Porodnice Jablonec nad Nisou - správná volba?

lutzik
21. říj 2013

Ahojky holky,

obracím se na vás, jakožto vyjukaná rodička 😅, s několika dotazy ohledně jablonecké porodnice. Když jsem se rozmýšlela, kde rodit, automaticky jsem vyřadila naší místní nemocnici, kde nemám moc dobré zkušenosti. Brouzdala jsem po netě a do oka mi padla jablonecká porodnice, kam jsem se na sepsání porodopisu objednala. Mimochodem jsem indikována k CS a malá by se měla narodit už za pár týdnů. Jenže po sepsání porodopisu mám takové smíšené pocity a nevím, jestli jsem se rozhodla správně ☹ Jedna věc mi nebyla moc příjemná... Tak se vás děvčata chci zeptat, tedy vás, které máte zkušenosti s touto porodnici, ještě lépe, pokud jste tu rodily CS, jestli je to správná volba? Zajímají mě vaše zkušenosti, postřehy a rovněž také to, jak to v této porodnici u CS vlastně probíhá... A jak se chovají k prvorodičkám, které chtějí s něčím ohledně mimíska poradit? Abych pravdu řekla, padly na mě nějaké obavy, že to postaraní se o miminko nezvládnu a nějak obávám, aby, když za nimi přijdou s prosbou, mě neodmítly a tak. ☹

jasekd
21. říj 2013

https://www.modrykonik.cz/forum/porodnice-a-doktori/porodnice-jablonec-nad-nisou-rodily-jste-tam/
Treba zde jiste neco najdes. Moje zkusenost je 3,5 a 2,5 roku stara a oba porody normalni (druhy mela byt sekce pro KP, ale dcera se na posl. chvili otocila 🙂 ), a byla to zkusenost dobra 🙂 Hlavne po druhem porodu. Obecne dost holek melo trochu problem s pani laktacni poradkyni, je trochu sverazna. Ostatni personal hodnotim pozitivne 🙂 Prvni pobyt jsem snasela trochu hur i diky problemum miminka, zpetne mohu rict, ze krome te laktacni ostatni sestry radily ochotne a to, ze jsem nebyla uplne v pohode, byla z velke casti moje chyba.
K te sekci jsem si neco zjistovala a holky, co tam tak rodily, mi rikaly, ze dobry. Super je, ze partner muze byt s tebou primo na sale. Kamarad takto zazil se svoji zenou delsi vyvolavany porod zakonceny sekci a hodnotil to jako krasny zazitek, v podstate jako normalni porod, tim, ze u toho mohl byt. On i jeho zena byli spokojeni. O peci po sekci uz jsem s nikym nemluvila, takze v tom nevim.
S pripadnym tretim miminkem bych sla opet do JBC.

lutzik
autor
21. říj 2013

@jasekd : Moc díky za odkaz 😉 Nějaké info už jsem si přečetla a co nevidět se vrhnu na čtení toho dalšího 🙂 Jinak si mě zčásti uklidnila, ale mírně mě vyděsila ta laktační sestra, jelikož právě to, jestli mi vůbec půjde kojit, je další, s čím si lámu hlavu ☹ Jsem na tu paní zvědavá a snad to snesu dobře, když jsem teď v poslední době celkem cíťa 😒 Moc ráda slyším, že kamarád i jeho žena byli spokojeni. Partner bude totiž u porodu, tak jsem ráda, že je tohle v pohodě 🙂 A když si se třeba ptala zezačátku, jak to u nich chodí, byli vstřícní? Nám u porodopisu sice něco sdělili, ale spíš jsme měli s partnerem dojem, že obtěžujeme, což nás dost překvapilo...

lutzik
autor
21. říj 2013

@jasekd : A ještě mě napadlo, zakládají si na tom, aby se k nim chodilo na ty předporodní kurzy? My jsme s partnerem na žádném nebyli a celkově jsme si říkali, jestli by to v případě CS nebylo zbytečné. Na to se nás ptala také a při odpovědi, že jsme na kurzu nebyli, se netvářila moc nadšeně 😖

jasekd
21. říj 2013

@lutzik Ja se u sepsani porodopisu moc nevyptavala, tak nevim.
Laktacni ber s rezervou, je to starsi sestra a ma pocit, ze musi velet. S kojenim poradi, a daleko ochotneji, i ty ostatni sestry 🙂 Jedna se mnou sedela u kojeni ve 3 rano. Pokud to slo, obracela jsem se proste na ty ostatni, a kamaradky to delaly taky tak. Po sekci je situace o neco tezsi, ale neboj se predem! Zaklad je prikladat a kojit co nejcasteji, jak si dite rekne, ja ale mela opacny problem, spave miminko s mirnou zloutenkou, proto to slo hur.
Na samotny porod sekci jsem slysela dve reference a obe pozitivni, ti chlapi byli fakt spokojeni s chovanim personalu jak k nim tak k manzelkam.

jasekd
21. říj 2013

@lutzik Mozna jsou tam nejake zmeny, prece jen mladsi dite uz mam 2,5lete, ale co vim, ani jedna moje kamoska tam na kurzu nebyla, ja taky ne, a nikdo nerekl pul slova! Mozna jste jen narazili na PA po tezke sluzbe, mozna spechala na sal nebo domu, ale ty kurzy za me fakt nikdo neresil 🙂

lutzik
autor
21. říj 2013

@jasekd : Ještě jednou mockrát děkuju, ani nevíš, jak mě to uklidnilo 🙂 Aspoň se i v klidu vyspím a nebude mi to v té hlavě šrotovat 😀 Pročetla jsem si i celou diskuzi a až na pár výjimek to vypadá slibně, tak budu doufat, že to proběhne všechno hladce a že nějak zvládnu i tu laktační a dětskou doktorku, o které psaly, že také není zrovna dvakrát příjemná...

jasekd
22. říj 2013

@lutzik Jo, o te jsem psala i ja 😀 Ale to se da prezit, mysli pozitivne 😉 Opravdu to pozitivni vyrazne prevysovalo 🙂

malinna
23. říj 2013

@lutzik :a odkud jsi? Já jsem z Liberce a taky pořád váhám,jestli Liberec nebo Jablonec.

jasekd
23. říj 2013

@lutzik
@malinna tak holky pokracujte v tehle diskusi: https://www.modrykonik.cz/forum/porodnice-a-doktori/porodnice-jablonec-nad-nisou-rodily-jste-tam/ aspon pak bude vic informaci pohromade. Kdyz jsem ja hledala info o porodnici, tak jsem tady na Konovi o JBC zas tolik nenasla, tak to aspon doplnite a aktualizujete 🙂

ivajaro
23. říj 2013

Ta nejlepší volba!!!!! Já tam rodila, a můžu říct že s tak skvělou péčí jsem se nikde nesetkala!!!
Rodila mě Mudr. Jana Příhodová... nejlepší lékařka co tam snad je, od úplného začátku mých bolestí stála co 10min u mě a pořád mi říkala co se bude dít, jak je porod daleko a co mě ještě čeká ... PA sice už nevím jak se jmenovala ale byla neskutečně milá!
Dělali mi aromaterapii na zesílení kontrakcí, i na tlumení bolestí.. bylo to něco neuvěřitelně krásnéh... Né jen že jsem voněla 😀 ale vůně byla levandulová, takže mě to i příjemně uklidnovalo.
Co se týče šestinedělí-úžasný!!! Dětské sestry hned u pokoje, a laktační sestra docházela pravidelně a ke všemu byla přítomná normálně celou službu, né jak v LBC že jen prolítne odd a je pryč.
Vše krásně vysvětlila, pomohla a uklidnovala...
Říkám jedním slovem LUXUS !!!!

lutzik
autor
23. říj 2013

@jasekd : Jo, já vím 😀 Ale jsem ráda, že alespoň vím, na koho se mám připravit, tedy pokud tam stále tyhle dvě jsou 😉 Jsme zvědavá, jak to všechno bude a budu doufat, že to bude všechno bez problémů. Ono je u mě taky trošku problém, že už takhle mám z nemocnic hrůzu ☹ a když k tomu přičtu ještě ty obavy z toho, jak to jako prvododička zvládnu, jak to bude probíhat v nemocnici a k tomu se ještě přidají ty rozházené hormony, tak je to děs ☹ Ale opravdu ještě jednou moc díky, že jsi mě z určité části uklidnila 🙂

lutzik
autor
23. říj 2013

@malinna : Ahojky, já jsem se rozhodla raději pro ten Jablonec. Do Liberce bych asi nešla, tedy pokud by to nebylo nějak nutné. Co jsem četla, tak na Liberec si holky celkem stěžují 😖

lutzik
autor
23. říj 2013

@jasekd : To bychom mohly 🙂 Jen co budu mít nějaké nové info, tak to tam přihodím 😀

lutzik
autor
23. říj 2013

@ivajaro : Ahojky, jsem moc ráda za další pozitivní zkušenost s jabloneckou porodnicí 😉 A kdy jsi tam rodila?

jennyska
10. led 2014

Ahoj @lutzik @ivajaro @malinna a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Jablonci nad Nisou do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-jablonec-na... pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

veronikazaleska
21. zář 2023

@malinna pro co jste se rozhodla ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru