Porodnice Jičín. Máte zkušenost?

klouzavka
1. říj 2007

Máte někdo zkušenosti během posledního roku z porodnice v Jičíně? Musím se tam registrovat?

lady.dee
17. pro 2009

Jo a koho jsem si vyloženě nepřála u porodu tak to byla Komancová,u prvního ještě v porodnici dělala,u druhého už naštěstí ne.

lenkavano
17. pro 2009

lady a jak vypadá?není taková starší?blondatá?

jajkax
17. pro 2009

Klouzavka:Jo o tech(nekterých)dětských sestrách mi povídej.Po císaři mě nějak laktace taky nenastoupila a malá hubla a hubla.Jedna starší setra mi neustále opakovala že se asi dostatečně nesnažím.Fakt to povzbudilo.Naproti tomu nevím jméno ale na JIP po císaři byla ohromně milá gynekologická sestra taková mladinká

ruzenkas
17. pro 2009

Ahojky, četla jsem dotaz na Dr. Gregora. Těhotná tedy nejsem, ale chodím k němu více než 10 let, i jak byl v Hořicích i teď v Jičíně a musím říct, že to je opravdu dobrý doktor. Nemusím se bát na něco zeptat a na vše odpoví, sestřička je velmi ochotná a příjemná, lepší než to teda bylo v Hořicích. Jen je trochu nevýhoda čekací doba. Jinak já ho mohu jen doporučit a porodnici-dle slov sousedky také, před 14 dny tam porodila již druhé dítě...

Jé a čtu o Komancové, s tou mám taky "dobrou" zkušenost. Jednou, když jsem skoro nemohla chodit, jak mě bolelo v podbřišku a byla donucena si k ní dojít, když neměl ordinaci Dr. Gregor, tak jsem k ní šla. Řekla mi, že mi nic není a že jsem jen přecitlivělá a kvůli každému píchnutí jdu k doktorovi. No, bolest se nelepšila a tak jsem šla k dr. Gregorovi, když ordinoval a ten mi pomalu "vynadal" proč jsem nepřišla dřív, že mám rozsáhlý zánět a že to asi musí hodně bolet. Když jsem mu řekla, co mi Komancová řekla, tak se nestačil divit...

lenkavano
17. pro 2009

jaj já možná vím kterou starší sestru myslíš,měla jsem tam s ní výstup,protože mi donesla malou na kojení a řekla MM který tam zrovna byl ,aby se sebral a šel na chodbu,jako jsme nechápali,tak ji řekl že máme doma další tři děti a nesščetněkrát mě viděl při kojení.pak na mě vždy koukala jak kakabus a pořád měla nějaké připomínky.vyvrcholilo to tím že malou měli pořád u sebe a pak mi ji jednou dali za dvě hodiny přišla a sjezdila mě že musím malou víc mazat,že je opruzená.tak jsem ji řekla že mnou to určitě není ,že ji mám 2hodiny u sebe a jinak ji mají oni.bylo to fakt šílený.
a ta hodná sestřička z jip nenosí náhodou pořád vysoké podpatky?ta byla supr,měla jsem ji u porodu Kubíka a strašně tenkrát pomohla mému muži,protože byly komplikace a byl vyděšený,takm mu vše vysvětlovala.

jajkax
17. pro 2009

Lenkavano:Jo to byla určitě ona-protože klapala podpatkama.Byla opravdu fajn.Ale jinak fakt už do Jičína nepůjdu.Samozřejmě všude je něco.Ale když i paní asistentky u mého porodu Voltra komentovali"nic si s toho nedělejte mladá paní-pan doktor se asi jen blbě vyspal"-tak myslím že to neni moc v pořádku.
Já rodila (třeba)jen jednou za život tak jsem chtěla mít v památce víc než jen "protivnýho doktora".
Ale stejně jako ho haním tak ho musím i pochválit že jako doktor asi dobrej bude, císaře jsem měla navečer a už k ránu jsem se mohla normálně pohybovat nic mě nebolelo a od rána jsem měla malou na pokoji.Asi je to normální ,měla jsem císaře poprvé ale představovala jsem si to asi hůř 😉
No mě ta starší sestra docela deptala tím, že mi malou normláně brala v půjce kojení(nejdřív mlela jak blbě kojím že nic nenakojím atd...)a pak když se snažím a malá se pěkně přisála a pila, tak pro ni přišla a že se jde koupat.A pak ji prej dokojím 😠

lenkavano
17. pro 2009

jaj no to byla jejich specialita se mnou na pokoji byla paní a ta z nich byla úplně vydeptaná,nakonec se vždy na všechno ptala mě než jich.ta sestra z jip je ona ,kdybych já si vzpoměla na její jméno,alevím že je z Roždalovic.mám za to že křestním je katka.jinak já tam v pohodě odrodila Klárku,rodil mě tenkrát starý Krykorka,Krykorky táta.ale u Kuby už zavinili ted jeho handikep v řeči a u Lenči minulý rok jsem díky nim bojovala o život.jako do jičína bych fakt už taky nikdy nešla.dřív byl mladej Krykorka fajn,ale co se stal zástupcem primáře tak mu to snad vlezlo do hlavy nebo já nevím,už to není on.nejvíc mě uklidnoval Gregor.

lady.dee
18. pro 2009

Tak to já se sestrama neměla problém,vždy když jsem kojila,a přišla sestra,tak jen prohlásila "až dokojíte,tak ho přivezte,půjde se koupat...atd..." takže já si nemohu stěžovat,ale jak píšete,všude je něco,každý jsme jiný a také každé vyhovuje něco jiného.

lenkavano
18. pro 2009

jo lady je to tak,třeba po porodu Klárky jsem si porodnici docela pochvalovala.bohužel právě další okolnosti mě donutili názor změnit ale je to škoda.no rodit už nebudu tak už mi nic nehrozí.

jajkax
18. pro 2009

lady dee:To já ale nějakej stěžovatel nejsem, většinou si nestěžuju nikdy na nic a jak se říká držím hubu.Takže jsem si i tohle nechala líbit.Ale nepřišlo mi nějak OK když za můj 8 dení pobyt si ji takhle uprostřed kojení odvedla asi 5x.A to maj napsaný jak dodržujou všech 10bodů úspěšnýho kojení 😠
Paní co byla se mnou na pokoji tak ta se ozvala, a sestřička ji řekla že pak ji malého nestihnou vykoupat.Tak řekla že si ho pak vykoupe sama.Ale pak si pro něj teda došla 😉

caki
18. pro 2009

Holky,tak detsky sestry u me docela des...nejdriv v pohode, ale pak jak se mi nerozjela laktace, tak me deptaly tak, ze jsem skoro po kazdym kojeni brecela...byla jsem z toho fakt vyrizena...kravky jedny...pak me jeste nutily malou dokrmovat pres strikacku...ze mi flasku prej nedaj, tak jsem to rekla pri vizite detsky dr. a ta se divila, ze uz nemam flasku...fakt kravky...

a ta mladinka sestricka na jip je fakt uzasna, ta me i chystala na cisare (cevka, klystyr) a byl afakt moc mila i pak na jip, kde se o nas starala...takovy, kdyby tam byly vsechny... 😉

ja mela pri cisari taky epidural a super...i Voltr pri operaci vtipkoval atd...takze na to si stezovat nemuzu vubec...

lenkavano
18. pro 2009

caki jo to jsem taky měla problémy,měla jsem dost komplikací v nemocnici jsem ležela měsíc,ale ohledně toho kojení,mám dost velký prsa a navíc jsem měla dost problémů,byla jsem pořád unavená a tak jsem řekla sestře jestli by mi nepůjčili kloboček nebo odstřikovačku,že budu odstříkávat a oni hned na mě začali koukat skrz prsty že co jsem to za matku že nechci dát dítě k prsu,ale já byla fakt úplně vyřízená.ta sestra semě pořád ptala,byla hodně při těle,to si pamatuju,že jestli to má opravdu napsat do karty,že se to doktorce nebude líbit.už jsem neměla sílu a tak jsem ji řekla at to tam napíše že si to obhájím,ale pak jsem celou noc nespala,pořád jsem přemýšlela jestli jsem opravdu tak špatná.ráno přišla taková černovlasá sympatická doktorka a ptala se mě na to ,řekla jsem jí,že na mě setry koukají skrz prsty,jedna stála vedle ní a doktorka na to,že vůbec nechápe,proč mi hned nevyhověly,že v mém stavu to bude i lepší.
co se týče voltra tak toho jsem nemusela,ale ted to byll jedinej doktor který mě dokázal pořádně ošetřit,ale bohužel už to bylo takové,že se báli žaloby,protože měli zrovna soud kvůli nějakému zanedbání.tak proto ta péče.ale změnila jsem na něj opravdu názor.

caki
18. pro 2009

No, na me taky ty detsky sestry koukaly divne, ze nekojim...ale za to ja preci nemohla...ja mam pro zmenu prsa zas maly...ale mam proste asi malo mlecnejch zlaz...mala chtel asat, ale proste nemela co...mliko semi pak nerozjelo ani doma...ale fakt jsem z kazdyho kojeni mela uz hruzu a z kazdyho vazeni maly jsem odchazela s brekem...taky jsem si pripadala jako ta nejhorsi,ze nekojim atd...a nejvic me deptalo, ze davaji miminkum cizi matersky mliko, z toho jsem byla spatna nejvic...stejne ji pak dali nutrilon, nez jsme sly domu, aby zjistily, jestli to ji...proste ty detsky sestry jsou tam fakt desny... 😒

jajkax
19. pro 2009

caki:to mě taky vadilo že ji dávaj cizí mateřský mlíko.měla jsem z toho blbej pocit.i když to prej je(dle slov sestry)nejlepší co může dostat když ji NECHCI dát svoje.Sem myslela že mě omejou když to sestra takhle pronesla. 😠

verja
19. led 2010

Ahoj, sice jsem Pražská,ale rodila jsem v Jc protože z JC pocházim mam tam rodiče a za žádných okolností jsem nechtěla riskovat stop stav a porodní dobu v sanitce mezi porodnicema. Za sebe musím říct, že v Jc maximální spokojenost. Na kontroly jsem chodila k Hasové, ta byla fakt super a u porodu mi byla taky a všichni moc pomáhali aspoň posychycky když už jsem byla po 40 hodinách bez spánku uplně hotová. Na šestinedělí taky Ok, někdy měla některá sestřička horší náladu, ale to se stává každýmu. Byly děsně ochotný, bez nich bych nikdy nekojila, a to kojíme do teď! Jen Dr. Voltr byl trochu míň sympatický. Jedna holka z vedlejšího pokoje říkala, že se Voltra ptala proč má černou stolici a on prý nevěděl....no tak mu prý sestra musela napovědět, že to bude mít asi z toho železa, co jí každý den dávají:D. No hlavně že umí ty císaře.

lenkavano
22. led 2010

verja to je dobře že jsi byla se vším v Jc spokojená.né všechny totiž měly to štěstí 😉

xhnip101
16. únor 2010

Já jsem zase z Jičína a k porodu jsem registrovaná do Podolí, protože na sestry v Jičíně na po porodním jsem slyšela jen kritiku....

lenkavano
17. únor 2010

xhnip ani se nedivím 😒

lady.dee
8. čer 2010

Tak je tu někdo nový kdo rodil v Jičíně aby se podělil se zkušeností?

lady.dee
21. čer 2010

pořád nikdo? 🙂

zabka01
15. črc 2010

ahoj holky dělaj v jíčíně 3D ultrazvuk???? 😀

zabka01
15. črc 2010

@lady.dee
ahoj chtěla bych se zeptat jestly dělaj v jíčíně 3D ultrazvuk ?

zabka01
15. črc 2010

omlou vám se že to píši znova nějak mi to tady blbne dělaj v jíčíné 3D ultrazvuk????

ladenka
15. črc 2010

@zabka01 Nedělají, já byla na 3D v Mladé Boleslavi. Pokud bys měla zájem, můžu ti do IP poslat kontakt.

zabka01
15. črc 2010

@ladenka a vb turtnově??? slyšela jsem že v nové polilinice ale nemuho se jm dostat na stŕanky
dékuju boleslav je pro mé daleko

ladenka
15. črc 2010

@zabka01 Aha, tak v tom případě neporadím. Trutnov je zase daleko pro mě a tak nemám zkušenosti.

lady.dee
20. črc 2010

Ahojky,v HK dělají 3D v Sanusu,já tam byla,mrkni sem na fotečky http://ladydee.rajce.idnes.cz/mimisek/

jiitkka
5. srp 2010

Ahojky, 🙂 jsem tu nová a mám dotaz. Jsem v 3.měsíci a jsem z Jičína. Rodit tu chci také. Slyším od mamin chválu i zápory na JC porodnici. Myslím si,že jeto tak všude. Vždy se najde někdo kdo stojí zaprd. Jediný na koho jsem zatím slyšela jen a jen chválu je můj gynekolog Hep. Chci se zeptat - jak jsou poslední čtvrtek v měsíci návštěvy v porodnici, tak od kolika je to hodin a může se tam přijít bez jakéhokoliv objednání?? S kamarádkou,která je v 5měsíci by jsme tam rádi zašly. Jsme zvědavé. Díky za odpověď. 🙂

jajkax
5. srp 2010

Ahoj jitkko:rodila jsem také v Jičíně, a jsem z Nové Paky.Na tu návštěvu porodnice určitě běž, mě to docela pomohlo a uklidnilo, že jsem věděla co a jak ,prohlédly jsme si sály(tak jsme tak nějak věděli do čeho jdeme)a vysvětlili nám jak postupují při porodu atd.Můžeš tam bez jakéhokoliv objednání, čeká se normálně na porodnickým na chodbě před výtahama,ale nevím přesně jestli ve dvě nebo ve tři.Snad ti poradí někdo jinej.Nás se tam sešlo asi 30-40 většinou byli holky s manželama nebo nějakou kamarádnkou.Jinak můj gynekolog je taky Hep(ordinuje dva dny v týdnu na pace) no tady z něho nejsme tak nějak zrovna odvařený.... ale musím říct že po porodu, když mněl první den službu se na mně přišel podívat na pokoj a na malou, zeptat se jak je a popřát hodně zdraví.Tak to bylo opravdu takové milé 😉

jiitkka
6. srp 2010

@jajkax - ahoj, díky za odpověď 🙂 Právě že on moc nenamluví,zvláštně vypadá, ale je lidskej! Kamarádka ho měla u porodu a byla nadšená. Kdyžbych ho tam měla taky,byla bych ráda 🙂 Téda jinak koukám, 30-40??? 😀 To je mazec teda. No můj chlap je řidič náklaďáku a nemocnice nemusí, takže půjde kamarádka těhule s manželem a já se přidám. Ani k porodu mi určo nepůjde... taky si myslím, že jeto fajn tam jít. A jaké máš jinak pocity z JC porodnice??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru