Porodnice Jičín. Máte zkušenost?

klouzavka
1. říj 2007

Máte někdo zkušenosti během posledního roku z porodnice v Jičíně? Musím se tam registrovat?

apacheee
AMBASADORKA
10. dub 2014

@websteny Moc děkuju za info, určitě Jičín zvažuju, pokud nebude otevřené Vrchlabí, což zatím moc nevypadá. Přeju krásný zbytek dne🙂

tria002
5. říj 2014

Zdravím ženy.. Nějaké aktuální zkušenosti z porodnice v Jičíně??

sapinek
29. led 2016

Zdravím všechny maminky! Chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte nějaké čerstvé zkušenosti s porodnicí v JC? Přemýšlím, jakou porodnici vybrat a Jičín je jedna z nich.. Ale zatím se ke mě dostávají rozporuplné názory - buď naprosté nadšení nebo úplné zhrození.. tak nevím.. 😒

ziia
26. únor 2016

Ahoj holky, prosila bych o nějaké aktuální info ohledně porodnice v Jičíně... 🙂 Zejména mě zajímá přístup k rodičkám a zda miminko zůstává po porodu u maminky hned jak je to možné (pokud tedy nejsou nějaké komplikace)..?

musilka
3. bře 2016

Tez me zajimaji blizsi informace k jicinske porodnici. Da se tam jit a oddeleni si prohlednout ? Kdy jit sepsat porodopis a musim se predem objednat ? Dekuji 🙂

tehulka1167
3. bře 2016

@musilka ja jsem jicinacka. Rodila jsem tam dvakrát a nemuzu si stěžovat.

tehulka1167
3. bře 2016

@musilka kočko to koukam,ze jsme kousek od sebe 🙂

andysek2512
3. bře 2016

@musilka
@ziia
Ahojky, já s jičinem osobní zkušenost nemám, ale vím, že porodopis sepsat ve 36 tt mezi 7,30 - 14 hod každý všední den 🙂 původně jsem tam chtěla rodit tak jsem si tam volala a zjistovala si to 🙂
Jinak mé tři kamarádky tam rodily a jako spokojené byly, ale když jsem si hledala na netu recenze tak z některých uplně užasný a zas naopak recenze z kterých jsem byla dost vyděšená... Já se nakonec rozhodla pro Mladou Boleslav - taky recenze některé šílený, ale tady na MK jsem našla skupinu a všechny co tam rodily někdy ted samá chvála... a já tam tento týden ležela a naprostá spokojenost, všichni užasní a hodní 🙂 a jelikož malému při monitoru vynechalo srdičko tak okamžitě reagovali, přiskočili rychle s UZ jestli srdičko bije a už mi dávali do ruky kanylu aby dyžtak udělali akutního císaře... naštěstí vše ok, tak jsem si tam noc ležela a všichni jak říkam fajn.....
Ale dle mého to funguje tak, že jak vy se budete chovat k nim tak oni k vám 🙂 a to funguje všude... a záleží jak který doktor na vás zapůsobí apod 🙂 si myslim ,že je to dost individualní, ale jak říkam mám tři kamarádky které v jičině rodily a naaprosto spokojené 🙂))

tehulka1167
3. bře 2016

@musilka ano na prohlídku porodnice,to vse je tam mozne. Od 36 tydne když se zacne chodit na krivku tak s tebou vse sepisou. Ovšem asi pred tremi tydny tam zemrela rodicka. Bylo to v radiu.

tehulka1167
3. bře 2016

@musilka jestli to mas blizko i k Jilemnici tak tam je porodnice vyhlasena 🙂

musilka
3. bře 2016

@tehulka1167 ja jsem prave z Boleslavi ale rodit tu nechci ani za zlate prase. Mam v jicine babicku tak tam budu mit zazemi kdyby cokoli. Ale ja teda zatim cekam co bude protoze to zatim stale vypada na cisare a na ten mam moznost jit v Praze.... Ale porad doufam a modlim se aby se vse vyresilo a slo vse prirozene a v Jicine.

tehulka1167
3. bře 2016

@musilka Ahaa z Bolky 🙂 Tam ráda chodím do Olympie k čongum na jídlo 😀 Jako já s Jičínem mám jen dobré zkušenosti. V sobotu jdu na OPU 2 IVF. Doufám,že už se mi další biochemko vyhne. Vyšel mi výš protilátky na trofoblast.. Už přes měsíc beru Medol,prorože ten Prednison byl pro mě horor. Už se těším,až si pojedu pro mrně. Tobě to teda pořádně uteklo i holkám z Ketaček 🙂

musilka
3. bře 2016

@andysek2512 popravde jelikoz jsem zdravotni sestra prave z mlade boleslavi tak vim ze jen o tom "jak se budu chovat ja, tak se budou chovat oni " to neni. Po zkusenostech mych i mych kolegyn a kamaradek proste te nemocnici a odd. neduveruji ☹
Rodila jsem pred sesti lety v Turnove a oproti referencim MB uz z te doby jsem mela nadherny porod a jsem rada ze jsem nesla sem i kdyz to mam pet minut od domu ....

musilka
3. bře 2016

@tehulka1167 moc moc moc Ti drzim palce, ty jsi byla v pronatalu v PZE? Odtamtud mam Sofinku tak at ti prinese stesti jako kdysi nam 🙂 drz se 🙂 a kdyz tu v mb budes pisni dame v olympii prasackej coko dort 😀 ted na nem frcim 😀

tehulka1167
3. bře 2016

@musilka no ano jezdíme do Pronatalu do Prahy. Jéééé tak to ráda. Já jsem teda obr milovnice chlebíčků.

andysek2512
3. bře 2016

@musilka já tam taky rodit nechtěla, ale jelikož na volá mužů narazit i v té nejluxusnější nemocnici tak jsem to přestala resit🙂 navíc já tam s nikym problém neměla😉 a to jsem tam byla hospitalizována kvůli problémů a zachovali se výborně s hlavně tak rychle že jsem se sotva stihla nadechnout: D takže za mě byly všichni fajn🙂 taky mám známou zdráv. Sestru rodila tady v MB a když jsem se s ní o tom bavila tak říkala že jo že se našli věci které ji vadili. Ale co se týče zkušenosti apod takže by jinam rodit ani nesla🙂
Je to spíš názor od názoru😉)))

musilka
3. bře 2016

@tehulka1167 ja byla taky chlebickova ale ted co cekam tak frcim na sladkym 🙂 dej vedet a sejdem se na kaloricky náloži 😀

hz
3. bře 2016

@musilka ahoj, taky pracuji pro nemocnici v MB, ted jsem teda na rodicaku. Rodila jem pred vice jak 1,5rokem v Jicine.... Musim rici, ze hodne lidi z meho okoli se podivovalo nad mym rohodnutim rodit v Jc. No, co si budeme povidat, pokud budu rodit znova, Jicin uz preferovat nebudu.. Za me to bylo sliby, chyby, bohuzel....a to syn byl donoseny, porod pohodovy vcelku, az na to tlaceni na zadech a vysmech mlade doktorky a PA, kdyz jsem rekla, ze mam nacviceno s Epinem...Takze rozpaky jsou. Chce si to vice pohlidat a stat si za svym, ale to prvorodicky vetsinou neustoji...

hz
3. bře 2016

Jinak ted bude rodit manzelka znameho treti ditko. Jsou z MB a pojedou do Jilemnice...

musilka
3. bře 2016

@hz jj souhlas, jako prvorodicka jsem naprosto duverovala radam personalu. Ale v Turnove byly suprove PA a odrodila me prakticky jen ona doktor jen prihlizel a pak sil.
Jeste mam v zaloze Jablonec ale Jicin je zatim prvni volba. Uvidim az se tam zajedem mrknout jaky bude dojem.

hz
3. bře 2016

jeste dodam zkusenost me sestry k te MB-2x tam rodila a 2x ji spatne vycistili a musela tam v sestinedeli znovu...krasa, ze? 😕

hz
3. bře 2016

@musilka prvni dojem bude senzacne, to mi ver...taky jsem ho mela. slibovali bonding-neprobehl. Druha veta byla, ze prakticky vsechny provorodicky nastrihavaji... saly jsou krasne, i vanu tam maji, me ji ale nenabidli, a to mi sprcha hodne ulevovala...dobre tam oproti nemocnici v MB vari, svaciny kvalitni...celkove je to moderni porodnice bez sprchy a wc na chodbe 🙂 (jsou na pokoji) .. 😀

musilka
3. bře 2016

@hz o tom ze nechali zbytky placenty v rodicce jsem odtud slysela mockrat, ale bohuzel vim i o horsich komplikacich ktere zde zavinili ... Lekari bez atestaci slouzi sami a pak to tak vypada...
Jinak ja vanu zkusila pri porodu a vydrzela jsem tam asi 15 sekund 😀 😀 takze ta mi schazet nebude 🙂 nejlip mi bylo na stolicce ve sprse ....

andysek2512
3. bře 2016

Známou takhle v jičině špatně vyčistili po potratu, a museli ji čistit znovu v mb... a já zase v MB po revizi měla problém, že jsem tam měla nějaké zbytky, ale mě to odešlo menstruaci... takže to je fakt na koho člověk narazí no.....

hz
3. bře 2016

@musilka uklidnim te, stolicku za me v Jc nevedli.... 😀

musilka
3. bře 2016

@hz v turnove taky ne bylo tam štokrle z ikey 😀 ale v tu chvili stacilo 😀

terunka88
3. bře 2016

Já v Jičíně rodila v červnu 2014 a letos v červenci budu zas 😉 Byla jsem tam spokojená a nemám si na co stěžovat. Zvlášť co se týká chování personálu, tak od uklízečky přes sestry, porodní asistentky, doktory - všichni byli moc milí a ochotní. Ano, některé věci budu třeba chtít teď trochu jinak než prve - např. opravdový bonding po porodu nebo nenechávat první noc miminko u sestřiček - ale to tam vše jde po domluvě.
@musilka Lékaři bez atestace tam opravdu sami neslouží, alespoň v poslední době. Teď zrovna tam jako začínající lékařka bez atestace pracuje známá, takže vím, jak to tam chodí.

terunka88
3. bře 2016

@hz Ten "pravý" bonding tam ale opravdu jde, kamarádka ho tam nedávno měla. Není ale automatický, ovšem když si řekneš a zároveň ty nebo miminko nejste v ohrožení života, tak ti ho umožní.

tehulka1167
3. bře 2016

@musilka jasný🙂

musilka
3. bře 2016

@terunka88 o tech lekarich bez atestace jsem psala v souvislosti s MB.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru