Porodnice Kladno. Podělte se o zkušenost

nuninka
16. bře 2008

Ahoj holky, jsem ve 36tt a cca za mesic se tedy chystam rodit na Kladne. Byla bych rada, pokud je zde nekdo, kdo ma s touhle porodnici zkusenosti, kdyby jste se o ne rozdelily. Mozna tady to tema uz nekde je, ale nejak se mi nedari ho najit. Diky

palenda
19. led 2011

@bobrice - děkuju i tak za Tvojí reakci ... já si nakonec o nadstandard nežádala, rodila jsem nakonec císařem, ležela jsem tam po porodu 6dní a celou dobu jsem byla na pooperačním pokoji, kde jsou 4 lůžka, ale většinu času jsme tam byly jen 2, takže pohoda. Ta koupelna je děsná, ale taky se to dá přežít a právě v době, kdy jsem tam ležela, bylo docela prázdno, takže koupelna zas tak obsazená nebyla. Jinak jsem byla celkově v porodnici na Kladně spokojená. Sestřičky ok (až na tu jednu dětskou - to myslíme určitě tu samou), doktoři ok, péče super.

lupinpupin
19. únor 2011

Ahojky, v září mě také čeká porod a jelikož se budeme na Kladno stěhovat,tak to asi bude na Kladenské porodnici...koukám,že všechny jste relativně spokojené,tak mám asi také vybráno. Tak snad vše bude taky o.k. Jen nevím zda žádat o ten nadstandartní pokoj...za kolik ho vlastně mají?
Taky mě zajímá co vše jste si museli brát sebou do porodnice...zda půjčujou noční košile a věci pro mimíska?

sven
19. únor 2011

košile i věci pro prcka dostaneš erární (svoje si můžeš donést samozřejmě). Jestli se nemýlím, tak porodka by se měla stěhovat do nového pavilonu, takže tam už to bude vypadat určitě líp i ty standardní pokoje. Doporučuju navštívit před porodem kurz, který tam dělají (jsou to 3 setkání, je to zadarmiko - dostaneš základní informace, podíváš se na porodní sály a doktorka odpoví otázky atd.) Najdeš vše na stránkách nemocnice.

lupinpupin
20. únor 2011

@sven díky moc za info, nevíš prosím tě kdy je nejlepší na ty kurzy jít? Jak sem koukala objednávat se člověk nemusí a pokud chci manžela u porodu,tak ten tam taky může chodit ne?

sven
20. únor 2011

@lupinpupin - já rodila vloni a bylo to tak, že když manžel absolvoval první 2 přednášky, tak měl pak účast u porodu za půlku, když to na tom kurzu zaplatil.( Zdrav. pojišť. Metal Aliance to má tuším zadarmo úplně). Já rodila v červnu a byla na kurzu v dubnu a pak ještě jednou v červnu 🙂. Úplně brzo nemá cenu chodit, ale tak třeba měsíc dva před porodem bych šla. Bylo to moc fajn. A hlavně bylo fajn, že jsem se podívala na porodní sály a už věděla tzv. do čeho jdu 🙂. A rodila mě paní doktorka, co nám na kurzu odpovídala dotazy, tak to bylo moc fajn, že už jsem ji trošku "znala" 🙂

lupinpupin
20. únor 2011

@sven Díky za rady...jsem na to zvědavá....vůbec to tam totiž neznám...teprve se tam s manželem budeme stěhovat a tak to tam budeme postupně poznávat...takže ani nevím k jakýmu pak dětskýmu lékaři...atd. 😖

kamisek2000
20. únor 2011

@lupinpupin ahojda, ja rodila na kladne na konci prosince a nemuzu si stezovat.. uzasny jak dr, tak sestricky, vrela doporucuju.. 🙂 na kurzy jsem chodila nekdy v rijnu.. 🙂 pokud mas nejakej dotaz klidne napis🙂

lupinpupin
20. únor 2011

@kamisek2000 Ahojky, díky moc za další pozitivní názor na tuto porodnici. Chci se zeptat jak se pak přecház od svého gynekologa do poradny? Doktor řekně,že se mám už nahlásit do porodnice a tam se pak zavolá a objedná...? Musí se tam registrovat nějak dopředu? Jelikož jsem na začátku těhu a můj doktor už se mě dvakrát ptal na porodnici, tak jsem z toho zaražená,že se mám tak brzy rozhodnout...

kamisek2000
20. únor 2011

@lupinpupin Tak u me to bylo tak, ze muj dr me predal do porodnice, dal mi zadanku a ja si tam zavolala a objednala... Ale nevim jak je to kdyz budes prechazet od dr ktery je mimo kladno... ale myslim ze to bude stejny-..

sven
21. únor 2011

@lupinpupin - přesně tak - dostaneš od gynekologa žádanku aobjednáš si termín. No a tvůj doktor se dle mého na porodku ptá z důvodu, že asi bydlíš v Praze a tam se musí člověk registrovat už hodně brzo, tak asi proto.
S dětskou neporadím -řídila bych se asi tím ve které části Kladna budeš bydlet apak bych mrkla třeba na www.znamylekar.cz jaké má kdo hodnocení.

kukulinka
21. únor 2011

@lupinpupin ahojky, já rodila na Kladně na konci listopadu nakonec akutním císařským řezem a zachránili život jak miminku tak mě, protože jsme na tom byli oba docela blbě...takže doporučuji, i všichni na novorozenecké JIP jsou bezva 🙂

lupinpupin
21. únor 2011

Holky všem vám moc děkuji za rady....o porodnici je tedy rozhodnuto, tak to nějak zvládneme...jen přemýšlím jestli nadstandart a nebo normální pokoj...nikde jsem se nedočetla cenu nadstandartu 😒 tak uvidíme.
Holky a na Kladně se nemusíš tak dopředu registrovat? Někde jsem četla,že se tam neregistruje vůbec?
Jsem hrozná a otravná...tak se omlouvám 😅

sven
22. únor 2011

@lupinpupin - registrace se nedělá. Tady máš vše popsané - i ceny nadstandardů. Ale pokud se bude porodka stěhovat do nového pavilonu,tak tam určitě i ty standardní pokoje budou o něčem jiném jak na tom starém. http://www.nemocnicekladno.cz/cz/oddeleni/chiru...

lupinpupin
24. únor 2011

@sven Díky moc...už študu 🙂

danny617
21. čer 2011

Ahojky, chtela bych se optat, zda má někdo info o porodnici na Kladně? Nevíte, jak je to s tou rekonstrukcí? Zda začala a kdy skončí? Rodit bych měla až v lednu, zda bych už šla "do nového" 🙂. Díky!

danny617
22. čer 2011

Tak už mi odepsali z porodnice z Kladna... Rekonstrukce bude nejdříve hotova v létě 2012 .. takže já se tam v lednu určitě nepodívám ☹.

petrulda
14. črc 2011

Ahoj holky, jsem rada, ze jsem nasla Vase zpravicky tykajici se porodnice v Kladne. Rozhodla jsem se tam take rodit a to s mym gynekologem z Prahy, jen jsem tam jeste nikdy nebyla. 🙂 Spousta mych kamaradek si moc prazske porodnice nechvalej, jen o tom slychavam jako 'prazske tovarny'. Ale pry je porodnice v Kladne presunuta / zrekonstruovana. Rodim v zari a asi bych se mela mrknout na nejake ty predporodni kurzy. 🙂

sven
15. črc 2011

@petrulda - mrkni na stránky nemocnice Kladno, jsou tam rozepsané termíny předporodních kurzů.
S rekonstrukcí nevím, kdy bude probíhat, psala tu @danny617 ,že bude hotová za rok, tak nevím, jak to bude, snad sem ještě napíše podrobnosti (odkdy, jestli budou úplně zavření nebo bude nějaký "nouzový provoz")

gabulle
26. črc 2011

Ahoj holky,taky budu rodit na Kladně,co vím co se týká rekonstrukce,tak se provizorně zrekonstruovaly sály tedy porodní boxy na chirurgii ze které se nechá projit na nedělky ,do rekonstrukce snad dali 3 mega tak nevim co tam dělali,ale vím že o proti starejm porodnim boxum ma každej ted svoji socialku sprchu a wc coz je moc fajn na starejch boxwch to mel jen jeden alternativni pokoj.
nedělky zatim nerekonstrujou tam jsou pokoje po 4 a wc a sprcha na chodbě ,ale těch par dní se to da vydržet,nebo jsou tam nadstandarty,ale na muj vkus dost drahy.
tak uvidime co nas v zaří bude čekat 🙂

gabulle
26. črc 2011

jinak už nemaj ani nouzový provoz ani nejsou zavřeny to byli do 17.7.11

lupinpupin
4. srp 2011

@petrulda
@sven
@gabulle
Po dlouhé době jsem koukla na to to téma a koukám, že je tu více aktuálních rodiček na Kladně.
V červenci jsem absolvovala předporodní kurz a tam jsme se dozvěděli víc o té rekonstrukci...Porodnice byla zavřená a provizorně přesunutá na chirurgii. Porodnice jako taková je uzavřená na rok a projde celkovou rekonstrukcí. Bohužel když jsem byla na kurzu,tak se porodnice zrovna přesouvala a tak ás na prohlídku sálem nevzali. Ale jak tu bylo zmíněno, každý box má své sociální zařízení a to si myslím, že je super.

Gabulle, chci se zeptat zda chodíš, nebo jsi objednaná už do poradny? Jak to probíhá?

Také by mě zajímalo jestli máte vytipovaného nějakého pediatra. My jsme se na Kladno teprve nedavno nastěhovali a bohužel žádného neznám.

gabulle
4. srp 2011

@lupinpupin 16.8. jdu ještě naposled ke svému gynekologovi a pak už si mě bude přebirat poradna v nemocnici,někde jsem četla asi na netu že by jsi se tam měla telefonicky objednat,ale zatím nemám zkušenost.
Pediatra mám je to Mudr Karasová na Ostrovci,ale záleží v kterém konci Kladna budeš bydlet,taky je docela fajn Mudr Spacierrerová nebo jak se to píše,ta ordinuje v PPKlinice to je střed Kladna u autobusáku.
Kdyby jsi ještě chtěla něco vědět tak písni.

lupinpupin
4. srp 2011

@gabulle Jééé díky, četla jsem taky na stránkách nemocnice, že se tam musí telefonicky objednat a že si tě přebírají od 36.tt, tak jsem na to zvědavá.
My bydlíme v Kročehlavech, kousek od Oazy a koukala jsem na ordinaci dr. Janečkové (je to u Václaváku) na netu má výbornou recenzi na tu si prosím něco neslyšela?

gabulle
5. srp 2011

@lupinpupin tak tu já neznám,ale určitě nic špatnýho jsem na ní neslyšela tak by měla být ok. 🙂

lupinpupin
5. srp 2011

@gabulle tak to jsem ráda, že si na ní nic špatného neslyšela. Zkusím tam zajít, na jejích webowkách má napsáno, že s emají maminky dojít domluvit osobně,ale zároveň tam píše, že má dost pacientů,tak jsem zvědavá jestli nás vezme. Abych nakonec nedopadla jak se zubařem...toho jsem tu scháněla 14dní, pořád jsem obvolávala a obvolávala až se nakonec jeden nad náma slitoval...

lupinpupin
5. srp 2011

Taky jsem někde četla, že tady na Kladně MHD má kočárek a doprovod zdarma, je to pravda?

gabulle
5. srp 2011

@lupinpupin jojo to je pravda,doprovod kočárku a kočárek jezdi zdarma
budu ti držet palce at ma misto a veme vas

sven
5. srp 2011

já mám doktorku MUDr. Seifertovou - ordinuje kousek od Oázy - jak je Spirála.

A díky za info s MHD, to jsem nevěděla 🙂

lupinpupin
5. srp 2011

@gabulle Tak to je super, že to tak je s tím MHD.
Příští týden to k dr. půjdu zkusit,tak snad pořídím dobře....

@sven na dr. Seifertovou jsem taky koukala,ale tam mě zrazuje, že prý má velké absence a často není v ordinaci.... Nevím co je na tom pravda,ale jinak jako doktorka má dobré hodnocení.

Bohužel nemám žádné vlastní zkušenosti a ani nikoho kdo by mi poradil,tak se musím spoléhat na hodnocení na netu... 😒

sven
5. srp 2011

@lupinpupin - syn naštěstí nebývá nemocný, takže nás to nijak neomezuje - ano, stalo se, že tam asi 14 dní nebyla. Ono fakt záleží taky na osobním dojmu, jak jsi spokojená - ne každý si s každým sedne atd. Říkám si, že vyměnit doktora jde vždycky. Já nejsem úplně 100% spokojená, v některých věcem mi přijde fajn, v jiných mám trošku výhrady, ale to by bylo asi tak všude 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru