Porodnice Kladno. Podělte se o zkušenost

nuninka
16. bře 2008

Ahoj holky, jsem ve 36tt a cca za mesic se tedy chystam rodit na Kladne. Byla bych rada, pokud je zde nekdo, kdo ma s touhle porodnici zkusenosti, kdyby jste se o ne rozdelily. Mozna tady to tema uz nekde je, ale nejak se mi nedari ho najit. Diky

cazadora
11. led 2010

Ahojte tak já rodila v prosinci. ležela jsem na nadstandartu nemůžu si stěžovat porodní personál je super a vše jak už bylo řečeno. na šestinedělí opět jako u prvního porodu, ženské sestry nic moc, a dětské vesměs ok. ale je to o tom že každá máme jiné nároky. Např kdo ležel na gyndě tak si všichni stěžovali já tam ležela 14 dní a bylo to vpohodě.

jukl
12. led 2010

Ahojte,já se taky chystám rodit na Kladně.Na ty předporodní kurzy půjdeme v únoru.Když jsem tam volala,tak mi bylo řečeno,že se na ně nemusíme objednávat dopředu,ale ta sestřička mi přišla mírně zmatená,pořád se tam někoho ptala,tak nevím.Nemuseli jste se objednávat?Díky za odpověď 😉

kaczustu
12. led 2010

Ahoj, objednavat se asi nemusis...
ja jdu ve ctvrtek poprvy do kladensky poradny, tak jsem zvedava co mi povi...

jukl
13. led 2010

Kaczu : tak budu zítra držet palce 😉. Můžeš pak písnout,jak to tam probíhá.

teodorie
18. led 2010

Ahoj vespolek. Já rodila na Kladně v srpnu 09 a chodila i do poradny v nemocnici. Jestli máte nějaké dotazy, ráda zodpovím. 😀

jukl
18. led 2010

Teodorie : To víš,že nás,co se tady chystáme rodit zajímá úplně všechno 😀 .Ale dost by mě zajímalo,když mají titul baby friendly,jestli se tam podle toho řídí,na tom mi dost záleží.Takže jestli víš,zda jsou tam naklonění taky přirozeným porodům (hlavně jestli nechají dotepat pupečník a jestli zbytečně nervou do ženské při porodu kvanta léků,jestli může být otec přítomen ve všech fázích porodu i při ošetření novorozence)?A jestli se tam opravdu věnují kojení,přikládají ihned po porodu,pomáhají atd.?Díky 😉

kaczustu
19. led 2010

jukl:
tak pani doktorka byla moc prijemna, vstricna a tvarila se hodne mile a ochotne...
takze si myslim, ze to bude dobry 🙂))
akorat je teda pravda, ze tech budoucich maminek tak bylo nejak hodne, byla jsem tam celkove asi hodku ☹ a jelikoz jsem byla zvykla na prazdnejsi cekarnu, tak jsem nesnidala a ani nemela drobny do automatu 🙂))
ale jsem chytrejsi pro priste...

kaczustu
19. led 2010

a co se tyka otce nebo nekoho pri porodu, tak je to mozne, musi predtim chodit do predporodniho kurzy a bude ho to stat 600 anebo bez kurzu 1200... a normalne mi i rikali, ze i kdyz je to cisar, tak tam ten clovek muze byt...

jukl
21. led 2010

Kaczu : Už jsem to jednou napsala a smazalo se to,ach jo 😒 .Díky teda za info.No to víš,teď je spousta těhulí,tak mají narváno...Ale drobný do automatu si vezmu,dobrá připomínka 😉 . Jinak manža k porodu určitě půjde,ale kdybych musela na císaře,tak bych ho tam snad radši nechtěla.On je hrozně zvědavej a určitě by jim tam načumoval 😀 A koukám,že ty už to máš fakt za pár.Tak se drž 😉 .

nnikolka
24. led 2010

Ahoj, konečně něco aktualnejšiho o porodnice Kladno. Chystám se na druhej porod (33tt) a mám velké obavy. Prvni porod byl zdlouhavej (celkem 14h) v 2003, ale v Mostě. Sice byl bez komplikace, nemocnice bezva,personal supr. Teď jdu zase do neznáma a hledam všechní informace co se tyče porodnice v Kladně. Mám hrůzu z toho protože ve 22tt jsem ležela na gynekologie kde vše bylo hrozně: sprchy, zachody, jidlo,6 žen na pokoji, větčina sester byly nepřjemny až na pár vjimek.Jen lekaři byly dobrý obvzlašť jedna mladá doktorka, tušim že byla tá Brádkova a mudr.Urbanek, jinak hrůza. Doufam že odd. šestineděly bude lepši. Byla jsem na prohlydku porodnych boxech a lybilo se my co jsem vyděla. Moc mě netěši že pišete že epidural jde stránou, nechtěla mit bolesti zase 14 h... Prosím napište jak bylo na šeštineděly děkuji!

teodorie
25. led 2010

Ahojky, tak co se týče epidurálu nebo těch léků při porodu, tak si myslím, a zdůrazňovali to i na předp. kurzu, že v Kladně to moc neupřednostňují. Přirozené porody asi moc nedělají, rodí se v leže na lůžku. Porodní sály tam jsou snad tři malé a jeden supermoderní. Ten supermoderní má vše uvnitř, sprchu, WC, míč, masážní vanu... a ty další jsou v podstatě jen malé místnosti, kde je lůžko a možná míč a žebřiny, ale na WC a sprchu musíte na chodbě 😒 Já měla štěstí, že jsem rodila v tom lepším, i když jsem to měla rychlé, takže jsem využila jen jednou WC. To s tím pupečníkem nevím. My chtěli, aby manžel přestřihl šňůru, ale nakonec byl doktor rychlejší 😒. Manžel (nebo kterákoliv jiná 1 osoba) může být u porodu, když absolvuje kurzy, tak je to za 600,-- Kč, když ne, tak je to snad 1.200,-- Kč. Nechají ho u porodu, ale až od 2. doby porodní, takže když přijedete moc brzy, bude muset někde počkat.
V poradně je vždy spousta těhulek. Já tam čekala skoro vždy necelé 2 hodiny a člověk s tím nic neudělá. Chce si to vzít něco na čtení a vydržet. 😅
Na oddělení šestinedělí jsou dobré sestry i doktoři, snaží se vyhovět a pečovat o mamky. Horší je to s pokoji, protože jsou tam pokoje po 4, 2 a pak nadstandarty. Já musela jednu noc být na pokoji pro 4 a pak naštěstí na nadstandartu. Radím, nechte se na seznam napsat hned, jak vás přijmou na porodnici. Co se týká dětských sester, tak je to jak která. Pár jich bylo dost hrozných a vadilo mi, že mi moc věcí nevysvětlily a já jako prvorodička nevěděla na co se zeptat. Zkušenosti přišly časem. 😖
Tak nevím, ještě něco chcete vědět?

teodorie
25. led 2010

Jo ještě manžel byl u veškerého poporodního ošetření děťátka. Sám Lindu popsal příjmením a fotil utírání, měření, vážení ... 😀

jukl
25. led 2010

Teodorie : Díky za tvoje postřehy.No,moc jsi mě nepotěšila,ale uvidíme. 4.2. jdeme na předporodní kurs,tak se tam pokusím něco ještě vyzjistit konkrétně na PA a uvidim,jak budou reagovat na dotazy.A to jsi jako myslela,že otec tam nemůže být s rodičkou při 1.době porodní vůbec?Až jako na to záverečný tlačení?Pro mě je teda dost podstatný,aby tam se mnou někdo byl,masíroval mě,pomáhal do sprchy,držel za ruku a tak 😲

teodorie
26. led 2010

jukl: asi jsem to špatně napsala, může tam s tebou být, ale až rozhodnou, že tě přijmou na ten porodní sál, tedy, že jsi už dost otevřená na to, aby tě nechali na sále rozeběhnout porod. Když to bude trvat ještě dlouho, tak nám řekli, že manžel tam být nemůže. Tedy jako když tě dají na pokoj "čekanky". Náš případ to naštěstí nebyl. 😉 Ale mně porod vyvolávali, takže jsem musela na příjem na normální pokoj na šestinedělí a manžel docházel v návštěvních hodinách. 😅
Jinak na ten kurz je dobré si připravit konkrétní věci, na které se chceš zeptat, protože PA toho hodně řekne, ale když se zeptá, kdo chce něco vědět, většinou se moc lidí neozve, protože si nemůžou vzpomenout nebo se stydí... 😒

jukl
31. led 2010

Teodorie : Aha,tak to se mi ulevilo.Díky.Jo,jo,už mám otázky připravené a málo jich není 😀 ,budu si připadat jak prudička 😅 .

sven
14. bře 2010

Ahoj holky, je tu některá která chodí před porodem už na monitory a poradny? Jak je to s čekací dobou? Objednává se na čas nebo stylem "kdo dřív přijde, ten dřív mele".
A co ten předporodní kurz - jaké to je? Doporučujete? Opravdu se chodí i na prohlídku vč. porodních sálů?
A co porodní plán - respektují ho?

A má tu některá nějaké nové info ohledně zážitků z porodu?

draga
22. bře 2010

ahoj holky rodičky 🙂
já teda rodila už před 3 rokama a nejdřív jsem začla na tom obyč sále a pak mě přesunuli na ten moderní 🙂 tam se rodilo samo...manžel byl se mnou od rána (porod mi vyvolávali začli v 6 (holení, klystýr apod.) a už v půl 8 tam manžel se mnou byl...na kurzu jsme byla jen na jednom (víc jsme nestihli) a na porodním sále jsme byli...a když jsme rodila tak tam taky přišla nějaká skupinka nakukovat 😉 ale jen tak od dveří 😀 😀

všem přeju bezproblémové přivedení miminka na svět a držte se 🙂

jukl
22. bře 2010

Sven : Já jsem na kurzech byla na těch prvních dvou, co se týkají porodu. Moc nového jsem se nedozvěděla, ale byla jsem ráda, že jsem tam byla. Ta por. asistentka byla fajn a doktorka taky moc milá. A hlavně jsem byla ráda, že jsme viděli ten por. sál. Aspoň vím, do čeho tam půjdu.
Porodní plány prý respektují, taky jsem se na to ptala.
A v poradně je to jak kdy, někdy jsem objednaná na určitý čas a někdy řekne třeba jen mezi devátou a jedenáctou. Ale maminek tam bývá vždycky hodně, tak se čeká, ale ne nějak šíleně dlouho. A na monitor jsem byla objednaná na čas.
Až porodím, tak napíšu, jaké to v Kladně bylo 😀

sven
23. bře 2010

Hoky díky za info.
Jukl - určitě napiš jaké to bylo. A držím palce, ať máš vše zdárně brzo za sebou a miminko u sebe 🙂

jukl
19. dub 2010

Sven : Ahoj. Tak porod máme za sebou. Malému jsou skoro tři týdny.
Jaké to bylo. No, až na ten konec porodu to šlo, ale nakonec museli malého vytáhnout pumpou - neměla jsem už dost silné kontra na tlačení a malému klesaly ozvy. Ale personál na sále je fakt na jedničku. Všichni byli naprosto skvělí, díky nim nebudu mít z porodu trauma. Na šestinedělí to bylo horší, byl tam nátřesk, tak jsem byla na šestilůžáku, kterej normálně matkama po porodu neobsazují, tak o spaní nemohla být řeč 😅 . Prostředí oddělení taky nic moc, o hygieně ani nemluvě 😖. Sestry na šestinedělí jak která, ale v celku byly fajn. A novorozenecké sestry, až na jednu, byly taky supr. My jsme pak ještě byli na jipce a na nedonošencích a tam byly sestry skvělý. Doktoři mi tam přišli suprový všichni, se kterejma jsem přišla do kontaktu.
Takže závěr : Až na prostředí na šestinedělí nebylo na co si stěžovat.

Tak ti taky budu držet palčáky a užívej si konec těhotenství. A porodu se neboj, hrozně moc ti tam všichni pomůžou a podpoří tě. A vřele doporučuju tatínka k porodu, byla jsem mu hrozně moc vděčná, že mi pomáhal ve sprše, podával pití, přidržoval kyslík atd.

sven
20. dub 2010

Jukl, gratuluji ke skřítečkovi 🙂. Jsem ráda, že píšeš vesměs pozitivní ohlasy. Vidím, že nadstandard byl plný, co?
A ještě se zeptám k porodu - byla jsi na normálním boxu nebo se ti podařilo chytit ten velký s vanou?
A co kojení - dali ti prcka na přiložení brzo po porodu a naučili tě tam kojit?

jukl
25. dub 2010

Sven: Díky za gratulaci. 🙂
Na nadstandart jsem se dostala jen na jeden den, pak mi malýho přeložili na nedonošence a šla jsem tam za ním. Vřele ti ho doporučuju, ale nahlaš se hned, že máš o něj zájem.
Porodní box jsem měla ten velký s vanou. Napřed jsem sice byla na normálním, než se ten velký uvolnil, ale jen na píchnutí vody, pak už jsem podstatnou část porodu byla na tom velkém. Ale musím říct, že v tu chvíli mi to bylo ukradený 😀 .
Malýho mi k prsu dali pořádně až po hodině a půl, ale to proto, že šel ven tou pumpou a museli ho vzít pak na vyšetření. Po porodu jsem ho jenom krátce viděla a bradavku jenom tak olíznul.
Já kojení znám, pracovala jsem v oboru, takže mi nikdo pomáhat nemusel, tak nevím. Ale ostatním holkám na pokoji jsem to spíš ukazovala já, páč bylo narváno a sestry moc čas neměly.
Tak se drž a pak taky napiš své dojmy.

sven
26. dub 2010

Jukl - díky moc za reakci.

sarino
26. kvě 2010

Ahoj, také se chystám rodit na Kladně, budu ráda, když budu moci číst Vaše zkušenosti.
Šárka

sven
29. čer 2010

Ahoj, tak se hlásím čerstvě po porodu na Kladně. Byla jsem moc spokojená, samozřejmě by se něco našlo, ale to je asi všude. Měla jsem alternativní pokoj a doporučuji všema deseti, protože ten porod tam je mnohem víc v klidu a cítila jsem se tam dobře. A sprcha a WC tam jsou k nezaplacení! Takže pokud můžete, roďte tam.
Bylo narváno, takže první noc po porodu jsem strávila na šestilůžáku mezi těhulema a maminama co u sebe neměla mimča, to teda nic moc, ale pak jsem zázrakem chytla nadstandard a musím říct, že to byl ráj na zemi! Vřele doporučuji - byl tam božský klid.
Jinak porodní asistentky všechny naprosto úžasné - a že jsem jich tam potkala - v porodnici jsem byla od čtyř od rána a prcek se narodil v půl osmé večer. Rodila mě paní doktorka Jeřábková - moc milá osůbka. Prostě fakt spokojenost největší. Sestřičky na šestinedělí taky dobré, jak gynekologické, tak ty od miminek - ty byly fakt super. Bohužel jmenovitě nevím, bylo jit tam hodně, takže nemůžu vyzdvihnout nějakou určitou, protože neznám jméno, ale opravdu byly super.
Takže za mě píšu velké doporučení. Myslím,že kdybych neměla takové štěstí (alternativní porodní pokoj a nadstandard), tak by se určitě nějaké "mouchy" našly, ale takhle to bylo opravdu super.

luuca.b
29. čer 2010

@cazadora ty možná ju ale já si zažila muka

ležela jsem tam od 33.tydne (nějaké problémy) dočkat se nějakého DR neskutečny,po vyšetření když řekne odpoledne se za váma stavim a řeknem si víc a co je a co dál a odejde si domu sestra jí volá kde je zda dorazí s klidem bylo odpověděno že hnedka ráno a ono zas nic!!!!!porod!!!!šla jsem teda císařem plánované na 9 h přestěhoavali mě na poperák a bylo 7:45 a hnedka šup už jdete přeložili vás na 8h manžel doma nestíhal...doběhl až když už jsem ležela na sále...o epidurále radši neřikat museli mě rychle uspat málo anestezie vše jsem citila.šestinedělky super sestry..ale dětské no pipiny na entou nenaučily mě kojit prostě to nešlo při odchodu z nemocnice mi řekli že maly má srostlou uzdičku pod jazykem a že proto mu nejde sát a já že mu jí měli teda střihnout a zas odpověděli že tot neni jejich práce že si to musim zařídit sama a už se kojit nenaučil zkončili jsem na UM

luuca.b
29. čer 2010

@sven tam jsem ležela 4 tydny a taky bylo narváno tak že maminy i s mimčama tam byli s náma čekatelkama

suzete
26. zář 2010

rodila jsem v kladně na konci srpna, oproti pražským porodnicím je super, že porodní boxy jsou "zděné" a ne jen z plachty, takže je klid a soukromí. měla jsem štěstí na alternativní sál, takže super. Neměla jsem moc štěstí na personál, PA mi přišla přísná a negativní, Mudr ospalá a jako by ji to obtěžovalo - naštěstí porod jsem měla rychlý a bezproblémový, takže s mudrou jsem se už nesetkala.

na šestinedělí si na personál nestěžuju, sestry i mudry byly v pohodě. od druhé noci jsem měla nadstandard - ten levnější - a je to super, stojí to za to. dětské sestry jak které, jedna směna byla vyložená hrůza, druhá směna paráda. takže já jsem s dotazama dycky čekala na tu lepší směnu 🙂

rodit bych tam šla znova, prý příští rok komplet rekonstruují a pak bude všecko nové, tak snad mi to vyjde už do nového 🙂

palenda
18. říj 2010

Ahoj, je tu někdo, kdo rodil na Kladně a neměl nadstandard? Jaké to bylo na normál pokoji? Jsou tam 4 lůžkové nebo 3? Já bych nadstandard brala taky, ale finančně nevím, nevím, jestli ty peníze nedat raději do něčeho jiného 🙂 Právě jsme dostavěli domeček, ještě nemáme ani vše dotažené, takže peníze se dost řeší 🙂 Navíc jsem už po jednom císařském řezu, takže pravděpodobnost, že bude druhý porod taky sekcí je větší a to se zůstává v porodnici 6-7dní.

bobrice
18. led 2011

@palenda tak koukám, že ty už info moc nepotřebuješ, když je malá na světě 😉 ale pro ostatní.
Po porodu jsem byla na pětilůžáku s přistýlkou. O nadstandard jsem sice zažádáno měla, ale porodnice byla natřískaná, takže na mě nevyšel. Celkem nás na pokoji bylo šest a když jsem se chtěla dostat do svýho toaletního stolečku, musela jsem přelézat svoji postel, okolo jsem neprošla 😀 Tak jasně, nevyspíš se (ale to u mě bylo daný spíš tím, že jsem pořád čučela na malou) a návštěvy jsou jen dvě hodiny denně...ale manžel nás stejně vždycky po návštěvních hodinách odtáhl před nadstandardy a další hodinu dělal, že patříme tam (takže jsem taky párkrát nestihla večeři). Nakonec už si z něj dělaly srandu i uklízečky 😀 Co se může někomu eklovat, je ta společná koupelna. Že je hnusná a na podlaze tam od rána leží to samý prostěradlo, to by člověk přežil. Ale je věčně obsazená a přece jen těch pár dní po porodu je ta sprcha několikrát denně hodně příjemná. Ale čtyři dny to člověk vydrží. Takže závěr - nedostat nadstandard není tragédie.
A zapomněla jsem zdůraznit, že jsem měla štěstí na skvělej personál. Jak u porodu, tak na šestinedělkách. Byla tam jedna nepříjemná dětská sestra, která mě setřela, když jsem se byla ptát na něco o kojení, ale ta měla jen jednu noční službu. Ostatní byly úžasný - usměvavý, ochotný.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru