Porodnice Kladno. Podělte se o zkušenost

nuninka
16. bře 2008

Ahoj holky, jsem ve 36tt a cca za mesic se tedy chystam rodit na Kladne. Byla bych rada, pokud je zde nekdo, kdo ma s touhle porodnici zkusenosti, kdyby jste se o ne rozdelily. Mozna tady to tema uz nekde je, ale nejak se mi nedari ho najit. Diky

pindruska
4. čer 2008

amina: k tomu mému nadšení a elánu 😉 : snažím se zjistit maximum informací a parávě že jsem ráda za informace přímo od "zdroje" 😉. původně jsem uvažovala o Praze, ale nakonec zavítězilo Kladno

amina, gabca1, iris, draga: moc vám děkuji za info 🙂

holky a od kdy chodit na ty kurzy (myslím v jakém tt)?

pindruska
4. čer 2008

anta: pak písni také svoje zkušenosti. prosím. 😉

gabca1
4. čer 2008

jj, holky porodnice je fakt OK. Ale pokud budete moci využijte nadstandartní pokoj na šestinedělí. Kvůli návštěvám a lepšímu vybavení. Pak dejte vědět jak jste dopadli a můžeme se dál potkávat v diskuzi o kojencích 🙂 Hodně odpočívejte a spinkejte až bude mimčo bude to zápřah 😀 😝 😝 😝

Jinak jestli chcete nějaké detaily ohledně těch kurzů nebo tak, klidně do porodnice zavolejte já tam volala před porodem několikrát a vždycky mi poradily 🙂

Nebo se klidně ještě ptejte mě co vím povím 😀

draga
6. čer 2008

pindruska já ti už psala že jsem začla poslední měsíc těhu ale jaksi stihla jen ten první kurz 🙂) oni probáhají každý měsíc od prvního čtvrtka a těhulky tam byly různě pokročilé podle mě je ale nejlepší tak v tom 7-8 měsíci těhu...a manžela sebou 😀

anta
6. čer 2008

Určitě napíši, ale už mám tedy zkušenost s MUDr. Brádkovou, ta je fakt příjemná, člověka neodflákne, všechno trpělivě vysvětlí, ale teda to prohmatávání bříška, co mi dělala, to teda dvakrát příjemný nebylo, ale za to ona nemůže, musí nějak člověka vyšetřit. Je mi sympatická i ta PA Hrabáková, ta vypadá, jako když jí někdo vytáhl z nějaké sekty, ale je to příjemná paní, bych řekla, tak už takový strach nemám 😉
Holky, neměla jsem čas se zeptat v té poradně, myslíte, že můžu do té porodnice si jít objednat nadstandardní pokoj? Pustí mě tam? Nechci vyřizovat administrativní záležitosti ohledně dítěte a tak až když mě to čapne, to snad chápete. 😉

cazadora
6. čer 2008

ahoj anto taky sem rodila na kladně a s klidem doporučuju. nadstandart si dopředu objednat nemůžeš až příjdeš rodit řekni že o něj máš zájem a podle místa na tebe buď vyjde nebo taky ne.objednat nejde protože nikdy nevíš kdy budeš rodit.a co se papírů týká myslím že by vplnění předem neměl být problém

kalu
6. čer 2008

Ahoj holky,tak se taky přidávám se svou troškou do mlýna. Na Kladně jsem rodila v březnu 2007 a pohoda.
do poradny jsem chodila k Dr.Shýbalové (nebo tak nějak) a naprostá spokojenost. K porodu mi vyšel dr.Jandourek a poho. PA jsem měla nějaké 2 mladé,ani nevím,jak se jmenovaly, ale byly to opravdu mladé holky.
Doktor mě jen vyšetřil,když jsem přijela a pak přišel až k závěrečné fázi tlačení.
Jediné,co mě dost bolelo,bylo to šití.To bylo fakt nechutný. A bolelo mě to ještě asi 14 dní doma.
Jinak na oddělení šestinedělí péče v pohodě,hlavně dětské doktorky byly moc příjemné. Jen ty jedny sprchy a WC pro celé oddělení se mi zdají trochu málo. Kvůli tomuhle je asi lepší nadstandart.A taky proto,že tam můžou návštěvy kdykoliv. Jinak ale na standartním pokoji zase můžeš pokecat s ostatními maminami a můžete si i navzájem pomoct .(např.pohlídat si děti,když se jdeš sprchovat a atak.)
Závěr je ten,že kdybych rodila znovu,šla bych znovu na Kladno.

iris
9. čer 2008

pindusko, taky bych šla na kurz tak v 7. měsíci...já jsem taky stihla jen ten první 😀 Tomík se narodil o 3 týdny dřív...

anta
18. čer 2008

Tak holky, měla jsem tu čest seznámit se s kladenskou porodnicí, byla jsem na šestidenní hospitalizaci kvůli zvýšeným jaterním testům, tak jsem to tam pěkně ojukla, nechala jsem se i zapsat na seznam zájemců o nadstandardní pokoj. Tak uvidíme, zda na mě nějaký zbyde, vůbec tam nemají místo, hrůza! Jinak sestřičky jsou tam vesměs opravdu příjemné, líbí se mi tam a je mi to tam příjemné, abych pravdu řekla. Tak se nechám překvapit, jaký to tam bude až budu rodit 😉

maleva
3. srp 2008

Já jsem na Kladně rodila v březnu 2005, měla jsem sice rodit v Hořovicích, ale protože jsem rodila o měsíc dřív, převezli mě večer na Kladno, kde jsem potom strávila 3 týdny. Rodil mě doktor Janďourek. Myslím si, že je to dobrá porodnice. 😉

anta
13. srp 2008

Ahoj holky, moje zkušenosti s kladenskou porodnicí jsou následující. Rodila mě paní doktorka Rozsypalová a musím říci, že je to velmi velmi příjemná paní a vůbec všechny ty sestry okolo byly velmi příjemné, moc mě podporovaly, bylo to moc fajn až na ty porodní bolesti 😉 . Na novorozeneckém oddělení to nestálo za nic. Byly tam tři střídající se služby, některé sestry byly i dost nepříjemné. Hlavním problémem bylo, že mezi sebou ty služby nebyly ani smluvené, co se týče rad novopečeným maminkám. Jedna řekla tohle, druhá, když to člověk tak udělal, mu hned vynadala, že je to špatně. Měla jsem i mírné poporodní depky, tak se mi to taky špatně snášelo to jednání sester. Jedna taková starší dokonce měla takovou poznámku, že co jsem to za maminku, když chci miminko a nemám ani prsa! 😠 Naučily mě tam kojit jen přes klobouček, pak jsem se kojení musela doučovat sama doma, protože malej měl problémy s přibíráním. Moc se člověku nevěnovaly a to nás tam jako maminek zase tolik nebylo, člověk měl kolikrát pocit, že je dokonce otravuje. Ten nadstandard jsem nakonec sice chytla, ale člověk se v noci nevyspal, protože se tam věčně třískalo dveřmi, převáželi tam skleněné lahve po dlaždičkách, takže fakt mazec! Ale jestli budu ještě někdy roditi, tak tam určo půjdu 😉

iris
16. srp 2008

Anta, my jsme si na pokoji vytipovali 2 sestřičky, které byly vážně fajn a s dotazy jsme se obraceli přímo na ně... 😉

sisa32
26. zář 2008

Ahoj holky, tak mám za sebou porod v Kladenské porodnici a musím říct, že všechno bylo super. Rodila mě dr. Shíbalová a byla velice milá a profesionální a dvě porodní asaistentky p. Vlasáková a p. Prošková byly taky skvělé. Měla jsem díky nim pocit, jako bych měla u sebe svou rodinu. Takže jim moc děkuju. Sestry na poporodním i na dětském byly taky hodné, nemám žádnou negativní zkušennost, co jsem potřebovala vědět, vždy ochotně vysvětlily. Původně jsem chtěla nadstandart, ale vyšel na mě dvoulůžák, takže spokojenost. Porod v této nem. jedině doporučuju. 🙂

pikkumyy
5. říj 2008

Ahoj, taky myslim, ze na predporodni kurzy je lepsi chodit uz v 7. mesici - i tak jsem stihla jen ty prvni dva 😀

Jinak na kladenskou porodnici si rozhodne nemuzu stezovat. Sice jsem si porod moc neuzila - mela jsem akutni cisarsky rez, ale zrejme nam obema zachranili zivot...
Malinko horsi to bylo s komunikaci, jakoze jedine, co mi pred operaci pan doktor rekl, bylo, ze tyhle pripady byvaji tristni... (ale to chapu, asi opravdu nemohl vedet, jak to dopadne). Trosku hur si to uzil muj manzel, kterymu na dotaz, co je se mnou, dala sestricka moje veci a rekla, ze info poskytuje doktor. A jeste vtipnejsi byl pan detsky doktor, ktery manzelovi ukazoval synka v inkubatoru pridelanyho na dychak a rikal, ze je skoda, ze to neni holka, ze ty jsou odolnejsi...
Ale mozna jsem jen zblbla z americkych filmu - asi je dulezitejsi, jak ti lidi pracujou, nez co rikaj...

Jo a jeste pochvala sestrickam na poporodnim, pekne me naucili odstrikavat mliko, takze dodneska kojim!

emca22
11. říj 2008

Ahojte, pocula som negativny ohlas na neochotny personal, ale po prestudovani tejto temy mam uplne opacny nazor. A moc ma to tesi. 😉

janakla
12. říj 2008

jsem ráda, že na Kladno jsou takové reakce , super 🙂

gabca1
13. říj 2008

no mě třeba na šestinedělí uměla nabrat krev asi jen jedna nebo dvě sestřičky. Jinak to byla hrůza. Když mi měli napíchnout transfuzi tak musela přijít doktorka 😖 Ochota personálu v porodnici je super, ale potom je to takové všelijaké, asi jak na koho narazíš.... Ale všechno to tak rychle uteče, že ti to ani nepřijde.

emca22
13. říj 2008

gabca1 - u koho si rodila? Vsetko prebehlo tak ako si cakala? Rodila by si v Kladenskej nemocnici aj 2x? Diky moc za odpoved. 😉

gabca1
14. říj 2008

Určitě bych šla znovu rodit tam. To bez pochyb. Vybavení porodnice, profesionalita a přístup v porodnici je super. Rodila mě Dr. Brádková. Je moc moc hodná. Proběhlo to trošku jinak než jsem čekala, ale to je asi úplně normální u prvorodičky 🙂 Akorát to šestinedělí. Úplně nejvíc z celýho pobytu mě štvaly ty návštěvy 😖 . 2 hodiny denně je málo. Na to je dobrý nadstandart, ale zase tam jsi úplně sama... A mě nejvíc pomohlo, že jsem na pokoji byla s holkama, navzájem jsme si radili a pomáhali 😉 Kdyžtak písni do IP pokud budeš chtít ještě něco bližšího vědět 😉

emca22
14. říj 2008

gabca1 - dakujem moc, uz som ti napisala do IP 😉

martinarams
23. led 2009

Ahojky těholky a maminy.Chtěla bych taky přidat mojí zkušenost s kladenskou porodnicí.Rodila jsem na Kladně v říjnu 2008.Rodila mě Mudr.Brádková,která byla strašně sympatická,milá,hodná.PA byly taky skvělý.Neměla jsem žádnou špatnou zkušenost.Nejdřív jsem byla na klasickém pokoji,který teda nic moc,ale žádná hrůza.Druhy den jsem šla na nadstandart a tam to bylo super.Hlavně WC a sprchy.Dětské sestry taky skvělý.Prostě až na ty bolesti,fakt super.Až budu čekat druhý,tak určitě půjdu do zase do Kladna a určitě tentokrát budu chtít epidural 🙂

havlice
10. bře 2009

Ahojky všechny maminky nebo ještě těhulky..............mám dotaz na registraci v kladenské nemocnici.Jsem v 9 tt a má gynekoložka,která je shodou okolností úplně na opačném konci prahy ☹ ,neví,jestli se v kladenské nemocnici registruje nebo ne.Nemáte někdo zkušenost? 😉 .......díky za odpověď

vikulda
10. bře 2009

Havli, neregistruje, já zde rodila a každým dnem mám rodit znovu, ale není zde nutná registrace, příjdeš a odrodíš 🙂

krista
25. bře 2009

kulich • 1d • 25. září 2007 ve 13:21
Nemáte někdo zkušenosti s touto nemocnici? Co jsem o ní četla na jejich webových stránkách tak se zdají být velice dobří. Prosím napište mi Vaše zkušenosti s personálem. Díky 😉

kony • 1d • 26. září 2007 ve 00:34
Ahoj kuli 🙂
Rodila jsem na Kladně, poradna Dr Shíbalová - nemůžu si stěžovat, porodníci Dr Jandourek a Dr Brádková - rodili mě oba a přestože to bylo pro mě a Věruš doost vyčerpávající, tak doktoři fakt super.

Sestry na šestinedělí byly taktéž hrozně milé, pomohly kde mohly 🙂
Maličko mě nevyhovovala směna sester na novorezeneckém, ale kamarádky tu z Kladna mají většinou kladný názor 😉

Celkově jsem měla z rození na Kladně dobrý pocit 🙂 ale nemám možnost srovnání 😉 😎

Přeju pohodový průběh těhu 🙂

gabca1 • 1d • 28. září 2007 ve 13:24
ahoj kuli, rozhoduju se jestli mám rodit na Kladně nebo ve Slaném. Do Slaného dojíždím na CTG a mám tam přijet do poradny, je to, ale dost daleko a ty cesty už jsou pro mě dost úmorný. Tak asi změním názor a domluvím se tady na Kladně jestli sem můžu chodit i do poradny a na CTG. Mám to kousek. Rodit budeme už brzy tak ti pak podám info.

gabca1 • 1d • 28. září 2007 ve 13:31
ahoj Kony, nevíš, prosím tě, jak je to na Kladně s poradnou, jsem 37+5, zatím jsem chodila ke svému lékaři a teď mám jet do Slaného, ale už tam nechci dojíždět tak bych se ráda objednala tady. Myslíš, že to nebude problém. Díky. Mimochodem gratuluji ke krásnému miminku 🙂

kony • 1d • 28. září 2007 v 18:08
Ahoj Gabčo ( já jsem taky Gabča 😝) myslím, že by Tě mohli vzít, tedy, nevím, jaká mají kritéria pro "příjem" rodiček, ale když jsi rozhodnutá rodit na kladně, je normál, že budeš do té nem. chodit i do poradny...zkus zavolat na 312 606 390, to je tel přímo na poradnu, Dr. Shíbalová, Dr. Jandourek a uvidíš 😉 držím pěsti, děkuju za pochvalu mimi a Tobě přeju pohodový porod 😉

gabca1 • 1d • 28. září 2007 ve 20:10
Gabčo, tak to já tam v pondělí ráno zavolám. Díky za kontakt. Já se právě na stránkách porodnice Kladna dočetla, že se tam může chodit od 36 tt. Tak to zkusím se tam domluvit. Ještě je sranda, že tam zrovna teď malují, to jsem se dočetla u svého doktora a že v této době nepřibírají tak jsem zvědavá. Myslím, že malují od 21.9 - nějak do příštího týdne... tak jsem zvědavá kde nakonec skončím. Jsem z toho už nervózní.... Můžu se Tě ještě zeptat jak tam probíhají ty kontroly v poradně? U mého doktora mě jen prohlédli moč a doktor prohmatal bříško, poslechl srdíčko... toť vše.

kony • 1d • 29. září 2007 v 10:00
Že malujou, to vím, ale bohužel taky nevím do kdy ☹ - to Ti určitě řekne sestra, až budeš volat...
KOntroly probíhaly tak, že mě sestra zvážila, kontrola moči a asi 2x z pěti návštěv monitor (CTG), pak jsem chvíli čekala než mě prohlídne doktorka, ta většinou už jen kontrolovala, jak moc jsem či nejsem otevřená, ale to až ty poslední týdny před porodem, poslechla mimi nebo se jen ptala na subj. pocity...

Jen malá poznámka, občas jsem tam musela docela dlouho čekat, tak už to s tím bříškem těžkým nebylo nejpříjemnější, ale jinak jsem byla spokojená...

...nevím, jak to tam mají s epidurální anestezií, já jsem ji nechtěla, ale PA na kurzu říkala, že ji moc nedělají, tak se pak raději domluv s dr. v poradně...

gabca1 • 1d • 29. září 2007 v 10:50
No tak uvidíme. V pondělí tam cinknu. U svého doktora jsem taky vždycky čekala tak to snad zvládnu 🙂 A co kurz, byla jsi na něm?

kony • 1d • 30. září 2007 v 11:16
byla, má tři části, já jsem absolvovala první a třetí, na prvním PA povídala vše o porodu, což bylo skoro totéž, co můžeš přečíst v "chytrých" knížkách, docela se ale "hodilo", že nám řekla, co a jak v kladenské porodnici( jako, co s sebou k porodu a pobytu...) a vzala nás i na porodní odd, sály atd.

ta poslední část byla ze sestrou z novorozeneckého, bylo to povídání a filmík o tom, co a jak s miminkem, kojení atd...

ta prostřední část kurzu je s některým z porodníků,myslím, že ale tuhle část docela dobře "zastoupí" ta první s PA

Držím palce a třeba pak dej vědět, jaks dopadla 😉

gabca1 • 1d • 30. září 2007 ve 21:11
kony, dám vědět určitě. Díky za podporu 🙂

gabca1 • 1d • 1. říjen 2007 v 11:25
kony, tak mi řekli, že to klidně můžu dochodit u svého lékaře, ale já řekla, že má dovču tak mě na zítřek objednali. Tak to snad bude OK. G.

kony • 1d • 4. říjen 2007 ve 00:21
Gábi, tak to je fajn, tak ať to "u nás" pěkně a v pohodě odrodíš!papa G.

gabca1 • 1d • 6. říjen 2007 v 11:58
děkuji. Snad to zvládnu.

jamion • 20. říjen 2007 v 19:09
ahoj, před 15.měsíci jsem rodila na Kladně a rodil mě pan Dr Jandourek a Dr Brádková a byla jsem nadmíru spokojená. I oddělení šestinedělí bylo super. poradili s ochotou. Takže tuto porodnici vřele doporučuji.

cazadora • 1d • 21. říjen 2007 ve 13:46
Ahoj holky, na kladně jsem rodila 6.10.07 a jen chválim u porodu všichni super, a na oddělení šestinedělí taky pohoda, s klidem doporučuji 😉do poradny jsem chodila ke svému dr. ale věřím že je to taky ok. 😎

marfushenka • 1d • 20. listopad 2007 v 15:46
No doufám, ze to opravdu bude takové jako rikate. Ja osobne nemocnicni prostredi nemám ráda a tak to pro mne bude velmi krušné.

krista
25. bře 2009

ynosa • Včera v 19:49
Ahojky má někdo zkušenost s porodnicí na Kladně?

tetadolly
20. dub 2009

ahojky holky, já rodila taky na kladně a nestěžuju si, mojí maličkou mi vyndali za pět minut 12a děkuju za to dr.Klimentovi, řekla bych,že je tam asi nejzkušenější, ale musím říct, že jsem se tam cítila velmi dobře a moc hezky se tam o všechny starali a i o miminka. nebojte se tam rodit, i když mají plno, tak nikdy nikoho neodmítli, tam prostě registrace neřešej, jenom ty nadstandarty,těch je málo 😀

kvetik
14. srp 2009

maminky, napište svoji zkušenost s porodnici na kladně, kdo vas rodil atd?

bohdas
20. zář 2009

Ahoj kvetik,
já jsem rodila na Kladně loni v srpnu a teď půjdu znova v únoru. Na nic si nemůžu stěžovat. Rodila mě dr. Svobodová (teď už se jmenuje ale jinak, vdala se) a pak se k ní přidala i dr. Brádková, protože jsem to měla trochu komplikovanější.
Jen doporučuji nadstandardní pokoj, podle mě stojí za to si připlatit. Kdykoliv tam za tebou mohou návštěvy, myslím od 9 hod do 21hod a máš svůj klid s miminkem. Taky sestřičky všechno ukazují na tvém miminku. Já jsem teda měla štěstí na velmi hodné sestry jak dětské tak i ty ženské, ale kamarádky, které rodily na Kladně si i stěžovaly, některé prý byly dost neochotné. To já říct opravdu nemůžu.
Tak hodně štěstí, ať to proběhne rychle a hladce! 😉

juhele
9. říj 2009

Ahojky, rodila jsem v srpnu a pocity smíšené, napíšu heslovitě klady a zápory:

Porodnice:
+ milé porodní asistentky (akorát jedna byla taková drsnější, ale ta mě naštěstí nerodila)
+ milé doktorky, rodila mě Mudr Stránská (za svobodna asi Svobodová) - mluví s tebou jako s "člověkem", porod super, jen na šití byla taková drsnější mi přišlo, měla jsem hodně vnitřních stehů, a to byl druhý porod..
+ alternativní pokoj je výborný, vyšel na mě a bylo to fakt super
+ můžeš si vybrat jestli chceš nebo nechceš klystýr, holit..
- všude na kurzech se ohánějí, jak je epidurál no problemos, a já ho hlásila pořád, a než se dostavil anesteziolog, tak jsem rodila.. protože už jsem slyšela pár podobných verzí, mám názor, že se píchnutí epidurálu snaží PA maximálně oddálit a pak řeknou, že už je pozdě, že už rodíš...
- taky se oháněli, jak okamžitě přikládají mimi k prsu.. kdybych si to nevyžádala, tak mi ho nepřiložili

Šestinedělí:
- otřesný stav soc. zařízení a pokojů - mluvím o obyč. pokojích
- toaleťák si musíš vzít z domova, ani mýdlo na ruce není na pokoji, jen nějaká dezinfekce
- jídlo absolutně nerespektuje stravu kojících - kedlubnová omáčka, čerstvé pečivo, 4 koblihy k obědu!!,
- příliš málo nadstandardů - nedostala jsem se tam - ale prý je to tam lepší
- světlo "musí" svítit celou noc, když jsme zhasly, dostaly jsme vynadáno
- asi tak dvě tři sestry milé, zbytek otrávené mandy, které mají na všechno blbý kecy, nic moc zážitek, jednají s tebou jak s někým méněcenným
- pokoje po 4 lidech - člověk má furt takový tíživý pocit, že to jeho mimi budí ostatní, a strašně se těší domů
- návštěvy stály po chodbách, miminka vyvezená venku v průvanu
- na pokojích nebylo zařízení na přivolání sestry, tak chudinky holky po císaři musely na sestry volat...

Kéž by se dalo rodit v kladenské porodnici a poté být převezena na šestinedělí někam jinam.. asi tak to vidím já..

kaczustu
11. led 2010

tak teda koukam, ze je to asi ruzne...
nekdo nadava, nekdo je spokojeny... Je tu jeste nekdo, kdo tam rodil v poslednich mesicich, tydnech?
Diky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru