Porodnice Jablonec nad Nisou. Rodily jste tam?

musilatka
31. pro 2008

Ahoj, nenašla jsem téma přímo o této porodnici. Rodila jste tam některá? Můžete napsat svoji zkušenost, popř.přístup sestřiček a doktorů? Díky 😉

endlessblue
12. črc 2011

Nazdárek holky, můžu se zeptat, co všechno v Jablonci v porodnici půjčují? Jak je to s oblečením pro mimi, plínky, noční košile, vložky a župan pro maminy? V Olomouci tohle všechno bylo k dispozici. Bylo to bezva, páč si člověk nezničil (hlavně košile a župan) to svoje 😅

zarzuela
12. črc 2011

@endlessblue Ahojky, rodila jsem tam loni, a půjčovali na celou dobu pobytu oblečení pro miminko (dupačky a bodyčko, popř. overálek, látkové plenky pod hlavičku a na ublinknutí - je jich tam k dispozici dost.) a zavinovačku, pro maminky noční košile po celý pobyt - každý den nabízí výměnu za čisté. S županem nevím, ten jsem měla svůj. V průběhu porodu dostaneš vložky, ale jak odejdeš ze sálu, už musíš mít svoje. Plínek pro mimi dávali do začátku asi 5 - to máš tak na první den, pak musíš mít své. Dostali jsme do košíčku hromadu vzorečků, krém na zadeček Weledu, nějaké olejíčky, koupelové gelíky šamponky atd. Kdybys potřebovala ještě cokoli vědět ozvi se 🙂

jasekd
12. črc 2011

@endlessblue Moje zkusenost je ted dost cerstva (vlastne obe 😀 ) a je to tak, jak pise Zarzi. zupan nedavaji. Ja mela vlastni, ne ze by tam byla zima, ale na promenadovani se po chodbe, v te bile kosili jsem se moc necitila. Oblecky na mimi, latkove pliny na blinkani, zavinka, to dostanes. Plenky a vlozky musis mit svoje, nemocnicni vlozky jsou jen na sale. Vzorecky jsme dostali. Jinak by to melo byt na strankach nemocnice a dostanes seznam u sepsani porodopisu, byla jsi tam? Sepisuje se tusim od 28. do 36.tt, nevim presne, treba se objednat, telefon na strankach nemocnice. Mne dala seznam i moje Dr.
Ted je tam vylozene narvano, byla jsem za kamoskou a lezej i na porodnim, ale decka maji u sebe a to je hlavni 🙂
@zarzuela Mate se? My docela dobry, akorat me strasi neurologie s Martinekm za tyden (stale nechodi ani kolem nabytku, jen tak divne stoji...)

blanciii
3. říj 2011

V jbc jsem rodila na začátku září, byl to akutní císař v 35.týdnu, takže jsem byla absolutně nepřipravená - porod císařem jsem neplánovala a že na něj jdu jsem se dozvěděla zároveň se zahájením předoperační přípravy, dokonce bylo i jedno, že jsem těsně před tím jedla. Doktoři a sestřičky všichni super, jen vyhrožovali převozem Matyho do Lb, to naštěstí nebylo nutné. Nejspíš to bylo skutečně hodně akutní a vděčím jim za zdravého syna. V Jbc se normálně rodí od 36.týdne. Na pooperačním úžasná sestřička, bohužel si nepamatuji jméno. Jen mě zklamal přístup dětských sester. Malého jsem viděla jen ráno těsně po porodu a celý den pak o něj žádala, pořád slibovali (i mojí rodině), že mi ho donesou a furt nic, takže mi malého poprvé donesli až večer a to asi jen díky sestře na pooperačním, která viděla, že už jsem z toho zoufalá. Malý byl tedy v inkubátoru - jen kvůli teplotě, takže ho museli obléknout, byl tam jen v plínce a do teď absolutně nesnáší, když je svlečenej. Na 35.týden to nebyl až takový mrňousek - 44cm, 2,45kg. Matyho hned bez mého vědomí začali také přikrmovat umělou výživou - prý standartní postup, takže pak pořád spinkal a nechtěl sát, mě se tudíž nedělalo mléko. Taky první přiložení bylo až druhý den po porodu. V neděli jsem marně žádala o odsávačku - prý je dost času.
Až v pondělí se to hnulo a nová sestra se divila proč mi dávno nedali odsávačku, Matyho jsem dostala do péče, mléko se mi naštěstí velmi rychle vytvořilo, tak jsem přestala dokrmovat umělou, Maty sál málo, tak jsem mu musela dávat odstříkané mléko stříkačkou. Dětská doktorka jen pořád prudila, že toho sní málo - postupovala podle tabulek pro donošené děti.
Jinak prostředí - pokoje a vše ostatní skvělé (až na jídlo).
Každopádné pokuď by vám hrozil předčasný porod, doporučuji zvolit porodnici, kde jsou na menší děti lépe připravení a nebudou hrotit, že snědl jen 30ml (a i to blinkal), když má sníst 50ml (donošené dítě) a dodrží zásady pro úspěšný start kojení... Asi jsem měla taky trochu smůlu, že jsem rodila v pátek a mají tam doopravdy narváno a o víkendu bylo pro ně jednodušší Matyho dokrmit a dál se nezajímat.
Jinak rodit v termínu donošené dítě bych tam šla bez váhání.

jasekd
3. říj 2011

@blanciii To teda asi bylo hodne akutni, kdyz vas vzali v JBC, hlavne ze to dobre dopadlo. Moje znama ma po cisari lepsi zkusenosti s prikladanim atd, ale ona mela donosene dite a sekci planovanou cca tyden pred TP kvuli KP. Ja si to zjistovala a prislo mi, ze se celkem snazej, protoze mi taky hrozil cisar kvuli KP, nastesti se mala otocila a k normal porodu nemuzu rict jedine negativum 🙂 Jestli myslis detskou Dr. MUDr. Vranou, tak ta vazne neni z nejprijemnejsich, u prvniho decka jsem mela v tehot. zjistenou vadu ledvin a nic se mnou neresila, ani mi nerekla, kdy pujdem na UZ, pak pro me fofrem pribehli, ze jedem, a ja koukala jak puk. Na co se clovek nezepta, to nevi, a kdyz uz mluvi, tak jen drzkuje 😝 Ona byla spolu s jidlem pro me jedina vada na krase v JBC.

blanciii
4. říj 2011

@jasekd taky jsem vypozorovala, že kdo tam byl na termín, tak jim děti nosili daleko častěji a i nechávali u nich dýl, u mě to byla vždy jen rychlovka a to i druhý den, když už v inkubátoru nebyl a stejně u nich ležel v postýlce. Nejvíc mě ale štve to přikrmování umělou výživou...
Ale zase oba jsme v pořádku a to je hlavní 🙂

jasekd
4. říj 2011

@blanciii Jo, to je hlavni. A rozkojila jsi se nakonec? Zase dobre, ze vas nevezli do LBC a mohli jste zustat v JBC, nic proti LBC, to ne, ale lepsi zustat tam, kde clovek rodil. Matysek na to, jak sel brzo, tak byl kus chlapa 🙂

blanciii
4. říj 2011

@jasekd mlíčko se mi udělalo hned jak mi dali odsávačku, jen jsem mu ho ještě nějakou dobu musela dávat i stříkačkou - sám sál hodně málo, ale teď už jenom kojíme, sice přes klobouček, ale kojíme, takže to nakonec dopadlo dobře. Hospitalizovali mě den předtím, mělo to být jen na pár dní kvůli zvýšeným jaterním testům a dopadlo to takhle. Na gyndě se ptali, jestli Jbc nebo Lb, ale o Liberci jsem nic moc dobrého neslyšela a jsem z Jablonce a ani jsem netušila, že by z toho mohl být porod a že v Jbc se běžně takhle brzo nerodí. Nevím jak bych dopadla v Liberci, hlavně jsem ráda, že tam neodvezli po porodu Matýska, to by mě asi kleplo...
Jinak v Jbc se po císaři pouští po 4-5dnech (po 4 když chcete a vše je OK, běžně po 5), já šla tedy po 6ti - nechtěla nás pustit dětská.

nicol2010
2. únor 2012

tak já jsem sice ještě nerodila, díky bohu - je moc brzo, ale byla jsem teď v JBC pporodnici 10 dní na udržení a nemůžu si na nic ztěžovat. Dokonce i jídlo bych hodnotila kladně co se týče chutě, s vyjimkou polévek ( ty jim moc nejdou), ale přišlo mi dost těžké pro ty co musí pořád ležet nebo celkově i pro těhotné maminky. 4x týdně knedlíky a docela i těžká jídla..ale chuťově fakt dobrý. V Lbc se to nedalo jíst, když jsem měla čest tam jednou být asi 3 dny. Co se týče personálu, tak sestřičky a porodní asistentky naprosto úžasné!!!!!! hodně nám řekly, rozhodně byly ochotné nám vysvětlit spoustu věcí i co se týče porodu, který nás v nejbližších týdnech čeká. Z doktorů mi tam nesedl asi jen jeden, když přišel na vizitu a nevěděl ani co mám v kapaččce, v jakém jsem týdnu apod.

jasekd
2. únor 2012

@nicol2010 tak snad budes spokojena i co se porodu tyka 🙂 Ja bych tam sla klidne znova, pokud potreti, jedine JBC.

nicol2010
3. únor 2012

@jasekd doufám, že ano...a hlavně ať to mám už za sebou. Čím víc se to blíží, tím víc se začínám bát.

jasekd
3. únor 2012

@nicol2010 ja se taky bala, ale kdyz bylo tesne pred terminem, nejak jsem se bat prestala 🙂 A jak se to rozjede, neni cas se bat. A porodnici uz sis vyzkousela aspon prostredi, vis, ze je prijemne, a to je taky plus, ze vis, kam jdes, na koho narazis... Ja si nemuzu stezovat na nikoho a PA Gabina Mala byla naprosto super ( u meho druheho porodu), strasne mi pomohla 🙂

eveluska
3. únor 2012

@jasekd neni Gabina Mala ta, co dela ty prohlidky? ta byla fakt uzasna, tu jsem si tajne prala, ale bohuzel... zrovna PA jsem mela takovou nijakou, ale zato supr doktora a pak sestricky na pokoji 🙂

coxa
3. únor 2012

já bych šla taky hned znovu. a znovu jedině do Jablonce. 😵 Mně přišli super všichni. 🙂

jasekd
3. únor 2012

@eveluska jaky prohlidky? V dubnu mela dlouhy tmavy vlasy, rekla bych takovej reckej typ, hezka holka, mozna tak neco pres 30, vek neodhadnu... Bez brejli. Loni a letos v prvni pulce porodu (to se nepostupovalo, mela jsem preindukci, tak se mnou moc nedelala) jsem mela Lenku Urbankovou, blondyna, delsi vlasy, bez brejli, tak 35? Taky dobra, letos lepsi nez vloni, ale Gabina byla lepsi 🙂 Ono se jich tam stridalo vic, treba klystyr mi davala zas jina, ale s G. jsem porodila, bez doktora, ten jen sil 🙂

jasekd
3. únor 2012

@eveluska a jak pokracujes ty? Vse OK? Jsem zvedava, zda trefite toho 29.3., jako Martinek 🙂 Co jmeno, tajny?

eveluska
3. únor 2012

@jasekd prohlidky porodnice... aha, tak to ne, to si to jmeno pletu, tahle je blond, kolem 40ti?

eveluska
3. únor 2012

@jasekd IP 🙂 vsecko dobry 🙂

jasekd
3. únor 2012

@eveluska tam ja nebyla, nedela je vrchni? Ta ma fotku na strankach nemocnice... Tu mela kamoska, jako ze obtiznejsi porod (velky dite) a strasne spokojena byla 🙂
http://www.nemjbc.cz/cs/oddeleni/gynekologicko-... tady je.

nicol2010
11. únor 2012

@jasekd no uvidíme jak to budu zvládat, jen by se teda prcek mohl už otočit...jsem 34+0 tt a jsme pořád koncem pánevním. Nevíš/nevíte jak je to s platbou otce u porodu? Slyšela jsem, že liberecká porodnice už to ani nepožaduje a když náhodou jo tak je to 300Kč. Vím, že v JBC je to od 700-1000Kč, ale je to skutečně tak? Vybírají to?

jasekd
11. únor 2012

@nicol2010 Vybiraji, my platili oba dva porody, prvni jsme spolu stravili na sale 7 hodin, u druhyho jsem mela preindukci, na pokoji se mnou nebyl a na sale pak cca 2 hodiny (nemeli jsme hned hlidani malyho), zaplatili jsme to radi 🙂 Tech 700 Kc. Otec muze byt primo na sale i u cisare, pokud je ta sekce akutni, tak je to tusim tez 700 Kc, pokud je planovana, je to myslim za 1000 Kc, presne ceny maji na strankach nemocnice u gynpor. oddeleni. Manzel platil hned po porodu, teda dve hodiny jsme byli na sale, pak se mnou jeste odjel na pokoj (1.porod pres den a kratce po mne privezli spolubydlici a ta tam taky mela jeste asi hodinu manzela, tak to chvili tolerovali, pak je slusne vykazali (koukli se i na koupani miminek), druhy porod jsem jela na pokoj po pulnoci, ale mela jsem nadst., tak jel na chvili se mnou a pak nez odchazel, zazvonil na saly a dal jim to. Lze platit asi i pri odchodu. Podle me to primo nikdo nezadal, my to dali dobrovolne, vime, ze se plati, pokud by m. nezaplatil, tak si urcite pri odchodu reknou si myslim, az budes platit poplatky za hospitalizaci 😉 Ja uz mela u holky objednanou sekci kvuli KP (JBC KP normalne nerodi, jak LBC, to nevim?), 34.tt byla spravne, 36. KP a 37.tt zas dobre, snad se ti jeste otoci 😉 Kluk se mi otocil tusim 33.tt.

jasekd
11. únor 2012
nicol2010
12. únor 2012

@jasekd děkuji za podrobné informace, o stránkách nemocnice vím, ael přeci jen jsem chtěla slyšet nějaké zkušenosti přímo.

nicol2010
12. únor 2012

Ještě se chci zeptat, máte někdo svého gynekologa přímo primaře Svobodu?

jasekd
12. únor 2012

@nicol2010 Neni zac. Znama mela a chvalila si ho. Ja s nim nemam zkusenost ani z porodnice, v podstate jsem ho nikdy jako pacient nepotkala. Jinak @eveluska mi psala v jine diskusi, ze snad i v JBC se da KP porodit normal? Treba se s nami podeli i tady podrobneji, ale lepe, kdyby se ti mico otocilo 🙂

eveluska
12. únor 2012

@nicol2010 jj, minimalne u Mairicha muzes v JBC rodit i KP normalne 🙂 samozrejme to je asi pripad od pripadu, pokud mas 150cm a mas odhad na 4kg kluka a jsi prvorodicka, tak by ti to asi nedoporucil 😅 ale mne rikal, ze tak tam normalne rodi a ze s tim maji dobry zkusenosti 🙂

jasekd
12. únor 2012

@nicol2010
@eveluska to je pro me novinka a je to super, ze to aspon nekomu umozni 🙂 Mne to moje Dr. nenabidla (taky dela i v porodnici), mozna kvuli mym proporcim a relativne velkym detem, i kdyz to byl druhy porod a holcicka. Ja v soku z toho (otocila se v 34.tt dobre, pak asi 36.tt KP, necekala jsem to) jsem se ani po jine moznosti nepidila a pak kdyz jsem byla na dalsi kontrole asi v 37.tt, byla zase zptaky dobre 😵 😀

eveluska
12. únor 2012

@jasekd tak hlavne ze se otocila 🙂 tyjo, tak to doufam, ze se prcek jeste neotoci.... ja mela zatim oba kluky cca od 25(?)tt dobre, pak se otocili hlavou nahoru a nekde ve 33 a 35tt se zas otocili pekne hlavickou dolu, prvni tak pak uz zustal, tak doufam, ze ted se braska jeste nebude tocit! 😕 snad uz ne 🙂

jasekd
12. únor 2012

@eveluska Ona Venynka byla takova tlusta, ale kratka (49 cm, 3,6 kg) a ja obr bricho, tak mela asi misto, pak se i zamotala do pupecniku, jak vyvadela 😀

eveluska
12. únor 2012

@nicol2010 @oli26 u nej rodila 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru