Porodnice Kladno. Podělte se o zkušenost

nuninka
16. bře 2008

Ahoj holky, jsem ve 36tt a cca za mesic se tedy chystam rodit na Kladne. Byla bych rada, pokud je zde nekdo, kdo ma s touhle porodnici zkusenosti, kdyby jste se o ne rozdelily. Mozna tady to tema uz nekde je, ale nejak se mi nedari ho najit. Diky

kladenacka
29. led 2012

založila jsem na FB stránky Kladno a okolí - pro rodiny s dětmi, tak kdyby někoho ta stránka zajímala http://www.facebook.com/pages/Kladno-a-okolí-pr...

maleva
29. dub 2012

Rodila jsem tam v březnu 2005. Měla jsem rodit v Hořovicích, ale museli mně převézt na Kladno. Byla jsem vcelku spokojená. Po druhé už jsem rodila v Hořovicích a supr. 🙂

sven
25. črc 2012

Ahoj, rodila jste některá teď v té nové porodnici? Jaké máte zkušenosti, jaké to tam je? A jak je to se šestinedělím - je taky nově udělané, nebo je pořád postaru? (rodila jsem tam v roce 2010)

pentagras
26. kvě 2013

@sven Ahojky, prosím tě, tedka už asi budeš vědět víc o Kladně porodnici, mohla bys mi dát nějaké info jak to tam tedka vypadá, přístup atd mám tam jít na císařě, děkuji za info

sven
31. kvě 2013

@pentagras - já rodila přirozeně, tka nevím, zda je tam rozdíl u císaře. Ale byla jsem vcelku spokojená (rodila jsem tam už podruhé). Doktoři v pohodě, porodní sály jsou nově zrekonstruované - jsou krásné! Narazila jsem na por. sistentku anděla 🙂.
Šestinedělí vypadá bohužel stále stejně - to zrekonstruované není. Přístup sester - záleží jak které, ale vesměs v pohodě (ony hodně asi hrají roli i hormony, které člověkem po porodu cloumají, takže ho kolikrát vezme kdejaká prkotina 🙂. Každopádně doporučuji zaplatit si nadstandard - máš tam svůj klid, neomezeně návštěvy atd. Když by tě zajímalo něco konkrétního, tak se ptej.
Jo a to asi víš - kladenská porodnice pořádá kurzy pro rodičky (zdarma), součástí je prohlídka porodních sálů, beseda s lékařem, takže se můžeš zeptat co tě zajímá a poslední to setkání je o péči o miminka, klubíčkování atd. Termíny najdeš na stránkách porodnice.

evcounek
31. kvě 2013

@sven hele a tam si se musela nějak zaregistrovat, nebo jsi tam normálně na 36tt obědnala a dorazila jsi ? já mám termín až v Listopadu, ale určitě nějké info se hodí 😉 . První jsem rodila v Rakovníku, ale tam pokud budeš rodit dřív jak 36tt tak tě prý stejně pošlou na Kladno, kde jsou lépe vybavení

pentagras
31. kvě 2013

@sven ahojky, no to jsi mě potešila, no já tam pujdu v říjnu na císaře, tak se klepu ale zase doufám že muj pan doktor co mě vede těhotenstvím a prý si mě i odrodí to zmákne na jedničku, tak to je fajn že je to tam nové a prosím tě ty normální pokoje jsou po kolika a ten nadstandard je tam za kolik, dík moc za info, jsi hodná 🙂

fibiii
27. črc 2013

Ahoj holky, jsme tu uplne nová. Zajimalo by me jake mate nejcerstvejsi zkusenosti s porodnici. A take zda se za predporodni kurz plati, kdyz tam s vami chodi manzel. Slysela jsem prave ze ano. Diky

mija412
30. črc 2013

@fibiii Ahoj, taky jsem tu nová, zkoušela jsem tu najít zkušenosti a hlavně jestli je do kladenské porodnice nutná registrace a jak je to s předporodním kurzem atd...
Volala jsem dneska do nemocnice, tak mi bylo řečeno, že registrace nutná není a předporodní přednášky jsou zcela zdarma a je dobré se na ně včas objednat, alespoň prý týden předem (na netu nemocnice jsou termíny přednášek).
Já zatím chodím k doktorce do Benešova, ale vzhledem k tomu, že jsem z Kladna a budu chtít rodit v Kladně a přejít za pár týdnů do Kladna, tak jsem si to právě po včerejší kontrole chtěla zjistit, abych věděla co a jak i když mám ještě čas, jsem ve 25. týdnu 🙂

fibiii
31. črc 2013

Ahoj, děkuji za info. Náhodou nejaky telefon kde oznamit, ze chci prijit na kurz by nebyl? Ja jen ze tam chceme s manzelem zajit uz vcera a nemela jsem tuseni, ze to musi byt nahlasene predem. Mno snad nas nevyhodi...
Jinak ja uz jsem 32+5tt, takze to mam za par.

fibiii
1. srp 2013

Ahoj, tak jsem dnes byla na predporodnim kurzu v Kladenske nemocnici a dobre. Nemusite tam byt prihlasene predem, proste jen prijdete a je to. Paní co nám tam povídala o porodu a chodu porodnice rikala, ze je stale rozpracovane sestinedeli, ale od poloviny zari uz by melo byt v provozu. Zatim tam pry funguji dost provizorne. Jinak se omlouvam, ctu po sobe posledni prispevek a nestacim se divit. Spletla jsem si slovo vcera a zitra a tyden tehotenstvi jsem taky popletla... Uz aby nebylo takove horko:D

sven
2. srp 2013

@evcounek - stačí si zavolat a objednají tě do poradny - prostě tě lékař předá do jejich péče. Registraceš k porodu není nutná. A jelikož má Kladno dětskou JIP, tak tam právě posílají i nedonošeňátka z jiných okolních porodnic. Ty úplné nedonošeňata (nevím teď který tt) tak ty se pak převážejí do Prahy, kde jsou ještě lépe na to vybaveni).

sven
2. srp 2013

@pentagras - mrikni na stránky, tam najdeš ceny nadstandardů - už si to nepamatuju přesně.

sven
2. srp 2013

@fibiii - neplatí se za kurz - na kurz můžeš přijít i s manželem. Platí se za účast manžela u porodu - ale právě pro ty, kdo mají za sebou kurz a zaplatí si tam (za tu účast u porodu), tak to mají levnější, než ti, kteří kurz neabsolvovali.

fibiii
2. srp 2013

Porody do 33tt posílají do Motola, jinak tu na to prý jsou zařízení.

mija412
6. srp 2013

Moc díííky za další informace, které jste sem daly 🙂

jennyska
27. led 2014

Ahoj @kladenacka @mija412 @fibiii @sven @pentagras @evcounek @maleva a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti, pocity a dojmy s porodnicí v Kladně do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/porodnice-kladno/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě porodnici vybírají a hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Jak jste byly v porodnici spokojené? Co se Vám líbilo/nelíbilo? Jaký byl personál? Jak proběhl porod? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

m_m_m
28. srp 2014

Ahoj, nevíte někdo, zda byla otevřená ta nová lůžková část (mělo se to snad otevírat letos), případně jaké to tam je? Díky 🙂

m_m_m
28. srp 2014

Nikdo nic? 😒

smolp
30. srp 2014

Ahoj já jsem rodila v červnu a otevřená ještě nebyla.. s tím infem že postele se už z nového (rok nevyužívaného možná víc) oddělení odvezli a teď slouží na lůžkové rehabilitaci.. jestli se to od června změnilo nevím, ale dost pochybuji..

m_m_m
2. zář 2014

@smolp díky za informaci, ikdyž špatnou 😖

smolp
3. zář 2014

tak to je moc fajn jestli uz maji nove oddeleni 🙂 to jsem rada prt saly byly moc hezke, ale sestinedeli nic moc

verikaer
24. říj 2014

Porodnici Kladno muzu jen doporucit, sice oddeleni novorozenecke-sestinedeli jeste neni to zrekonstruovane (to vedle ceka na kolaudaci), ale pristup doktoru i sester byl fajn.

durdass
29. pro 2016

Ahoj holky informaci je tu spousta a ja mam radost že především pozitivni.
Dochazim na kladno k doktorce Shibalove a jsem strasne spokojena . Co me ale zacina trapit je porod, co to znamena když pisete vysel na me alternativni pokoj? Nemocnice celkove snasim dost spatne takze uvazuji nad nadstardantem chci aby byl se mnou byl pritel celou dobu!!!! Co me ale trosku odrazuje je cena porodni sal za 2000 a pak nadstandartni pokoj 900/den to je cca 5600 ☹ tak uvazuji zda-li to stoji za to. Co myslite?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru