodly i s dalšíma známejma, co tam rodily, ale i ta se dá přežít 😵
Pobytu v porodnici jsem se bála víc než samotného porodu (v nemocnici jsem nikdy neležela), ale bylo to v pohodě, hlavně v tom, že vám opravdu poradí, zejména když máte první dítě, a já o dětech nevěděla nic...
Takže jabloneckou porodnici můžů všem doporučit 🙂

jasekd
10. srp 2010

Ahoj, kdyby to tu nahodou nekdo cetl 😉 Uz jsem se ptala na JBC diskusi, zkusim i tady. Myslite si, kdo to v JBC zna, ze kdyz pujdu za kamoskou na porodnici na navstevu, ze muzu s kocarem a nechat si ho v tom 3. patre u vytahu na chodbe, nekde u toho prulezu na oddeleni? Ze by to nikomu nevadilo? Dik

berdicek
10. zář 2010

jasekd, nevim, jestli je to jeste aktualni, ale v pohode muzes s kocarkem az do 3.patra a mit ho na chodbe, kde se schazeji navstevy, urcite to nikomu vadit nebude

berdicek
10. zář 2010

Ahojky, rodila jsem v Jbc pred 2 tydny a musim tuto porodnici jen a jen chvalit 🙂 . Super porodni asistentka, rodil me muj gynekolog, porod jsem mela vyvolany. Na sestinedeli fajn sestricky a doktori z gyndy a naprosto uzasne vzdy usmevave a ochotne pomoci ve dne v noci sestricky na novorozeneckem. Oproti Krči, kde jsem rodila poprve, obrovsky rozdil. Stejne tak hezke prostredi, na pokoji sprcha, wc, televize, lednicka. Tuto porodnici mohu jen doporučit!

jasekd
11. zář 2010

@berdicek Ahoj, uz to aktualni neni, nakonec jsme tam jely s kamoskou na navstevu a deti nechaly tatinkum, vubec nejlepsi reseni 😉 Jinak zrovna v te dobe bylo v JBC desne porodu a propousteli co nejdriv, mozna jsi se svezla i ty v tehle vlne? A kdo te rodil? Ja se tam totiz v dubnu opet chystam, druhe ditko se zadarilo nejak driv nez jsme cekali 😀 Jsem rada za pozitivni ohlasy, mam tu samou zkusenost. A byl druhej porod lepsi? Ja se ted nejak budu bat i vic nez poprve 😅 Vzhledem k tomu, ze ten prvni nebyl nijak lehkej. Ale personal byl fakt dobrej, tak aspon tak. PA jsem mela Lenku a pak jeste Martinu, ta me i prijimala, prijmeni teda bohuzel nevim... Jinak si myslim, ze vsichni doktori jsou tam v pohode, at natrefis na kohokoli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru