Porodnice Jihlava. Máte zkušenost?

liaa
23. čer 2007

Ahoj holky.Z mnoha osobních důvodů mne čeká můj 3 porod v porodnici v Jihlavě.Ráda bych se zeptala jaké máte kdo s Jihlavou zkušeni.Díky 😵

terez
2. črc 2007

Ahojky, +- za měsíc mě čeká můj první porod a nakonec jsem se rozhodla pro Jihlavu. Nyní jsem na gyn.por. oddělení strávila skoro 2 týdny a s přístupem sester i doktorů jsem byla celkem spokojena. Doufám, že i při porodu a ve dnech následujících bude poskytnuta patřičná odborná péče.

hanulik
2. črc 2007

Ahoj holky, v Jihlavě to bylo hrozný (rodila mi tu švagrová dvě děti cca. 3 roky od sebe), ale prý se tam kvůli tomu vyměnil personál a už je to dobrý. Takže vám moc držím pěsti, ať to všechno dobře zvládnete. 😉

liaa
autor
20. srp 2007

Ahoj Terezko!Nejspíš jsi už po porodu a máš 6-ti nedělkový kolotoč.Jestli sem někdy mrkneš,tak napiš jaké to bylo v té Jihlavě!!Díky

gabinicee
16. říj 2007

Ahoj holky já jsem rodila v Jihlavě a vím že jsem byla v dobrých rukách určitě bych nešla rodit jinam v dnešní době se už každá nemocnice snaží aby to bylo u nich co nejlepší. Být váma asi bych si vybrala tu nemocnici která je nejblíž k mému bydlišti. Znám případ kdy holka z jihlavy šla rodit do Brodu protože si myslela že na tom tam bude líp pak ale co čert nechtěl doma začala krvácet a tak šla do nemocnice která jí byla nejblíž a to byla ta v Jihlavě a tam ji odmítli ošetřit protože rodila v Brodě prvně jsem se nad tím taky pohoršovala jako asi řada z vás ale když jsem se nad tím pak zamyslela docela je chápu možná něco zanedbali v Brodě a proč to má Jihlava opravovat kdo co zkazil at si to i spraví. Myslím si že v každý nemocnici je něco každej Jihlavák chodil sdo Brodu že je to tam lepší a pak se tam proflákl Heparin 😉 to si člověk nevybere.

akdar1
22. bře 2009

Ahoj. Temer pred rokem jsem rodila v jihlavske porodnici. Od mnohych maminek, ktere jiz meli s touto porodnici nejake zkusenosti, jsem byla pripravena vice na negativa nez pozitiva, ale nakonec jsem byla vcelku spokojena, i kdyz jsem nemela moznost byt na nadstandartu z duvodu jejich permanentniho obsazeni. Snazila jsem si poradit sama dle prvotnich instrukci ci ukazek sestricek. Pokud jsem si ale nevedela rady a slusne poprosila o pomoc, bylo mi vyhoveno...pomohli mi pri kojeni, peci o mimi, nac jsem se zeptala, mi bylo nejakou srozumitelnou formou vysvetleno. Proste kazdy nema kazdy den optimalni naladeni a vsude se da zakopnout o blba - staci nejaky oboustranny respekt a tolerance 😉 Pokud znovu rodit, tak opet zde v jihlavske porodnici (treba se mi zadari i za stejneho personalu 🙂 ).

krista
24. bře 2009

monaberuska1 • 1d • 29. říjen 2007 v 17:06
Ahojky holky 🙂 Zkouším nové téma🙂moc by mě zajímalo jestli je tu nějaká, která se chystá porodit v nemocnici v Jihlavě? 😵 Nebo jestli už má stouto nemocnicí nějaké zkušenosti?🙂Snad tu někdo takový je🙂

cumacek • 1d • 29. říjen 2007 v 17:09
Ahoj, v Jihlavě jsem rodila a nevím, jestli by jsem tam šla znova.Byla jsem celkem dost nespokojená, ale asi záleží, jakou směnu chytneš...

monaberuska1 • 1d • 29. říjen 2007 v 17:15
Takže nic moc jo,a měla jsi manžela nebo nikoho ssebou?Známá mi říkala že i když budeme to mít zaplacený, že tam půjde manžel semnou, tak když by bylo víc porodu tak ho tam nepustí.☹

cumacek • 1d • 29. říjen 2007 v 17:18
Manžel se mnou byl úplně od začátku.Rodila jsem a bylo úplně plno, takže to asi zase tak pravda není.Nevím jak, ale my jsme platili až po porodu, ne, že by to chtěli předem 😒
Ale nechci tě odradit, třeba jsme byli jen vyjímka 🙂

acinka • 1d • 29. říjen 2007 v 17:22
Ahoj! Mě todle taky zajímalo, našla jsem pár postřehů na koníkovi v diskusi regiony - Jihlava a pak na těchto stránkách http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod.... Sice ještě těhotná nejsem, ale protože jsem se sem přistěhovala celkem z dálky, zajímalo by mě klidně do budoucnosti i víc o Jihlavský porodnici...

monaberuska1 • 1d • 29. říjen 2007 v 17:22
No pro mě je Jihlava nejblíž, a teď jdem s manželem na ten rychlokurz a tam se bude platit prý 500,- a pak že už nic🙂a jak se tam jako k tobě chovali?já nemám ráda moc ty rázný sestřičky, právě jsem slyšela že v Jihlavě jak chytneš blbou směnu tak je to blbí☹napiš mi něco o tom, prosím🙂třeba i pozitivního🙂jestli teda v Jih.něco pozitivní je🙂

monaberuska1 • 1d • 29. říjen 2007 v 17:31
acinka
:je moc díky za ten odkaz🙂hned to jdu omrknout🙂a že si zabrousila sem🙂??ale je to fajn, já se právě vůbec nezajímala☹

cumacek • 1d • 29. říjen 2007 v 17:32
Taky jsem měla Jihlavu nejblíž a když jsem začala rodit, tak mě ani nenapadlo jet někam jinam 😀 My jsme platili myslím 700,-, ale jistá si nejsem.Na šestinedělí jsou sestřičky docela nepříjemný ( asi 2 jsou hodný).Ale náš malej skončil na JIPce a tam jsem byla spokojená, nakonec jsem byla ráda, že byl tam, protože se tam aspoň maminám věnovali...
Jinak nic pozitivního - i když bych ráda něco napsala
😀 O těch směnách máš pravdu, přesně to se stalo nám, měli jsme štěstí, že se vyměnili, protože jinak by náš malej mohl skončit mnohem hůř.Sice se k Tobě PA chovají mile, ale opravdu záleží, aby jsinechytla nějaký nemehlo 😒 Snad Tě to nepotká 😉

monaberuska1 • 1d • 29. říjen 2007 v 17:35
hm, to je blbí, právě já se bojím abych nechytla někoho jak říkáš nemehlo a ještě ke všemu nepříjemný☹

cumacek • 1d • 29. říjen 2007 v 17:40
PA jsou tam všechny příjemný, to říct nemůžu, ale to taky jenom nestačí 😒 Ale záleží fakt na směně.I na doktory si nemůžu stěžovat, zvlášť ty pediatry.Primář byl taky moc příjemnej

hanulik • 1d • 29. říjen 2007 v 17:44
No moje kamarádka tam rodila před 4 lety a to prý bylo peklo. Pak se tam prý změnil primář a vyházel hodně sester a prý je to tam lepší. I když jsem stejně neslyšela nic pěknýho. Ta samá kamarádka tam byla teď dvakrát na čištění po zamlklém těhu a přístup naprosto otřesný. Já sama jsem z Jihlavy, ale rodit bychom chtěli v Třebíči. Už jenom kvůli tomu, že by mě odrodil můj gynekolog. Navíc to tam už trošku známe. No ale všichni mi říkají, ať si s sebou vezmu bodygarda. 😉

cumacek • 1d • 29. říjen 2007 v 17:46
Tak jako peklo bych to možná nenazvala, ale nepříjemný to fakt bylo.Pravda je, že ti to moc nepřidá, když se tam k tobě nechovají pěkně.To pak je psychika v pr..... 😉

cumacek • 1d • 29. říjen 2007 v 17:48
Jinak hanulik, gratuluju k mimču a užívej si to, je to moc krásný období

hanulik • 1d • 29. říjen 2007 v 17:51
Čumáčku, moc děkuju. Snad tentokrát proběhne všechno dobře. No ona by to jako peklo nazvala. Navíc měla velký problémy a nakonec jí museli udělat císaře a dcerku tak tak zachraňovali. Epidural jí píchali na 4x.

cumacek • 1d • 29. říjen 2007 v 17:54
Náš malej měl taky namále, ale naštěstí už je úplně v pohodě.Radši na to nevzpomínám a ani na tu porodnici moc dobré vzpomínky nemám.

monaberuska1 • 1d • 29. říjen 2007 v 18:01
Ach jo holky, co mám dělat, z tohodle já mám právě největší strach, aby pcíček byl v pořádku,aby vše bylo O.K:-) teď tam mám už opravdu strach rodit☹

monaberuska1 • 1d • 29. říjen 2007 v 18:02
já bych byla taky ráda, kdyby mě rodil někdo ke komu mám důvěru, ale nikoho neznám☹

hanulik • 1d • 29. říjen 2007 v 18:14
Moni, ono to nakonec dopadne dobře, uvidíš. Přežiješ Jihlavu, protivný sestry a všechnu tu bolest kolem porodu. Prcek bude v pořádku a za tři dny, až půjdeš domů, nebudeš chápat, že jsi měla takový starosti, než jsi tam šla. 😉 Já si myslím, že tam nakonec taky skončím, protože mám hodně nízký práh bolesti a až to na mě přijde, budu ráda, že pojedu jen přes celou Jihlavu. 😉

monaberuska1 • 1d • 29. říjen 2007 v 18:19
hanulik
:je to je uklidńující🙂když tak nad tím přemýšlím, klidně ať jsou na mě sestra protivný hlavně aby byli hodný na prcíka🙂je to ale děs teda s tou Jihlavou☹Moje setra tam právě rodila 2 dny a nakonec šla císařem☹ale její teď roční synáček je v pořádku a zdravej🙂A kámoška co mi vyprávěla tak tam narazila právě taky na nějaku blbou směnu, že ty sestry tam byli otřesný ale porod že jako dobrý🙂no a teď před týdnem tam porodila sestra manžela a ta měla porod 2 hodiny🙂ani ji nenastřihávali a ta říkala že sestry nic moc ale že měla porod bezva🙂myslíte že to teda záleží i jak porod bude probíhat??? 🙂

melanykol • 1d • 29. říjen 2007 ve 20:45
Monaberuska1,já myslím,že je to tak,že slyšíš jen ty špatné zprávy,ty se šíří moc rychle.Kdo porodí normálně tak o tom ani nemluví.Vůbec bych na to nemyslela,myslím na to jak to měl kdo zlé.Musí být mraky ženských,které tam porodily v pohodě.A s těma směnama asi taky záleží jak si to kdo připouští.Když tam byla moje sestřenice,rodila dvojčata,tak tam byla holka,která čekala taky dvě a ta byla na rizikovce už ve třetí nemocnici a Jihlava je prý supr.Asi co člověk to názor.Zbytečně se nenervuj a těš se na mimčo 😀 .

monaberuska1 • 1d • 30. říjen 2007 v 07:45
melanykol :
ahojky🙂víš že máš pravdu?Je pravda, že lidi vždy říší převážně to špatné, a to dobré je nechané🙂moc děkuji, to já se těším na miminko už bych ho nejraději měl doma🙂

monaberuska1 • 1d • 11. listopad 2007 ve 14:22
asi se tohle téma moc neuchytlo co?asi je tu málo Jihlavaček 😖 ☹

renda01 • snž • 11. listopad 2007 v 18:53
Ahoj Monaberusko1 🙂 A co takhle rodit v Havl.Brodě?Já mám termín 21.12., ale bude to asi dřív.V nemocnici v HB jsem byla teď víc jak týden, protože se začínám otevírat ☹( a musím říct, že tam jsou všichni moc fajn a příjemní.Jak všichni doktoři, tak i sestřičky.Skutečně si to tam nemohu vynachválit.Už jen to, že mají ocenění Baby Friendly hospital.Jezdím tam na všechna vyšetření a zatím jsem se nesetkala s jediným nepříjemným Dr. nebo sestrou.To jsou mé zkušennosti.O Jihlavě jsem právě také neslyšela nic dobrého,ale určitě to nebude snad tak strašné.Já mám ale jasno, bude to Brod 🙂 Ahoj Renda01

monaberuska1 • 1d • 11. listopad 2007 ve 21:33
| Change | 80.188.236.62
Která pravidla porušuje: | Zruš
No jenže když mě to chytne tak Havl.brod je pro mě děsně daleko☹O Havl.Brodě jsem taky dost slyšela🙂a hodně pozitivně🙂zítra jdem s manželem do Jih.na předporodní kurs,tak to nějak omrknu🙂Jsem zvědavá🙂a Rendo, v kolikátým jsi tejdnu?:??že už se otvíráš???Já mám termín 13.12:-)

monaberuska1 • 1d • 14. listopad 2007 v 09:39
holky pište prosím kdo má nějakou zkušenost🙂

acinka • 1d • 15. říjen 2008 v 11:39
Tak přestože jsem byla varována pře Jihlavskou nemocnicí...musím psát jen a jen samou chválu! Porodnice je fakt super, byli všichni milí a ochotní. Odrodila mě mladá porodní asistentka...měla jsem pocit, že moc porodů za sebou neměla (měla pořád za zády straší asistentku, se kterou se radila), možná žádný, nevím, ale byla prostě skvělá. Pak přišla doktorka na šití a taky super, povídali jsme si a mě to vůbec nebolelo. Na 6nedělí taky bezva. Zaplatila jsem si nadstandart, takže pokojík supér a přístup dětských sester a všech ostatních skvělej!!! Byli moc ochotní a vstřícní!
Prostě velké díky Jihlavské porodnici! 😵

beponka • 1d • 16. říjen 2008 v 07:51
já mám tedy ještě čas do února, ale nevím kam jít jeslti do Havl. Brodu nebo do Jihlavy. spousta lidí z Jihlavy jezdí radši do Brodu.
Kamarádka před měsícem rodila v Jihlavě a chválila si všechno. Tedy až na přístup dětských sester ty prý byli šílené....

acinka • 1d • 14. listopad 2008 v 18:44
Já teda nezažila ani jednu nepříjemnou dětskou sestru,a to jsem typ, kterej si hodně bere nepříjemný chování. Mě přišli všichni maximálně milí.
Tak přeji, ať dobře vybereš 😉

gimik • 1d • 26. listopad 2008 ve 13:10
Před třemi měsíci jsem rodila v Jihlave, bylo by to tam dobrý, kdyby tam nebylo pár děsných dětských sester. Zatím neznám nikoho, kdo by si na ně nestěžoval. Jsou tam zlí a odměřený, vůbec nechtějí poradit a člověk si připadá tak nějak naobtíž.

krista
24. bře 2009

monaberuska1 • 1d • 30. listopad 2007 v 17:11
Ahojky holky🙂Kdo rodíte teď někdy v porodnici v Jihlavě??

monaberuska1 • 1d • 30. listopad 2007 v 17:11
Chtěla bych si sněkým pokecat🙂třeba budem rodit spolu🙂

monaberuska1 • 1d • 30. listopad 2007 v 18:03
Holky, tady opravdu není mezi vámi nějaká těhu, která bude rodit v Jihlavě??

denousek • 1d • 30. listopad 2007 v 19:30
haaa 😀 móno asi tam budes sama 😀 to v prostejove uz je nas jako prase takze ja sem zase u te chodby 😅 aty tam budes sama dobry no...

monaberuska1 • 1d • 1. prosinec 2007 v 09:48
no☹chytl mě tenhle nápad jak jsi psala že sisi založila tu porodnici Prostějov, tak říkám že to taky zkusím🙂No a jak na to koukám tak tam asi oparavdu budu sama🙂Doufám ale že DR.se zúčastní 😀

denousek • 1d • 1. prosinec 2007 v 10:22
no mony ze bych si odskocila porodit za tebou::?? 😀

aspon to nebude na te chodbe 😅

monaberuska1 • 1d • 1. prosinec 2007 v 10:32
jo pojď, máš to kousek 😀 😀 já si myslím že by jsi ani na chodbě porodit nestihla🙂 😀 tady by bylo jistý auto🙂 😀

vero • 1d • 1. prosinec 2007 v 10:36
Moni, mrkni do diskuze Jihlava a okolí. Sice tam nejsou těhulky, ale jsou tam zas holky, co rodily v Jihlavě taky. 😉

monaberuska1 • 1d • 1. prosinec 2007 v 10:45
jo děkuji🙂jdu tam na juknout

monaberuska1
16. únor 2010

ahojky holky, tak moje zkušenost je že sem měla v jihlavě rodit, přenášela jsem...a jedním velkým slovem
JIHLAVU NEDOPORUČUJI.
nakonec sme rodila v havl brodě............

czica
28. dub 2010

my sme rodili v Jihlave a nemožem sa sťažovať ako na samotný porod a personál pri ňom, tak na oddelenie šestonedelia...zo začiatku som bola sama na izbe lebo ma prijímali za trochu dramatických podmienok (podozrenie na infekciu), a keď prišli výsledky že som OK a žiadna stopa po infekcii, napriek tomu mi nikoho na izbu nedali, takže som tam bola ďalšie 2dni sama až kým som nešla domov (boli sme o 1 deň dlhšie kvoli žltačke) a pritom mi sestričky hovorili že majú dosť veľa maminiek. Sestričky na odd. šestonedelia musím tiež pochváliť, aj keď som sa pýtala nejakú blbosť, vždy boli ochotné mi všetko vysvetliť a ešte aj dodali milé povzbudivé slovo. Iba s jednou sestričkou som si nesadla povahovo, ale tak to by musel byť zázrak keby sa niekto taký nenašiel, ja tiež nie som dokonalá 🙂

akdar1
19. črc 2011

Rodit v Jihlavě?! Kdyby to bylo možné, tak znovu!!! Druhý porod - tentokráte nutnou sekcí - jsem absolvovala na vyhlášené klinice U Apolináře v Praze. Průběh porodu byl fajn, bez stresu a s lidským přístupem 🙂 Šestinedělí na P15?!? sííííla co se prostředí týče!!! Nadstandart pro 1 osobu tisíc Kč na den, pro dvě 700 Kč na den, jinak pokoje pro 3 a já na jediném 4lůžkovém!?! Sprchy a záchody?!? Společné (kromě jednolůžáku), potřísněné krví, močí, ucpané odtoky - přivezla jsem si po 11 dnech pobytu plíseň 😠 Stravování?!? Studené jídlo na společné chodbě 😖 Měla bych mít doživotní stres?!? Nemám - zachránili mi tam miminko, ostatní se postupně zmírní časem a zůstane jen ve vzpomínkách... Jihlavská porodnice - komfort a sestřičky taky fajn!!! 🙂

miroslawa1
20. led 2012

Já tam rodila před 2 lety a za tyden mě to čeka znovu.Byla jsem spokojena a na nic jsem si nemusela stěžovat až na to jak to dlouho trvalo ale byla jsem prvorodička a byli komplikace takže to beru s rezervou. 😉 A personál i doktoři byli fajn, takže je jen na vás jestli tam pojedete rodit nebo ne.Každá mamina píše něco jineho, některa byla spokojena jina zase ne, osobně ja ano a proto tam budu rodit znovu 🙂

haniiicka
6. zář 2012

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jaké je to v porodnici v Jihlavě teď, jestli akceptují porodní plán, jaký je přístup a tak? Děkuju 🙂

jennyska
20. led 2014

Ahoj @liaa @haniiicka @miroslawa1 @akdar1 @czica @monaberuska1 @gabinicee @liaa @hanulik @terez a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Jihlavě do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-jihlava/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

antoinet
20. led 2014

@haniiicka prý super, mám jen dobré aktuální reference, ve 36.tt se chystám na prohlídku, připravím si dotazy. Tady na wiki je hezké video a doplněné informace.

haniiicka
21. led 2014

@antoinet Je to tam opravdu fajn, už sem psala i referenci na odkaz, co sem dávala jennyska 😉

antoinet
21. led 2014

@haniiicka mrknu na to, nevšimla jsem si nejdřív data🙂

haniiicka
21. led 2014

@antoinet Kdyby Tě něco zajímalo, klidně se ptej 😉

jankuc
16. bře 2014

Ahojky, ráda bych Vás požádala o vyplnění tohoto dotazníku, který bude součástí mé bakalářské práce na téma Co ženy ovlivňuje při výběru porodnice. Tento dotazník je anonymní a bude sloužit pouze jako podklad pro mou závěrečnou práci. Předem Vám děkuji za Vaši ochotu, čas a spolupráci. Tento dotazník najdete na odkazu http://www.survio.com/survey/d/I3P9A5C2E9I0J9M3J

improvizace
1. pro 2016

ahoj, určitě doporučuji !!!!!
v Jihlavě jsem rodila na konci záři 2016. Původně jsem se rozhodovala mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou, nakonec jsem vybrala Jihlavu, byla blíž. Většinu porodních asistentek jsem postupně poznávala na cvičení a plavání pro těhotné a také na předporodním kurzu a díky tomu jsem měla ze svého výběru porodnice čím dál tím lepší pocit. Všechny byly úžasné, milé a neustále optimisticky naladěné. Díky nim jsem z porodu měla i lepší pocit a přestala se ho bát. Naše holčička se rozhodla přijít na svět zrovna v době, kdy rodila asi celá vysočina a tak jsem získala poslední volnou postel v porodnici. Když se porod rozběhl - přesunuly mě na porodní pokoj - naprosto luxusní. Celý porod probíhal za asistence porodní asistentky (jméno si nepamatuji, ale vede plavání pro těhotné, tak jsem ji znala - což bylo velmi milé, být tam krom manžela také s někým dalším, koho znám, i když jen formálně). Chtěla jsem přirozený porod bez jakékoli medikace, což se mi podařilo. Všechno bylo přesně tak jak jsem chtěla. Všechno jsem s asistentkou konzultovala a tak jsem ani nemusela vytahovat porodní plán. První dobu porodní jsem mohla trávit ve sprše, na balonu, u žebřin, ...možností bylo spousta. Mohla jsem si vybrat polohu v jaké budu rodit. Bonding proběhl, přesně jak jsem chtěla včetně prvního přisátí i pupečník nechali dotepat, malou jen jemně osušili a obě nás překryly dekou. Po asi pul hodině malou zkontrolovali dali jí plenku a vrátili mi ji na tělo. Úžasné, rozhodně si nemám nač stěžovat, Po dvou hodinách jsem šla do sprchy a pak jsme se malou přesunuly na odd.šestinedělí, kde jsem taktéž nenarazila na jedinou protivnou sestru či doktora. Všichni neustále chodili a ptali se, jestli nechceme s něčím poradit a jak jde kojení a jestli nemáme jakýkoliv problém a pořád byli tak vstřícní a pozitivní. No slyšela jsem o různých porodnicích různé hrůzy a tohle bylo fakt úžasné, takže já jihlavskou porodnici doporučuji všude a rozhodně další dítě budu rodit tady i kdybych sem měla jet přes pul republiky 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru