Porodnice Karlovy Vary, máte čerstvou zkušenost?

nicedaisy
20. pro 2012

Projela jsem celou kategorii, ale Varskou porodnici jsem nenašla (možná jsem v tom množství přehlídla) 🙂 Máte některá čerstvou zkušenost? Musím se tam před porodem registrovat? Na monitor chodím normálně ke své Dr. , takže jsem tam ještě nikdy nebyla 🙂 A kolik jste platili za tatínka u porodu??

hardlove
20. pro 2012

@nicedaisy Registrovat se tam nemusíš já jsem tam volala a sestra ni říkala že až to na mě přijde tak mám přijet., ale radši si tam zavolej pro info za to nic nedáš.Já už tam vedená jsem, ale mi to máme složitější.U nás po vypadá na plánovanej porod jsem tam vedena v RP nevím optej se na to jestli se tam nemusíš aspoň jednou ukázat na vyšetření před porodem. Můj doktor má taky monitor, ale musím jezdit na kontroly do nemocnice . A hlavně je to jediná porodnice v okolí s dětskou jipkou. Jiný skušenosti momentálně nemám až v lednu

pavcza
20. pro 2012

chtěla jsem napsat, že mám vcelku nedávnou zkušenost, ale ono už to v únoru budou dva roky 😀 strašně to letí. Ale myslim, že platí pořád to samé, že se registrovat nemusíš, tenkrát nám na kurzu PA z varské porodky říkala, že to bývá jen v těch velkých porodnicích Praha apod. Za otce se tenkrát platilo 810,- Kč, též nevím, jestli už je částka jiná. Fakt mi to přijde nedávno 😀 .

adelkav
21. pro 2012

@nicedaisy u nás je zkušenost taky skoro dva roky stará. Registrace nebyla nutná, ale většinou tam maminky chodily na monitor už koncem těhotenství. Můj doktor ho měl v ordinaci a stejně jsem chodila ke konci do nemocnice. Za tatínka jsem platila taky těch 800, za nadstandard na porodním sále asi 600 a za nadstandard na šestinedělí asi 100 nebo 200 Kč. Jinak já byla moc spokojená s personálem porodního sálu. Až na dvě sestřičky tam byly všichni moc milí a vstřícní. Teď se dívám na jejich webovky a ceny se trochu změnili http://www.nemkv.cz/408-pokoje.html Co bylo trochu slabší tak to bylo oddělení šestinedělí, ale o tom jsi jistě už něco slyšela🙂)) Ale obrázek si musí udělat každý sám. Vím, že když jsem šla rodit, tak všichni nadávali na paní doktorku Zejdovou, jaký je tyran a mě naopak přišla rozumná, vše vysvětlila, jen nemá moc vstřícný přístup, ale dalo se to přežít. Jinak vřele doporučuju předporodní kurz u Lady Macečkové (jde udělat i zkrácený individuální), ten mi moc pomohl co se týká manipulace s prckem a kojení. Držím palce!

shaolin
28. led 2013

@nicedaisy já tedy ve Varech před 4 roky. taky jakoby to bylo včera 😀 za otce u porodu tuším to bylo 750,- a pak něco za porodní nadstandart, celkem to hodilo asi 1300,-Kč. ale ani dnes nevolím jinak. Na porodním sále všichni super, odborníci a hlavně ta jistota jipky pro mimčo pro mě k nezaplacení. na šestinedělí mi (než nesoulad sestřiček gynekologie vs. novorozenci, které jsem ani při propuštění nedokázala nijak odlišit, takže posloucháš co ti která říká a připadáš si jako trouuba 😀 ) více vadilo, že na celé šestinedělí byly pouze dvě toalety a to byl docela kříž a je to i důvod proč si tentokrát asi zaplatím nadstandart i na šestinedělí, abych se v kliidu mohla dojít vysprchovat a na záchod. dr. Zejdová je prostě svá, ale rozhodně paní na svém místě a těch pár dní to tam zvládnu.

adelkav
3. bře 2013

@shaolin ve Varech už mají na nadstandartu i sprchu a záchod? Před těmi dvěma lety jsem si ho platila, ale na wc i do sprchy jsem chodila na chodbu, protože na pokoji nebyl☹

adelkav
4. bře 2013

@shaolin Tak to je luxus🙂)) Škoda že jsem si na to nepočkala🙂

shaolin
2. kvě 2013

Ha takže zcela aktuální zkušenost: porozeno v dubnu sekci, můj operační tým potřebovala movitější pacientka, takže jsem si pockala na další termín.slovy pana primáře, který mi změnu přišel ohlásit až na záchod, se u madam jednalo o semi akutní výkon. Moje sekce samozřejmě byla pouze rozmar, chlapeček se narodil s 3950g moje míry 156cm a 45kg před tehotenstvim a ve 39+6 už jsem se 64kg opravdu sotva lezla. Výkon bez komplikací a za 45min hotový. Miminko mi přeložili hned na pokoji, tj asi hodinu po narození. Že miminko neprospívá je asi špatnou technikou kojení -ono vleže na zádech toho po operaci dojná moc nevycaruje.
6n sestřičky výborné, novorozenecke jak která, nicméně p.primarum obou oddělení chybí i elementární slušnost.zjevit se mezi dveřmi bez visacky s dotazem "a vy jste kdo?"mi přijde hardcore, když jsou na pokoji celé 2 pacientky. Já již nikdy více, ačkoli mise splněna a apgar skóre 10-10-10.

jennyska
10. led 2014

Ahoj @nicedaisy @shaolin @adelkav @pavcza @hardlove a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s Karlovarskou porodnicí do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-karlovy-vary/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru