Porodnice Jihlava a Havlíčkův Brod - máte zkušenosti?

rilwen
20. zář 2013

Ahoj, protože jsou diskuse o Jihlavské porodnici více než rok staré, obnovuji téma a prosím ty maminky, které rodily v Jihlavě, nebo Brodě, aby se podělily o své zkušenosti. Jak probíhal porod, jaké to bylo na šestinedělí, jak jste byly spokojené, jaké jsou hekárna a porodní sály, PA, lékaři, sestry, pokoje? Šly byste tam rodit znovu?

gabriellas
20. zář 2013

Ahojky já jsem z Jihlavy a rodila jsem třikrát a pokaždé v Havl. Brodě, jinam bych nešla 🙂 . První porod byl hodně rychlý než jsem se rozkoukala malá byla světě, rodila jsem na předporodním pokoji na posteli , na porodní sál jsem se ani nedostala. U druhého jsem ležela na předporodním pokoji dva dny malému se nechtělo na svět nakonec jsem měla vyvolávačku. Porodní asistentka paní Rychlá byla úplně skvělá starala se o mě, vše vysvětlila a pan doktor Čtvrtečka byl taky super. u třetího jsem měla opět paní Rychlou a taky super . Na oddělení šestinedělí je to taky fajn vše vysvětlí, pomůžou, poradí, já si nemůžu stěžovat. Předporodní pokoje jsou pěkný, porodní sál taky a na personál nemůžu říct křivé slovo. Rodit už se nechystám, ale kdybych si měla vybrat tak jedině Havl. Brod.I když znám i maminky co by do Brodu už nešly.

rilwen
autor
21. zář 2013

@gabriellas Proč bys nešla do Jihlavy? To je to s porodnicí tak špatné? Mně totiž možná v Brodu odmítnou kvůli cukrovce - zatím mi řekli, že se rozhodnou těsně před porodem (pokud budu mít inzulín, nebo i mírně zvýšenou glykemii tak neberou). A v takovém případě bych raději rodila v Jihlavě, než u Apolináře v Praze. To mi přijde jako poslední opravdu krajní a zoufalá možnost ☹

anetka1701
21. zář 2013

Rodila jsem v Brodě dvakrát. Pokaždý bohužel císařem, ale i tak jsem byla moc spokojená. (První porod začal vyvolávaně kvůli přenášení, takže jsem si i zažila porodní sály a práci porodních asistentek) Hrozně se mi líbí, že ti tam u všeho co dělaj řeknou, co dělaj a proč - nestane se, že ti třeba vezmou krev, daj kapačku, odnesou dítě nebo cokoliv a ty nemáš tucha, co se děje a proč. To mi přišlo úplně super. Personál je z větší části příjemnej, prostředí pěkný... Jako nemocnice má u mně velké + a pokud můžu, jezdím tam raději než do Prahy. Jediný VELKA nevýhoda je jídlo - fakt nic moc :o( Zbytek za mně na jedničku :o)

veronikaka
21. zář 2013

@rilwen Oba porody jsem měla v Jihlavě. Přiznám se, že jsem přemýšlela i o Havl.Brodě. Nakonec jsem se rozhodla pro Jihlavu (v 35 týdnu mi odtekla plodová voda a tak se jelo tam, kde to bylo nejblíž). První dcera se mi narodila před 3 roky, to znamená ještě v nepředělané porodnici. Narodila se předčasně a měla jsem ji na novorozenecké JIPce. Absolutní spokojenost se všemi odděleními. Mladší dceři bude v listopadu 1 rok a taktéž jsem rodila v Jihlavě, tentokrát už v předělané porodnici, která je luxusní. Po příjmu tě dají na "vlastní" pokoj a tam jseš až do porodu. Je tam kuchyňka, televize, koupelna, záchod - nikdo tě tam neruší, manžel tam může být s tebou - opravdu moc příjemné prostředí (takové domácké). Opět na sestřičky, doktorky, jídlo, atd, atd. si nemůžu absolutně stěžovat. Pan primář z dětského oddělení tam má prazvláštní pověst (říká se o něm, že je "hulvát", ale odborník). Mě paradoxně při první holčičce neuvěřitelně podpořil. Doktorky jsou tam mladé, ale o to víc si myslím, že vše ověřují, prověřují. Při prvním porodu jsem měla zánět žil, při druhém bez problému. Jelikož měli v nemocnici už o prvním porodu záznam, tak věděli o historii zánětu a preventivně mě před propuštěním poslali na hematologii, kde mi primářka zjistila, že kdybych si nezačala píchat Klexan, tak na 85 % dostanu trombózu. Kojit se mi nedařilo ani u jedné holčičky, o to víc jsem se snažila u té druhé - dostala jsem obrovskou podporu od sestřiček - radili, pomáhali, nosili "pomocníky" ..... DO Jihlavy bych šla rodit znovu. Vůbec netuším proč má Jihlava špatnou pověst. Určitě bych se v tvém případě domluvila přímo s nemocnicí a nečekala bych na to, že tě "možná" vezmou. Jinak budeš objíždět kraj a při porodu je to teda nic moc 🙂. Dělají se i prohlídky porodnic, v Jihlavě určitě.

veronikaka
21. zář 2013

@rilwen
@anetka1701 Myslím si, že přístup kdy se vše vysvětluje a objasňuje je te´d už standart všude, taktéž i vJihlavě to takto funguje. Na vše se taky ptají jeslti s tím souhlasíš, při porodu poradí, snaží se "ulevit" mamince, atd, atd.

anetka1701
21. zář 2013

@veronikaka moje zkušenosti s nemocnicema jsou Praha a Havlíčkův Brod... V žádný v Praze to tak nebylo :o( Takže pro mně to byl fakt luxus, že mi všichni všechno řekli, vysvětlili a tak...

rilwen
autor
21. zář 2013

@veronikaka zkusím se domluvit jak v Brodě, tak v Jihlavě. Zatím jediný problém zůstává, že jsem na PN a ve vycházkách to nestihnu. Budu s tím muset čekat na poslední chvíli.

veronikaka
21. zář 2013

@anetka1701 Já byla prvně v nemocnici / v porodnici. Je smutný slyšet, že to tak nefunguje všude. Jsem ráda, že jsem měla štěstí.

veronikaka
21. zář 2013

@rilwen Vždyť je to návštěva lékaře, ne?

gabriellas
22. zář 2013

@rilwen v Jihlavě jsem ležela u prvního těhu a stačilo mi to, dovezla mě rychlá přímo z práce, byla jsem v 7 měsíci. Dělali mi spousty testů a na nic nepřišli jen mi řekli že to byly asi ledviny. Jeden doktor mě chtěl pustit domů druhý mě chtěl dělat ještě testy. nakonec mě pustili domů udělali prohlídku a bylo. Přijela jsem domů a začala krvácet, volala jsem svému gynekologovi a ten mi řekl ať jedu zpátky. Tvářili se tam na mě všelijak pan doktor mě nechal ležet hodinu na příjmu s tím ať si mě vyšetří paní doktorka co mě propouštěla( ta byla na obědě). Znám holky co si Jihlavu chválí a taky holky co nadávají na Brod. Je to věc názoru a zkušeností. 🙂

rilwen
autor
23. zář 2013

@veronikaka Jenže při dni otevřených dveří, nebo kurzu, uvidíš jen PA, nikoliv lékaře. Ještě se budu optávat kolem, ale nevypadá to, že by mi to prošlo. 😒

rilwen
autor
23. zář 2013

@gabriellas to nezní moc pěkně... A byla jsi, doufám, vpořádku.

gabriellas
23. zář 2013

@rilwen jj vše bylo v pořádku 🙂 , ale po té zkušenosti jsem se rozhodla pro Havl. Brod.

amantgris
21. říj 2013

Tak já se přidám, zkušenost mám jen s Jihlavou, ale o jiné bych ani nepřemýšlela. Dva úspěšné porody, jeden ještě ve "staré" porodnici, druhý teď v květnu v rekonstruovaných prostorech. Teď je to opravdu paráda, soukromí, pokoj jen pro sebe, PA, která se snaží pomoci, ulevit, vyjít vstříc, stále se ptali, jestli nechci něco jinak... Obě děti jsem měla hned u sebe, holčičku vyšetřovali mimo, ale vzali sebou manžela, chlapečka teď vyšetřovali ve stejném pokoji, kde probíhal porod, takže jsem byla stále u něj. Na pokoji potom si taky nemůžu na nic stěžovat (až na jídlo, ale to je asi všude), všechny sestry milé, ochotné, stejně tak doktoři. K jejich přístupu nemám jediné slovo proti... musím říct, že jsem v Jihlavě absolvovala i velmi předčasný porod, který nedopadl dobře, možná právě proto jim věřím, protože moc dobře vím, jak to tam kmitalo od sester až po primáře, jak se k nám chovali, jak byli ohleduplní a snažili se nám to všechno hodně ulehčit. A jen kdyby si chtěl třeba někdo rýpnout, nedopadlo to dobře proto, že to bylo opravdu brzy (23. týden), z jejich strany bylo vše perfektní a na sto procent.

antoinet
29. říj 2013

Mám čerstvou zkušenost s Jihlavou, ležela jsem tam minulý týden s komplikacemi v těhotenství. Prostředí i přístup výborné, spokojenost od lékařů přes sestry až po uklízečky. Navíc ani neuvažuji o tom, že až začne porod, budu vážit cestu mimo Jihlavu, každá minuta může být drahá a u Štoků bývají často nehody.

rilwen
autor
29. říj 2013

Ahoj, po nějaké době se opět vracím k diskusi, kterou jsem začala. V Jihlavě jsem se už byla podívat. Vybavení výborné, všechno moderní, PA velmi příjemná. Přišlo mi, že si člověk musí říct, co přesně chce, ale s tím problém nemám. Jak jsem jim nastínila svůj porodní plán, neměli s ním nejmenší problém. V Brodě jsem zatím nebyla. Už 3tí týden se tam snažím procpat. Vždycky mně pozvou na prohlídku a pak jí těsně před zruší, že nemají čas. Asi je pravdou, že teď mají velký nával porodů a nestíhají, což jsem už slyšela z více stran - hlavně si maminky stěžovaly na 6ti nedělí, že na ně nemají čas a je to tam jak v továrně na děti. Což je trochu vada na kráse u porodnice, kterou si člověk vybere právě kvůli péči po porodu. Už nedoufám, že se tam dostanu na prohlídku a z tohoto důvodu asi zvolím Jihlavu. 🙂

odvarkova
30. říj 2013

Já za sebe můžu říct, že Brod byl super po všech stránkách. Rodila jsem tam dvakrát a pojedu tam i potřetí. Cokoliv, kdykoliv jsem potřebovala, ve všem mi vyhověli. Jak na porodním, tak na kojeneckém oddělení. Moje sestra tam rodila 3 děti a byla taky spokojená.
Za mě nemůžu říct špatné slovo.

rilwen
autor
1. lis 2013

Včera jsem se byla nakonec podívat v Brodě. Po 3 týdnech a asi 9ti pokusech se to podařilo. Fakt jsem se tam moc chtěla podívat, protože pověst je skvělá. Byli jsme domluvení na přesný čas. Bez jakékoliv informace nás tam nechali 2 hodiny čekat (věděli o nás, chodili kolem nás tam a zpátky, ale na oslovení nereagovali). Manžel pak na ně zazvonil. Dostali jsme informaci, že máme čekat, a když se opravdu slušně ptal, na jak dlouho to vidí, PA práskla dveřma a bezeslova odešla. Ve chvíli kdy jsme se zvedali, že odejdeme (další pár, který tam čekal to už dávno vzdal), vzali nás dovnitř. Musím říct, že PA působila nasupeně a znuděně. Povídala naučené informace, a vůbec nereagovala na konkrétní dotazy a situaci. Ona mluvila o koze, já o voze. Vynadala nám i za ten pár, co odešel. O propagovaném porodu do vody, který nabízejí jsem se dozvěděla, že musím být známá pana primáře (vlastně říkala poslance), že se tím nikdo jinej nemá chuť a nebude zabývat. Protože mám cukrovku, zajímalo mne, jak přistupují k porodu s GDM. Pre omezení vůbec žádný, ale doktoři "to chtěj mít vyřešený do 37 týdne". Většinou "to" řeší císařem. A z toho vyplývá, že "to" (teda rodit) půjdu dělat jinam. ☹

jankuc
16. bře 2014

Ahojky, ráda bych Vás požádala o vyplnění tohoto dotazníku, který bude součástí mé bakalářské práce na téma Co ženy ovlivňuje při výběru porodnice. Tento dotazník je anonymní a bude sloužit pouze jako podklad pro mou závěrečnou práci. Předem Vám děkuji za Vaši ochotu, čas a spolupráci. Tento dotazník najdete na odkazu http://www.survio.com/survey/d/I3P9A5C2E9I0J9M3J

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru