Porodnice Jičín. Máte zkušenost?

klouzavka
1. říj 2007

Máte někdo zkušenosti během posledního roku z porodnice v Jičíně? Musím se tam registrovat?

arwenka
8. srp 2009

Lady, Ty mi chces rict, ze tady nedelaji odber pupecnikove krve? To snad ne....tak to je jedno z mych velkych prani ☹

lady.dee
8. srp 2009

arwenko,bohužel ne a včera bylo ve zprávách že jsou jediné tři porodnice kde odběr provádí a to Praha,Brno a Hradec Králové,jinak ne,a to jen když chceš darovat,pro vlastní potřebu neodebírají nikde.

arwenka
8. srp 2009

Ja nechci pro vlastni potrebu ☹ chtela jsem darovat. Jsou to ale vazne idioti pitomi, to at se na me nikdo nezlobi, porad rikaji, jak je to prospesne a nakonec aby clovek jeste prosil, aby ji mohl vubec nekomu dat 😠 😠

lady.dee
9. srp 2009

je to ale tím že musí s porodnicema uzavřít nové smlouvy a postupně to zase obnovují ten odběr,problém je spíče v tom že Jičínská porodnice nemá zázemí na odběr pup.krve pro darování a tak nemá s bankou pupečníkové krve smlouvu a ani ji mít nebude,protože by musela dokoupit zařízení v hodnotě několika set tisíc a na to prý nemají peníze.Takže i kdyby se odebíralo jako do teď tak v jičíně stejně neuspějeme.mrkni na bpk.cz

arwenka
9. srp 2009

Nojo, to je na pytel ☹
A jak Ti je, jeste zadna prdzvest porodu?

lady.dee
9. srp 2009

předzvěsti už nějaké jsou,každý večer poslíčci,čípek zkrácenej a jsem už na prst otevřená,tak uvidíme jak dopadnu na další KO,co ty?Koukala jsem že čekáš dvojčátka,tak to tě v tomhle počasí lituju,já čekám jedno a mám toho plné zuby a co teprv s dvojčátkama

arwenka
9. srp 2009

NO, ja mam cipek 2,5 cm, otevrena na kousek jsem asi uz od 5. mesice, od kdy me pan doktor nuti jit do nemocnice a ja odolavam 😀 😀 Ke komu chodis? Treba se v te porodnici vazne potkame 🙂

lady.dee
9. srp 2009

Od doby kdy se Gregor přestěhoval z Hořic do Jičína tak kvůli hlídání jezdim do Bydžova ke Kulichovi,jinak čípek máš hetkej,já ho mám 1cm a každých 14dní se mi zkracuje o 0,5cm,takže si řikám že bych to mohla mít do 3týdnu odbyté,páč malej už se tlačí dolu,taky mě dr.chtěl odeslat do nemocnice,ale kvuli staršímu synovi nemohu,tak jsem na "koňských" dávkách magnézka.

arwenka
9. srp 2009

Ani mi nemluv o davkach magneska, piju 3x denne Magnosolv 😀 😀 A ke Gregorovi tady chodim 🙂 Ja myslela, z jsi z JC, vis?
Mne Gregor povidal, ze mam chlapecka pricne a ze se uz neotoci (samo, ze se otocil hlavickou dolu a ja myslela, ze tak zustane, ale to on ne, ted je uz zase pricne 😀 )
Zitra jdu do poradny a budu skemrat epidural, to jsem zvedava, co mi povi....

lady.dee
9. srp 2009

Jestli budeš rodit plánovanym císařem tak o epi si můžeš říct a myslim že ti ho dají,tebe bude rodit přímo Gregor?(Rodí ještě? Já že jsem slyšela že v nemocnici skončil)

arwenka
9. srp 2009

tO SNAD NE, ON TAM NEDELA BEZNE, ALE DOCHAZI TAM.....

lady.dee
9. srp 2009

ja právě nevim,jen jsem slyšela že jak si zařídí tu ordinaci tak že v nemocnici končí,nevim no,je to přes JPP (jedna paní povídala),ale k tomu epi,tak jak jsem tam ve čt byla na té informační schůzce tak jsem se na to ptala ty dr co nám to tam ukazovala a ta právě říkala že když je císař plánovanej tak je možnost epi,ale když je akutní tak se jde pod celkovou,páč je to rychlejší,epi trvá dlouho než začne působit.Takže budeš rodit císařem když se malej neotočí?

arwenka
9. srp 2009

No ano, to mi tam povidala Dr Krizova taky, ale pak jsem se ptala jeste Svobody a ten mi rekl, ze epi by meli dat, i kdyz prijede mamina s bolestmi (asi se nesmi jednat o totalne rozjetej porod).
Kdybych ovsem musela volit mezi prirozenym porodem bez analgezie i anestezie a ciarem, jsem jednoznacne pro cisare, protoze mi ten muj prvni porod stacil 😠 😠

lady.dee
9. srp 2009

Tak to já si na první porod nemohu stěžovat,byl rychlej,v jedenást večer mi začali bolesti a ve 3.48 byl kluk na světě,ale třeba by byl ten druhý porod lepší,hlavně že jsou nakonec miminka zdravé,však ty bolesti netrvají věčně.A epi se může dát kdykoliv,ale nesmí být mamina otevřená na víc jak 4cm,pak už ho nedávají, a taky podle toho jak dopadnou testy,před každym epi dělají nějakej rozbor a tlak musí být taky v pořádku,sestřence pořád říkali,ještě je brzo,je brzo a nakonec bylo už pozdě,je fakt že rodila jinde,myslim že v Liberci.

arwenka
9. srp 2009

Ty se mas, to bych chtela taky 🙂
A ja je dneska? Ja mam pekny poslicky....

lady.dee
9. srp 2009

Dneska mi je celkem dobře,ale to bude tím že jsem měla odpoledne pro sebe,Ondra byl totiž s taťkou v práci,jinak poslíčky mám poslední dobou pravidelně každý večír,ale pokaždý to zaspim a přes den je klid,až zase večer,což u prvního nevim co to byly poslíčci,to jsem vůbec žádné neměla

arwenka
9. srp 2009

Ja prave taky ne, ale dneska specialne je to mazec ☹
Jdu do postylky, papa rano

lady.dee
10. srp 2009

Dobré ranko, tak mě v noci chytli takoví poslíčci že jsem chvilku myslelas že porodim,ale naštěstí jsem to zaspala a dneska je zase fajn,jdu se chystat do města na nákup toho co mi ještě zbývá dokoupit do porodky.

arwenka
10. srp 2009

Lady - to me taky, hele a ja pak sl ke Gregorovi a on me vysetril a rekl mi, ze se nic nechysta. Normalka des. Kdyz se nic prirozene nehne, mam nastup 27.8.
Ja snad budu prenaset dvojcata......

lady.dee
11. srp 2009

arwenko: tak toho bych se nebála,pokud jim je v bříšku dobře tak ať tam ještě chvilku zůstanou,oni si řeknou když budou chtít ven,já si řikám ať ještě týden vydrži a pak ať si "vyleze" kdy se mu zlíbí,ale ještě musí týden vydržet.To mě dr u Ondry řekl že se mu to nezdá a že brzy porodim,to jsem byla ve 37tt a Ondra se narodil na konci 41tt a to pod pohrůžkou že když se do příštího úterý nenarodí tak to půjde na vyvolávačku ráno a kluk se v noci z po na út narodil.

arwenka
11. srp 2009

No, ja jsem Danulku prenasela 14 dni a uz jsem myslela, ze neporodim a pak mi rupla voda 🙂
Jenze ten prisernej porod podruhe uz ani za prase nechci, tak jsem se vcera domluvila s Gregorem, ze epidural dostanu v kazdem pripade, uffffff.
Dneska jsem se v noci neustale budila, boli to jak cert a nemuzu lezet ani na bocich, ani na zadech, no desny ☹
Jak je Tobe?

lady.dee
11. srp 2009

dneska mi je celkem fajn,jen mám pocit že se mi zase vrací zánět močáku,to už by bylo během těhu počtvrté,tak doufám že to zaženu hned v začátku,hned jsem nasadila zase uroval,ale problém je že po tom urovalu mám zase zácpu,takže lactulósa je taky na dennim pořádku,už abych to měla za sebou a co jsem koukala na net tak tam píšou že takové počasí a letní teploty kolem26 stupňů mají být až do půlky září,tak snad to vydržíme

arwenka
11. srp 2009

Jeeeee, ja za normalnich okolnosti tak strasne miluju teplo....ted je to ale fakt nanic, potim se jak dvere od chliva a spim nahata 🙂
Mas napsane Magnesko? Hrozne pomaha proti zacpe, ja ho musim pit 3x denne a kolikrat nestacim dobihat 🙂

lady.dee
11. srp 2009

právě že mám,drtek to pomáhá,ale ta lactulósa to jistí a vemu si ji i do porodky pak po porodu,je fakt dobrá,jinak magnosolv ředim hodně málo (pytlík do 1 dc),ale víc mi pomáhá ta lactulósa

lady.dee
12. srp 2009

jsem si říkala jestli už nerodíš,já byla dneska sepsat porodopis a rovnou mi natočili monitor a tam jsem měja kontrakce že si mě tam chtěli nechat na pozorování jestli i za další hodinku to bude stejný,ale prý bych tam jen čekala na porod a to mohu i doma,tak jsem jim slíbila že jak se mi nebude něco zdát že tam ihned naklušu,takže asi dlouho nebudu 2v1,třeba se fakt v tý porodce potkáme

arwenka
12. srp 2009

No, Lady, to by na jednu stranu ale bylo super 🙂
Vydrz jeste, kocicko, ja mam taky posliky, vcera i dnes dost desny - ale stale nic - mam tady navstevu z Prahy a bylo by blby pred nima rodit 🙂

lady.dee
12. srp 2009

To jo,já taky musim vydržet,příťa má žně a tak je od rána do noci v práci,dneska je teda doma páč to je mokrý,ale jak zase vysvytne pořádně sluníčko tak bude zase pryč,ještě tak týden.

arwenka
16. srp 2009

ahoj Lady, jak to vypada, jeste cela?

lady.dee
16. srp 2009

zatim jo,a to se divim,včera jsem byla s Ondrou u našich na pouti a tak jsem toho měla plné zuby,co vy?ještě taky pořád 3v1?

arwenka
16. srp 2009

Lady, kde bydli Vasi??? Moje mamka v Pace a taky je tam pout. Ja jsem jeste 3 in 1, ale je mi teda desne....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru