Porodnice Jablonec nad Nisou. Rodily jste tam?

musilatka
31. pro 2008

Ahoj, nenašla jsem téma přímo o této porodnici. Rodila jste tam některá? Můžete napsat svoji zkušenost, popř.přístup sestřiček a doktorů? Díky 😉

nicol2010
13. únor 2012

@jasekd no já pokud budeme KP tak na přirozeném porodu trvat nebudu, sama porodní asistentka,která měla KP miminko se rozhodla pro císařský řez a i bez toho bych se tak rozhodla.
@eveluska no já mám 157cm , zatím máme odhad , že mimčo je o dva týdny menší, ale nikdo mi k tomu zatím víc neřekl, jako jestli je to v normě nebo ne.
@oli26 a ty jsi u něj jen rodila nebo jsi i jeho pacientka?

oli26
13. únor 2012

@nicol2010 ja u nej jen rodila, svagrova k nemu chodi, je to rodinny pritel a je naprosto bezvadnej a hlavne vi, co dela 😀 asi k nemu zacnu chodit, az se prestehujem do jbc, ted se mi nechce dojizdet a navic tu mam skvelou doktorku

jasekd
13. únor 2012

@nicol2010 Ja bych to u prvniho porodu a jeste kluka taky nechtela, vzhledem k me postave, ale druhe dite byla holcicka a prece jen druhy porod, takze kdybych byvala mela podporu u doktoru, asi bych se rozhodla pro normalni porod, ale musela bych videt, ze jsou presvedceni o tom, coz moje Dr. vubec nebyla, je to hodne individualni. Proti jejich nazoru bych urcite nejak durazne nesla, pokud by oni byli striktne proti. Jeste ze jsem to nemusela resit 🙂

nicol2010
13. únor 2012

@oli26 primář je bezvadný, v kritických situacích umí řešit vážně rychle, více v IP 🙂. Jediné co mu trošku škodí je to, že toho má vážně hodně a někdy je to na něm znát.
@jasekd no mně už od mého dětství ríkají, že neporodím normálně ani když bude hlavičkou dolů, že mám hodně úzkou pánev, ale třeba bych zrovna jo... každopádně musíme ještě 2 týdny vydržet, aby nás mohli přijmout v JBC ...už tam to prostředí znám, porodní asistentky taky...takže to psychice hodně pomůže.

eveluska
13. únor 2012

@nicol2010 a to ti rika kdo? doktori?

jasekd
13. únor 2012

@nicol2010 a drzis se? Musite vydrzet aspon ty dva tydny 🙂 S tou panvi to nebude snad tak horke, ja mela 3 rozmery spis k dolni norme a ten posledni mozna nejdulezitejsi jen 16, spodni norma je 18, a porodila jsem prirozene, prvni kluk mel 3,7kg, 52 cm a hlavicku 35,5cm, zadny drobecek. Holka mela hlavu jeste o centak vetsi a slo to krasne, uz se ta panev rozvolnila po dvou tehotenstvich. Mne taky rikali, at jsem pripravena na moznost, ze to normalne nepujde, deti se zdaly uz podle odhadu velke... Slo to, poprve sice hur, ale slo 🙂 Moje sestrenice vypada jak vychrtlej kluk, vsechny rozmery na dolni norme, a porodila 2x normalne, deti kolem 3,5 kg, druhe dokonce v sanitce 😀 Oni tam toho asi vsichni maji hodne, pravda, ze obcas si na prim. zname stezovaly, urcite ne odborne, ale trochu na pristup, proste je toho na ne moc. Kdo k nemu ale chodi i jako pac., vzdy chvalil 🙂

nicol2010
13. únor 2012

@eveluska to mi říkali už jako malé, pak když jsem byla na UZV ve 21tt v Gennetu , ale primář mi na to řekl: " Já když vidím ten mrňavý zadek těch vietnamek co rodí 5kg dítě tak už mě nic nepřekvapí" no a že je čas to ještě hodnotit. Takže čekám co mi na to poví až přijde čas...který ovšem může být už velmi brzo.
@jasekd no zatím se držíme, byla jsem od 31tt do 33 tt ve špitalé na udržení, pak ještě týden doma poctivě ležela a pak už jsem se pomalu začala zapojovat do " života" protože pokud neporodím přirozeně tak jen z důvodu ochablých svalů. Ale ty dva týdny ještě musíme vydržet. Mám už někde od 27-28tt bříško dole jako před porodem, ale čípek to zatím zvládá. Tak budu doufat, že se malé otočí a že po přečtení hodnot tvých a sestrenice budeme rodit také přirozeně. No já když slyšela co vše primář má na starosti, tak se není čemu divit.

eveluska
13. únor 2012

@jasekd prej vychrtlej kluk 😀
@nicol2010 a vlastne s tema asijatkama je to pravda, kor dneska, kdy je hodne smisenych paru a taky rodi normalne, tak jsou ty rozmery asi hodne s rezervou. 😉 .... a ty jsi mela s primarem nejaky problem nebo proc jsi se na nej ptala, kdyz k nemu asi sama chodis? 😕

nicol2010
13. únor 2012

@eveluska nemám s ním vyloženě problém, jen jsem vyplašená prvorodička a primář tolik nepovídá ( moje kamoška mi popsala co vše řeší ona se svým Mudr a tak jsem chtěla vědět jestli je to normální). On je úžasný a profik, ale moc toho nenapovídá :D

nicol2010
13. únor 2012

@eveluska
@jasekd holky nevíte kde za rozumnou cenu pořídit kojící podprdu a košili? Měla bych už to porodnice zabalit tašku

eveluska
13. únor 2012

@nicol2010 ja kupovala uz minule po netu, ze meli nejakou akci bez postovnyho a jsem spokojena, ale ty stranyk ze sebe bohuzel nevykresu.... ale mozna to byl nejakej ten astratex nebo tak neco?

nicol2010
13. únor 2012

@eveluska no já právě našla krásné a levné na netu ale poštovne u obou 150kc ( jsou to dvě prodejny) takže to je pak cenově jinde a osobní odběr není možný

jasekd
13. únor 2012

@nicol2010 Kojici podprdu jsem nikdy nepouzivala a kosili jsem mela jejich, zaspini se od krve, mlika, mimco te poblinka, pocura, kosile jen litaji. Na navstevy a pohyb po chodbe jsem mela svuj zupan.

nicol2010
29. únor 2012

@jasekd tak jsem nakonec pořídila za 45 kc u vietnamců a pak jeden takový sportovní top . Po porodu uvidíme , koupím is pak kdyžtak nějakou lepší, když bude potřeba. Jinak mám ještě dotaz, měli jste v JBC někdo plánovaný císařský řez? Jak to probíhá? Kdy přiloží miminko? Jak je to s cévkováním? Měli jste manžela u porodu císařem v JBC? Miminkko se ne a ne otočit a už máme bohužel termín na císaře :(. A to UŽ skoro 11 dní před termínem ☹

jasekd
29. únor 2012

@nicol2010 Ahoj, ja mela taky holku KP, otocila se cca v dobe jako jsi ted ty, uz jsem mela termin sekce. Takze jsem si to zjistovala u segriny znamy, ktera mela plan. sekci. Tatinek na sale byl, asi za tech 1000 Kc, moc si to chvalili. Miminko ji myslim prilozili jako po normal porodu a pak nosili kazde cca 3 hodiny na kojeni, v noci ne, ale interval nevim. Rodila v patek a myslim, ze na spolecny pokoj s miminkem se dostala v pondeli a domu sli ve stredu, tzn. 5.den po porodu, coz je u cisare normalni, byva to o den dyl nez po normal porodu. Cevkovani popisovala jako neprijemne, ale ne tragicke, jedine, co popsala jako hrozne, bylo prvni vstavani po operaci. Jinak to pry docela slo a manzel byl velka opora. Na normalni porod jsi se neptala, kdyz tu psala @eveluska ze nekdy je to mozne? Mne to ale tenkrat taky nenabidli. Ja mela terminy 9. a 11. 4. a sekci mi dali na 4.4 nastup a 5.4. operaci, nakonec se otocila a ja prenasela. Sekci jsem rusila na posl. chvili, aby si to holka zas nerozmyslela. Ja se vubec neotvirala a nalez jsem nemela k porodu, tak mozna proto to nechali jen par dnu pred terminem.

nicol2010
29. únor 2012

@jasekd u mě přirozený porod možný není, jsem drobná ... a KP by to byl velký risk. Mně primář řekl, že mám málo plodové vody a že to na otočení nevidí. Ale já pořád doufám. Zkoušela jsei miminku nějak pomoct? Já zkouším občas kočičí hřbety a podkládat zadek , ale zatím bez úspěchu.

jasekd
29. únor 2012

@nicol2010 Aha, ja prave mela vody dost. Chvili jsem to zkousela, byla jsem z cisare v haji, ale pak jsem se na to vykaslala, nejak jsem si zvykla na pocit, ze me riznou, a prece jen uz to bylo druhe dite, tak me to tolik netrapilo jako kdyby to byl prvni porod, protoze s detma ted koncime. Vic nez kocici hrbety nevim, jsou i ruzne povery, urcite je tady na to tema. Zevni obrat mi taky nikdo nenabizel a asi bych to nechtela, neptala jsi se? Ale jestli mas malo vody, tak by to asi stejne neslo. Jinak ten obrat poprvy hlavou dolu jsem citila jasne, pak ten druhy do KP mozna taky, a ten finalni do spravne pozice uz vubec, fakt jsem nedoufala. Tak treba se ti otocilo taky, i kdyz jasne, ze ta pravdep. se snizuje. Zacni se na sekci tesit, jako ze bude porod bez kontrakci, smir se s tim , a ono se najust otoci 😀 Ja uz si rikala, no aspon nebudu x hodin trpet a sup, otocila se. Nejlepsi je normalni porod, pak plan. sekce a nejhorsi je pro me akutni sekce, tak jsem si rekla, ze druha nejlepsi varianta taky neni k zahozeni.

nicol2010
29. únor 2012

@jasekd Snažím se na tu myšlenku zvyknout, ale jakmile se mně někdo zepta, tak se rozbrečím. Nějak to nemůžu vstřebat...ale budu se snažít, jinak to pak celé bude o to horší a budu to zvládat hůř. Cítím , že tam sebou cuká a snaží se jakoby odrazit, ale nejde to...není asi kudy. Má natažené nožičky do mého pravého boku.

jasekd
29. únor 2012

@nicol2010 Ja te chapu uplne, taky jsem bulela, a to jsem to mela lehci, prvni porod byl normalni, takze jsem si to zkusila a navic treti uz nechcem nebo az za dlouho, takze ani jizva pro me nepredstavovala problem. Pro me byl cisar sok, protoze mala uz byla dobre. Zkus se s tim srovnat a uvidis, ta holka to popisovala tak, ze jsem se celkem uklidnila, pak jsem si jeste o tom povidala s kamosem anesteziologem (dela jinde), ten mi presne popsal, co se bude dit krok za krokem, abych nebyla prekvapena, navic jsem mela doma starsiho a jak jsem musela obvolat predoperacni a planovat kdy kam a jak pujdu, tak jsem se zabrala do te organizace a na strach a zklamani zapomnela 😀 Mam jeste jednu znamou, ta ma za sebou dve planovane sekce v odstupu asi dvou let, tady v JBC, a byla strasne spokojena, ze rodila "bez bolesti". S tim ja teda nesouhlasim, bala jsem se narkozy, pooperacnoho prubehu, vstavani, a prece jen ta pece o dite je ze zacatku tezsi, ale ona si to chvalila moc, takze to nebude takova hruza 🙂 Kazdej cisar je jinej stejne jako porod je jinej. Jsem zvedava, jak to u vas nakonec dopadne a pak sem dej info 🙂

nicol2010
29. únor 2012

@jasekd Právě, já moc toužila si to prožit, to si porodit miminko sama. A bojím se přesně stejných věcí jako ty, ale ten strach z bolesti mně netrápí až tolik jako prostě to , že je to operace a nemá to s porodem příliš společného. Já jsem nejvíc alergická, když mi někdo řekne, že to aspoň budu mít bez bolesti... to bych vraždila. Bolí to , ale až potom a rozhodně ne jako porod ale prostě jako bych šla na jakoukoli jinou operaci. Snad se malé ještě umodrří... ale zase na druhou stranu si říkám, že má asi důvod proč tak je. Ve 31tt jsme byli hlavičkou dolů, takže to zjištění KP byl pro mně taky šok.

jasekd
29. únor 2012

@nicol2010 Presne tak! Ja na zadne operaci nikdy nebyla, tak jsem mela vitr. Kez by se otocilo, a kdyz ne, tak at jsi stejne spokojena jako ty moje zname 🙂 Pokud chces jeste dalsi dite, tak si to snad prozijes podruhe, holek, co po sekci rodily druhe prirozene, je tu taky dost. Jsem rada, ze nejsem sama s takovymi pocity, na me se koukali dost divne nekteri, ze proc nejsem nadsena z "porodu bez bolesti", no hlavne chlapi, ze jo 😝

nicol2010
29. únor 2012

@jasekd díky moc. Dám pak určitě zprávu jak jsme dopadli. NO spousta lidí mě taky nechápe, proč chci rodit přirozeně. Každý jsme nějaký a máme prostě různé představy, přání a obavy.

eveluska
29. únor 2012

@nicol2010 ja hodne cvicila na to otoceni, kocici hrbety s lokty na zemi, zvedani panve, podkladani panve (fakt hodne, bricho az u stropu 😅 ) a tak byt aspon 20min a to kazdy den.... prvni se mi otocil v 35tt, druhy ted ve 34tt 🙂

nicol2010
29. únor 2012

@eveluska taky jsem se o to pokoušela, ale je mi u toho špatně, takže jsem jen na loktech... ale zatím to nepomáhá a halvně se bojím, abych mimčovi neublížila. Třeba má krátkou pupeční šňůru nebo je zamotaný...takže to dělám hodně opatrně.

eveluska
29. únor 2012

@nicol2010 tim nemuzes mimcu uskodit, tohle cviceni visi i ruzne v porodnicich 😉 a jestli ma fakt duvod - treba tu snuru, tak se proste neotoci... ono je stejne teda uz docela pozde, ale sanci bych mu jeste dala, jsou pripady, kdy se mimi otoci az v den TP 😉

nicol2010
29. únor 2012

@eveluska no kéž bychom byly ten zázrak, kdy se to stane i za ne ideálních podmínek

jasekd
9. dub 2012

@nicol2010 Koukam, ze miminko uz je na svete, velka gratulace, je moc krasna a doufam, ze i zdrava 🙂 Jak to nakonec probehlo?

nicol2010
9. dub 2012

@jasekd ahoj, ano, narodila se 15. března. Krásná je, ale bohužel moc trpíme na prdíky. Co se týče pobytu v JBC tak si sebou nesu špatné vzpomínky..bohužel jsem tam narazila na tkz. laktační poradkyni, která rozhodně není na svém místě. Po císaři jsem měla komplikace se pohybovat, protože jsem měla neprůchodná střeva a velké bolesti, takže u nás byl i problém kojení. Malá se přisála dobře, ale jakmile se po dvou dnech nalila prsa tak s tím neuměla ani ona ani já a laktační poradkyně mi sdělila, že jsem tam už dlouho a už to musím zvládat sama a že už nepřijde. s malou jsme se trápily, ona hladová a ja psychicky vyřízená, protože jsem neměla pomoc, oporu. Díky tomu všemu jsem dostala zánět prsu, hodně narušenou psychiku a záznam, že vyžaduji neustálou pomoc s malou. Kdby mi to totiž ta sestra uměla ukázat tak, abychom to zvládly, tohle by se nestalo. Druhý den ráno, po šílené noci, jsem novou směnu požádala o pomoc... a ta se postavila k tomu velmi dobře. Díky nim jsem se druhý den rozkojila a relativně dostala do psychického klidu. Bohužel s touto sestrou nemám špatné zkušenosti jen já. Její metody jsou dost tvrdé a ani ne tak úspěšné. Ostatní sestry byly výborné...jen bohužel tím, že v Jbc toho mají tolik , nemají tolik času se věnovat maminkám, které prostě dle tabulek kolik dní jsou již v nemocnici nezapadnou do kolonky, co má v tu dobu maminka sama zvládat.

jasekd
9. dub 2012

@nicol2010 Tak to me mrzi. Asi vim, kterou myslis, taky jsem mela poprvy problemy a ona umela celkem vydeptat. Ostatni byly naprosto v pohode. A kojis nakonec?

eveluska
9. dub 2012

@nicol2010 kdy te pustili? to jsme tam asi byly spolu 🙂 teda to docela ziram, ja posledne kolem kojeni dost vysilovala, pze se mi silene nalily prsa a mela jsem nabeh na zanet a taky jsem nevedela, ze se ma odstrikat ten dvorec, takze to neteklo, malej se nemohl prisat, pak to teklo tak moc, ze se dusil a hned se poustel... no des 😅 a to uz bylo nejakej 3.-4. den a porad jsem behala za detskejma i za dospelejma a uzasne mi furt pomahaly.... Napsala jsi to tam do ty jejich knihy? to bych jim nejak rekla, treba i mailem na porodnici... kdyz si nikdo nebude stezovat, tak ji nic nereknou, nic se nezmeni.... Ja ani nevedela, ze tam jsou specialne laktacni poradkyne 😕 Ja myslela, ze normalne radi jen ty detsky a dospely sestry...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru