Porodnice Jablonec nad Nisou. Rodily jste tam?

musilatka
31. pro 2008

Ahoj, nenašla jsem téma přímo o této porodnici. Rodila jste tam některá? Můžete napsat svoji zkušenost, popř.přístup sestřiček a doktorů? Díky 😉

zarzuela
20. zář 2010

Ahojte, já rodila v JBC teď v březnu a musím vše jen pochválit. Ten den co jsem rodila byl zrovna velký nával, měli uplně plno, ale to na úžasném přístupu lékařů a porodních asistentek nic neměnilo. Porod jsem měla docela dlouhý a i jsem chvilkama dost vyváděla bolestí protože Epidural na mě nezabral 😖 . Rodila mě Dr. Kuklová a byla opravdu úžasná, její milý hlásek utěší a uklidní snad každého a i porodní asistentka byla skvělá - jméno bohužel nevím. A dětská sestřička Šebrlová byla uplně super, její krásný vztah k miminkům se jen tak nevidí 🙂
Pokoje mě taky nadchli - sociální zařízený jen pro dvě co jsou na pokoji. Připada jsem si tam ty 4 dny jak na hotelu, byla jsem odpočatá. Byla jsem moc ráda, že jídlo vozili přímo na pokoje a mohla jsem si to sníst kdy jsem chtěla, což v Liberci není - tam se musí do jídelny v čase kdy zrovna jídlo vydávají, ale miminka se nechávají před jídelnou.

jasekd
20. zář 2010

@zarzuela Jeee, tak jsi to taky sepsala 🙂 Sestra Sebrlova je dobra, ostatne jako 99% personalu. Ja pokud bych mela chodit na jidlo v presne urcenou hodinu, tak se tam asi nenajim, malej vzdycky brecel, kdyz privezli obed, a takhle to bylo pohodlne..

zarzuela
20. zář 2010

@jasekd no přesně já vždycky jedla s malým u prsu 🙂 😀

jasekd
31. led 2011

Ahoj, ma nekdo nejake nove zpravy o situaci v Jablonci?

jasekd
23. únor 2011

Tak na strankach JBC nemocnice je oficialni prohlaseni, ze lekari stahli sve vypovedi a jede se i od 1.3.2011 v normalnim rezimu 🙂

zarzuela
5. bře 2011

@jasekd ahojky tak to jsi ráda,že to tam zůstává při normálu vidˇ? 😉

jasekd
6. bře 2011

@zarzuela No to si pis, akorat ted zas nekdo rikal, ze se ma malovat, nevim presne kdy, ale to by me fakt nastvalo 😝

zarzuela
6. bře 2011

@jasekd jaj tak to by byl mezec kdyby malovali zrovna na tvůj termín. Já fakt na JBC nedám dopustit a doufám, že při druhým mimi to tam bude stejně skvělé jako do teď.
Jak se citíš? už se ti to blíží viď, teď když už víš do čeho jdeš je to lepší, nebo horší? Vnímá nějak Martínek, že bude mít sestřiku a že ji máš v bříšku?

jasekd
6. bře 2011

@zarzuela Je to horsi, bojim bojim 😀 No uz jsme si o porodu spolu psaly... Myslim, ze jsme ho mely podobnej, ty o neco delsi jeste nez ja, sice zadna vylozene katastrofa, ale stacilo bohate. Cejtim se blbe, je to fakt moc brzo po prvnim, takze dost problemu, ale spis tech otravnejch jako krec. zily, paleni zahy, nevolnosti pravidelne do 6. mesice, ale treba dneska taky... Vsechno, co bylo s M., plus neco navic, a jeste treba ta zaha ne posledni mesic, ale posledni 3 mesice. Ale jinak je to tehot. na rozdil od prvniho uplne OK, zadne leky, co jsem mela s M. na udrzeni (az ted Detralex na ty krecaky) a holka vypada naprosto OK, ty ledviny ma v poradku, snad ji to vydrzi 🙂 Toho jsme se bali hodne, aby nebyla "po" Martinkovi... Takze celkove si nemuzu stezovat, jen si to tak neuzivam jak bych asi mela, kdyz je to nejspis naposled 😅 Martinek je stale miminko, je trochu pozadu, jeste neleze, jen plazi, nesedi a nestavi se, vypada jako miminko, furt hrozne blinka, v noci hrozne zacal blbnout se spanim, predtim byl zlatej, ale to uz se zas zlepsuje. Meri ted asi 74 cm a ma neco malo pres 9 kg, takze zadnej obr, ale stejne mi dava zabrat... Vzteka se, kdyz neni po jeho... Ale vetsinou je zlatej 🙂 Miminko nevnima, nechape, jsem strasne zvedava, jak na ni pak zareaguje. Co u vas? Domca mel nejake zdr. problemy s briskem, ne? Nejaka alergie na BKM nebo tak neco? Nepamatuju presne...

jasekd
24. dub 2011

Ahoj, tak cerstva zkusenost s JBC porodnici. Vyvolavanej porod kvuli prenaseni. Takze rano prijem, tableta Prostinu a na pokoj na porodni. Manzel jel domu. Porod se rozjel asi pul hodiny po tablete, ale stale jen kontrakce a neotvirala jsem se, takze porad na pokoji i se spolubydlici, co byla na udrzovani. Dostala jsem obed, kterej jsem jeste byla schopna snist. Nastesti odpoledne spolubydlici propustili a mohla jsem si hekat v klidu o samote. Sprcha a WC na pokoji. Kolem 18 vecer konecne posun, vykapat antibiotika a pak kolem 20 hodiny presun na sal. Manzel uz se mnou. Jinak za mnou obcas zaskocil, chodila jsem po chodbe a kdyz spolubydlici propustili, byl se mnou i na pokoji. Jo, dostala jsem i veceri, ale te uz jsem se nedotkla 😀 Mala se narodila ve 22 hodin. Takze 12 hodin bolesti, delsi nez prvni porod.
Co se tyka personalu, prijem Dr. Karasek, pak uz jsem ho nevidela, PA Lenka Urbankova v pohode, obcas me vysetrila, ale protoze se to nehejbalo, nic moc se mnou nedelala. Po vymene smeny uzasna PA Gabina, prijmeni bohuzel nevim, ta sla se mnou na sal a moc mi pomohla, mela jsem po prasknuti vody na monitoru temer kolaps, protoze pri nonstop bolestech jsem se predejchala a dostala krece. Jen svym chovanim umela moc povzbudit, ani jedna blba poznamka nebo vycitka, ze clovek neco dela spatne apod. Konec porodu jsem zvladla jen s ni, bez doktora, ten jen koukal. Bez nastrihu, jsem teda natrzena, ale hoji se to o moc lepe nez loni nastrih. Dr. me zasil (Dr. Zachoval, moc prijemnej a vtipnej a i kdyz siti tentokrat i pres opakovany opich Mesocainem docela bolelo, tak jsme se i nasmali). Celkove druhy porod delsi a horsi, co se tyka bolesti, ale nekomplikovany prubeh, miminko to krasne zvladalo a i ja jsem daleko lepe vedela, co a jak. K tomu super PA a krasne jsme to zvladli 🙂 Mimino na bricho, pak na chvili osetrit (s tatinkem) a pak dve hodiny na sale a presun na pokoj. Mela jsem nadsandard a jsem moc rada, clovek se lepe vyspi a kdyz mu dite rve, aspon nerusi. Takze 1. porod dvojak kvuli porade a 2. porod nadst. kvuli klidu. Sestry detske i gynek. moc prijemne a ochotne, taktez doktorky na vizite atd. Trochu vyhrada k detske Dr. , moc nekomunikuje a obcas zapomina pozdravit 😅
Jidlo dost otres letos, proti lonsku urcite zhorseni, jen polivky byly dobre a ten prvni obed. Jidlo bud hnusne nebo naprosto nevyhovujici kojeni (vepro knedlo zelo napr.) nebo oboje.
Loni jsem byla spokojena, letos jeste vic, muzu jen doporucit.

chaala
25. dub 2011

@jasekd Veliká gratulace k narození holčičky 😵 😵 😵 ...přejeme hlavně hodně zdravíčka malé🙂 a tobě hodně síly, aby jsi to doma všechno se dvěma dětmi zvládla.

jasekd
25. dub 2011

@chaala Dekuju a i vam at se dari. Od zitra uz jsem sama a bude to mazec... Ale hlavne ze jsou deti vpohode, Vendy celkem spolupracuje, co se kojeni tyka, a Martin je k ni ted takovej obezretnej, zkouma ji a priblizuje se k ni velmi opatrne, asi jeste moc nepobral, co je to zac 😀

zarzuela
26. dub 2011

@jasekd ještě jednou gratujulu moc moc moc. A držím pěstičky ať to skvěle zvládáš, když už jsi sama doma.
Oni už letos v JBC nedávali na výběr jídla? Ta dětská Dr. byla na pěst i loni pokud je to teda stále ta samá.

jasekd
26. dub 2011

@zarzuela No ve stredu a v patek (uz jsem nevyuzila) je vyber, ale opet sama "vhodna" jidla. Detska k nam chodila MUDr. Vrana, i loni. Jako da se vydejchat, ale musis sena vsechno zeptat, pokud ti neni jasny, a vydejchat ty jeji kecy. Vendy mela v obliceji hematomy, jak se rvala ven (taky mela hlavicku 36 cm 😅 ), no cela fialova, opicka moje, a Dr. ji vidi a rika, Aaa, pekny hematomy, to nam zezelena, zezloutne, stoupne ji zloutenka a to vas nepustime! Jako desnej vtip. A sestra rika, ze to neni moc povzbudiva poznamka, a ona na to, vsak by na tom mohly bejt hur... Jako me nerozhodi, ale nejaka nervni prvorodicka (jako treba ja loni 😀 ) by z toho mohla bejt spatna. A treba loni se mnou vubec neresila ty Martinovy ledviny, takze kdyz pro me prisli narychlo, ze jedem na sono na nefrologii, koukala jsem jak puk, sice jsem s tim pocitala a sama to opakovane zadala, aby nezapomneli, ale mohla se pipka zminit, kdy to bude, nebo treba jak to probiha (pokud nekdo neni zdravotnik a nevi). No naprostej nezajem... No ale prezit se da. Mne ted deti spinkaji obe, tak mam havaj 🙂

zarzuela
26. dub 2011

@jasekd ona byla fakt divná, já se bála povytáhnout pupíček abych ho mohla pořádně očistit a nikdo mi jako prvorodičce neřekl, že mám za ten pahýl zatáhnout, tak jsem to čistila jen tak kolem - bála jsem se, a ona na mě tam pak ječela, že jako tohle je očištěný pupík? tak jí sestřička taky odpálila a řekla, ale vždyť všechny maminky se bojí aby jim neublížili, a udělala to a ukázala mi jak na to. Tohle bylo jediný co mi tam fakt nesedlo.
užívej si havaje, já teď dvě hodiny s Domčou spala a bylo to super.

eveluska
8. kvě 2011

@jasekd moc gratuluju! 🙂 jinak jestli ta destka dr. je ta silena solarkove osmazena zmalovana pinda, tak souhlasim, ta byla desna 😝 kecy hrozny - nepustime vas apod - asi si trochu plete dobu, o svym diteti rozhoduju JENOM JA! ale nastesti jsem ji videla celkem tak 10min za celou dobu a sestricky ji vzdycky pekne krotily 😀 asi ji taky dost nesnasej 😝

jasekd
11. kvě 2011

@zarzuela Koukam, nova fotka, susi pani susi 😀
@eveluska Dekuju, jo to bude ona, tvuj popis je drsny, nicmene velmi vystizny 😀

eveluska
11. kvě 2011

@jasekd s takovejma lidma - arogantni k pacientum i sestrickam, nesympaticka osoba - netreba si brat servitky 😀 😝

jasekd
12. kvě 2011

tak po kritice MUDr. Vrane naopak jedna jmenovita pochvala!
PA GABRIELA MALA, jeste jednou moc dekuji za skvely pristup a mile chovani, predevsim diky ni mame s manzelem na narozeni Vendulky krasne vzpominky 😵 nasla jsem jeji jmeno na uctence za ucast otce u porodu. vsechen personal byl dobrej a ona jeste o neco lepsi. Diky 😉

zarzuela
13. kvě 2011

@jasekd ó děkujeme za chválu fotečky, fotili jsme minulý týden, i Domča má nádherné profi fotky. Koukám, že Eli to vystihla opravdu dobře 🙂
@eveluska Eli já myslela, že jsi rodila v LBC 🙂

eveluska
13. kvě 2011

@zarzuela nn, v jablonci, lbc byl jen nouzovka kdybych rodila driv nebo bylo nejaky velky riziko 🙂

ddassik
24. čer 2011

@jasekd ahojky já bych ráda napsala jména s kým jsem byla spokojená, ale bohužel si je nepamatuju 😒 vím že mě rodila mladá doktorka blondýna, strašně příjemná. Porod jsem měla rychlej za tři hodinky byl malej venku 😉 tak doufám že to u druhýho bude to samý 🙂
Jen čekám mimčo tentokrát na vánoce, tak se dost bojím toho dojíždění v zimě na monitory, jestli bude hodně sněhu to bude síla 😒

jasekd
24. čer 2011

@ddassik Tak to je super porod. Ta doktorka, to bude Zuzka Jorgova, ja k ni chodim, ta je super 😉 Bohuzel u porodu jsme se nepotkaly ani jednou, ale to neva, protoze vsichni byli dobry 🙂

ddassik
24. čer 2011

@jasekd jé no vidíš až budu teď rodit tak si je musím zapamatovat 😉 jj jsou super všichni narazila jsem tam na tři doktorky a nemůžu si stěžovat, jen ten jeden doktor mi byl nesympatickej 🙂 ale fakt nevím kdo to byl 😒 No porod byl fakt super v pět ráno mi prdla voda, před půl šestou jsem byla v porodce už na 2 cm otevřená a než mi natočili monitor tak už na 4 cm 😉 a pak to jelo 😀
Jo jen mě štvala ta dětská doktorka, vůbec nekomunikovala se jí člověk na všechno musel zeptat jinak mlčela 😒

jasekd
24. čer 2011

@ddassik 😀 MUDr. Vrana, tu jsem zkritizovala s @eveluska tady na te strance, az budes mit cas, tak si muzes pocist, jak to bylo u nas... Ten porod zavidim, ted abys kempovala pred porodnici 😉 Ja rodim blbe a zdlouhave 😠 Jinak doktori a PA visej na tabuli vedle toho vlezu na oddeleni, jak se nechavaji boty, akorat to neni aktualni, ta PA, co jsem mela ted ja, tam vubec neni, hledala jsem jeji jmeno, abych mohla podekovat , nakonec bylo na uctence za otce u porodu, tak jsem nejen ji napsala podekovani na stranky nemocnice, rikala Zuzana, ze je to potesilo 🙂 )

rozarka65
6. črc 2011

Ahojky!🙂 Tak mám za sebou druhý porod v Jbc...opět velká spokojenost....všichni tam jsou úžasní...🙂 Ráda bych jim tam donesla pidi oblečení...malá se do toho nevejde a myslím,že dvě děi budou stačit...🙂 A ráda bych nějak poděkovala zvlášť panu doktorovi a PA,kteří mě rodili...co se dává...kafe,čoko...nevím...nějakou radu prosím...🙂

jasekd
6. črc 2011

@rozarka65 Gratulace 😵 No, my podekovali tak, ze jsme zaplatili trochu vic za otce pri porodu, a pak na strankach JBC nemocnice vsemu personalu a opet jmenovite PA, a moje Dr. mi rikala, ze to fakt cetli a udelalo jim to radost, takze podekovani muzes napsat tam. To obleceni me taky napadlo, kdyz tak sem napis, zda o to maji zajem, ja myslim , ze ano, prece jen uz to obleceni bylo starsi a nebylo ho moc. Ja toho az tolik nemam, ale podle me kazdy kousek se hodi. Jinak necim na zub asi taky neurazis 🙂 Kdo te rodil? Vsichni jsou tam bezva, rikam porad 😉

rozarka65
7. črc 2011

@jasekd Děkuji...🙂 Rodil mě pan doktor Tala a jméno PA nevím a nevím,jak to zjistit...☹ Určitě písnu,ale dostanu se tam až někdy koncem srpna...

jasekd
7. črc 2011

@rozarka65 jeee, toho vubec neznam, je novej? ja zjistila jmeno PA z uctenky za otce u porodu, manzel to platil u ni a asi maji kazdej svoje razitko (krestni uz jsme vedeli predtim podle toho jak ji Dr.oslovoval)

rozarka65
8. črc 2011

@jasekd Náš taťka u porodu nebyl...Tak už vím...Pantučková Eva....🙂 Ano, prý z Turnova...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru