Porodnice Jičín. Máte zkušenost?

klouzavka
1. říj 2007

Máte někdo zkušenosti během posledního roku z porodnice v Jičíně? Musím se tam registrovat?

jajkax
6. srp 2010

jiitkka: No jo ,tenkrát nás tam bylo opravdu hodně, paní doktorka Křížová(která nás tam prováděla)říkala že už nás tam dlouho tolik nebylo , ale přednášela nám o porodu v zasedačce(je to i s takovou přednáškou o porodu) a tam bylo míst spoustu-tak neboj že by jste se nevešli 🙂No já jsem pana doktora Hepa u porodu neměla, ale jak se ke mně choval na kontrole po porodu bylo fakt moc supr takovej milej přístup jsem ani nečekala.Měla jsem problémové těhotenství a musela jsem k němu docházet na kontroly dvakrát týdně- tak jsem si na jeho neukecanost zvykla 🙂Když chceš něco vědět, tak se holt musíš ptát🙂
No a ktěm pocitům, já se již jednou v této diskuzi rozepsala o něco víše...tak se asi ptáš té nepravé pokud chceš nějak uklidnit. 😒 Rodila jsem dlouho 36hodin kontrakce po 5 minutách(pak už míń )porod nepostupoval.Vystřídaly se u mně 3 směny doktorů, Křížová, takový mladý kluk, Krykorka...ty byly všichniv pohodě.Až na pada primáře Voltra.Všichni mu doporučovali císaře ale on si trval pořád na svém, a až když jsem padla do bezvědomí a dcera měla nulovou křivku tak se konečně rozhejbal....Já i malá jsme byli pak naštěstí v pořádku...ale co kdyby co si na nich pak jako vezmeš?...tím tě nehci strašit, jinak jsem byla s doktorama spokojená, a zase na pochvalu voltra musím říct že císař supr.Jizva není skoro vidět, hned druhej den jsem v pohodě chodila, na na jipce taky uplně v pohodě.(chválím ty dvě sestřičky co tam jsou) 😉

jiitkka
6. srp 2010

@jajkax - Pane jo teda! No já na Voltra slyším samé hrůzy!!! A to samé na Křížovou a s tou mám i sama velmi špatnou zkušenost! A co mě teďka dostalo, tak mi jedna mamina vyprávěla,jak ji anestezioložka 3x napichovala epidural, nešlo jí to takže rodila bez něj a pak ji dva dny chodila pořád kontrolovat,zda hýbe nohama... 😨 hrůůůza!!! A pak ji zapoměli nastřihnout, takže i teď je malé 8.měs.a ona má pořád bolesti a problémy díky velké jizvě.
Já se zatím porodu teda nebojím, celkově přemýšlím pozitivně a kdybych měla říci teďka,tak epidural nechci ani za nic! Dřív taky ženské rodily bez něj a i teďka. Ale nevím co bude...může se mi narodit pořádné 4kilové mimčo a bude potřeba 😀 a při císaři samozdřejmě. Ale pokud nebude nutností,tak ho nechci. A taky jsem sylšela že nacísaře je Voltr dobrej. Kamarádce ho dělal ml.Krykorka a má příšernou jizvu... No ono pokud si Hepa nazaplatím(což fakt ne), tak nemám jistotu kdo mi tam přijde a sjakou náladou.Oni to berou prostě jako práci no... 😒

jajkax
6. srp 2010

Já si na jizvu nemůžu stěžovat.....no kdyby mi po porodu nezůstalo 15 kilo...tak by se dala nazvat i pěkná🙂
No ono s tím epidurálem v jičíně taky pozor, já ho po 30 hodinách(otevřená na 1prst)taky chtěla a bylo mi řečeno že to nejde.....a v konečné fázi jinej doktor...než jsem zase omdlela řekl a proč jste ji nepíchly aspoň epidural? no tak fakt nevím... 😉 Ale přežila jsem takže ted po roce vzpomínám na porod pozitivně, ale pokud příště nebudu mít přímo indikace na plánovaného císaře tak do Jičína nepůjdu.Zkusím Jilemnici, samozřejmně i tam to nemusí být supr, ale jedna vlsatní negativní zkušenost mi stačí.

jiitkka
6. srp 2010

@jajkax - 😉 15kg vem čert, hlavně že jste v pohodě azdraví 🙂
No já teda fakt nevím...jenže kam zas jít rodit, když to pak přijde narychlo..beztak to bude v týdnu a chlap bude v náklaďáku,sestra bydlí na štikově a zatím papíry nemá...takže ani vlastně nevím, kdo mě do porodnice poveze...asi budu volat sanitku 😉 téda, to jsou vyhlíkdy 🙂

jajkax
6. srp 2010

Neboj to nějak zvládnete, a já neříkám že to byla v jičíně nějaká katastrofa.Odrodíš určitě v pohodě i tam🙂 a pro příště kdyžtak budeš alespoň vědět sama. 😉

lady.dee
16. srp 2010

@jiitkka ahoj,já rodila v Jičíně 2x a nemůžu si stěžovat,ani na Voltra,ten mi rodil prvního syna,a porod od začátku bolestí trval necelých 5 hodin a u druhého mi začali bolesti v půl druhé odpoledne a za minutu tři byl venku,takže asi hoďku a půl a to mě rodila Křížková a měla jsem u druhého i výbornou PA a to Pavlínu Blechovou,a teda fakt mi dost pomohly,takže já bych šla do Jičína znova,já si fakt nemůžu stěžovat.

jiitkka
16. srp 2010

@lady.dee ahoj, díky za Tvůj příspěvek. Jak jsem již psala, slyším chválu i zápory. Samozdřejmě, v Jičíně rodit budu. Ze Sedliček to budu mít 3km a nebudu riskovat cestu někam jinam-Jilemnice,Turnov,apod... Kdyby můj porod trval takovou dobu jako Tvé, skákala bych radostí. No prý je to dědičné, má mamina rodila mě i sestru jen chvilku, takže to by bylo fajn 🙂

lady.dee
17. srp 2010

@jiitkka mno,to nevim jestli je dědičné,mě moje máma rodila skoro 15hodin a bráchu taky,ale musím doplnit že u druhého porodu mě rupli vodu v deset dopolko a čekalo se na bolesti,ty přišly v těch půl druhý,takže i tak to byla paráda.

jiitkka
17. srp 2010

@lady.dee No uvidí se, budu věřit, že vše bude v pořádku. Jak já i miminko a že to zvládneme jako všechny možné maminy 😉

lady.dee
18. srp 2010

@jiitkka určitě to bude v pořádku,uvidíš ty i miminko budete v pohodě

jiitkka
18. srp 2010

@lady.dee díky 😉

lady.dee
5. únor 2011

@jiitkka Koukám že už to máš za pár....

mis83
3. říj 2012

Rodila jsem letos v lednu. Rozhodně si nemůžu stěžovat. Přístup dobrý, porod úplně super, poporodní péče perfektní.

nevestapetulka
14. kvě 2013

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli jste dostali v Jičíně epidural, pokud jste ho chtěli, jestli jste si o něj řekli na místě nebo jste ho měli v porodním plánu a kolik stál. Díky za odpovědi.

kaata22
11. črc 2013

Porodnici v Jičíně mohu doporučit, byla jsem moc spokojená 😉

wedmad
11. črc 2013

Taky jsem rodila v JC a nemůžu říct jediné špatné slovo. Doktoři, PA i sestřičky byli moc fajn. Ale ať dáte takový dotaz na JC nebo jakoukoliv jinou porodnici, půlka ženských bude vychvalovat a druhá půlka Vám řekne hrůza, už nikdy více... Ono to ve výsledku není o porodnici, jejím vybavení atd, ale vždycky jen o lidech...

fishtamin
1. srp 2013

Ahoj, chci se zeptat, zda jsou aktuálně v Jičíně přístupní i vertikálním porodním polohám, např. v kleče nebo na stoličce. Má někdo čerstvou zkušenost (r.2013, 2012) ? První dvě děti jsem porodila takto a neumím si představit, že bych se to teď měla "učit" jinak 😒 Tuto porodku máme po cestě do té "naší", takže sbírám informace, kam jet, pokud by to už bylo "na spadnutí" a nestíhali bychom.. 😉 Předpokládám, že preventivní nástřihy snad nedělají, ale to by se asi dalo vyřešit porodním plánem.. stejně jako odmítání dalších zásahů do porodu (dirupce blan, medikace, atd.) Děkuji za reakce 😉

websteny
30. pro 2013

Zdravím, rozhodla jsem se rodit v Jičíně ( teda, pokud z Boleslavi dojedeme) 🙂 jak je to s registrací? Je nutná? A co výbavička pro prcky? Musíte mít s sebou i oblečky, zavinovačky atd?

lenus202
3. led 2014

@websteny taky se chystáme do Jičína 🙂 pokud vím, tak oblečky na mimčo mít nemusíš a registruje se od 36 týdne...to říkaly sestřičky, když jsem byla na cvičení, jinak nevím co a jak...myslím, že dělají i "exkurze" chtěla bych se tam podívat...budu tam muset zavolat 🙂

websteny
3. led 2014

@lenus202 jj našla jsem na netu, že snad poslední čtvrtek v měsíci maj "exkurze", teda pokud si to nepletu...já jsem se rozhodovala mezi Boleslaví a Jičínem a tady v Bolce mě odradila jak pověst porodnice, tak i to, že musíš mít všechno svoje, od zavinovačky po kosmetiku...
a když koukám na Tvůj termín, tak se tam třeba i potkáme 🙂

lenus202
3. led 2014

@websteny jo,jo třeba se potkáme 😀 no na Boleslav jsem taky neslyšela žádnou chválu :-/ musim to zjistit a zajet se do Jičína podívat, informovat se...🙂

lenus202
17. led 2014

@websteny Ahojky, tak jdu 30.1. na tu přednášku a na prohlídku sálu...jsem na to zvědavá 🙂

websteny
17. led 2014

@lenus202 to bych tam mohla sjet taky se podívat...už jsem si tam volala a registrace k porodům je od 36 tt

lenus202
17. led 2014

@websteny jo,jo taky jsem to zkoumala 😀 já pojedu určitě, chci to tam vidět, vím, že sposuta lidi to tam chválí, ale člověk by se měl podívat do čeho jde...tak se třeba uvidíme 🙂

websteny
17. led 2014

@lenus202 od kolika to je hodin? Nemůžu to na jejich stránkách najít :( pošli kdyžtak odkaz

websteny
17. led 2014

@lenus202 díky, tak jsem to domluvila s přítelem a prý pojedeme 🙂 tak se uvidíme, dík za info

lenus202
17. led 2014

@websteny tak fajn 🙂 já pojedu sama, manžel je v práci...

apacheee
AMBASADORKA
10. dub 2014

@websteny
@lenus202
Holky, pokud jste prosím byly na té prohlídce porodnice, můžu se zeptat, jak dlouho ta prohlídka tak trvala? Musím se ještě vracet do práce kvůli jedné akci, tak bych potřebovala aspoň orientačně zjistit čas🙂 Předem díky

websteny
10. dub 2014

@apacheee uz si to moc nepamatuju,ale tak hodinku,mozna hodinku a pul 🙂 a co se tyce porodnice,vsichni tam jsou mili,ochotni,takze za me bych tam jela rodit znova
😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru