Porodnice Kladno. Podělte se o zkušenost

nuninka
16. bře 2008

Ahoj holky, jsem ve 36tt a cca za mesic se tedy chystam rodit na Kladne. Byla bych rada, pokud je zde nekdo, kdo ma s touhle porodnici zkusenosti, kdyby jste se o ne rozdelily. Mozna tady to tema uz nekde je, ale nejak se mi nedari ho najit. Diky

patina
17. bře 2008

Ahoj, já jsem tam rodila a byla jsem moc spokojená. Nemocnice je malá a není to fabrika jako např. v Podolí, personál milý, snaží se vyjít vstříc. Rodila bych tam i podruhé. 🙂

nuninka
autor
17. bře 2008

Ahoj holky, jo diky za odkaz i za info. Patino koukam, ze u tebe to bylo docela nedavno, kdy jsi absolvovala porod. To rada slysim, ze jsi byla spokojena. Ja taky prave docela slysela, ze je to v posledni dobe lepsi a byla jsem tam na trech castech predporodniho kurzu a libilo se mi to. Taky se mi libilo, kdyz jsme se byly s porodni asistentkou podivat, jak vypadaji porodni boxy i oddeleni sestinedeli, tak mi to prislo docela utulny. 🙂

anta
20. bře 2008

Ahoj, já se taky chystám jednou rodit na Kladně a pana doktora Jandourka mám coby svého gynekologa a moc bych si přála, aby mě rodil, tak snad to vyjde. 😉 Akorát mi jedna kolegyně říkala, že byly ty sestry v porodnici docela nepříjemné, tak strašně doufám, že už je vyházely 😀 😀

vikulda
2. dub 2008

Ahojky, já tam také rodila. Rodila jsem u pana doktora Jandourka, je úžasnej. Sestřičky byly fajn a super - ty co se staraly o mou dcerku, ale co se staraly o nás nic extra - myslely si, že jako prvorodička budu vše znát a hned umět, ale je to o lidech a přístupu, snad tam již nejsou a jsou tam jiné.

nuninka
autor
2. dub 2008

Ahoj holky, ja byla ted dvakrat v poradne a byl tam prave dr. Jandourek a je to fakt sympatak, ale clovek holt nevi, kdo na nej vyjde. Ty porodni asistentky v poradne byly taky docela dost mile, tak doufam, ze to dopadne dobre. Termin mam cca za 10 dnu 🙂

amina
4. dub 2008

I já budu jen chválit.
Netřeba se bát. Já z porodu tedy dopředu žádný vítr neměla a ani ho ve mně nikdo z personálu následně nevyvolal. Byla to prostě pohodička po všech stránkách. Ze všech čišela pohoda, klid, ochota pomáhat.
A dle mé zkušenosti nejen dr. Jandourek je fajn, setkala jsem tam s několika lékaři a byli skvělí.
Jen z jednoho jsem měla obavy, aby na mě nevyšel. Vlastně i kvůli němu jsem si raději vzala s sebou manžela, nechtěla jsem se s ním případně setkat sama, to by si zase vyléval svoji nenáladu. Nebudu jmenovat, ale od něho jsem utekla i jako od gynekologa. S někým tam arogantním, nevychovaným bych se už v životě nechtěla setkat. A to má v porodnici docela významnou funkci.
Ale sestřičky z porodnice i na dětském byly pohodářky, ve všem pomohly, poradily.
Držím palce, ať Vám to dopadne dobře. Uvidíte, že budete jen v dobrém vzpomínat.

nuninka
autor
7. dub 2008

Ahoj Amino, diky za info. Ja mam termin nasledujici vikend, tak jsem uz pekne nervozni. Zitra jdu na kontrolu, tak uvidim, co mi reknou. Jen by me zajimalo jmeno toho doktora, ktereho si se tak bala. Chapu, ze se Ti to nechce psat, ale nemohla bys mi to poslat do IP? Abych videla, koho se vyvarovat, pripadne na koho si dat pozor.

iris
11. dub 2008

Já taky rodila na Kladně a rodil mě pan doktor Jandourek,taky musím chválit,byla jsem tam spokojená.A porodní asistentky jsem mělaq fakt úžasné!

pindruska
25. kvě 2008

Tak zrovna přemýšlím o porodnici, kterou si vyberu. Jsem z Kladna, ale uvažovala jsem o porodu v jiném městě a to proto, že kladenská nemocnice celkově má nevalnou pověst. 😒 Ale jsem mile překvapená z vašich kladných ohlasů, žádný negativní ohlas. I na ostatních stránkách na internetu, kam rodičky píší svoje názory, jsou většinou pozitiva. 😉 Že by se nemocnice (resp. porodnice) zlepšila? 🙂

Můžu se vás tedy zeptat na pár věcí? Zajímalo by mě, jestli manžel může být od začátku s maminkou, resp. jestli jsou společně spolu na porodním pokoji (myslím, že jsou tam 3) a nebo musí být ze začátku maminka sama na tzv. hekárně? Rodila některá z vás na "alternativním" pokoji? Dá se rodit v jiné než "klasické" poloze? Porod vede PA nebo lékař? Je pravda, že klasické pokoje jsou tam po 4?

Děkuji.

petulinca
26. kvě 2008

Holky, nerodila jste nektera u Dr. Lukace?

draga
26. kvě 2008

pindrusko já rodila na Kladně bo jsem se sem právě na porod nastěhovala od začátku co se týká předporodní poradny až po propuštění domů jsme neměla jediný problém...a pokud půjdu rodit tak zase do Kladna......takže funguje to tady tak (a pokud ti můžu poradit jdi na předporodní kurz kde ti i ukážou porodnici), že od začátku se mnou byl manžel...teda já byla v porodnici o den dřív bo mi odtekla plodovka už ve 37 tt takže čekali ještě jeden večer a ráno mi porod vyvolávali....ráno manžel doklusal na 8 hodinu (v 7 mě holili a dali klystýr takže u toho být nemusel 🙂 a pak jsme už byli spolu celou dobu...hekala jsme rovnou na sále 🙂 v 11 se uvolnil ten alternativní pokoj tak mě přesunuli moc ochotně tam...to už byla větší pohodička, sprcha, balon, vana ...jestli se dá rodit v jiné než klasické poloze ti neřeknu protože já bala ráda, že jsem po těch 8 hodinách kontrakcí konečně rodila a zrovna mi to nepřišlo nijak nepříjemný...manžel mi podpíral záda, PA mě držela a doktorka rodila mě Mudr. Brádková...super bez problémů, šití v pohodě žádný stresy...PA byly milé.......chodily kontrolovat a jinak jsem tam byla s manželem celkem v poho osamotě...jinak pokoje jsou po 4 já tam ležela 12 dní (malej měl žloutenku...ležel na jipce a i tam samá chvála) a musím říct, že už se mi pak ani nechtělo na nadstandart bo jsme byla ráda za zkušenosti ostatních maminek...takže uvidíš zkus si zajít na ty kurzy myslím, že začínají vždy 1.čtvrtek v měsíci a jsou 3 já stihla jen ten první🙂 pak se Dála rozhodl že chce už ven a další kurzy že nejsou potřeba 🙂 a držím palečky 🙂 jestli tě ještě napadne nějaký dotaz klidně se ptej 😉

denousek
26. kvě 2008

ale dragousi 🙂))

ty se tady jeste obevujes jo..tak te zdravim

draga
26. kvě 2008

jasně zrovna koukám žes taky přispívala do téma porodnice 🙂

denousek
26. kvě 2008

hiijasne no jeste pred spanim sem sem nakoukla...a ted uz valim chrupcit vis...
tak tedy brou nocku paa 😉

pindruska
27. kvě 2008

draga: moc děkuji za informace 😉 . jsem ráda, žes byla spokojená a že se zřejmě kladenská porodnice natolik zlepšila, že jim snad nebudou "utíkat" rodičky do prahy. zatím mě nic dalšího nenapadá, ale to určitě ještě přijde, tak bych pak zase písla dotázek, ju? 🙂

jinak jsem dneska volala do kladenské porodnice, chtěla jsem se ještě na něco zeptat a byla jsem zvědavá na ochotu 😉 , volala jsem sestřičkám, ale vzal to dr. Poláček a byl moc příjemný a všechno mi ochotně zodpověděl. byla jsem moc příjemně překvapená, tak doufám, že pokud se rozhodnu pro kladenskou porodnici, tak vše proběhne v pořádku.

píšeš, že jsi se přestěhovala. můžu si tipnout odkud? nebyla to Morava? (manžel je z Moravy a slovo "bo" se tam hojně používá 🙂 )

draga
27. kvě 2008

pindruska ne stěhovali jsme se z Prahy ale hodně dlouho jsem pracovala s Moravákama a já ten jejich přízvuk mám strašně ráda a trochu mi toho zůstalo 🙂

já psala do porodnice tenkrát mailík psala jsme ještě k Apolináři a musím říct že Kladno mě mile překvapilo už tou reakcí jak mi odpověděli...fakt jako podmínky jsou takový horší, oni všechno rekonstruujou a nemaj asi tolik peněz takže starší sprchy apod. ale jinak fakt dobrý a to jsme tam byla 12 dní 😉 a nadstandarty jsou celkem v poho ale jak píšu já ho nevyužila 😎

pindruska
29. kvě 2008

draga: aha, tak to bude asi pozůstatek z práce 😀 a ještě jednou děkuji za informace.

už nikdo další nenapíše své zkušenosti? ☹

gabca1
29. kvě 2008

ty jo, já Pindrušce psala info o kladenské porodnici a ono se to neuložilo. Tak to písnu znovu 😖 🙂

gabca1
29. kvě 2008

Pindruško, tak já také nakonec také rodila na Kladně, rozhodovala jsem se mezi Slaným a Kladnem, ve Slaném se mi nelíbilo tak vyhrálo Kladno. Porod dobrý. Porodnice skvěle vybavená, přístup Dr. Brádkové super. Rodila jsem na alternavním pokoji od začátku. Chodili ke mě vlastně jen PA, které jsou tam moc hodné. Dr. se přidla až později. Byla jsem tam vlastně jen s manželem nikdo nás zbytečně neobtěžoval. Jinak nemusíš si nechat dát ani klystýr ani holení, můžeš si přinést gel Yall, ale myslím si, že je to jedno. Den předtím jsem tam i ležela, protože jsem měla doma slabé kontrakce a jako prvorodička jsem raději jela do porodnice a už si mě tam nechali. Pokoj čekanek super, pěkné vybavení. Ale šestinedělí se mi moc nelíbilo. Vybavení a tak. Záchody např. Je asi lepší být na pokoji s ostaníma holkama, navzájem jsme si pomáhali. Ale u nadstandardu je výhoda, že k Tobě může návstěva kdykoliv. Jinak jsou návštěvy jen 2 hodiny a to mě hrozně mrzelo... Jinak dobrý 🙂 Rodila bych tam znovu. Pokud chceš ještě nejaká bližší infa, klidně písni do IP 🙂 🙂 G.

amina
29. kvě 2008

Já jsem psala již výše, též mám s kladenskou porodkou jen dobré zkušenosti. Pokud jde o přítomnost otce, pak mě bylo řečeno, že pokud se porod již rozjíždí, otec zůstává hned od příjezdu s matkou, pokud to ještě "akutně" nevypadá, je poslán domů a mamina je šoupnutá na hekárnu. Taťkovi se volá, až když už to pěkně běží...
Mě ani jiná poloha než klasická nezajímala, nejsem na experimenty,takže mi vyhovovala daná klasika.
Měla jsem štěstí na volný alternativní pokoj, pěkně jsem si to užila 🙂
Na nadstandartní pokoj jsem se dostala druhý den po porodu, hned volno nebylo. A bylo to moc fajn. První noc na čtyřlůžáků mi docela vadila, celou noc svítilo velké světlo a neustále po pokoji někdo pochodoval, mimina se střídala v hulákání... Jsem ráda, že jsem pak byla na pokoji sama.
A ještě jsem četla výše dotaz, zda někdo rodil u Dr. Lukáče. Nerodila jsem a jsem docela ráda, měla jsem ho jako svého prvního gynekologa po nastěhování se na Kladno a utekla jsem od něho. Vůbec mi nesedl. Docela jsem se děsila, že bych ho měla u porodu, i kvůli tomu tam se mnou šel raději i manžel.
Ale jinak i u mě platí, pokud znovu rodit, pak jedině zase v Kladně 😅

gabca1
29. kvě 2008

jo jo. Poloha klasická. Taky jsem se na jinou neptala, bylo mi to nějak jedno 🙂, ale myslím si, že by byla možná i jiná.

pindruska
30. kvě 2008

gabca1: děkuji moc za informace.
amina: také moc děkuji za informace.

Můžu mít ještě na vás nějaké dotázky?
- Jak je to v první době porodní s pohybem? Může se rodička volně pohybovat?
- Položí vám miminko hned po porodu na bříško nebo ho hned odnesou?
- Je možnost epidurálu? Platí se za něj v kladenské prodnici?
- Poradí s kojením?
- Jak je to s poradnami - objednává se na určitou hodinu, příp. jak dlouhá je čekací doba?
- Byla některá z vás na předporodním kurzu (myslím, že právě předporodní kurz je spojený s prohlídkou porodních sálů) - doporučujete?

Moc vám děkuji. 😉

amina
30. kvě 2008

* já měla v první době kapku problémy, měla jsem zkalenou vodu,takže jsem musela ležet na monitoru (cca asi 3 hodiny), max. mě pustili na záchod. Takže hrůza, vleže se to dost špatně snáší. Ale když nejsou potíže, můžeš na tom "lepším" pokoji do vany, na míč atd.
* protože prcek neměl dobré tzv. apgar skóre, byl okamžitě odnesen, odsáván, rozdýchýván, přinesli mi ho až umytého a zabaleného. Ale neřešila jsem to. Do půl hodiny mi byl přiložen.
* Jak jsem slyšela na kurzech, epidurál moc zdejší lékaři nevítají, musí se volat anesteziolog, trvá nástup účinků. Zkrátka nám na kurzech tvrdili, že než začne působit, zvládneme to i bez něj. Navíc prý bolesti stejně zcela neutlumí. Možná lhali, ale já se po tom důkladně nepídila. U mě možná převažoval strach ze znecitlivění jako takového, tenhle pocit bych ani nechtěla zažít.
* S kojením sestry vydatně pomáhaly, radily, byly ochotné. Mluvím o pobytu na nadstandartu a přístupu dětských sester. Navíc i po odchodu z porodnice přidaly číslo na jejich horkou linku kdyby cokoli. Jednou jsem ji využila a znovu velmi pěkně reagovaly.
* Jestli máš na mysli poradnu v nemocnici, tedy kam chodíš poslední období před porodem, pak mě vždy na určitou hodinu objednávali. Nikdy jsem moc dlouho nečekala, ale hlavně člověk už přece ani nespěchá. Vždy bylo vážení, někdy monitnoring, měření tlaku, prohlídka. Vždy to proběhlo v pohodě a příjemné atmosféře.
* Předporodní kurz byl fajn, setkali jsme se s porodní asistentkou, lékařem, dětskými sestřičkami. Vždy bylo nač se ptát, já si z toho odnesla docela dost. Prohlídka sálu byla možná, já to uvítala, chtěla jsem vědět, do čeho jednou půjdu.
Pindruško obdivuji Tvoje nadšení a elán, já takhle brzy nic moc neřešila, sedlo to na mě až při odchodu z práce na MD. Hodně štěstí.

gabca1
31. kvě 2008

- já rodilav alternativním pokoji takže pohyb neomezený, nevím jak je to u porodních boxů, jen mi chodili měřit monitor a to je trochu nepříjemný ležet v klidu.
- malou jsem měla hned na bříšku, pak jí umyli a zase hned donesli ke kojení 🙂
- epidurál, nevím u mě na něj prý bylo již pozdě. Nakonec jsem stejně potřebovala anesteziologa, nevyšla mi celá placenta. Byl tam hned tak myslím, že epidurál nemůže být problém. Měla jsem výhodu šili mě při narkóze 🙂
- kojení, jj celkem pomáhali.
- poradna v nemocnici, nikdy jsem nečekala víc jak 20 minut, byla na obkednání. To bylo úplně v pohodě. Ale myslím, že můžeš chodit i ke svému lékaři a do nemocnice jen na monitor. To bych doporučila.
- Kurz jsme absolvovali ve Slaném, původně jsem chtěla rodit tam, ale myslím, že mi moc nepomohl, už bych na něj nešla. Víc infa jsem se dočetla na netu.

palenda
1. čer 2008

Ahoj holky - taky jsem z Kladna - zatím velmi "čerstvá" těhulka, ale informace začínám sbírat už teď. Můj gynekolog (jezdím do Prahy), říkal, že porodnice Kladno má dobrou pověst, moje švagrová tady rodila 2 děti a taky byla spokojená ....a když čtu ještě Vaše pozitivní příspěvky, tak asi nebude co řešit (i když možná se budeme na podzim stěhovat, takže uvidíme uvidíme).

Do Prahy bych nechtěla - vadí mi, že se musí registrovat už dost brzy a rodí se tam o106 🙂

iris
2. čer 2008

Ahojky, ká rodila na "normálním" sále, pohybovat jsem se mohla volně, dokonce mi to PA doporučovali, na sál mi dali míč a dokonce mi ho přinesli i do sprchy,páč mi dělalo dobře na něm sedět, Tomáška mi na bříško hned nedali, ale to bylo pro to,že se narodil o 3 týdny dřív, tak ho chtěli vyšetřit, jestli je ok, nebo jestli bude muset na nedonošenecké,naštěstí byl v pořádku 🙂
Epidurál ani nevím, já ho neměla, nějak by se to nestihlo...u mně byl porod nějaký rychlý 😉
S kojením se pomáhalo hodně, sestřičky byly moc ochotné,ten náš prcek totiž vůbec nechtěl sát,takže jsem pomoc vážně uvítala, Tomík byl takový lenoch.
Poradnu jsem stihla jen jednu, byla na objednání a čekali jsme chvíli...A předporodní kurz jsem stihla taky jen jeden...ono když jdeš na předporodní kurz s partnerem,tak je pak nižší poplatek za přítomnost otce u porodu.A sály se prohlížejí v rámci toho kurzu, jsou celkem 3.

anta
2. čer 2008

Ahoj holky, tak to jsem moc ráda, že tady čtu samé pozitivní příspěvky, neboť ve čtvrtek jdu již do porodnice na první kontrolu, tak nevím, jestli mít strach nebo ne. Jinak jsem se ptala dr. Jandourka, jestli bych mohla mít štěstí, že by mě rodil a on mi říkal. že bych musela mít z pekla kliku, že už se tam moc nepohybuje, to je docela škoda. Prý mě ale převezme paní dr. Brádková, tak jsem na ní zvědavá, co jsem tady četla, tak by měla být v pohodě a to je moc fajn, díky za pozdvihnutí na duši 😉

draga
2. čer 2008

čauky já už tu sice psala 🙂 ale ještě písnu pár info 🙂

kurzy začínají vždy 1 čtvrtek v měsíci a rozpis je vyvěšený v poradně

anta já rodila 37+6 🙂 rodila mě Mudr. Brádková a byla moc fajn, příjemná, šetrná žádný problém 😎 při šití moc jemná ...

malýho mi taky nedali hned na bříško ale ukázali mi ho a už s ním šupajdili na vyšetření a šel s nimi manžel a pak se rozrazily dveře a donesl ho zpátky přímo on 🙂 nesl ho zabalenýho ranečka malýho jako housenku a to už mi ho přiložili...

anta
3. čer 2008

Já se na to strašně moc těším, až mi to malý přiloží, jůůůůůůůůůů, ještě chvíli, ještě chvíli, už aby to bylo! 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru